Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#251 2008-01-27 15:25:04

Tamara
U┐ytkownik

Re: S─ů takie dni....

Dione , praca w niedziel─Ö??? Co prawda mnie te┼╝ si─Ö to zdarza , ale nie z w┼éasnej ch─Öci , a z przymusu ... Bo le┼ä ze mnie okrutny :-) . W sumie dwie g┼éowy i cztery r─Öce nie by┼éyby takie z┼ée , przyda┼éyby si─Ö :-)) , w ko┼äcu to by┼éby klon do roboty , nie do ogl─ůdania . Chocia┼╝ w pracy m├│g┼éby wywo┼éa─ç ciekawe wra┼╝enie ...:-)))

#252 2008-01-27 18:07:29

Dione
U┐ytkownik

No niestety w niedziel─Ö, bo ca┼é─ů sobot─Ö je┼║dzi┼éam i przewozi┼éam rzeczy z jednego mieszkania do drugiego. Dzisiejszy ranek r├│wnie┼╝, a jeszcze ca┼ékiem sporo mi zosta┼éo. Ale za to pisanie mi nie idzie - natchnienia nie mam, czy cu┼Ť :?

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#253 2008-01-27 18:31:45

Tamara
U┐ytkownik

Czy to oznacza , ┼╝e mo┼╝na gratulowa─ç Ci nowego mieszkanka :-)? A jak Garfield to zni├│s┼é , bo koty przeprowadzek raczej nie lubi─ů (zw┼éaszcza w tak ohydn─ů pogod─Ö ) ;-)

#254 2008-01-27 18:33:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

z drugiej strony - koty bardzo szybko sie aklimatyzuj─ů, jak wida─ç Rudzielec ju┼╝ sie rozgo┼Ťci┼é big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#255 2008-01-27 18:36:36

Tamara
U┐ytkownik

Tylko czy futerko juz mu wysch┼éo , bo mokry kot to kupka nieszcz─Ö┼Ťcia ...

#256 2008-01-27 18:39:54

Dione
U┐ytkownik

Jeszcze kilka dni nocuj─Ö na starych ┼Ťmieciach. Tak my┼Ťl─Ö, ┼╝e pierwsza noc na nowym b─Ödzie w ┼Ťrod─Ö lub czwartek.

A Garfield, jako kiciuch wirtualny, z┼éej pogody si─Ö nie l─Öka. (Takiego futrzastego jeszcze nie mam, ale mo┼╝e na wiosn─Ö, je┼Ťli kotka kole┼╝anki co┼Ť "przyniesie" wink )

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#257 2008-01-27 18:44:52

Tamara
U┐ytkownik

Oj , je┼╝eli na wycieczkach po okolicy bywa , to przyniesie i to niejedno ...:-D

#258 2008-01-28 07:38:59

pak4
U┐ytkownik

Ale na efekt klonowania trzeba czeka─ç wiele lat... Czy nie lepiej zosta─ç ┼Ťwi─Ötym ze zdolno┼Ťci─ů do bilokacji? big_smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#259 2008-01-28 15:54:48

Loana
U┐ytkownik

Tamaro, z co to jest JP??? (mi sie jakos z Janem Pawlem II kojarzy, ale chyba nie to mialas na mysli tongue)
Moja dieta ma sporo miesa, nawet MUSZE jesc mieso, zwlaszcza ze niedlugo chcialabym sie "prawie" sklonowac ;P.
I w sumie nie umartwiam sie az tak bardzo, zwykle nie mam na to czasu, sa tylko momenty, kiedy mam dosc diety i chcialabym znowu jesc slodycze, ale wiem, ze nie powinnam i tyle.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#260 2008-01-28 18:28:41

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jak Ptaszek? (ale tutaj to raczej sprzeczno┼Ť─ç jest big_smile)

#261 2008-01-28 18:32:16

Tamara
U┐ytkownik

Z moim cholerycznym temperamentem o ┼Ťwi─Öto┼Ťci nie ma co marzy─ç , zreszta trwa to jeszcze d┼éu┼╝ej i umartwiac si─Ö trzeba a nie przepadamza tym ;-P , bilokacji ca┼éyczas pr├│buj─Ö , ale te┼╝ nie wychodzi ...Dione twierdzi , ┼╝e to nie takie trudne ;-) , wi─Öc tylko to mi na razie zostaje :-))

#262 2008-01-28 18:41:03

Tamara
U┐ytkownik

Loano , JP oznacza Je┼Ť─ç Po┼éow─Ö , czyli mniej a cz─Östo , dieta jak najbardziej urozmaicona , duzo bia┼éka , sur├│wek ,owoc├│w , w─Öglowodany z┼éo┼╝one (grube kasze, makarony ,razowe pieczywo ,chlebek chrupki),niewielkie ilo┼Ťci t┼éuszczu - i du┼╝o niegazowanej wody mineralnej . 5 - 6 ma┼éych posi┼ék├│w dziennie , o ile mo┼╝na regularnie , i mo┼╝na od czasu do czasu co┼Ť pysznego , tylko tego samego lub nast─Öpnego dnia trzeba ograniczy─ç w─Öglowodany - dla wyr├│wnania bilansu .
A zupe┼énie nie a`propos - ksi─ů┼╝eczki , o kt├│rych pisa┼éam , s─ů akurat na allegr , jeszcz chyba do jutra .

#263 2008-01-31 12:10:35

Loana
U┐ytkownik

O, to wyglada dokladnie jak moja dieta - duzo posilkow, bialko, weglowodany tylko zlozone, surowizna w postaci warzyw i owocow i malo tluszczu smile.
A dzisiaj zjadlam paczka - a co! smile

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#264 2008-01-31 17:53:43

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ja dzisiaj zjadlam 3 paczki. 1 tradycyjnego i 2 na zezarcie problem├│w. Jeny, jak mnie wkurza moja praca czasami. Ciagle jestesmy do tylu o 1-2 dni, bo w miedzyczasie przywalaja nam obowiazkami, ktore do nas nie naleza. Mialam jutro sobie zrobic dzien wolny i isc do wampirow a potem zobaczyc Malutka. I d...!!! Nie zostawie kolezanki z tym calym bajzlem. Wczoraj musialam napisac 30 pism, zaadresowac koperty wprowadzic do ksiazki pocztowej, dziennika. Zostawilam koledze 2 pisma i biznesplan. Disiaj przychodzi klient, a tutaj okazuje sie ze calosc musze zrobic od nowa, bo kolega odstawil totalna fuszerke, spieprzyl kalkulacje (a od kalkulacji wychodzi sie dalej - czyli cala reszta rowniez spieprzona). Szybko zalatalam przynajmniej wniosek, biznesplan musze zrobic jutro. A do tego sprawozdanie koncoworoczne, na ktore ciagle nie mialysmy czasu, pisma ktore kolega wczoraj (jak sie opkazalo) nie napisal i po prostu wyc mi sie chce!!!
Chciałabym miec chociaz czas na to aby sie zalatwic, albo wypic herbate - od tygodni jade na kawie, bo szybciej jest nalac z ekspresu niz czekac az sie woda ugotuje, wychodze po godzinach pracy i przychodze tak totalnie zmeczona i wyjalowiona umysłowo.
i jestem tchorzem, bo boje sie zmienic prace sad

#265 2008-01-31 19:30:35

pak4
U┐ytkownik

Wracaj─ůc z pracy czyta┼éem artyku┼é o tym, ┼╝e warto si─Ö zmienia─ç, w tym zmienia─ç prac─Ö je┼Ťli nam nie le┼╝y. Ale to si─Ö tak ┼éatwo radzi za po┼Ťrednictwem kartki i farby drukarskiej...

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#266 2008-01-31 20:18:51

Tamara
U┐ytkownik

Aine , wcale nie jeste┼Ť tch├│rzem , jestes normalnym cz┼éowiekiem :-). Homo sapiens ma zakodowan─ů genetycznie potrzeb─Ö stabilizacji , i obawia si─Ö gwa┼étownych zmian , a niech mi kto powie ┼╝e zmiana pracy , zw┼éaszcza dzi┼Ť , to takie hop siup bezproblemowe . A lansowana obecnie moda na zmienianie natychmiast wszystkiego , co nam nie pasuje , prowadzi tylko do problem├│w psychicznych , bo osi─ůgni─Öcie stanu idealnie i ca┼ékowicie bezstresowego jest niemo┼╝liwe .
Moja robota te┼╝ jest z r├│┼╝nych wzgl─Öd├│w paskudna , teraz wygl─ůda na to , ┼╝e sprawy papierowo - administracyjne nied┼éugo b─Öd─ů zajmowa─ç tyle czasu , ┼╝e na w┼éa┼Ťciw─ů prace ju┼╝ go nie starczy , i szlag mnie w zwi─ůzku z tym trafia , ale co ja biedny ┼╝uczek mam zrobi─ç , skoro mam to miejsce pracy na razie w miare pewne i w miar─Ö nie┼╝le mi p┼éac─ů . Cz┼éek k┼éadzie uszy po sobie i tyle jego , co sobie posobaczy .

#267 2008-01-31 22:04:54

delile
U┐ytkownik

jestem innego zdania-nie ma sensu sie meczyc w czyms co wyniszcza, rozumiem potrzeb─Ö stabilizacji i strach przed zmiana (sama cz─Östo sie boje tego co nowe-bo to wcale nie znaczy ze lepsze)jednak w przypadku gdy juz min─Ö┼éo sie pewna magiczna granice wytrzyma┼éo┼Ťci i zrobi┼éo sie list─Ö all "za" i "przeciw" i co gorsza tych "przeciw" jest wiecej trzeba natychmiast zacz─ů─ç dzia┼éa─ç-jednak m─ůdrze-najpierw zrobi─ç plan ma┼éych kroczk├│w (wtedy zmniana nie jest tak drastyczna;) potem powoli "odkre┼Ťla─ç" kolejne etapy a nie obejrzysz sie jak b─Ödziesz parzy─ç kaw─Ö w nowej pracy. Druga kwestia to to ze teraz jest z prac─ů troche inaczej-pokolenie nad nami mog┼éo 20 lat przepracowa─ç w jednaj firmie i dzi─Ökowa┼éo za to ,┼╝e ma robot─Ö- teraz zmiana co 3-5 lat jest w miare naturalna:) W kazdej bran┼╝y potrzeba ludzi.
p.s. Jestem w┼éasnie na etapie odkre┼Ťlania-momentami jest bardzo ciezko, ale mam cel (hehehe jak to zabrzmia┼éosmilei to pomaga dalej dzia┼éa─çsmile

#268 2008-01-31 23:34:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

cóż, u mnie lista byłaby bardzo prosta - w rubryce za niewiele, w rubryce przeciw -niemal wszystko.
Sory ze tak zlamdam, bo wiekszosc z Was pamieta jak szukalam pracy. Dodam ze ja za bardzo przywiazuje sie do ludzi, mam bardzo fajne kolezanki i chyba to byłby jeden z dwóch punktów "za".
Przypuszczam, ze nie miaukne┼éabym nawet s┼éowem, gdybym zarabia┼éa w miare przyzwoite pieniadze. nie ukrywam, ze 645 na reke nie jest kwot─ů dla ktorej chce sobie wypruwa─ç ┼╝y┼éy. Marzy┼éaby mi sie w┼éasna firma, ale szukam wsp├│lnika... sad

#269 2008-02-01 07:20:14

pak4
U┐ytkownik

Tamaro: popr─Ö Delile -- nie ma sensu si─Ö m─Öczy─ç jak co┼Ť komu┼Ť nie pasuje. Owszem, w ka┼╝dej pracy s─ů jakie┼Ť minusy, wi─Öc nie mo┼╝na dokonywa─ç zmian bezmy┼Ťlnie.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#270 2008-02-01 09:31:36

delile
U┐ytkownik

AineNiRigani, kolezanki zawsze znajd─ů sie nowe smile wartoby bylo bardziej zastanowic sie nad wlasnym interesem-na poczatku nie bedzie kolorowo-bedziesz sie zarzyna─ç za trzy, ale na w┼éasny rachunek:) wspolnik? pewnie potrzebujesz kogos do czesc wk┼éadu finansowego-mo┼╝e lepiej wzi─ů─ç dotacje z UE. Jest kilka sposob├│w-1. rejestrujesz sie jako bezrobotna i dostajesz 12 tys na za┼éo┼╝enie firmy(warunki-przez rok musisz ja prowadzic i nie mozesz wchodzis w sp├│┼éki), 2. to program wspieraj─ůcy przedsi─Öbiorczo┼Ť─ç kobie-http://www.przedsiebiorczakobieta.pl/main, najlepiej by┼éoby p├│j┼Ť─ç sie do Twojego Urz─Ödu Pracy i porozmawia─ç... pewnie jest i 3 i 4 spos├│b:) warto zaryzykowa─ç... nie b├│j sie podatk├│w, ksi─Ögowo┼Ťci itp (cz─Östo strach przed biurokracja sprawia ze plany w┼éasnej firmy upada na wst─Öpie) za od 60 o 100 miesi─Öcznie masz ksi─Ögow─ů kt├│ra wszysko Ci przypomni i podpowie co zrobic by zaoszcz─Ödzi─ç i nie zplajtowac:D

#271 2008-02-01 12:40:48

Vasco
Administrator

Z t─ů ksi─Ögow─ů co wszystko za┼éatwi to nie zawsze. wink

Ja w┼éa┼Ťnie ko┼äcz─Ö odkr─Öca─ç szkody, kt├│re narobi┼éa moja ksi─Ögowa w ci─ůgu 3-4 miesi─Öcy... Kosztowa┼éo mnie to ┼é─ůcznie kilka dni├│wek, kilkaset km i jeszcze musz─Ö ponownie zap┼éaci─ç nowej ksi─Ögowej za sprawdzenie poprzedniej...

A pkt. 1 jest bardzo fajny, z tym, ┼╝e u mnie by┼é trudny do za┼éatwienia. Trzeba by┼éo czeka─ç, a i do tego nie by┼éo pewno┼Ťci sukcesu sad

Aine: Ja te┼╝ bym namawia┼é na zmian─Ö, z tym, ┼╝e pami─Ötam jak si─Ö naszuka┼éa┼Ť poprzednio i dlatego jako┼Ť nie zmuszam wink Prawda jest taka, ┼╝e znale┼║─ç _dobr─ů_ prac─Ö w mniejszej miejscowo┼Ťci (nawet powiatowej) nie jest te┼╝ tak ┼éatwo.

#272 2008-02-01 14:57:03

delile
U┐ytkownik

no to trzeba dobra ksi─Ögow─ů miec albo w umowie zaznaczy─ç ze ona odpowiada jesli cos sknoci wink
z pkt.1- teraz jest poczatek roku, jeszcze ma┼éo wniosk├│w, a tez im mniejsza/mniej "przebojowa" miejscowo┼Ť─ç tym wi─Öksze szanse (konkurencja znikoma)z praktyki nikomu z moich znajomych ani mi nie odm├│wiono, ale to mo┼╝e taki region. Naprawd─Ö warto, p├│ki jeszcze jest ch─Ö─ç, zdrowie i dotacje:) a jakiego typu chcia┼éaby┼Ť mie─ç t─Ö firm─Ö?

#273 2008-02-01 16:43:34

Mike Moriarty
U┐ytkownik

OMG, 645? PLN netto miesiecznie? O.o Aine! Noszac cegly na budowie zarobisz ok. 5x wiecej.

Swoja droga, ciekawy dylemat - czy lepsza praca stabilna, czy lepiej platna? Ja obstawiam ta lepiej platna.

Ostatnio edytowany przez Mike Moriarty (2008-02-01 16:44:33)

#274 2008-02-01 17:20:02

Vasco
Administrator

delile napisa│:

no to trzeba dobra ksi─Ögow─ů miec albo w umowie zaznaczy─ç ze ona odpowiada jesli cos sknoci wink

Oczywiscie, ze ma. Tylko mam sie z nia o kilkaset zl sadzic? sad

#275 2008-02-02 04:17:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tak ogolnie - przepraszam Was, ze tak ┼║lamdam. Dzisiaj przysz┼éy sta┼╝ystki i jest juz lepiej. W sumie do┼Ť─ç sensowne (a i my od poczatku odpowiednio je ustawi┼éy┼Ťmy). W sumie teraz jestem lepiej wykwalifikowana do potrzeb rynku pracy. Poczekam jeszcze moment - obecnie jestesmy w trakcie wprowadzania ISO, mamy szkolenia i praktycznie wdra┼╝amy informacje na nich zawarte. Chce sie tego nauczy─ç, bo wiekszosc instytucji na tym bazuje.
W┼éa┼Ťnie to, ┼╝e tak d┼éugo szuka┼éam pracy, wstrzymuje mnie najbardziej. Nie wierze w podwy┼╝ke (konsultanci zarabiaja chyba ok 100-150 z┼é wiecej), a przez moja agencje przewine┼éo si─Ö w zesz┼éym roku 13 pracownik├│w (i kilkunastu sta┼╝yst├│w). Wszyscy odeszli z tych samych powod├│w i nie byli ani motywowani do zostania, ani specjalnie zatrzymywani.
Zacisne zeby i wytrzymam jeszce troche - do konca szkolenia i do konca studiow podyplomowych. Od czasu do czasu pozwole sobie tylko troche pomiaucze─ç... wink z gory dziekuje za wysluchanie

P.S. A swoja firme i tak kiedys zaloze. Wiem jednak, ze musze sie jeszcze wiele, wiele nauczyc. No i nadal szukam wsp├│lnika big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-02-02 04:19:04)

Stopka forum