Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2007-10-25 14:00:54

LadyDo
Użytkownik

Kobieta w powie?ciach J.A.

Zwracam si? nie tylko do Kobiet ale do wszystkich który zagl?daja na t? stron?.
A zwracams i? do Was z pro?b?!!!!
Chce napisac prace na temat kobietw twórczo?ci JA i wiem, ?e co "wiele g?ów to nie jedna".
Kto b?dzie mia? ciekawe pomys?y, spostrze?enia, nowinki czy ciekawostki, które mog?abym wykorzysta? jak nie fani JA??

Bardzo Was prosz? - piszcie wszystkoc o Wam przyjdzie do g?owy!!
Wstawiajcie linki, polecajcie strony www, ksi??ki itd

B?D? WDZI?CZNA ZA WSZYSTKO!!! smile

#2 2007-10-25 15:29:51

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Kobieta w powie?ciach J.A.

LadyDo - przede wszystkim polecam wnikliwe i dogl?bne wczytanie si? w forum, szczególnie w stare w?tki sprzed roku czy dwóch. Znajdziesz tam wiele przemy?len, linków i refleksji.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2007-10-26 08:03:24

pak4
Użytkownik

Wczoraj jak przeczyta?em to za?ama?em r?ce i nogi... Gdyby cho? mia? to by? pendant do "M??czyzn w powie?ciach JA"...

Ale dzisiaj och?on??em i mam dwie uwagi.

Po pierwsze, mamy tu "Pogaduchowni?" z "Przywitalni?". I tam zapraszam.

Po drugie, do rady Aine mog? doda? jeszcze jedn? (CBA bym tego nie doradzi?, ale Tobie owszem): prowokuj.

Na przyk?ad do w?tku o Mariannie napisz jaki? pean na jej cze??: m?odej, a ju? g??boko uczuciowej panny, która prze?ywa tragiczn? mi?o??, podczas której jej romantyczne uczucia zostaj? skonfrontowane z proz? ?ycia, gdy jej ukochany nie do?? pod??a za modnym i post?powym wzorem romantycznego gentlemana, ulegaj?c przemocy z?otego cielca mamony.

Albo dostrze? w Elinor prototyp wspó?czesnej bisinesswoman, której ówczesne uwarunkowania polityczno-ekonomiczne nie pozwoli?y zrobi? wielkiej kariery.

A taka Lizzy: troch? bardziej dalekowzroczna 'emocjonalna bli?niaczka Lidii', która wci?? uparcie poszukuje m??a i zagina parol na Darcy'ego i aby pokona? ró?nic? maj?tkow? inscenizuje spacer po b?ocie do Netherfield (a mo?e i wykorzysta?a okazj? do podci?gania sukni przed b?otem by ukaza? co? wi?cej?), potem za? pozornie odrzuca Darcy'ego, by podgrza? jego uczucia i z?apa? go w sid?a w Pemberley.

Emma to tylko bezwolna marionetka w r?kach Knightleya, który wychowuje j? na swoj? przysz?? ?on?.

My?l?, ?e wymy?lisz co? wi?cej wink A potem wystarczy wklei? we w?asciwym w?tku i si? zacznie.

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-10-26 08:05:41)

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#4 2007-10-26 10:40:14

snowdrop
Użytkownik

Pak, Ty to masz ?eb!!! Takimi zdaniami wywo?a?by? burze!

#5 2007-10-27 16:34:19

Dione
Użytkownik

Ale tak logicznie do tego podchodz?c, to pak ma troch? racji. I wcale nie chodzi mi o propozycj? rozwiniecia dysput przez prowokuj?co brzmi?ce "niby-spostrze?enia". Zbyt cz?sto spogl?damy na g?owne postacie kobiece u JA ich w?asnymi oczami. Ich rodzina, przyjaciele i znajomi widzieli je w odrobin? innym ?wietle.

A co do Emmy, to absolutnie zgadzam si? z "prowokacyjnym" stwierdzeniem paka wink

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#6 2007-10-27 18:15:40

fanturia
Użytkownik

Dione napisał:

A co do Emmy, to absolutnie zgadzam si? z "prowokacyjnym" stwierdzeniem paka wink

Kto? musia? skoro reszta potrafi?a si? tylko zachwyca? wink

#7 2007-10-29 13:49:23

Dione
Użytkownik

lol lol

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

Stopka forum