Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2007-05-09 16:14:52

fringilla
U┐ytkownik

Filmy Jamesa Ivory'ego

Nie wiem, czy sa tu jeszcze Ivorymaniacy, jak ja, ale poniewa┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e filmy Jamesa Ivory'ego powinny podoba─ç si─Ö mi┼éosnikom JA (w ko┼äcu nakr─Öci┼é Jane Austen na Mannhatanie wink ), wpisuj─ů sie we w┼éa┼Ťciwy klimat, to postanowi┼éam za┼éozy─ç watek, w kt├│rym b─Ödziemy mogli sobie przypominac o emisjach. tak jakos jest z tym rezyserem, ze cz─Ö┼Ťc jego film├│w jest dost─Öpna z gazetami, a cz─Ö┼Ťc jest wr─Öcz nie do zdobycia.
JA poluj─Ö na C├│rk─Ö ┼╝o┼énierza, nawet kiedy┼Ť uda┼éo mi si─Ö nagra─ç, ale uci─Ö┼éo mi ko┼äc├│wk─Ö wink Zreszta nigdy nie mam do┼Ťc tego filmu.

A wi─Öc:

Córka żołnierza nie płacze
Najbli┼╝sze emisje:
Zone Europa
29.05.2007 godz. 20:00
30.05.2007 godz. 16:00

dramat
Francja / Wlk. Brytania, 1998
122 min.
Re┼╝yseria: James Ivory
Obsada: Kris Kristofferson, Barbara Hershey, Leelee Sobieski, Jane Birkin, Dominique Blanc, Jesse Bradford, Harley Cross, Isaach De Bankol─é?, Macha M─é?ril, Nathalie Richard, Anthony Roth Costanzo, Bob Swaim, Virginie Ledoyen, Luisa Conlon, Samuel Gruen

Kolejny znakomity film sp├│┼éki re┼╝ysersko-producenckiej Ivory/Merchant. Kanw─ů scenariusza jest autobiograficzna powie┼Ť─ç Kaylie Jones, c├│rki pisarza Jamesa Jonesa, znanego chocia┼╝by z "Cienkiej czerwonej linii" czy "St─ůd do wieczno┼Ťci".

Rodzina Willis├│w (takie nazwisko nosi w filmie familia Jones├│w) mieszka w Pary┼╝u prze┼éomu lat 60. i 70. XX wieku. Bill jest ju┼╝ znanym pisarzem. Razem z ┼╝on─ů Marcell─ů wychowuj─ů dw├│jk─Ö dzieci: 14-letni─ů c├│rk─Ö Channe oraz jej r├│wie┼Ťnika, przybranego syna Billy'ego. Rodzina dobrze aklimatyzuje si─Ö w Europie i mimo drobnych problem├│w wygl─ůda na szcz─Ö┼Ťliw─ů. Niestety, pisarz nadu┼╝ywa alkoholu, co wp┼éywa niekorzystnie na jego serce. Podupadaj─ůce zdrowie mo┼╝e uratowa─ç tylko operacja w Ameryce. Rodzina Willis├│w podejmuje decyzj─Ö o przeprowadzce. Wszyscy staj─ů przed problemem adaptacji w nowym otoczeniu. Szczeg├│lnie dzieci ┼║le znosz─ů zmian─Ö. Channe, dorastaj─ůca w paryskiej atmosferze wyzwolenia seksualnego i rewolty obyczajowej, zdobywa w┼Ťr├│d r├│wie┼Ťnik├│w z┼é─ů reputacje i zostaje zepchni─Öta na margines. Odrzucony czuje si─Ö r├│wnie┼╝ brat dziewczyny, kt├│ry pogr─ů┼╝a si─Ö w apatii, sp─Ödzaj─ůc ca┼ée dnie przed telewizorem.

Poluje też na Bostończyków.

Bostończycy
Najbli┼╝sze emisje:
Ale Kino
2007.05.13 godz. 11:25

Wielka Brytania/USA 1984
130 min
Re┼╝yseria: James Ivory
Wyst─Öpuj─ů: Christopher Reeve, Vanessa Redgrave, Jessica Tandy, Madeleine Potter, Nancy Marchand, Wesley Addy, Barbara Bryne

Boston, rok 1875. Kie┼ékuje ruch emancypantek, kt├│rego zapalon─ů admiratork─ů jest Olive Chancellor - dama wysoko urodzona, z wyboru samotna i zdaje si─Ö innej orientacji. Jak wiele feministek Olive interesuje si─Ö m┼éodziutk─ů Veren─ů Tarrant - pe┼én─ů zapa┼éu oratork─ů na kobiecych mityngach. Zaprasza j─ů do domu, gdzie zamierza zapewni─ç jej dalsz─ů edukacj─Ö. Kiedy Verena wprowadza si─Ö do jej posiad┼éo┼Ťci, Olive odwiedza jej kuzyn. Ten, cho─ç do ruchu sufra┼╝ystek nastawiony jest sceptycznie, z du┼╝ym zainteresowaniem podchodzi do podopiecznej kuzynki.

Ostatnio edytowany przez fringilla (2007-05-09 16:17:13)

Pozdr. Agata
gg 5739618

Stopka forum