Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2008-01-28 18:17:39

ptasia
U┐ytkownik

Re: James McAvoy

Wyci─ůgam, bo a' propos pyta┼ä, czy Penelope jest na podstawie ksi─ů┼╝ki - no niby jest... wsp├│┼épisanej przez R. Witherspoon:
http://www.amazon.com/Penelope-Marilyn- … amp;sr=1-1
a film wreszcie wchodzi na ekrany w UK i Stanach, mo┼╝e do nas dotrze chocia┼╝ DVD.

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

#102 2008-01-28 18:30:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

oby!!!

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#103 2008-02-11 20:53:43

ptasia
U┐ytkownik

Nie do┼Ť─ç, ┼╝e w pi─ůtek zrycza┼éam si─Ö na Pokucie, to wczoraj obejrza┼éam nabyte na Amazonie "Inside I'm Dancing" i tak, podoba┼éo mi si─Ö, dobrze zagrane, nieg┼éupie i pokrzepiaj─ůce, tyle, ┼╝e zako┼äczy┼éam ogl─ůdanie zapuchni─Öta i si─ůkaj─ůca nosem ;// czy James nie m├│g┼éby zagra─ç w czym┼Ť weselszym?

Co┼Ť nieco┼Ť

#104 2008-02-12 23:07:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

zagrał big_smile Uwielbiam go w Wimbledonie (szczeglnie jak mówi, ze tenis to jego życie big_smile). W Basenie też sie troche potaplał. No i nie zapominajmy o panu Tumnusie big_smile

#105 2008-02-13 08:14:03

ptasia
U┐ytkownik

no tak, Wimbledon wink
o panu Tumnusie pami─Ötam, ale Kroniki Narnijskie nigdy nie wydawa┼éy mi si─Ö bardzo weso┼ée... pan Tumnus te┼╝ jest postaci─ů do┼Ť─ç melancholijn─ů smile
ale dobrze, ogl─ůda┼éam ostatnio JMcA w State of play (obejrza┼éam 1/2 serii) i mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e gra posta─ç komiczn─ů. No i wygl─ůda na jakie┼Ť 16 lat (z czego zreszt─ů np. Bill Nighy, tj. filmowy ojciec, naigrawa si─Ö w serialu).

Co┼Ť nieco┼Ť

#106 2008-02-13 11:13:00

Akaterine
Administrator

Ja nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç, a┼╝ obejrz─Ö Pokut─Ö i mo┼╝e zmieni─Ö wobec niego zdanie, bo p├│ki co Jamesa widz─Ö tylko jako do obrzydzenia czaruj─ůcego Lefroy'a (a to nie jest m├│j typ). Je┼╝eli mia┼éabym go za co┼Ť polubi─ç, to za talent aktorski, a w BJ jednak nie m├│g┼é si─Ö IMO znacz─ůco wykaza─ç.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#107 2008-02-13 11:59:11

Vasco
Administrator

B─Öd─Ö z┼éo┼Ťliwy. Robi─Ö sobie ┼Ťniadanko i zasiadam ogl─ůda─ç wink

#108 2008-02-13 12:25:12

ptasia
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Ja nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç, a┼╝ obejrz─Ö Pokut─Ö i mo┼╝e zmieni─Ö wobec niego zdanie, bo p├│ki co Jamesa widz─Ö tylko jako do obrzydzenia czaruj─ůcego Lefroy'a (a to nie jest m├│j typ). Je┼╝eli mia┼éabym go za co┼Ť polubi─ç, to za talent aktorski, a w BJ jednak nie m├│g┼é si─Ö IMO znacz─ůco wykaza─ç.

w Pokucie naprawd─Ö si─Ö wyr├│┼╝nia. Do tej pory z niemal ka┼╝dym granym przez niego bohaterem (tak, przyznaj─Ö, pan Tumnus inny wink by┼éo co┼Ť nie tak: samolubni, niedojrzali, zakompleksieni, sfrustrowani, no i wszyscy mniej lub bardziej wyro┼Ťni─Öci nastolatkowie. W Pokucie jest dojrza┼éy, spokojniejszy, bardziej zr├│wnowa┼╝ony. Ma┼é┼╝owinka, kt├│r─ů bezlito┼Ťnie m─Öcz─Ö wszystkim z Jamesem, co uda mi si─Ö dorwa─ç, te┼╝ przyzna┼é, ┼╝e rola inna ni┼╝ dotychczas.

Co┼Ť nieco┼Ť

#109 2008-03-12 21:25:29

Akaterine
Administrator

W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam "Inside I'm dancing", a kilka tygodni temu by┼éam na "Pokucie", i teraz ju┼╝ mog─Ö stwierdzi─ç, ┼╝e McAvoy ┼Ťwietnym aktorem jest wink. Cho─ç gor─ůczka na jego punkcie raczej mnie nie ogranie (ale w sumie - na niczyim punkcie mnie nie ogarnia wink).

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#110 2008-07-31 16:15:42

ja
U┐ytkownik

Interesuj─ůcy, nawet bardzo. Ma w sobie to "co┼Ť", mimo, ┼╝e w pierwszej chwili wyda┼é mi si─Ö po prostu brzydki.

"Gdybym by┼é tak bogaty, jak pan Darcy, nie przywi─ůzywa┼ébym ┼╝adnej wagi do tego, czy jestem dumny, czy nie. Hodowa┼ébym sfor─Ö ogar├│w i pi┼ébym butelk─Ö wina dziennie"

#111 2008-08-01 16:46:15

Ika74
U┐ytkownik

No dziewczyny, ogl─ůda┼éam Wanted ... cho─ç to mo┼╝e za du┼╝e s┼éowo - widzia┼éam obszerne fragmenty ... rety, bidulek ten nasz D┼╝ejmsik na pocz─ůtku, ale za to pod koniec - oj rozwija si─Ö ch┼éopak wink tak naprawd─Ö to takie holi┼éudzkie widowisko z mas─ů nieprawdopodobnych moment├│w, ale nie┼║le zrobione ... a jak obejrz─Ö, tak naprawd─Ö, to wypowiem si─Ö czy mi si─Ö podoba┼é, czy nie wink

#112 2008-08-02 12:43:18

armalkolit
U┐ytkownik

Ja nie ogl─ůda┼éam, ale czyta┼éam, ze zaczynaj─ů sie ju┼╝ prace nad drug─ů cz─Ö┼Ťci─ů. Na pocz─ůtku kompletowanie obsady bo poprzednia prawie ca┼éa zosta┼éa wybita w fina┼éowej scenie big_smile

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#113 2008-08-08 23:53:20

Freya
U┐ytkownik

witam! smile m├│j pierwszy post ( nie licz─ůc "przedstaw si─Ö") w Ogrodzie ;D
ale nie b─Öde robi─ç jaki┼Ť wst─Öp├│w, do konkret├│w ;P :

Kilka dni temu widzia┼éam Becoming Jane i jestem pod wra┼╝eniem filmu... Kiedy wchodzi┼é do kin dawno temu jako┼Ť nie uda┼éo mi si─Ö wybra─ç, mimo mojego zapa┼éu :> Trailery wyj─ůtkowo mnie zainteresowa┼éy, muzyka, stroje, epoka, oczywi┼Ťcie tematyka samej JA zrobi┼é swoje. Jednak co┼Ť co w ko┼äcu zmobilizowa┼éo mnie do obejrzenia filmu by┼éa jedna ma┼éa rzecz - u┼Ťmiech McAvoya w scenie w bibliotece xD xD xD
Jak zobaczy┼éam ten fragment w trailerze to my┼Ťla┼éam ┼╝e zwariuje.... po tek┼Ťcie o "poszerzaniu horyzont├│w" odwraca si─Ö z takim u┼Ťmieszkiem, ah! wink

S─ůdz─Ö, ┼╝e naprawd─Ö zagra┼é super. Ok, jest czaruj─ůcym uwodzicielem, ale w ko┼äcu chyba o to chodzi┼éo nie? Zreszt─ů, ja osobi┼Ťcie - i chyba nie jestem jedyna ;D lubi─Ö czaruj─ůcych uwodzicieli. a na ekranie to ju┼╝ na pewno ;P
Aktor super pokaza┼é t─ů przemian─Ö z takiego podrywacza w zakochanego m┼éodego cz┼éowieka.

Kt├│re sceny w BJ wyj─ůtkowo zapad┼éy wam w pami─Ö─ç? smile

mnie oprócz biblioteki jeszcze drugie spotkanie w lesie. Kiedy Jane zaczyna tłumaczyć przyjacielowi (przepraszam, jak on się nazywał?) że nie kocha Toma, on tak pięknie na to reaguje... Ten taki nagły, niespodziewany pocałunek... ah! ;D
cho─ç potem jak m├│wi o ucieczce to wygl─ůda jak Chopin xD xD xD

co do McAvoya (to brzmi kurcze jak nowa bu┼éka w McDonaldzie ;P ) w innych filmach to 30 minut temu sko┼äczy┼éam ogl─ůda─ç Ostatniego Kr├│la Szkocji.... James jest genialny. Jest tak wiarygodny... dzi─Öki niemu i Forestowi ten film si─Ö prze┼╝ywa. Ja ogl─ůda┼éam go przez palce bo z jednej strony chcia┼éam widzie─ç co dalej, z drugiej nie by┼éam w stanie patrze─ç na niekt├│re sceny... Po prostu trzeba obejrze─ç.

Ostatnio edytowany przez Freya (2008-08-08 23:56:00)

#114 2008-08-09 00:34:14

Freya
U┐ytkownik

ooooo ta scena jeszcze jest słodka! smile
- Mrs. Austen?
-Yes?
- Goodnight. ;P
http://www.imdb.com/media/rm990222336/nm0004266

#115 2008-10-15 21:58:47

LilyRain
U┐ytkownik

Nigdy w ┼╝yciu nie pomy┼Ťla┼éabym, ze b─Öd─Ö si─Ö rozp┼éywac w zachwytach nad Jamsem McAvoyem. Po obejrzeniu 'Kronik Narnii...' przyznaj─Ö zapozna┼éam si─Ö z biografi─ů tego┼╝ Pana, gdy┼╝ jako Pan Faun Tummnus wyda┼é mi si─Ö bardzo sympatyczny. Ale bez wi─Ökszych emocji. Tydzie┼ä temu obajrza┼éam dvd z 'Becoming Jane' i przepad┼éam. Facet potrafi wykrzesa─ç emocje nawet z najbardziej dr─Ötwej kwestii czy sytuacji. Nie musi u┼╝ywa─ç s┼é├│w, bo gestami, spojrzeniem mimika twarzy oddaje wszystkie emocje. No i najwa┼╝niejsze, widzia┼é kto┼Ť tak intensywnie niebieskie oczy??? Pi─Ökne poprostu smile Po tych zachwytach przeszpera┼éam ca┼ée YouTube i najwa┼╝niejsze fragmenty Penelope, Ostatniego Kr├│la Szkocji, Wanted, wywiady itp. W ka┼╝dej roli jest inny. Inny, ale niesamowicie autentyczny. Urod─ů nie powala, ale jest w nim co┼Ť, co sprawia, ┼╝e oglada si─Ö go z przyjemno┼Ťci─ů. Magnes czy jak? smile
Od tygodni na p├│┼éce le┼╝ya┼éa u mnie 'Pokuta' w wydaniu ksi─ů┼╝kowym z Jamsem na ok┼éadce. Od┼éozona, nieczytana. Teraz przyszed┼é jej czas. A potem film smile Tak dla por├│wnania. No i oczywi┼Ťcie dla przyjemno┼Ťci podziwiania McAvoy'a.

'Niebo jest pełne...niedoskonałych dusz' /gabrielmp/

#116 2008-10-16 17:46:32

Akaterine
Administrator

Ja do McAvoy'a mam dziwne odczucia. Gdy ogl─ůdam film z nim, widz─Ö, ┼╝e facet ma talent i ┼Ťwietnie gra, ale mimo to mnie nie porywa, bardziej wiem, ┼╝e ┼Ťwietnie gra ni┼╝ czuj─Ö zachwyt.

#117 2008-10-17 21:33:29

ptasia
U┐ytkownik

Przyznam si─Ö, ┼╝e ostatnio obejrza┼éam ciurkiem 2 i 3 cz─Ö┼Ť─ç Dzieci Diuny, ze wzgl─Ödu w┼éa┼Ťnie na Jamesa. Jest tam bardzo m┼éody, ┼éobuzerski i... przez ca┼é─ů 3 cz─Ö┼Ť─ç biega bez koszuli wink
A tak na serio, nie mog─Ö od┼╝a┼éowa─ç, ┼╝e Penelope nie pojawi┼éa si─Ö u nas w ┼╝adnym wydaniu, ani w kinach, ani na DVD. Ciekawa jestem, jak b─Ödzie z The Last Station, kt├│re jest w post-produkcji i w kt├│rym graj─ů poza JMcA ┼Ťwietni aktorzy - Christopher Plummer i Helen Mirren.

Co┼Ť nieco┼Ť

#118 2008-10-21 16:09:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ostatnio widziałam w Dublinie za 20 euro - ale stwierdzilam, ze to lekka przesada - poczekam az spadnie na 10 euro lub zostanie wydana w Polsce (to ostatnie to tak z przymruzeniem oka wink )

#119 2008-10-22 16:46:03

ptasia
U┐ytkownik

Mo┼╝na zam├│wi─ç z Amazona:
http://www.amazon.co.uk/Penelope-Christ … amp;sr=8-1
za 5,98 GBP + 3,58 GBP za dostaw─Ö. I mam zamiar w przysz┼éym miesi─ůcu tak zrobi─ç smile

Co┼Ť nieco┼Ť

#120 2008-10-22 19:22:17

ptasia
U┐ytkownik

Aine, wysłałam @ w odp.

Co┼Ť nieco┼Ť

#121 2008-11-01 18:41:55

pak4
U┐ytkownik

Przepraszam za wtr─ůcenie, ale nie wiem gdzie by┼éo o "Pokucie", a w┼éa┼Ťnie nadrabiam zaleg┼éo┼Ťci filmowe. (I wstyd si─Ö przyzna─ç, ale "Pokuta" jako 'babski film' czeka┼éa d┼éuuugo u mnie w kolejce do ogl─ůdania :oops: ) Zadziwi┼é mnie lektor -- wsz─Ödzie pisze "Pokuta", a on, gdy na ekranie pojawia si─Ö s┼éowo "Atonement" czyta: "Zado┼Ť─çuczynienie"...

PS.
Swoj─ů drog─ů, gdyby da┼éo si─Ö doda─ç 'szukaja' na forum by┼éoby mi┼éo... Ale si─Ö nie m─ůdrze, bo sam na swoim blogu wyszukuj─Ö stare notki googlami...

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#122 2008-11-01 21:05:32

Vasco
Administrator

Ale┼╝ szukaj jest: http://www.janeausten.pl/forum/search.php (w pasku mi─Ödzy "lista u┼╝ytkownik├│w" a "profil).

A i tak bez szukaja trafi┼ée┼Ť do odpowiedniego w─ůtku smile

#123 2009-04-09 13:50:33

ptasia
U┐ytkownik

Musz─Ö si─Ö pochwali─ç, bo p─Ökn─Ö. B─Öd─Ö w Londynie i zobacz─Ö D┼╝emika w teatrze w "Three Days of Rain"! big_smile
Oczywi┼Ťcie planuj─Ö uda─ç si─Ö potem pod wyj┼Ťcie dla aktor├│w smile

Co┼Ť nieco┼Ť

#124 2009-04-09 21:07:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Zdjecia!!! Zdjecia!!! Zdjecia!!!
Setki Zdjec Poprosze!!! Bo Pekne!!!

#125 2009-04-09 22:00:07

ptasia
U┐ytkownik

Wiesz, poniewa┼╝ ja si─Ö b─Öd─Ö a/pcha─ç z programem do podpisu, b/pr├│bowa─ç si─Ö nie da─ç stratowa─ç w t┼éumie nastolatek, c/nie omdle─ç w momencie krytycznym smile, zdj─Öcia m├│g┼éby tylko ew. zrobi─ç m├│j m─ů┼╝, a nie s─ůdz─Ö, by by┼é ch─Ötny... Obawiam si─Ö, ┼╝e ca┼ée p├│j┼Ťcie za kulisy mo┼╝e by─ç dla niego do┼Ť─ç ┼╝enuj─ůco-kr─Öpuj─ůce. Zobaczymy. B─Ödzie ciemno = wieczorem, nie chc─Ö mu te┼╝ fleszem wali─ç po oczach smile Z wypowiedzi na IMDB wiem, ┼╝e oficjalnie ochroniarze informuj─ů, ┼╝e "James nie b─Ödzie pozowa┼é do zdj─Ö─ç", ale tak┼╝e z IMDB i z youtube wiem, ┼╝e si─Ö na to zgadza.

Co┼Ť nieco┼Ť

Stopka forum