Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2008-01-18 14:58:24

maenka
U┐ytkownik

Re: Rozwa┼╝ni i romantyczni - Klub mi┼éo┼Ťnik├│w Jane Austen

Film fantastyczny; Du┼╝o lepszy od ksi─ů┼╝ki. Co ja m├│wie o niebo lepszy, bo ksi─ů┼╝ka taka troch─Ö sm─Ötnawa.
Bardzo dobrze sie bawi┼éam. ┼Üwietne odniesienia do JA. M├│j m─ůz ktory czyta┼é tylko DiU i ogl─ůda┼é ze mna jeszcze wi─Ökszo┼Ť─ç film├│w na podst. JA (ale wiadomo , ┼╝e film to nie ksi─ů┼╝ka) te┼╝ si─Ö dobrze bawi┼é i dobrze film odbiera┼é.

A Grigg? No c├│z Grigg i Jocelyn to odr─Öbny temat.

#27 2008-01-18 15:31:39

Admete
U┐ytkownik

To ciep┼éy sympatyczny film. Mnie bawi┼éo odczytywanie aluzji do powie┼Ťci Jane :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#28 2008-01-18 20:09:11

Vasco
Administrator

Buuu, na jakiej ja prowincji mieszkam sad Gdzie mam to obejrzec?! sad

#29 2008-01-21 10:09:24

Loana
U┐ytkownik

Oki, zadam glupie pytanie - jakie tam byly aluzje i odniesienia do Jane Austen? Film widzialam tylko raz, wiec nie zalapalam za duzo tongue. Z przyjemnoscia dowiem sie co przegapilam.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#30 2008-01-21 13:31:17

Ela
U┐ytkownik

Mi utkwiło w pamięci stwierdzenie, że boharerki JA miały swoje sekrety, o których nawet JA nie wiedziała - to było dobre.
Tylko przykładem miała być rzekomo odmienna orientacja Charlotty Lucas (o ile dobrze pamiętam) - to wg mnie przegięcie.

#31 2008-01-22 11:40:38

AineNiRigani
U┐ytkownik

Elu, ale moze o tym JA naprawde nie wiedziała?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#32 2008-01-22 13:14:18

Ela
U┐ytkownik

no moze ... biedny pan Collins wink

#33 2008-01-22 20:13:35

Dione
U┐ytkownik

Ale je┼Ťli tak, to Charlotta mog┼éa by─ç zakochana w Lizzy, w ko┼äcu by┼éy najlepszymi przyjaci├│┼ékami, a┼╝ do ┼Ťlubu z Collinsem. Tylko to stawia pod znakiem zapytania orientacj─Ö Lizzy....

yikes Biedny Darcy....

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#34 2008-01-22 20:22:41

Tamara
U┐ytkownik

Uczucie mog┼éo by─ç jednostronne :-DDD . Raczej biedny pan Collins :-DDD .Ale skoro ostatecznie Charlotta robi┼éa wra┼╝enie zadowolonej i nawet doczeka┼éa si─Ö nowej ga┼é─ůzki oliwnej (przy wsp├│┼éudziale pana Collinsa , jak tusz─Ö ) ...Kwestia mo┼╝e pozosta─ç nie rozstrzygni─Öta . Za to mo┼╝na postawi─ç takie pytanie je┼Ťli idzie o pann─Ö de Bourgh -niby dlaczego by┼éa trzymana na odludziu i si┼é─ů swatana z Darcym?

#35 2008-01-22 20:43:50

Dione
U┐ytkownik

Taa, to jest dopiero pytanie.... big_smile

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#36 2008-01-23 09:59:08

Loana
U┐ytkownik

No nie, na czym opiera sie stwierdzenie, ze Charlotta byla innej orientacji? Na tym, ze wyszla za pana Collinsa z zimna kalkulacja i nie spieszyla sie do wypelniania czestego obowiazkow malzenskich? No co wy, nie przesadzajmy. Przeciez w ksiazce napisano, ze ona byla nie za ladna, a ze nie byla AZ taka glupia, wiec jej zachowanie nie jest wcale takie nieprzemyslane - przynajmniej nie zostala stara panna. Orientacja pewnie nie miala wplywu na to, ze nie miala ochoty na nieciekawego pana Collinsa.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#37 2008-04-01 08:48:32

maddy
U┐ytkownik

moze przydaloby sie odswiezyc ten temat:) ja najpierw przeczytalam ksiazke a kr├│tko po tym obejrzalam film, i musze sie zgodzic z przedmowcami ze to jeden z nielicznych przypadkow gdzie film byl przyjemniejszy niz ksi─ůzka, bardziej dynamiczny, a zmiana niektorych watkow wyszla tylko na dobre, Ale i tak polecam ksi─ůzke, Ten watek z Charlotta i jej orientacja to troche nadinterpretacja, i nie moge sobie przypomiec czy bylo cos takiego w ksiazke chyba jeszcze raz to niej wroce, mam czesto tak ze zaczynam naprawde doceniac ksiazke po drugim czytaniu;) Po obejrzeniu filmu czy przeczytaniu ksiazki ma sie ochote samemu zorganizowac taki klub ale w moim najblizszym otoczeniu trudno mi byloby znalezc kilka osob ktore przeczytaly by jakas ksiazke Jane, jedyne na co moge kogos namowic to film:) ale nie mozna miec wszystkiego heh;) Najbardziej podobal mi sie watek Prudie, no i zgadzam sie Grigg byl uroczy, a poza tym uwielbiam facetow ktorzy duzo czytaj─ůsmile

I do not want people to be agreeable, for it saves me the trouble of liking them

#38 2008-12-17 14:15:46

ptasia
U┐ytkownik

Wywlekam w─ůtek, bo stosunkowo niedawno obejrza┼éam film i ca┼ékiem dobrze si─Ö bawi┼éam (ksi─ů┼╝ki nie czyta┼éam, ale jak m├│wi┼éam - nie zach─Öci┼éy┼Ťcie mnie wink. Chyba te┼╝ najbardziej podoba┼éo mi si─Ö odcyfrowywanie aluzji do ksi─ů┼╝ek JA w ┼╝yciu bohater├│w, jak chocia┼╝by Jocelyn-Emma, Grigg-pan Tilney i jego siostra, Allegra-Marianne (i te wypadki smile. W─ůtek Prudie mi si─Ö podoba┼é (zreszt─ů lubi─Ö Emily Blunt), chocia┼╝ je┼Ťli chodzi o nawi─ůzanie do Perswazji - bardzo lu┼║ny. Najmniej chyba widz─Ö powi─ůzanie mi─Ödzy Bernadette a DiU - bo raczej nie widz─Ö jej jako Lizzie, je┼Ťli w og├│le to jako tak─ů m┼éodsz─ů pani─ů Jennings... Tak czy inaczej, ca┼ékiem przyjemna rozrywka.

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

Stopka forum