Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2008-05-22 22:07:47

emmanuella
U┐ytkownik

Re: Najprzystojniejszy aktor w ekranizacjach 2007

jak narazie na bbc nie ma napisow tylko polski lektor

#52 2008-05-23 22:50:40

karotka
U┐ytkownik

To jeszcze lepiej:)

#53 2008-05-24 11:55:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

lepiej? Karotko!!! Profanko!!!

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#54 2008-05-24 19:26:07

Vasco
Administrator

Tu mog─ů mie─ç racj─Ö. BBC Prime mia┼éo fatalne napisy. Cz─Östo z d┼éu┼╝szej wypowiedzi wybierali tylko wa┼╝niejsze s┼éowa wink

#55 2008-05-24 20:57:30

emmanuella
U┐ytkownik

ale z lektorem jest tak samo, chyba jak zawsze

#56 2008-05-25 16:02:37

karotka
U┐ytkownik

I napisy i lektor maj─ů swoje plusy i minusy smile. Lubi─Ö napisy poniewa┼╝ daj─ů mi one mo┼╝liwo┼Ť─ç us┼éyszenia barwy g┼éosu, emocje, nat─Ö┼╝enie w nim zawarte. Lektora bo mog─Ö zobaczy─ç wi─Öcej-skupic si─Ö na wszystkich obrazkach nie martwi─ůc si─Ö o czytanie, po┼Ťwi─Öci─ç si─Ö delektowaniu czyjego┼Ť oblicza smile
Maj─ůc dokona─ç wyboru-lektor big_smile

#57 2008-05-25 23:04:51

Vasco
Administrator

Ja si─Ö zgadzam, tylko w tym wypadku moim zdaniem lepszy lektor, kt├│ry czyta pe┼éne t┼éumaczenie ni┼╝ napisy, w kt├│re nie t┼éumacz─ů po┼éowy dialog├│w.

#58 2008-05-26 22:54:10

karotka
U┐ytkownik

Vasco napisa│:

lepszy lektor, kt├│ry czyta pe┼éne t┼éumaczenie ni┼╝ napisy, w kt├│re nie t┼éumacz─ů po┼éowy dialog├│w.

masz rację. Ale jeszcze takiego lektora nie słyszałam smile

#59 2008-05-27 12:16:37

Vasco
Administrator

Raczej nie widzia┼éa┼Ť takich napis├│w wink

#60 2008-10-16 16:44:25

LilyRain
U┐ytkownik

Jak widzę troszkę dyskusja odeszła od głównego watku, ale ja i tak pozwolę sobie wypowiedzieć się w temacie głównym.
Jestem po maratonie filmowym sfilmowanych powie┼Ťci Austen i m├│j ranking przedstawia si─Ö jak poni┼╝ej. Chocia┼╝ u┼éo┼╝enie miejsc ┼éatwe nie by┼éo smile

1. Rupert Penry Jones - Fredrick Wentworth
Nie spotkałam aktora, którego postać byłaby tak sympatyczna i urocza w swoim sztywniactwie, zaciętym wyrazie twarzy, rzadkim usmiechu, surowym spojrzeniu oczu. I ten piekny tembr głosu, kiedy już się odezwał.
Mój nr jeden. Lubie takich niby niedostepnych i nieubłaganych i zaciętych smile

2. Blake Ritson - Edmund Bertram
Ma drugie miejsce tylko dzi─Öki swoim niesamowitym oczom i cudnym spojrzeniu zza grzywki. Rozbroi┼é mnie tym kompletnie, tak ┼╝e nie przeszkadza┼éo mi kompletnie, ┼╝e albo smedzi┼é si─Ö po ekranie jak siedem nieszcz─Ö┼Ť─ç ze zbola┼é─ů min─ů, albo znowu lata┼é po ekranie z rozwi─ůzanym fularem jak by go co┼Ť ugryz┼éo.

3. JJ Feild - Henry Tilney
Przyzwoita uroda, przyzwoity chłopak. Śliczny usmiech, poczucie humoru, ale jak chciał to dopiec potrafił. Budzi pozytywne emocje, ale jak dla mnie bez rewelacji.

Bezkonkurencyjny jednak i poza wszelkimi kategoriami był James McAvoy w 'Zakochanej Jane'. Nikogo bym nie postawiła w rankingu przed nim smile

Ostatnio edytowany przez LilyRain (2008-10-16 16:45:42)

'Niebo jest pełne...niedoskonałych dusz' /gabrielmp/

#61 2008-10-17 12:35:17

Vasco
Administrator

┼╗eby Colin nie za┼éapa┼é si─Ö nawet na pierwsz─ů czw├│rk─Ö... Koniec ┼Ťwiata! smile

#62 2008-10-17 18:40:17

Fibula
U┐ytkownik

Ale mowa jest o ekranizacjach z 2007 roku. Z grubsza wink.

#63 2008-10-17 20:52:33

Vasco
Administrator

A, rzeczywi┼Ťcie. Gapa ze mnie...

#64 2008-10-18 19:20:09

LilyRain
U┐ytkownik

Wiesz Vasco, Colin jest poza wszelkimi konkursami, wyliczeniami i czymkolwiek wink
Jest jedyny w swoim rodzaju, wyj─ůtkowy, nietuzinkowy, no BEZCENNY wink
I rzeczywi┼Ťcie, tu upar┼éam si─Ö na ten nieszcz─Ösny 2007 a tam to tylko Penry-Jones.

'Niebo jest pełne...niedoskonałych dusz' /gabrielmp/

#65 2009-07-05 18:31:39

Lady
U┐ytkownik

Zdecydowanie JJ Feild! Henry Tilney jest moim NAJULUBIE┼âSZYM NAJUKOCHA┼âSZYM d┼╝entelmenem ze wszystkich opisanych w powie┼Ťciach Jane Austen i moim zdaniem JJ Feild ┼Ťwietnie, idealnie pasuje do tej roli. Ale fryzura najbardziej podoba┼éa mi si─Ö u tego aktora, kt├│ry gra┼é pana Bingleya w nowszej wersji DiU.

#66 2010-09-21 19:10:39

ptasia
U┐ytkownik

Dla fanek Ruperta Penry-Jonesa: wczoraj go widzia┼éam na HBO w Joe's Palace (2007). Dopiero dzi┼Ť do mnie dotar┼éo, czy go wcze┼Ťniej nie widzia┼éam w jakim┼Ť filmie kostiumowym... wysoki ko┼énierz... cierpienie... jaka┼Ť JA... Perswazje? Bingo! Film jest moim zdaniem raczej wart obejrzenia, wsp├│┼éczesny/obyczajowy; niekt├│re w─ůtki do┼Ť─ç przygn─Öbiaj─ůce. Ruperta jest ca┼ékiem sporo, cho─ç gra rol─Ö drugoplanow─ů, a poza tym partneruje Kelly Reilly, czyli Caroline Bingley z D&U 2005 smile HBO powtarza filmy, wi─Öc mo┼╝na po┼Ťledzi─ç program, kiedy b─Ödzie kolejna emisja. Z innych ciekawych aktor├│w Rebecca Hall i Michael Gambon.
A, i wizualnie R. P-J wydaje mi si─Ö du┼╝o szczuplejszy ni┼╝ w Perswazjach.

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

#67 2011-03-04 22:11:43

crashprincess
U┐ytkownik

W ostatnich kilku latach powstaly nowe ekranizacje (BBC) wszystkich powiesci J.A. oprocz DiU. Wie moze ktos czy sie do tego w ogole przymierzaja???????

"Je┼Ťli kobieta, podobnie umiej─Ötnie jak przed lud┼║mi, skrywa uczucie przed swym wybranym, mo┼╝e go straci─ç, a wtedy n─Ödzn─ů pociech─ů jest przekonanie, ┼╝e ┼Ťwiat r├│wnie┼╝ o niczym nie wiedzia┼é." Jane Austen, "Duma i Uprzedzenie"

Stopka forum