Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-03-10 19:38:22

angelix
Użytkownik

Stwierdzi?am u siebie oznaki "choroby umys?owej"..

STWIERDZI?AM U SIEBIE OZNAKI "CHOROBY UMYS?OWEJ".. big_smile
SIEDZ? W INTERNECIE I SZUKAM - OCZYWI?CIE WSZYSTKIEGO CO ZWI?ZANE JEST Z DUM? I UPRZEDZENIEM (Z 1995) - OCZYWI?CIE Z COLINEM I W?A?NIE ?CI?GN??AM SOBIE WYGASZACZ EKRANU - TERAZ SIEDZ? ZE WZROKIEM WLEPIONYM W EKRAN I CZEKAM A? SI? WYGASI 8O wink :!: :!: CHYBA CO? ZE MN? JEST NIE TAK.. :?: big_smile
FILM OBEJRZA?AM JU? CHYBA Z 15 RAZY
DZIEWCZYNY POMÓ?CIE... :!: :!: :!: :!:

#2 2005-03-11 16:01:23

dorotka
Użytkownik

Re: Stwierdzi?am u siebie oznaki "choroby umys?owej"..

Spokojnie, tutaj wi?kszo?? ma podobne objawy, nie jeste? sama lol
W sumie to dawno nie ogl?da?am, chyba z 3 miesi?ce - czas nadrobi?!
A ja nie mam wygaszacza, ju? i tak rodzina my?li, ?e mam ?wira i to nie tylko z powodu P&P wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2005-03-11 19:27:52

Marianna
Użytkownik

Ha ha. Ja mam wygaszacz, w którym wraz z pojawianiem si? postaci, s?ycha? wyg?aszane przez nie kwestie, a do tego pojawia si? tekst. To dla tych, którzy jeszcze nie znaj? ich na pami??.Ale musia?am go zmieni? na jaki? sympatyczny pejza?, bo je?li si? s?yszy kilkana?cie razy pod rz?d: "She is tolerable, but not handsome enough to tempt me" mo?na rzeczywi?cie zacz?? zdradza? objawy choroby umys?owej.

#4 2005-03-11 19:39:49

angelix
Użytkownik

MÓJ WYGASZACZ TO TYLKO FOTKI, ALE ZA TO JEDNA Z NICH TO MR DARCY roll NA SOFIE Z MA?LANYMI OCZKAMI roll - REWELKA - MOG? PATRZE? BEZ KO?CA :!: :!: :!:

#5 2005-03-11 20:55:47

fringilla
Użytkownik

E tam, to nieszkodliwa choroba, ktora bardzo dobrze robi na kondycje psycho-fizyczn?.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#6 2005-03-11 21:17:13

angelix
Użytkownik

NO NIE WIEM, BO SIEDZ?(TO TAK ODNO?NIE TEJ CZ??CI FIZYCZNEJ) lol I PATRZ? ( ZAMIAST NA PRZYK?AD PRZECZYTA? KOLEJN? POWIE?? - TO TA CZ??? "PSYCHO")
KOMPLETNA PORA?KA roll
POWIEDZCIE, ?E Z CZASEM TO MI PRZEJDZIE, BO MÓJ M?? MÓWI ?E JEDNAK ZWARIOWA?AM lol roll :!:

KOMPLTNIE ZA?AMANA

#7 2005-03-13 14:18:27

fringilla
Użytkownik

Zupe?nie nie przejdzie, ale za jakis czas stanie si? mniej intensywne. Potem mo?e znowu wróci itd.
Mój m?z mówi to samo, dawno przesta?am sie tym przejmowa?. Kazdy ma swoje bziki, a mi z moim dobrze. Jedyne moje ust?pstwo: nie ustawi?am sobie tapety z panem Darcy'm, bo wtedy to ju? dokucza?by mi okrutnie.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#8 2005-03-13 18:46:27

karolcia
Użytkownik

big_smile Moj skolei mowi ze ewentualnie sie zgadza na Jane w naszym zyciu,ale boi sie co bedzie pozniej. Juz czasem patrzy na mnie dziwnie i wypomina mi ze zapominam o rzeczach waznych i odkladam wszystko na pozniej tylko nie Jane. Uwaza ze trzese sie na widok komputera i mam na jego punkcie obsesje bo naszym dzieckiem ostatnio wiecej on sie zajmuje niz ja. Nie dobrze,nie dobrze!!! A ten wygaszacz skad mozna sciagnac??? smile

?yj rozs?dnie, a ?ycie b?dzie pi?kniejsze.

#9 2005-03-13 19:08:37

angelix
Użytkownik

karolciu, nie pami?tam strony ale mog? ci przes?a? plik je?li chcesz, wygaszacz jest naprawd? wysmakowany

#10 2005-03-13 20:30:36

moniczek
Użytkownik

O rany! Karolcia - mamy chyba tego samego m??a wink No chyba sie umówili z tym gadaniem. Ja mi?dzy innymi dlatego tak rzadko ostatnio zagl?dam na forum... mam troch? wyrzuty, bo troszk? racji chyba maj?... No nie?

#11 2005-03-13 20:38:22

karolcia
Użytkownik

Angelix to przeslij jak nie sprawi Ci to klopotu i oprocz tego wygaszacza i sciezki dzwiekowej od Moniczki nie mam juz nic. Wiec jak masz cos jeszcze ciekawego to tez mozesz mi przeslac smile Ja jestem zawiedziona bo sciagalam fotki Mansfield Park i Dumy i okaza?o sie ze to okladki zdjec,a ja myslalam ze to beda zdjecia z filmow.

#12 2005-03-13 21:31:25

angelix
Użytkownik

tak, tak Karolciu, Moniczek ma racj?. Zajmij si? maluszkiem. :!: :!: Komputer nie zaj?c nie ucieknie.M??a te? trzeba troch? dopie?ci?. lol wink Chocia? mnie samej ostatnio kiepsko to wychodzi, ale ?atwo jest udziela? rad innym big_smile

#13 2005-03-13 22:00:30

karolcia
Użytkownik

:oops: poprawka :!: sciagnelam zdiecia okladek ksiazek,a nie zdiecia z filmow

#14 2005-03-13 22:09:52

karolcia
Użytkownik

Masz racje Moniczko tez czasem mam wyrzuty, ale moj Marcin powiedzial mi niedawno ze nie ma do mnie o to zalu i cieszy sie ze mam jakies zajecie lepsze niz np. ploty u kolezanek. U mnie nie ma komputera wiec spedzamy czas razem, a jak jestesmy u niego to wtedy siedze przy komputerze,ale to tylko w weekendy. Bo mieszkamy jeszcze u rodzicow w tygodniu u mnie a na weekend u niego. Takie zycie,ale to juz nie dlugo bo moze od kwietnia juz bedziemy mieli swoje mieszkanko,a tam nie ma inernetu. Angelix Tobie tez przyznaje racje. Maluszka moje nie zaniedbuje oczywiscie, ale na weekend mniej sie z nim bawie.

#15 2005-03-14 23:32:25

moniczek
Użytkownik

A nie mówi?am Karolciu, ?e mamy tego samego m??a! Bo mój te? ma na imie Marcin... wink Zapytaj, czy przypadkiem nie ma na boku drugiej kobiety, hihihi.... wink (to oczywi?cie ?art - chyba mam juz g?upawk? od nadmiaru t?umaczenia, wi?c natychmiast id? spa?...) smile lol big_smile big_smile big_smile

#16 2005-03-14 23:42:11

moniczek
Użytkownik

Karolcia - czy to znaczy, ?e nie b?dziesz z nami "rozmawia?" jak nie b?dziesz juz mie? dost?pu do neta?? sad

#17 2005-03-15 13:35:52

karolcia
Użytkownik

Obawiam sie ?e nie, a jesli tak to bardzo rzadko.Jak tylko bede mia?a mo?liwo?? to od razu wejde na strone i odpisze na posty. Na g?owie stane, a na chwilke chocia? zajrze..

#18 2005-03-15 14:39:36

Loana
Użytkownik

Dziewczyny Kochane! Napisz? teraz bardzo nie na temat, ale mam do Was Wielk? Pro?b?!
Jest to forum mi?o?niczek Jane Austen, jakby nie patrze? autorki klasyków. W domy?le wi?c, jeste?my równie? mi?o?niczkami literatury, cho?by i jej wycinka. W takim razie same powiedzcie, jak jeste?my odbierane przez go?ci na tym forum - nasze posty roj? si? od literówek (drobny b??d, ale zbyt nagminny) oraz B??DÓW ORTOGRAFICZNYCH!!! Na dok?adk? ma?o która z Was stosuje przecinki, kropki, pisze zdania wielk? liter?, stosuje akapity. Decydujcie si?, czy piszecie z polskimi literami czy bez, bo post, w którym polskie litery u?yte s? sporadycznie, a na dok?adk? b??dnie, jest naprawd? niegodny czytelniczek JA.
Prosz? Was równie? o chocia? minimalne stosowanie netykiety. My?l?, ?e Panie, które du?o siedz? na forach doskonale j? znaj? (znam na tyle, ?eby wiedzie?, ?e pope?niam wykroczenie pisz?c nie na temat tongue), jak nie, s? specjalne poradniki netykietowe, zwykle przy FAQach. Netykieta u?atwia ?ycie internautom, pozwala na dok?adniejsze rozumienie postów. Osobi?cie na przyk?ad nie rozumiem, dlaczego zdarzaj? si? wiadomo?ci "wykrzyczane" (pisane z Capslokiem), chocia? je?li chodzi o tre??, nic w nich nie wskazuje, ?e autor chcia? a? tak bardzo podkre?li? ca?? swoj? wypowied?.
Domy?lam si?, ?e cz??? z Was mo?e poczu? si? ura?ona moim apelem, ale prosz? - nie obra?ajcie si?! Chcia?abym, ?eby?my by?y odbierane jako osoby kulturalne, a przecie? prezentujemy si? g?ównie poprzez forum i nasze wypowiedzi.
Przy okazji zaznaczam, ?e drobne b??dy i pomy?ki zawsze si? zdarzaj?, sama je pope?niam smile. Chodzi mi o to, ?eby ogólna ilo?? postów z b??dami zmniejszy?a si?. Bo w tej chwili mam po prostu problemy z czytaniem wiadomo?ci, cz?sto s? tak nieczytelne.

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#19 2005-03-15 15:07:38

dorotka
Użytkownik

No to teraz nam dowali?a?. wink
Bardzo przepraszam, je?li czasem mi co? nie wyjdzie, ale niekiedy jak si? cz?owiek ?pieszy, to g?upoty wychodz? - mam nadziej?, ?e a? tak nieczytelna nie jestem tongue W razie czego wybacz!
A teraz przepraszam za mój brak wiedzy - co to s? netykiety? Wiem, ?e to idiotyczne pytanie, zw?aszcza, ?e si? w ko?cu oka?e, ?e ich nagminnie u?ywam, ale wol? wiedzie?.
Ja si? wcale nie obrazi?am, je?li to by? apel do mnie. wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#20 2005-03-15 17:06:13

moniczek
Użytkownik

No có? - my?l?, ?e to fakt. Powinny?my "wypowiada? si?" nieco staranniej... Ale pami?tajcie te? o tym, ?e istnieje taka przypad?o?? jak nale??ca do dysleksji rozwojowych tzw. dysortografia. Nie ma si? wtedy wp?ywu na pope?niane b??dy ortograficzne. sad
Ja równie? postaram si? pisa? poprawnie. smile

#21 2005-03-15 23:47:58

Kazik
(Admin)

Có?, nie chcia?em sam zaczyna? tematu Netykiety i dba?o?ci przy pisaniu postów, dobrze ?e wysz?o to od Was. W pe?ni popieram apel Loany. Przyznam, ?e jako administrator tej strony czasem/cz?sto* (niepotrzebne skre?li?) czu?em si? g?upio patrz?c na form? i tre?? niektórych wypowiedzi.

Dla osób ch?tnych do zapoznania si? z Netykiet? (czyli zasadami dobrego wychowania przy korzystaniu z Sieci) polecam poni?sze linki:

- http://www.pnj.pl/Netykieta.htm
- http://www.netykieta.prv.pl/
- http://www.pg.gda.pl/~agatek/netq.html

Powinni?my te? pomy?le? o napisaniu tzw. FAQ (Frequently Asked Questions - Cz?sto Zadawane Pytania), czyli listy najcz?stszych pyta? wraz z odpowiedziami na nie, tak ?eby setki razy nie wa?kowa? na forum tych samych tematów. Je?li kto? z Was takie pytanie z odwiedzi? napisze - prosz? o przys?anie.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#22 2005-03-17 10:58:58

sister
Użytkownik

Moniczko, mam tak samo... nie chodzi nawet o ortografi?, mam na biurku s?ownik... ale moj? przypad?o?ci? jest zamienianie liter miejscami, tak samo pisz?c na klawiaturze jak i r?cznie... zmora.
ja te? si? postaram poprawi?, bo wiem, ?e robi? du?o b??dów :oops:

#23 2005-03-18 10:39:04

karolcia
Użytkownik

Ja nigdy nie mia?am problemów z ortografi?,a jak pisz? na klawiaturze to mi sie cz?sto zdarza.Staram sie równie? urzywa? "alta" znaków interpunkcyjnych i akapitu,ale jak wchod?? na stron? na chwilk? i okazuj? sie ?e mam odpowied? to musz? szybko na ni? odpowiedzie?. :oops: Mi równie? wstyd bo zdaj? sobie spraw? z b??dów jakie pope?niam.

#24 2005-03-18 18:04:07

Loana
Użytkownik

Karolcia napisa?a:
"ale jak wchod?? na stron? na chwilk? i okazuj? sie ?e mam odpowied? to musz? szybko na ni? odpowiedzie?"

Wida? tongue.
A tak powa?nie, to posty na tym forum mo?na dowolnie zmienia?. Równie? przed wys?aniem ich na stron? mo?na je obejrze? (funkcja "Podgl?d"). W zwi?zku z tym wszystkie b??dy mo?na poprawi? smile.
Pozdrawiam!

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#25 2006-07-18 16:57:10

lady_kasiek
Użytkownik

To ja na oba tematy. Klawiatura mi si? psuje(bo mi ktos przyjacielski postanowi? czy?ci? i wyjac wszystkie klawisze roll ) i teraz jest problem. Ale b?d? si? stara? big_smilebig_smile

a teraz choroba oj zapad?am na ci??ki przypadek utopi?am oszcz?dno?ci w ksi??kach szukam gmeram gdzie co? jeszcze znale?? codziennie musz? urywki ogl?dna? po prostu ob??d

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Stopka forum