Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2007-10-25 14:00:54

LadyDo
U┐ytkownik

Kobieta w powie┼Ťciach J.A.

Zwracam si─Ö nie tylko do Kobiet ale do wszystkich kt├│ry zagl─ůdaja na t─Ö stron─Ö.
A zwracams i─Ö do Was z pro┼Ťb─ů!!!!
Chce napisac prace na temat kobietw tw├│rczo┼Ťci JA i wiem, ┼╝e co "wiele g┼é├│w to nie jedna".
Kto będzie miał ciekawe pomysły, spostrzeżenia, nowinki czy ciekawostki, które mogłabym wykorzystać jak nie fani JA??

Bardzo Was proszę - piszcie wszystkoc o Wam przyjdzie do głowy!!
Wstawiajcie linki, polecajcie strony www, ksi─ů┼╝ki itd

B─śD─ś WDZI─śCZNA ZA WSZYSTKO!!! smile

#2 2007-10-25 15:29:51

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Kobieta w powie┼Ťciach J.A.

LadyDo - przede wszystkim polecam wnikliwe i dogl─Öbne wczytanie si─Ö w forum, szczeg├│lnie w stare w─ůtki sprzed roku czy dw├│ch. Znajdziesz tam wiele przemy┼Ťlen, link├│w i refleksji.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2007-10-26 08:03:24

pak4
U┐ytkownik

Wczoraj jak przeczyta┼éem to za┼éama┼éem r─Öce i nogi... Gdyby cho─ç mia┼é to by┼é pendant do "M─Ö┼╝czyzn w powie┼Ťciach JA"...

Ale dzisiaj och┼éon─ů┼éem i mam dwie uwagi.

Po pierwsze, mamy tu "Pogaduchowni─Ö" z "Przywitalni─ů". I tam zapraszam.

Po drugie, do rady Aine mog─Ö doda─ç jeszcze jedn─ů (CBA bym tego nie doradzi┼é, ale Tobie owszem): prowokuj.

Na przyk┼éad do w─ůtku o Mariannie napisz jaki┼Ť pean na jej cze┼Ť─ç: m┼éodej, a ju┼╝ g┼é─Öboko uczuciowej panny, kt├│ra prze┼╝ywa tragiczn─ů mi┼éo┼Ť─ç, podczas kt├│rej jej romantyczne uczucia zostaj─ů skonfrontowane z proz─ů ┼╝ycia, gdy jej ukochany nie do┼Ť─ç pod─ů┼╝a za modnym i post─Öpowym wzorem romantycznego gentlemana, ulegaj─ůc przemocy z┼éotego cielca mamony.

Albo dostrzeż w Elinor prototyp współczesnej bisinesswoman, której ówczesne uwarunkowania polityczno-ekonomiczne nie pozwoliły zrobić wielkiej kariery.

A taka Lizzy: troch─Ö bardziej dalekowzroczna 'emocjonalna bli┼║niaczka Lidii', kt├│ra wci─ů┼╝ uparcie poszukuje m─Ö┼╝a i zagina parol na Darcy'ego i aby pokona─ç r├│┼╝nic─Ö maj─ůtkow─ů inscenizuje spacer po b┼éocie do Netherfield (a mo┼╝e i wykorzysta┼éa okazj─Ö do podci─ůgania sukni przed b┼éotem by ukaza─ç co┼Ť wi─Öcej?), potem za┼Ť pozornie odrzuca Darcy'ego, by podgrza─ç jego uczucia i z┼éapa─ç go w sid┼éa w Pemberley.

Emma to tylko bezwolna marionetka w r─Ökach Knightleya, kt├│ry wychowuje j─ů na swoj─ů przysz┼é─ů ┼╝on─Ö.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e wymy┼Ťlisz co┼Ť wi─Öcej wink A potem wystarczy wklei─ç we w┼éasciwym w─ůtku i si─Ö zacznie.

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-10-26 08:05:41)

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#4 2007-10-26 10:40:14

snowdrop
U┐ytkownik

Pak, Ty to masz ┼éeb!!! Takimi zdaniami wywo┼éa┼éby┼Ť burze!

#5 2007-10-27 16:34:19

Dione
U┐ytkownik

Ale tak logicznie do tego podchodz─ůc, to pak ma troch─Ö racji. I wcale nie chodzi mi o propozycj─Ö rozwiniecia dysput przez prowokuj─ůco brzmi─ůce "niby-spostrze┼╝enia". Zbyt cz─Östo spogl─ůdamy na g┼éowne postacie kobiece u JA ich w┼éasnymi oczami. Ich rodzina, przyjaciele i znajomi widzieli je w odrobin─Ö innym ┼Ťwietle.

A co do Emmy, to absolutnie zgadzam si─Ö z "prowokacyjnym" stwierdzeniem paka wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#6 2007-10-27 18:15:40

fanturia
U┐ytkownik

Dione napisa│:

A co do Emmy, to absolutnie zgadzam si─Ö z "prowokacyjnym" stwierdzeniem paka wink

Kto┼Ť musia┼é skoro reszta potrafi┼éa si─Ö tylko zachwyca─ç wink

#7 2007-10-29 13:49:23

Dione
U┐ytkownik

lol lol

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

Stopka forum