Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#276 2008-02-02 15:41:29

Tamara
U┐ytkownik

Re: S─ů takie dni....

Jasne ┼╝e zawsze trzeba rozwa┼╝y─ç wszystkie za i przeciw i dopiero podejmowac decyzj─Ö o zmianach , natomiast nie powinno si─Ö traktowa─ç l─Öku przed istotn─ů, jakby nie by┼éo ,zmian─ů , jak tch├│rzostwa i sie o nie obwinia─ç .

Co do dylematu - ja obstawiam prac─Ö i stabilna i lepiej p┼éatn─ů :-). A serio - moim zdaniem wyb├│r zale┼╝y od charakteru i sytuacji ┼╝yciowej , nie ma regu┼éy .

#277 2008-02-02 16:10:24

Tamara
U┐ytkownik

Aine , popatrza┼éam na godzin─Ö Twojego posta , dziewczyno , czy Ty w og├│le sypiasz kiedy┼Ť???

#278 2008-02-02 21:44:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

No wyobra┼║ sobie, ┼╝e napisa┼éam jak juz sie wyspa┼éam. Ostatni tydzien mia┼éam tak strasznie m─Öcz─ůcy i wyczerpuj─ůcy, ┼╝e pad┼éam po prostu bardzo wczesnym wieczorem, nawet nie zajarzy┼éam kiedy i jak (ju┼╝ tak mam - jak chce mi sie spa─ç, mog─Ö zasn─ůc nawet na stoj─ůco - zdarza┼éo sie nie raz na Pasterce big_smile). Obudzi┼éam sie po 3 nad ranem rze┼Ťka i ┼Ťwie┼╝a niczym stokrotka i mia┼éam wene na porz─ůdki. a jak mam wene - od razu z tego korzystam, bo potem d┼éugo mog─Ö czeka─ç big_smile
Najgorsze jest to, ze ostatnimi czasy czesto tak padam - ostatnio tak jak siedzia┼éam - na pod┼éodze. I nie wiem co zrobi┼éam z okularami. Nie mog─Ö ich znale┼Ť─ç. A w tym stanie mog┼éam je wrzuci─ç dos┼éownie wsz─Ödzie - nawet w miejsca zupe┼énie nieprawdopodobne i teoretycznie niemozliwe. Ale nie ma. I kruca bu┼éka, oczy mi sie mecza od monitora, a nowych na razie nie wyrobie (te by┼éy mercedesem w┼Ťr├│d okular├│w - full wypas, fotochromy, antyrefleksy, antypromienne, cieniutkie szk┼éo cylindryczne. Mia┼éy byc niemal na ca┼ée zycie i samo szk┼éo to ta┼äsze kosztuje 120 zeta. A ja NIE MAM POJ─śCIA GDZIE MI SIE ZBY┼éO sad sad sad )

Tak czy inaczej - dzieki za dobre słowo smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-02-02 21:50:44)

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#279 2008-02-03 11:09:31

Tamara
U┐ytkownik

Aine , nie no┼Ť fotochrom├│w na sta┼ée , je┼╝eli nie masz wyra┼║nego zalecenia okulisty . Sta┼ée noszenie szkie┼é przyciemnionych zaburza proces widzenia barw , a fotochromy zawsze troch─Ö przyciemniaj─ů . Mo┼╝na ich u┼╝ywa─ç od czasu do czasu , ale na wci─ů┼╝ mozna sobie spapra─ç oczy na cacy . Poza tym ┼Ťwiat┼éo jest absolutnie niezb─Ödne do proces├│w fotochemicznych w m├│zgu .

Okular├│w zacznij szuka─ç tam , gdzie ich nie powinno by─ç , a najlepiej zacznij szuka─ç czego┼Ť zupe┼énie innego , glo┼Ťno przy tym m├│wi─ůc , ┼╝e te okulary to w┼éa┼Ťciwie do niczego nie potrzebne , za to nie mo┼╝esz absolutnie obej┼Ť─ç si─Ö bez tego czego┼Ť ,czego w┼éa┼Ťnie szukasz . Powinno pom├│c , sprawdzone :-)

#280 2008-02-05 23:02:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dzieki Tamaro .
W domu raczej chodze bez okular├│w. Fotochormy mam na sta┼ée ze wzgl─Ödu na nadwra┼╝liwo┼Ťc na promienie s┼éoneczne - bardzo mnie szczypia oczy. Swego czasu mia┼éam nawet zalecenie od neurologa, bo mia┼éam przez to zachwiania r├│wnowagi. Na szcze┼Ťcie jest zima bez┼Ťnie┼╝na, dlatego moge sobie pozwolic na nieszukanie tych okular├│w, kt├│re s─ů w zasadzie do niczego niepotrzebne wink

#281 2008-02-10 22:51:28

fanturia
U┐ytkownik

Mike Moriarty napisa│:

OMG, 645? PLN netto miesiecznie? O.o Aine! Noszac cegly na budowie zarobisz ok. 5x wiecej.

W Biedronce te┼╝ lepiej p┼éac─ů.

#282 2008-02-11 16:25:00

Marija
U┐ytkownik

Ale czego nauczy si─Ö w Biedronce? Przesuwania palet? Co┼Ť za co┼Ť sad Ale to jest bardzo nie w porz─ůdku, ┼╝eby kto┼Ť taki jak Aine by┼é tak bezczelnie wykorzystywany.

#283 2008-02-11 19:59:07

fanturia
U┐ytkownik

Aine inteligentna przecie┼╝ jest. Awanse tam si─Ö zdarzaj─ů wcale nie tak rzadko. Poza tym aplikacje na zast─Öpc─Ö kierownika te┼╝ mo┼╝na z┼éo┼╝y─ç. A i pensja pewnie ciut wy┼╝sza by by┼éa. Chocby na p├│┼é roku, ┼╝eby odbi─ç si─Ö od dna. Bo praca Aine to dla mnie dno. S─ů te┼╝ jakie┼Ť prace (biurowe) zdalne - mam zamiar szuka─ç, wi─Öc prosz─Ö o tzrymanie kciuk├│w smile .

#284 2008-02-12 09:10:48

Loana
U┐ytkownik

Co to znaczy zdalne?

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#285 2008-02-12 09:15:42

fanturia
U┐ytkownik

to znaczy pracujesz w domu. Masz normaln─ů umow─Ö o prac─Ö, pracodawca zapewnia ewentualny sprz─Öt, a nie p┼éaci za wynajem biura czy innego pomieszczenia. Ponoc coraz wi─Öcej tego.

#286 2008-02-12 11:40:07

Vasco
Administrator

Niestety prawodawca nie poszed┼é za ciosem i bodaj kodeks pracy m├│wi, ┼╝e jak po jakim┼Ť czasie pracownikowi si─Ö przestanie podoba─ç taka praca, to ma prawo zarz─ůda─ç powrotu do biura i musi mie─ç to umo┼╝liwione. Tak wi─Öc zatrudnianie w ten spos├│b jest do┼Ť─ç ryzykowne dla pracodawcy i pewnie dlatego jest ma┼éo os├│b zatrudnionych w ten spos├│b.

#287 2008-02-12 11:51:15

fanturia
U┐ytkownik

No to nieciekawie...

#288 2008-02-12 23:03:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

W sumie, sama nie wiem - na podwy┼╝k─Ö szans nie mam, jak odejd─Ö - szef za mn─ů p┼éaka─ç nie b─Ödzie. Nasza agencja to taki przystanek. w zesz┼éym roku odesz┼éa dziewczyna, kt├│ra by┼éa od pocz─ůtku. prawa i lewa r─Öka szefa. Jako┼Ť bez wzruszenia ze strony szefa.
To tak ogolnie. Teraz mamy 2 stażystki. Sympatyczne dziewczyny, chociaz posiadajace silny instrynkt zamozachowawczy - to tylko my, głupie pracujemy więcej niż trzeba ... big_smile

#289 2008-02-12 23:10:29

fanturia
U┐ytkownik

A co z tego b─Ödziecie mie─ç? Owszem, nowe umiej─Ötno┼Ťci. I pewnie sporo dioptrii niestety. Przejmijcie cho─ç troch─Ö tego instynktu samozachowawczego smile

#290 2008-02-13 21:30:27

czytelniczka
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

W sumie, sama nie wiem - na podwy┼╝k─Ö szans nie mam, jak odejd─Ö - szef za mn─ů p┼éaka─ç nie b─Ödzie. Nasza agencja to taki przystanek. w zesz┼éym roku odesz┼éa dziewczyna, kt├│ra by┼éa od pocz─ůtku. prawa i lewa r─Öka szefa. Jako┼Ť bez wzruszenia ze strony szefa.
To tak ogolnie. Teraz mamy 2 stażystki. Sympatyczne dziewczyny, chociaz posiadajace silny instrynkt zamozachowawczy - to tylko my, głupie pracujemy więcej niż trzeba ... big_smile

Ju┼╝ chyba ┼╝aden szef nie p┼éacze, chyba w ukryciu.Jednak z moich obserwacji wynika, ze instynkt samozachowawczy w pracy gasnie wraz z wiekiem .I o tym doskonale wiedz─ů szefowie wykorzystujac to bezlitosnie, dlatego je┼Ťli chce si─Ö co┼Ť zmienic w zyciu zawodowym to trzeba " m┼é├│dk─ů bed─ůc ".Pozdrawiam Aine

#291 2008-02-26 13:36:29

Mike Moriarty
U┐ytkownik

Ogolnie rzecz biorac to o pracownikow tez nie jest latwo. U nas w Blackwater od X czasu szukamy sekretarki, i jak juz sie jakas znajdzie, to i tak dlugo nie zostaje.

Inna sprawa, ze praca jest wymagajaca, i platna raczej tak sobie...

Ksiegowe zazadaly ostatnio podwyzek, grozac rezygnacja z pracy. I przyznaje im racje - w porownaniu z personelem operacyjnym zarabiaja po prostu smieszne grosze, choc tez ciezko pracuja. O.o

#292 2008-03-01 14:51:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

mam teraz inny problem - znowu sta┼╝ystka. Ale takiej gowniary zachowujacej sie jak szefowa jeszcze nie mielismy. Ona sobie wyobrazila, ze to ja mam jej podlegac, ze o chamtwie i pyskowaniu nie wspomne. A ja sobie nie pozwole aby 21 letnia smarkula traktowala mnie z wyzszoscia, totalnym brakiem kultury i wychowania, ze o wyzwiskach nie wspomne.
Wczoraj byłam u prezesa. A jesli ja zatrudni - ja sie zwalniam. Sprawy zaszly za daleko.

#293 2008-03-01 16:09:52

Tamara
U┐ytkownik

A nie mo┼╝esz dziewcz─Öcia na bok wzi─ů─ç i do pionu ustawi─ç bez ┼Ťwiadk├│w? Biedactwo mo┼╝e nie wie , ┼╝e to m┼éodszy sta┼╝em pracownik podlega starszemu , a nie na odwr├│t wink
Nie dawaj si─Ö Aine , trzymam kciuki!:smile

Ostatnio edytowany przez Tamara (2008-03-01 16:10:55)

#294 2008-03-01 18:01:01

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tamaro - wi┼Ťta wio. Wczoraj powiedzia┼éam jej bardzo wyra┼║nie, ┼╝e jest TYLKO sta┼╝ystk─ů, a teksty typu "jak co┼Ť ci sie nie podoba to zrob sobie sama", ┼╝e wszystkiego sie czepiam i o wszystko piszcz─Ö jak idiotka (a sprawa dotyczy┼éa wyciagnietego i nieschowanego pod moja nieobecnosc pisma z zesz┼éego roku, kt├│re si─Ö wala┼éo w┼Ťr├│d pism ze szkodami g├│rniczymi, wnioskami, biznesplanami i szkoleniami i za ktore JA odpowiadam. Za kilka miesiecy jak jej nie bedzie, za jego zagini─Öcie bekn─Ö ja) nie tylko nie wypada m├│wi─ç osobie wy┼╝szej stanowiskowo, ale i osobie starszej wiekiem. Powiedzia┼éam jej ┼╝e si─Ö zapomina a ja sobie nie pozwole na takie traktowanie. Ogolnie powiedzia┼éam o sytuacji prezesowi jako jej opiekunowi, bo niestety nie mam innego argumentu wobec osoby, ktora nie uznaje autorytetu kt├│regokolwiek z pracownik├│w. Odwleka┼éam to ju┼╝ blisko 2 tygodnie, bo kojarzy┼éo mi sie to z donosem, ale innego wyj┼Ťcia nie mialam. Ostatecznie pozosta┼ée kole┼╝anki tez sobie z ni─ů porozmawia┼éy, bo przesadzi┼éa mocno. Miesi─ůc sta┼╝u i zrobi┼éa sobie wrog├│w w ka┼╝dym z pracownik├│w.

#295 2008-03-01 19:15:19

Tamara
U┐ytkownik

No to z takim charakterkiem dziewcz─Ö ma szanse nigdzie d┼éugo nie zagrza─ç miejsca , chyba ┼╝e b─Ödzie faworyt─ů prezesa . A ┼éadna chocia┼╝?

#296 2008-03-08 14:24:44

fringilla
U┐ytkownik

Rany, tyle mnie nie by┼éo na forum, a Aine znowu/wci─ů┼╝ m─Öczy si─Ö ze sta┼╝ystk─ů! wink
Ale zaczynam Ci─Ö, kochana rozumiem, bo i do nas przyw─Ödrowa┼éo takie co┼Ť, ┼╝e brak mi s┼é├│w!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#297 2008-03-08 17:44:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

Fringillo - Aine m─Öczy sie ci─ůgle z nowymi sta┼╝ystami, bo nasza firma na nich opiera w g┼é├│wnej mierze swoj─ů dzia┼éalnosc big_smile
Ech ostatnio ta nowa mnie przeprosi┼éa - ale wida─ç, ┼╝e kto┼Ť jej da┼é b─Öcki... teraz znowu w┼éazi mi (ekhm...), m├│wi do mnie j─Öcz─ůcym g┼éosem i zgadza sie ze wszystkim co powiem..,
Ech... ju┼╝ nie wiem co gorsze ... sad

Tak na marginesie - szalenie miło Cię znów widzieć big_smile

#298 2008-03-11 10:55:18

Loana
U┐ytkownik

No wlasnie, ja ostatnio ciagle o Fringilli myslalam i patrzcie - chyba ja przyciagnelam tongue.
Co u Ciebie Fringillo? Jak tam Panie w stolicy? smile

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#299 2008-03-11 11:01:52

Mike Moriarty
U┐ytkownik

Eeeej, Aine, przymilna stazystka ma swoje plusy. ;-) Mozesz np. sprzedac jej kit, ze firma oczekuje, ze umyje Ci Twoj samochod. Podwojna warstwa wosku!

Ale OK, teoretyzuje, ja nigdy przymilnej stazystki nie mialem. ;-) Nawet herbate sam sobie robie. Chlip...

#300 2008-03-11 17:41:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przymilno┼Ť─ç sta┼╝ystki polega na tym ┼╝e jak kichasz m├│wi ci takim dziecinnym g┼éosikiem "Zdr├│weczko ma┼éa mr├│weczko", ┼Ťmieje sie z wszystkich Twoich dowcip├│w (nawet jak nie s─ů ┼Ťmieszne - spradza┼éam), zawsze sie z tob─ů zgadza (nawet jak po 5 minutach mowisz co┼Ť sprzecznego ni┼╝ wczesniej - te┼╝ sprawdza┼éam), pyta sie co mo┼╝e zrobi─ç aby Ci pomoc, ale gdy ja prosisz o pomoc - zawsze chetnie pokazuje jak sie cieszy, nie ma dla niej najmniejszego problemu. Po pol godzinie okazuje si─Ö, ┼╝e w┼éa┼Ťnie boli j─ů g┼éowa, z─ůb, brzuch, przek┼éada robote na jutro, albo po prostu udaje ze robi, a nie ruszy nawet palcem. Efekt jest taki, ze to co mog┼ée┼Ť mie─ç zrobione kilka godzin wcze┼Ťniej musisz robic sam pod koniec dnia na zapalenie p┼éuc, dostajesz becki od szefa, ze przecie┼╝ by┼é ca┼éy dzie┼ä i co przez ca┼éa dni├│wke robi┼ée┼Ť.
Ja tam kicham taka przymilnosc, bo zadnej z niej pozytku nie ma.

Stopka forum