Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-03-10 19:38:22

angelix
U┐ytkownik

Stwierdziłam u siebie oznaki "choroby umysłowej"..

STWIERDZIłAM U SIEBIE OZNAKI "CHOROBY UMYSłOWEJ".. big_smile
SIEDZ─ś W INTERNECIE I SZUKAM - OCZYWI┼ÜCIE WSZYSTKIEGO CO ZWI─äZANE JEST Z DUM─ä I UPRZEDZENIEM (Z 1995) - OCZYWI┼ÜCIE Z COLINEM I W┼éA┼ÜNIE ┼ÜCI─äGN─ś┼éAM SOBIE WYGASZACZ EKRANU - TERAZ SIEDZ─ś ZE WZROKIEM WLEPIONYM W EKRAN I CZEKAM A┼╗ SI─ś WYGASI 8O wink :!: :!: CHYBA CO┼Ü ZE MN─ä JEST NIE TAK.. :?: big_smile
FILM OBEJRZAłAM JUŻ CHYBA Z 15 RAZY
DZIEWCZYNY POMÓŻCIE... :!: :!: :!: :!:

#2 2005-03-11 16:01:23

dorotka
U┐ytkownik

Re: Stwierdziłam u siebie oznaki "choroby umysłowej"..

Spokojnie, tutaj wi─Ökszo┼Ť─ç ma podobne objawy, nie jeste┼Ť sama lol
W sumie to dawno nie ogl─ůda┼éam, chyba z 3 miesi─ůce - czas nadrobi─ç!
A ja nie mam wygaszacza, ju┼╝ i tak rodzina my┼Ťli, ┼╝e mam ┼Ťwira i to nie tylko z powodu P&P wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2005-03-11 19:27:52

Marianna
U┐ytkownik

Ha ha. Ja mam wygaszacz, w kt├│rym wraz z pojawianiem si─Ö postaci, s┼éycha─ç wyg┼éaszane przez nie kwestie, a do tego pojawia si─Ö tekst. To dla tych, kt├│rzy jeszcze nie znaj─ů ich na pami─Ö─ç.Ale musia┼éam go zmieni─ç na jaki┼Ť sympatyczny pejza┼╝, bo je┼Ťli si─Ö s┼éyszy kilkana┼Ťcie razy pod rz─ůd: "She is tolerable, but not handsome enough to tempt me" mo┼╝na rzeczywi┼Ťcie zacz─ů─ç zdradza─ç objawy choroby umys┼éowej.

#4 2005-03-11 19:39:49

angelix
U┐ytkownik

M├ôJ WYGASZACZ TO TYLKO FOTKI, ALE ZA TO JEDNA Z NICH TO MR DARCY roll NA SOFIE Z MA┼ÜLANYMI OCZKAMI roll - REWELKA - MOG─ś PATRZE─ć BEZ KO┼âCA :!: :!: :!:

#5 2005-03-11 20:55:47

fringilla
U┐ytkownik

E tam, to nieszkodliwa choroba, ktora bardzo dobrze robi na kondycje psycho-fizyczn─ů.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#6 2005-03-11 21:17:13

angelix
U┐ytkownik

NO NIE WIEM, BO SIEDZ─ś(TO TAK ODNO┼ÜNIE TEJ CZ─ś┼ÜCI FIZYCZNEJ) lol I PATRZ─ś ( ZAMIAST NA PRZYK┼éAD PRZECZYTA─ć KOLEJN─ä POWIE┼Ü─ć - TO TA CZ─ś┼Ü─ć "PSYCHO")
KOMPLETNA PORA┼╗KA roll
POWIEDZCIE, ŻE Z CZASEM TO MI PRZEJDZIE, BO MÓJ MĄŻ MÓWI ŻE JEDNAK ZWARIOWAłAM lol roll :!:

KOMPLTNIE ZAłAMANA

#7 2005-03-13 14:18:27

fringilla
U┐ytkownik

Zupełnie nie przejdzie, ale za jakis czas stanie się mniej intensywne. Potem może znowu wróci itd.
M├│j m─ůz m├│wi to samo, dawno przesta┼éam sie tym przejmowa─ç. Kazdy ma swoje bziki, a mi z moim dobrze. Jedyne moje ust─Öpstwo: nie ustawi┼éam sobie tapety z panem Darcy'm, bo wtedy to ju┼╝ dokucza┼éby mi okrutnie.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#8 2005-03-13 18:46:27

karolcia
U┐ytkownik

big_smile Moj skolei mowi ze ewentualnie sie zgadza na Jane w naszym zyciu,ale boi sie co bedzie pozniej. Juz czasem patrzy na mnie dziwnie i wypomina mi ze zapominam o rzeczach waznych i odkladam wszystko na pozniej tylko nie Jane. Uwaza ze trzese sie na widok komputera i mam na jego punkcie obsesje bo naszym dzieckiem ostatnio wiecej on sie zajmuje niz ja. Nie dobrze,nie dobrze!!! A ten wygaszacz skad mozna sciagnac??? smile

┼╗yj rozs─ůdnie, a ┼╝ycie b─Ödzie pi─Ökniejsze.

#9 2005-03-13 19:08:37

angelix
U┐ytkownik

karolciu, nie pami─Ötam strony ale mog─Ö ci przes┼éa─ç plik je┼Ťli chcesz, wygaszacz jest naprawd─Ö wysmakowany

#10 2005-03-13 20:30:36

moniczek
U┐ytkownik

O rany! Karolcia - mamy chyba tego samego m─Ö┼╝a wink No chyba sie um├│wili z tym gadaniem. Ja mi─Ödzy innymi dlatego tak rzadko ostatnio zagl─ůdam na forum... mam troch─Ö wyrzuty, bo troszk─Ö racji chyba maj─ů... No nie?

#11 2005-03-13 20:38:22

karolcia
U┐ytkownik

Angelix to przeslij jak nie sprawi Ci to klopotu i oprocz tego wygaszacza i sciezki dzwiekowej od Moniczki nie mam juz nic. Wiec jak masz cos jeszcze ciekawego to tez mozesz mi przeslac smile Ja jestem zawiedziona bo sciagalam fotki Mansfield Park i Dumy i okazało sie ze to okladki zdjec,a ja myslalam ze to beda zdjecia z filmow.

#12 2005-03-13 21:31:25

angelix
U┐ytkownik

tak, tak Karolciu, Moniczek ma racj─Ö. Zajmij si─Ö maluszkiem. :!: :!: Komputer nie zaj─ůc nie ucieknie.M─Ö┼╝a te┼╝ trzeba troch─Ö dopie┼Ťci─ç. lol wink Chocia┼╝ mnie samej ostatnio kiepsko to wychodzi, ale ┼éatwo jest udziela─ç rad innym big_smile

#13 2005-03-13 22:00:30

karolcia
U┐ytkownik

:oops: poprawka :!: sciagnelam zdiecia okladek ksiazek,a nie zdiecia z filmow

#14 2005-03-13 22:09:52

karolcia
U┐ytkownik

Masz racje Moniczko tez czasem mam wyrzuty, ale moj Marcin powiedzial mi niedawno ze nie ma do mnie o to zalu i cieszy sie ze mam jakies zajecie lepsze niz np. ploty u kolezanek. U mnie nie ma komputera wiec spedzamy czas razem, a jak jestesmy u niego to wtedy siedze przy komputerze,ale to tylko w weekendy. Bo mieszkamy jeszcze u rodzicow w tygodniu u mnie a na weekend u niego. Takie zycie,ale to juz nie dlugo bo moze od kwietnia juz bedziemy mieli swoje mieszkanko,a tam nie ma inernetu. Angelix Tobie tez przyznaje racje. Maluszka moje nie zaniedbuje oczywiscie, ale na weekend mniej sie z nim bawie.

#15 2005-03-14 23:32:25

moniczek
U┐ytkownik

A nie m├│wi┼éam Karolciu, ┼╝e mamy tego samego m─Ö┼╝a! Bo m├│j te┼╝ ma na imie Marcin... wink Zapytaj, czy przypadkiem nie ma na boku drugiej kobiety, hihihi.... wink (to oczywi┼Ťcie ┼╝art - chyba mam juz g┼éupawk─Ö od nadmiaru t┼éumaczenia, wi─Öc natychmiast id─Ö spa─ç...) smile lol big_smile big_smile big_smile

#16 2005-03-14 23:42:11

moniczek
U┐ytkownik

Karolcia - czy to znaczy, ┼╝e nie b─Ödziesz z nami "rozmawia─ç" jak nie b─Ödziesz juz mie─ç dost─Öpu do neta?? sad

#17 2005-03-15 13:35:52

karolcia
U┐ytkownik

Obawiam sie ┼╝e nie, a jesli tak to bardzo rzadko.Jak tylko bede mia┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç to od razu wejde na strone i odpisze na posty. Na g┼éowie stane, a na chwilke chocia┼╝ zajrze..

#18 2005-03-15 14:39:36

Loana
U┐ytkownik

Dziewczyny Kochane! Napisz─Ö teraz bardzo nie na temat, ale mam do Was Wielk─ů Pro┼Ťb─Ö!
Jest to forum mi┼éo┼Ťniczek Jane Austen, jakby nie patrze─ç autorki klasyk├│w. W domy┼Ťle wi─Öc, jeste┼Ťmy r├│wnie┼╝ mi┼éo┼Ťniczkami literatury, cho─çby i jej wycinka. W takim razie same powiedzcie, jak jeste┼Ťmy odbierane przez go┼Ťci na tym forum - nasze posty roj─ů si─Ö od liter├│wek (drobny b┼é─ůd, ale zbyt nagminny) oraz B┼é─śD├ôW ORTOGRAFICZNYCH!!! Na dok┼éadk─Ö ma┼éo kt├│ra z Was stosuje przecinki, kropki, pisze zdania wielk─ů liter─ů, stosuje akapity. Decydujcie si─Ö, czy piszecie z polskimi literami czy bez, bo post, w kt├│rym polskie litery u┼╝yte s─ů sporadycznie, a na dok┼éadk─Ö b┼é─Ödnie, jest naprawd─Ö niegodny czytelniczek JA.
Prosz─Ö Was r├│wnie┼╝ o chocia┼╝ minimalne stosowanie netykiety. My┼Ťl─Ö, ┼╝e Panie, kt├│re du┼╝o siedz─ů na forach doskonale j─ů znaj─ů (znam na tyle, ┼╝eby wiedzie─ç, ┼╝e pope┼éniam wykroczenie pisz─ůc nie na temat tongue), jak nie, s─ů specjalne poradniki netykietowe, zwykle przy FAQach. Netykieta u┼éatwia ┼╝ycie internautom, pozwala na dok┼éadniejsze rozumienie post├│w. Osobi┼Ťcie na przyk┼éad nie rozumiem, dlaczego zdarzaj─ů si─Ö wiadomo┼Ťci "wykrzyczane" (pisane z Capslokiem), chocia┼╝ je┼Ťli chodzi o tre┼Ť─ç, nic w nich nie wskazuje, ┼╝e autor chcia┼é a┼╝ tak bardzo podkre┼Ťli─ç ca┼é─ů swoj─ů wypowied┼║.
Domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç z Was mo┼╝e poczu─ç si─Ö ura┼╝ona moim apelem, ale prosz─Ö - nie obra┼╝ajcie si─Ö! Chcia┼éabym, ┼╝eby┼Ťmy by┼éy odbierane jako osoby kulturalne, a przecie┼╝ prezentujemy si─Ö g┼é├│wnie poprzez forum i nasze wypowiedzi.
Przy okazji zaznaczam, ┼╝e drobne b┼é─Ödy i pomy┼éki zawsze si─Ö zdarzaj─ů, sama je pope┼éniam smile. Chodzi mi o to, ┼╝eby og├│lna ilo┼Ť─ç post├│w z b┼é─Ödami zmniejszy┼éa si─Ö. Bo w tej chwili mam po prostu problemy z czytaniem wiadomo┼Ťci, cz─Östo s─ů tak nieczytelne.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#19 2005-03-15 15:07:38

dorotka
U┐ytkownik

No to teraz nam dowali┼éa┼Ť. wink
Bardzo przepraszam, je┼Ťli czasem mi co┼Ť nie wyjdzie, ale niekiedy jak si─Ö cz┼éowiek ┼Ťpieszy, to g┼éupoty wychodz─ů - mam nadziej─Ö, ┼╝e a┼╝ tak nieczytelna nie jestem tongue W razie czego wybacz!
A teraz przepraszam za m├│j brak wiedzy - co to s─ů netykiety? Wiem, ┼╝e to idiotyczne pytanie, zw┼éaszcza, ┼╝e si─Ö w ko┼äcu oka┼╝e, ┼╝e ich nagminnie u┼╝ywam, ale wol─Ö wiedzie─ç.
Ja si─Ö wcale nie obrazi┼éam, je┼Ťli to by┼é apel do mnie. wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#20 2005-03-15 17:06:13

moniczek
U┐ytkownik

No c├│┼╝ - my┼Ťl─Ö, ┼╝e to fakt. Powinny┼Ťmy "wypowiada─ç si─Ö" nieco staranniej... Ale pami─Ötajcie te┼╝ o tym, ┼╝e istnieje taka przypad┼éo┼Ť─ç jak nale┼╝─ůca do dysleksji rozwojowych tzw. dysortografia. Nie ma si─Ö wtedy wp┼éywu na pope┼éniane b┼é─Ödy ortograficzne. sad
Ja r├│wnie┼╝ postaram si─Ö pisa─ç poprawnie. smile

#21 2005-03-15 23:47:58

Kazik
(Admin)

C├│┼╝, nie chcia┼éem sam zaczyna─ç tematu Netykiety i dba┼éo┼Ťci przy pisaniu post├│w, dobrze ┼╝e wysz┼éo to od Was. W pe┼éni popieram apel Loany. Przyznam, ┼╝e jako administrator tej strony czasem/cz─Östo* (niepotrzebne skre┼Ťli─ç) czu┼éem si─Ö g┼éupio patrz─ůc na form─Ö i tre┼Ť─ç niekt├│rych wypowiedzi.

Dla os├│b ch─Ötnych do zapoznania si─Ö z Netykiet─ů (czyli zasadami dobrego wychowania przy korzystaniu z Sieci) polecam poni┼╝sze linki:

- http://www.pnj.pl/Netykieta.htm
- http://www.netykieta.prv.pl/
- http://www.pg.gda.pl/~agatek/netq.html

Powinni┼Ťmy te┼╝ pomy┼Ťle─ç o napisaniu tzw. FAQ (Frequently Asked Questions - Cz─Östo Zadawane Pytania), czyli listy najcz─Östszych pyta┼ä wraz z odpowiedziami na nie, tak ┼╝eby setki razy nie wa┼ékowa─ç na forum tych samych temat├│w. Je┼Ťli kto┼Ť z Was takie pytanie z odwiedzi─ů napisze - prosz─Ö o przys┼éanie.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#22 2005-03-17 10:58:58

sister
U┐ytkownik

Moniczko, mam tak samo... nie chodzi nawet o ortografi─Ö, mam na biurku s┼éownik... ale moj─ů przypad┼éo┼Ťci─ů jest zamienianie liter miejscami, tak samo pisz─ůc na klawiaturze jak i r─Öcznie... zmora.
ja też się postaram poprawić, bo wiem, że robię dużo błędów :oops:

#23 2005-03-18 10:39:04

karolcia
U┐ytkownik

Ja nigdy nie mia┼éam problem├│w z ortografi─ů,a jak pisz─Ö na klawiaturze to mi sie cz─Östo zdarza.Staram sie r├│wnie┼╝ urzywa─ç "alta" znak├│w interpunkcyjnych i akapitu,ale jak wchod┼╝─Ö na stron─Ö na chwilk─Ö i okazuj─Ö sie ┼╝e mam odpowied┼╝ to musz─Ö szybko na ni─ů odpowiedzie─ç. :oops: Mi r├│wnie┼╝ wstyd bo zdaj─Ö sobie spraw─Ö z b┼é─Öd├│w jakie pope┼éniam.

#24 2005-03-18 18:04:07

Loana
U┐ytkownik

Karolcia napisała:
"ale jak wchod┼╝─Ö na stron─Ö na chwilk─Ö i okazuj─Ö sie ┼╝e mam odpowied┼╝ to musz─Ö szybko na ni─ů odpowiedzie─ç"

Wida─ç tongue.
A tak powa┼╝nie, to posty na tym forum mo┼╝na dowolnie zmienia─ç. R├│wnie┼╝ przed wys┼éaniem ich na stron─Ö mo┼╝na je obejrze─ç (funkcja "Podgl─ůd"). W zwi─ůzku z tym wszystkie b┼é─Ödy mo┼╝na poprawi─ç smile.
Pozdrawiam!

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#25 2006-07-18 16:57:10

lady_kasiek
U┐ytkownik

To ja na oba tematy. Klawiatura mi si─Ö psuje(bo mi ktos przyjacielski postanowi┼é czy┼Ťci─ç i wyjac wszystkie klawisze roll ) i teraz jest problem. Ale b─Öd─Ö si─Ö stara─ç big_smilebig_smile

a teraz choroba oj zapad┼éam na ci─Ö┼╝ki przypadek utopi┼éam oszcz─Ödno┼Ťci w ksi─ů┼╝kach szukam gmeram gdzie co┼Ť jeszcze znale┼║─ç codziennie musz─Ö urywki ogl─ůdna─ç po prostu ob┼é─Öd

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Stopka forum