Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2007-10-25 19:03:05

karotka
U┐ytkownik

Soundtrack do Perswazji

Zdecydowa┼éam si─Ö za┼éo┼╝y─ç nowy w─ůtek, cho─ç mo┼╝e nie musia┼éam; ) W ka┼╝dym razie dzi┼Ť obejrza┼éam Perswazj─Ö z 2007 r. i ka┼╝demu moge poleci─ç z gor─ůcego serca, nie mam por├│wnania z ekranizacj─ů z 95', jednak o┼Ťmiel─Ö si─Ö stwierdzic, ┼╝e jej nie ust─Öpuje. Musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e pop┼éyn─Ö┼éy mi ┼ézy, ale wiedzi┼éam, ┼╝e tak si─Ö stanie z wcze┼Ťniejszego do┼Ťwiadczenia z ksi─ů┼╝k─ů; ) Nawet duma nie budzi we mnie tylu przyt┼éaczaj─ůcych skal─ů emocji co perswazje, nie wiem na czym polega fenomen ten ksi─ů┼╝ki, mo┼╝e chodzi o to, ┼╝e poszczeg├│lna powie┼Ť─ç JA zajmie u kogo┼Ť numer jeden w zalezno┼Ťci ile w┼éasnego losu w niej odnajdzie...
Teraz powiem sk─ůd tytu┼é tego w─ůtku: Czy kto┼Ť zna ewentualny tytu┼é i autora muzyki do Perswazji z 2007, melodia ta towarzyszy ca┼éemu filmowi, jestem pod nieustaj─ůcym urokiem tej pieknej kompozycji??? : )

#2 2007-10-25 19:25:06

Akaterine
Administrator

Re: Soundtrack do Perswazji

Kompozytor to Martin Phipps, ale muzyka pewnie nie ukaza┼éa si─Ö na ┼╝adnej p┼éycie. Jedynie chyba widzia┼éam gdzie┼Ť stron─Ö, gdzie mo┼╝na by┼éo ┼Ťci─ůgn─ů─ç muzyk─Ö zgran─ů z filmu (czyli z rozmowami).

EDIT:
Okazało się, że miałam zapisany adres, więc wrzucę od razu, gdyby Cię to interesowało wink
http://www.aqsd91.dsl.pipex.com/persuasion1.htm

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-10-25 19:28:45)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#3 2007-10-25 21:07:01

karotka
U┐ytkownik

Akaterine jeste┼Ť fantastyczna!!!; ) Jestem na tej stronie i entuzjazmuje si─Ö i na powr├│t prze┼╝ywam duchowe uniesienia; ) Dzi─Ökuj─Ö Ci za reakcj─Ö i to tak szybk─ů; )

#4 2007-10-25 21:10:29

karotka
U┐ytkownik

A swoj─ů drog─ů jakimi drogami wynajdujecie te cudowno┼Ťci?; ) Te┼╝ bym tak chcia┼éa; )

#5 2007-10-25 21:27:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

ten gosc, ktory skomponowal ma na swoim koncie kilka rownie udanych melodii filmowych, m.in. rownie udan─ů do North&South. I macie racje - muzyka jest cudna.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#6 2007-10-25 22:51:00

karotka
U┐ytkownik

Aketerine trafi┼éam przez przypadek na tw├│j komentarz na forum Perswazji 2007 na filmweb i...zaskoczy┼éas mnie zupe┼énie; ) Sama wiesz co tam napisa┼éa┼Ť wi─Öc poiem tylko tyle, ┼╝e mimo, ┼╝e nie jest to majstersztyk filmowy s─ůdz─Ö, ┼╝e nie za┼Ť┼éuguje na tak pot─Öpie┼äcze oceny. Urzek┼é mnie, zw┼éaszcza do g┼éebi przem├│wi┼éa mi scena kiedy Anne sie potyka, by┼éo w jej osobie wtedy co┼Ť tak dojmuj─ůcego, ┼╝e nie zapomina sie o tym tak ┼éatwo...My┼Ťl─Ö, ┼╝e satysfakcjonuj─ůca jest dla mnie zawarta w tym filmie doza emocji, zw┼éaszcza wszechobecnego cierpienia, rozpacz u┼Ťwiadamiaj─ůca z rozdzieraj─ůcym b├│lem to czego nie da si─Ö zawr├│ci─ç..Co do jednego musz─Ö si─Ö zgodzi─ç, w scenie z poca┼éunkiem wyczuwa┼éo si─Ö jakby rupert by┼é zmuszany do poca┼éowania sally.

#7 2007-10-25 23:53:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

az musialam zerkn─ůc big_smile
I chyba nic nie napisz─Ö... big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#8 2007-10-26 10:59:41

Loana
U┐ytkownik

Ja tez zerknelam. Akaterino, poslodzilas temu filmowi, poslodzilas ;P.
Ja tez sie o malo co nie poplakalam na tym filmie - z BEZSILNOSCI!!! Beznadziejny film i akurat ogladalam go z mezem - jak ja po czyms takim moge go przekonywac, ze JA jest wspaniala pisarka, jak kreca na jej podstawie takie "ekranizacje"?

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#9 2007-10-26 15:43:50

Akaterine
Administrator

karotka napisa│:

Aketerine trafi┼éam przez przypadek na tw├│j komentarz na forum Perswazji 2007 na filmweb i...zaskoczy┼éas mnie zupe┼énie; ) Sama wiesz co tam napisa┼éa┼Ť wi─Öc poiem tylko tyle, ┼╝e mimo, ┼╝e nie jest to majstersztyk filmowy s─ůdz─Ö, ┼╝e nie za┼Ť┼éuguje na tak pot─Öpie┼äcze oceny.

Powiem mało oryginalnie, że to kwestia gustu wink.

A tak w og├│le co do moich krytycznych wypowiedzi na filmwebie, to pisz─Ö je tam najcz─Ö┼Ťciej, gdy mam z┼éy humor i si─Ö w ten spos├│b wy┼╝ywam, wi─Öc nie s─ů one zbyt, hmm, eufemistyczne wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#10 2007-11-03 20:04:55

Caitriona
U┐ytkownik

Gusta s─ů r├│zne, jednemu podoba si─Ö to innemu tamto; ja np lubi─Ö Perswazje z 2007, cho─ç jest par─Ö scen, kt├│re przewijam lub podczas ich id─Ö po herbatk─Ö wink Ale jedno chyba jest pewne - muzyka jest przepi─Ökna w tym filmie. Dzi─Öki za linka wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#11 2008-03-15 19:00:12

antkha
U┐ytkownik

gusta gustami, mi si─Ö film podoba bardzo smile
w┼éa┼Ťnie czytam ksi─ů┼╝k─Ö i uwa┼╝am, ┼╝e ekranizacja jest na medal, oddaje wszystkie uczucia Anny

Stopka forum