Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#201 2008-01-15 23:25:54

Dione
U┐ytkownik

Re: S─ů takie dni....

AineNiRigani napisa│:

Dione, a Unia?

A Unia w tym roku si─Ö sp├│┼║ni┼éa i zanim si─Ö zajmuj─ůcy projektami naucz─ů co i jak, to b─Ödzie "po ptokach". A ja tu teraz mam gor─ůcy okres roboczy. Sesja = student├│w w katedrze niet = mo┼╝na pracowa─ç. I co? .... I wielkie G! (szepraszam, chyba mi─Ö cu┼Ť ponios┼éo)

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#202 2008-01-16 07:21:03

pak4
U┐ytkownik

Aine, Unia?!
Hm... w Unii rzeczywi┼Ťcie mo┼╝na:
a) stara─ç si─Ö o granty -- przy czym uchodzi to za trudniejsze, a przede wszystkim wymagaj─ůce zgromadzenia wielu r├│┼╝nych partner├│w, zw┼éaszcza zagranicznych, oraz zapewnienia sobie zaplecza administracyjnego;
b) stara─ç si─Ö o pieni─ůdze na badania z funduszy strukturalnych, ale tam poni┼╝ej 1 mln z┼éotych lepiej o nic nie prosi─ç, bo si─Ö wyjdzie na niepowa┼╝nego badacza.
Jest jeszcze mo┼╝liwo┼Ť─ç c), czyli jakie┼Ť projekty dla modych badaczy. Ale tego nie sprawdza┼éem.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#203 2008-01-16 19:18:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja sie moge cos popytac naszego konsultanta. Tylko przypuszczam, ze nie jutro.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#204 2008-01-16 21:58:02

Dione
U┐ytkownik

pak4 napisa│:

Aine, Unia?!
Hm... w Unii rzeczywi┼Ťcie mo┼╝na:
a) stara─ç si─Ö o granty -- przy czym uchodzi to za trudniejsze, a przede wszystkim wymagaj─ůce zgromadzenia wielu r├│┼╝nych partner├│w, zw┼éaszcza zagranicznych, oraz zapewnienia sobie zaplecza administracyjnego;
b) stara─ç si─Ö o pieni─ůdze na badania z funduszy strukturalnych, ale tam poni┼╝ej 1 mln z┼éotych lepiej o nic nie prosi─ç, bo si─Ö wyjdzie na niepowa┼╝nego badacza.
Jest jeszcze mo┼╝liwo┼Ť─ç c), czyli jakie┼Ť projekty dla modych badaczy. Ale tego nie sprawdza┼éem.

By┼éy u nas unijne stypendia zwi─ůzane z rozwojem regionu, ale jak ju┼╝ pisa┼éam, w tym sezonie d........ (szepraszam, wiem ┼╝e tak damie nie wypada, ale siem powstrzyma─ç nie mogiem)

#205 2008-01-17 07:18:21

pak4
U┐ytkownik

Dione:

W Unii mo┼╝na si─Ö stara─ç o: a) pieni─ůdze z funduszy na rozw├│j region├│w; b) z funduszy na nauk─Ö.
To dwa różne źródła.

Je┼Ťli chodzi o pieni─ůdze regionalne, to zasadniczo naukowiec mo┼╝e:
1) stara─ç si─Ö o to, by pieni─ůdze wywalczy┼éa firma na wdro┼╝enie nowej technologii i u niego zam├│wi┼éa przeprowadzenie odpowiednich bada┼ä;
2) stara─ç si─Ö o pieni─ůdze na sfinansowanie laboratorium.
To, ┼╝e s─ů jakie┼Ť stypendia unijno-regionalne, to si─Ö dowiaduj─Ö od Ciebie. Mo┼╝e u mnie tego wcale nie by┼éo? Za to mog─Ö stanowi─ç pozytywny przyk┼éad zdobywania funduszy na laboratorium -- wydajemy w┼éa┼Ťnie, w┼Ťr├│d b├│lu i cierpienia (ustawa o zam├│wieniach publicznych...) 3 mln z┼é na sprz─Öt. (Oczywi┼Ťcie pieni─Ödzy dla pracuj─ůcych na sprz─Öcie nie ma...)

Je┼Ťli chodzi za┼Ť o fundusze na nauk─Ö, to Unia dzieli je na kilka grup. S─ů du┼╝e granty w ramach projekt├│w ramowych, s─ů pieni─ůdze na wsp├│┼éprac─Ö mi─Ödzy instytucjami (polega to na tym, ┼╝e Unia funduje przejazdy...), na organizacj─Ö 'centr├│w doskona┼éo┼Ťci' (na administracj─Ö naukow─ů), s─ů wreszcie (to pewna nowo┼Ť─ç) stypendia dla m┼éodych badaczy. W Polsce podobno nikt takiego nie dosta┼é (i prawie nikt o nie nie wyst─ůpi┼é), co w znacznej mierze ┼é─ůczy si─Ö z faktem, ┼╝e wyra┼║nie nikomu nie zale┼╝a┼éo na ich lansowaniu... Mo┼╝esz si─Ö tym zainteresowa─ç, zawsze jaka┼Ť szansa wi─Öcej.

(Czy My nie rozmawiamy tu nazbyt... fachowo?)

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#206 2008-01-17 18:57:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

i chyba to by bylo na tyle.
Probowalam sie czegos dowiedziec, ale jak mi jane Austen mila, nie rozumiem nic z tego belkotu w biuletynach. Zreszta i tak najwieksze szanse uzyskania kasy sa z programow regionalnych, a ja moge sie dowiedziec czegos o Malopolsce jedynie. No chyba, ze Dorfi jest zainteresowana.

#207 2008-01-17 21:22:52

Dorfi
U┐ytkownik

A jak┼╝e. Jestem zainteresowana smile

#208 2008-01-17 22:06:12

Dione
U┐ytkownik

No w┼é─ů┼Ťnie z tymi projektami unijnymi jest zawsze jeden i ten sam problem: s─ů za s┼éabo nag┼éa┼Ťniane (jak samemu sobie jakiego┼Ť nie poszukasz, to plakatu, albo czego┼Ť w tym stylu np spotkanie informacyjne czy co┼Ť takiego, nic nie wiesz) i napisane takim jezykiem, ┼╝e ..... Trzeba kilka razy czyta─ç jedno zdanie, zeby je zrozumie─ç, a jak ju┼╝ zrozumiesz, to nie pami─Ötasz co by┼éo w poprzednim i musisz zaczyna─ç od pocz─ůtku :?

#209 2008-01-18 07:09:11

pak4
U┐ytkownik

Dione!
Raz czyta─ç, a dwa -- pisa─ç. Nie wiem jak to jest z projektami dla m┼éodych badaczy -- mam nadzieje, ┼╝e tam zrobiono to lepiej, ale w du┼╝ych projektach tonie si─Ö w┼Ťr├│d ton papieru... S┼éowem: trzeba mie─ç zaplecze administracyjne i to na dobrym poziomie...

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#210 2008-01-18 09:47:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dione napisa│:

No w┼é─ů┼Ťnie z tymi projektami unijnymi jest zawsze jeden i ten sam problem: s─ů za s┼éabo nag┼éa┼Ťniane (jak samemu sobie jakiego┼Ť nie poszukasz, to plakatu, albo czego┼Ť w tym stylu np spotkanie informacyjne czy co┼Ť takiego, nic nie wiesz) i napisane takim jezykiem, ┼╝e ..... Trzeba kilka razy czyta─ç jedno zdanie, zeby je zrozumie─ç, a jak ju┼╝ zrozumiesz, to nie pami─Ötasz co by┼éo w poprzednim i musisz zaczyna─ç od pocz─ůtku :?

S┼éoneczko, rozgl─ůdnij si─Ö u Was za lokalnym Punktem Konsultacyjnym (moge zasiegnac jezyka, ale musisz mi dokladniej okreslic gdzie pracujesz - miasto, wojewodztwo, powiat). I tam trzeba co jakis czas dzwonic. Oni sa na biezaco.

#211 2008-01-18 13:03:21

Dione
U┐ytkownik

Rozmawiałam z panem z naszego biura informacji i się dowiedziałam, ze nowy projekt jest, ale ... pojawił się za późno i jeszcze osoby odpowiedzialne nie zostały przeszkolone i wszystko będzie później niż zwykle.

I ju┼╝ wiem na 100%, ┼╝e mi grantu nie przyznali..... Id─Ö si─Ö upi─ç (ma kto┼Ť ochot─Ö si─Ö przy┼é─ůczy─ç?)

#212 2008-01-18 20:09:51

Vasco
Administrator

#213 2008-01-18 20:28:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja tez. Upic i dac komus w morde.

#214 2008-01-18 22:07:35

Dione
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Ja tez. Upic i dac komus w morde.

Jestem bardzo "za"..... Nawet wiem czyja to powinna by─ç "morda".

Tak wog├│le dzi─Öki za wsparcie. Kochani jeste┼Ťcie....

#215 2008-01-18 22:46:45

Dorfi
U┐ytkownik

O matko, ale jeste┼Ťcie brutalne (przera┼╝ony emotek).

#216 2008-01-19 01:13:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dione, ja mam dwie mordy... wkurza mnie moja praca. Zapieprzam jak dziki osiol, rejestracja dokumentow, pisanie pism, odpowiadanie, szeregowanie i ukladanie, a wszystko trzeba rzucac jak szef sobie cos przypomni. Do tego mamy napisac sprawozdanie roczne, a ja mam 2 biznesplany. Nie mam czasu zeby zjesc, napic sie, zalatwic. A i tak wszystko jest zle, szef ma humory i wyzywa je na nas, w dodatku jest bardzo chaotyczny, wszystko musi miec na juz-teraz-zaraz, wszystko gubi, a potem zwala na nas. Nauczylysmy sie juz dawac mu kopie pism i dokumentow, ale ostatnio wprowadzil do biura nerwowa atmosfere. Ciagle zmienia zdanie, unika niewygodnych rozmow (zamiast powiedziec wprost, ze nie skorzystamy z oferty, kaze zadzwonic jutro, za tydzien za rok...)
Oczywiscie nie jestem sama, ale kazda z nas ma swoje zadania i kazda musi byc od nich odrywana do jakichs dupereli. a kolega, ktory przychodzi 2x w tygodniu - calymi dniami siedzi na swoim forum i gada przez GG.
Wracam zaryta i umeczona. W dodatku znowu mi sie odezwal kregoslup. Nocami niemal wyje z bolu, dzisiaj rano zanim zazylam tabletke, lzy same mi poplynely. A ze kolezanka ma do wyciecia kamienie, to i z cala pewnoscia chorowac nie bede mogla.

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-01-19 01:15:06)

#217 2008-01-19 07:07:13

pak4
U┐ytkownik

sad
Aine, wyrazy współczucia!
Inna sprawa, ┼╝e chaotyczni szefowie to chyba norma. Te┼╝ czasami musia┼éem wszystko rzuca─ç, bo co┼Ť by┼éo na szybko potrzebne.
Życzę zdrowia w kręgosłupie i nie tylko!

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#218 2008-01-19 14:56:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

gdyby mi jeszcze za to przyzwoicie placili. Wkurza mnie to, w dodatku praca biurowa nie stanowi mojego powolania.
Zaczynam otwarcie działać!!!

#219 2008-01-19 18:05:13

pak4
U┐ytkownik

A jak my┼Ťlisz? Co ja musia┼éem robi─ç oderwany od 'w┼éa┼Ťciwej' roboty? Czyta─ç wyroki arbitra┼╝u UZP sad I generowa─ç dziesi─ůtki stron protoko┼é├│w z post─Öpowania sad

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#220 2008-01-19 18:38:19

Dione
U┐ytkownik

Dzi┼Ť jest prawie dobrze.... M├│j majster obieca┼é do wtorku sko┼äczy─ç remoncik..... Od lutego mieszkam u siebie.......

Tylko mebli wci─ů┼╝ nie mam, ale to nie wa┼╝ne smile

#221 2008-01-19 22:54:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

dobra wiadomosc big_smile
Przypuszczam, ze nie ma lekko. Wkurza mnie tylko to, ze za moja prace placa komu innemu. w dodatku w grubych tysiacach.

#222 2008-01-20 11:00:44

Admete
U┐ytkownik

Takie traktowanie wkurza. Ostatnio dosz┼éam do wniosku, ┼╝e im wi─Öcej si─Ö w pracy robi, tym mniej ci─Ö doceniaj─ů...Ostatecznie licz─ů si─Ö tylko pi─Ökne pozory. Ludzie, kt├│rzy takie pozory potrafi─ů stworzy─ç, zawsze maj─ů dobrze.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#223 2008-01-20 12:18:38

Vasco
Administrator

To prawda. Jaki┼Ť nieca┼éy rok temu wiedzia┼éem, ┼╝e w wakacje czeka mnie przeprowadzka + zwolnienie si─Ö (a przypadkowo ko┼äczy┼éa mi si─Ö akurat umowa) i stwierdzi┼éem, ┼╝e co mi szkodzi zobaczy─ç co b─Ödzie, gdy moje zaanga┼╝owanie w prac─Ö nieco spadnie. Oczywi┼Ťcie robi┼éem co do mnie nale┼╝y, ale nie "na wczoraj" tylko "na jutro". Sko┼äczy┼éo si─Ö bieganie do pracy na telefon, siedzenie po godzinach. A gdy zakomunikowa┼éem szefowi, ┼╝e nie b─Öd─Ö ju┼╝ dalej pracowa┼é, to by┼é w szoku. Drugi szef jak si─Ö dowiedzia┼é, to od razu na rozmow─Ö mnie ┼Ťci─ůgna┼é... Normalnie si─Ö nie spodziewa┼éem. Sko┼äczy┼éo si─Ö na tym, ┼╝e w wakacje nie bywa┼éem prawie wcale w pracy, od wrze┼Ťnia by┼éem ┼Ťrednio 4-6 dni w miesi─ůcu (przyje┼╝dza┼éem co tydzie┼ä-dwa na dzie┼ä-dwa), umow─Ö rozwi─ůzali┼Ťmy na m├│j wniosek (gdy mi si─Ö znudzi┼éo je┼║dzi─ç po 200 km) bodaj z ko┼äcem pa┼║dziernika. A i tak jeszcze jeszcze par─Ö razy musia┼éem dojecha─ç, bo by┼éem potrzebny.

Mora┼é: Jak b─Ödziesz robi─ç wszystko natychmiast, to zostanie to odebrane jako rzecz prosta, niewymagaj─ůca wysi┼éku. Je┼Ťli minie troch─Ö czasu od wydania polecenia do jego wykonania (zacz─ů─ç mo┼╝na od razu wink ), to oznacza ┼╝e troch─Ö pracy to wymaga┼éo.

Głowa do góry, będzie lepiej!

#224 2008-01-20 19:38:54

Admete
U┐ytkownik

Ja tez zaczynam pomału pracować tak zwyczajnie. Robić wszystko jak nalezy, ale bez wariacji. Ostatecznie i tak najlepsi sa zawsze ci sami.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#225 2008-01-20 21:32:44

Marija
U┐ytkownik

Ja si─Ö przekona┼éam na w┼éasnej sk├│rze, ┼╝e jak si─Ö co┼Ť zrobi za szybko, przed innymi, to nie do┼Ť─ç, ┼╝e nie pochwal─ů, to jeszcze ochrzani─ů, ┼╝e niedobrze sad -taki przyk┼éad, "jak nie powinno si─Ö zrobi─ç". I po co nam to? hmm

Ostatnio edytowany przez Marija (2008-01-20 21:33:04)

Stopka forum