Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2007-04-03 19:57:07

fringilla
Użytkownik

Re: Film o Jane

Heh, czy?by od tak dawna mnie tu nie by?o? wink
Koniecznie musze cz?sciej zagl?da? i pisywac przede wszytskim.
big_smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#27 2007-04-03 21:48:01

Robert_Benett
Użytkownik

w sklepie Gigant za 9 dni premiera soundtracka do filmu Becoming Jane -ale strasznie drogo!

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -
Sanda?y sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#28 2007-04-03 22:29:19

Vasco
Administrator

Robercie, to Ty doda?e? artyku?? Bo mi si? nie wy?wietli?o kto...

#29 2007-04-03 23:11:16

Robert_Benett
Użytkownik

Tak to ja! dzi?kuj? za uzupe?nienie informacji -zrobi?em to troch? chaotycznie ale spieszylo mi si? wszystkich powiadomi?

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -

#30 2007-04-04 12:26:29

Loana
Użytkownik

Obrzydliwie drogo, zw?aszcza, ?e nie wiem, jak brzmi muzyka...
Mogliby najpierw pu?ci? w kinach film, a potem soundtrack sprzedawa?, kota w worku nie kupi? przecie? tongue.
Swoj? drog?, nie bardzo wiem, co to ma by? za film - romans? sensacyjny?

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#31 2007-04-04 16:10:31

AineNiRigani
Użytkownik

chyba wymielony dramat, bo ko?czy si? ?le.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#32 2007-04-04 17:00:50

Robert_Benett
Użytkownik

Ee...dziewczyny! a widzia?y?cie trailery? Becoming wydaje si? intersuj?cy...

http://www.bvimovies.com/becomingjane/

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -

#33 2007-04-04 23:40:29

AineNiRigani
Użytkownik

widzia?y?my big_smile
Jak dla mnie zapowiada sie do?? ciekawie, aczkolwiek to zako?czenie...
Ja tam lubie happy endy

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#34 2007-04-05 01:31:07

Robert_Benett
Użytkownik

Niekoniecznie happy endy...przy smutnych przynajmniej moge sobie pobecze?..smile

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -

#35 2007-04-15 20:04:04

kaszanak
Użytkownik

Cze?? jestem nowa na forum wi?c witam wszystkich.
Mam pytanko czy kto? wie kiedy ma by? Becaming Jane wy?wietlane w Polsce? Bo szukam i szukam w necie daty premiery ale jako? nie mog? znale??.

#36 2007-04-15 20:24:52

Robert_Benett
Użytkownik

Nic jeszcze nie wiadomo o premierze Becoming w Polsce..miejmy nadziej?, ?e w dobie wszechogarniaj?cej komercji i g?upawych filmów znajdzie sie miejsce na t? pozycj?

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -

#37 2007-04-15 21:20:01

Marija
Użytkownik

Jak ju? graj? Miss Potter, to mo?e i na miss Austen przyjdzie pora? hmm

#38 2007-04-16 12:51:04

Loana
Użytkownik

Ciesze sie, ?e w "Becoming Jane" zagra jakas normalna aktorka, tzn. taka, ktorej nie znam ;P. Bo jak zobaczylam, kto gra w "Miss Potter"... juz bym sie skusila po recenzjach na ten film, ale glupawej Bridget ogladac nie chce! No i widzialam trailer - tradycyjnie - pokazali caly film oprocz ostatniej sceny tongue.
Jestescie pewne, ze to melodramat? Jak juz do kina, to wole na pozytywny film isc, a melodramaty zwykle takie nie sa...

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#39 2007-04-17 11:57:45

fringilla
Użytkownik

Fakt, ?e Renee gra dwiema minami na krzy?, ale nawet ona nie zniech?ci mnie do filmu o Baetrix Potter! Ani bardzo krytyczne recenzje.
A aktorka graj?ca Jane, Anne Hatheway jeszcze d?ugo b?dzie kojarzy?a mi si? z Diab?ami od Prady i nie podejrzewam, ?eby szybko sie to mog?o zmieni?. Ale jest ?adniutka (by?y nawet g?osy ?e za ?adna do roli Jane) i chyba zdolna, wi?c na pewno nie bedzie ?le. Nioestety wci?? ani s?ychu o premierze... sad

Pozdr. Agata
gg 5739618

#40 2007-04-17 17:27:50

Vasco
Administrator

#41 2007-05-15 13:41:54

Dione
Użytkownik

A dla mnie Anne Hatheway na zawsze pozostanie Ameli? z "Pami?tnika ksi??niczki"
wink)

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#42 2007-05-15 14:22:29

lady_kasiek
Użytkownik

fajnie gra?a w "diabe? ubiera si? u Prady"

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#43 2007-07-29 20:23:05

Rosenblaetter
Użytkownik

Kochani, dzisiaj w pracy (kino) jakby nigdy nic, przed jednym z filmów zwiastun 'Becoming Jane'. A? mi si? ciep?o zrobi?o big_smile Zapowiada si? ciekawie...Anne wydaje si? by? ?wietnie dobrana...Maggie Smith i inni...aaaah big_smile

Ostatnio edytowany przez Rosenblaetter (2007-07-29 20:26:01)

But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

#44 2007-08-07 17:33:35

elbereth
Użytkownik

Nie wiem, czy gdzie? ju? o tym by?o, ale "Becoming Jane" wchodzi do polskich kin pt. "Zakochana Jane" yikes
I to w towarzystwie "Zakochanego Moliera" hmm

Ostatnio edytowany przez elbereth (2007-08-07 17:34:15)

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#45 2007-08-07 20:45:46

Akaterine
Administrator

A wiecie, ?e BBC te? kr?ci film o Jane Austen? Tytu? - "Miss Austen Regrets", Olivia Williams (czyli Jane Fairfax z "Emmy" z Kate Beckinsale) zagra Jane Austen smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#46 2007-08-07 23:47:44

LizzyBennet
Użytkownik

Je?li kto? jeszcze nie wie <<Zakochana Jane>> pojawi sie u nas 14.09.2007 big_smile

#47 2007-08-25 23:08:12

Dione
Użytkownik

Akaterine napisał:

A wiecie, ?e BBC te? kr?ci film o Jane Austen? Tytu? - "Miss Austen Regrets", Olivia Williams (czyli Jane Fairfax z "Emmy" z Kate Beckinsale) zagra Jane Austen smile.

Cuudnie... To bardzo pi?kna kobieta i taka "niecukierkowa" w przeciwie?stwie do wielu aktorek z Hoolywood (np. Scarlet Johanson, czy tej dziewczynie, która gra Fanny w nowej wersji "MansfieldPak", albo ... -znowu nie pami?tam- g?ównej bohaterce z "Becomming Jane").

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#48 2007-09-03 12:31:18

snowdrop
Użytkownik

Becoming Jane - wczoraj ogl?da?am.

By?am bardzo ciekawa jaki jest. Oglada?am trailery i zapowiada?o si? ekstra.

Szczerze napisz?, ?e kilka scen mnie bardzo zdziwi?o. Nie b?d? dok?adnie opisywa?, poniewa? wielu na pewno nie widzia?o jeszcze filmu, i po co zdradza? film.

W ka?dym razie, ju? w trakcie filmu p?aka?am (jak dotar?a wie?? o ?mierci narzeczonego Cassandy) a po zako?czniu filmu p?aka?am przez dobre 15 min.
Film ko?czy si? bardzo smutno, to ogólnie wiadomo. Ale ostatnia scena jest niesamowita.

Bardzo fajny, dla mnie przystojny aktor odtwarza rol? Toma.
Anne jako Jane, te? jest ok, tylko dziwi mnie ?e wybrali do tej roli amerykank?. Nie ma angielskiej urody.

#49 2007-09-03 12:40:59

Akaterine
Administrator

Ja te? ogl?da?am, ale moja opinia jest mniej pochlebna... Przede wszystkim historia odbiega od tego, co wiem o znajomo?ci Jane z Lefroy'em i od tego, co wiem o samej Jane i Lefroy'u. Wiedzia?am, ?e b?dzie to przedstawione do?? dramatycznie, ale liczy?am raczej na histori? mi?o?ci dwojga nie?mia?ych ludzi (bo oboje pono? tym si? charakteryzowali), a nie zarozumia?ego Lefroy'a i niewychowanej Jane... Nie mówi?c ju? o tym, ?e ich uczucia za bardzo przypomina?y uczucia Lizzy i Darcy'ego, i to tych filmowych, nie ksi??kowych... Je?eli chodzi o ukazanie historii Jane - jestem na nie, ale film ma kilka plusów, takich jak muzyka, zdj?cia, czy gra Maggie Smith, Iana Richardsona czy Laurence'a Foxa.

Dione napisał:

Akaterine napisał:

Cuudnie... To bardzo pi?kna kobieta i taka "niecukierkowa" w przeciwie?stwie do wielu aktorek z Hoolywood

Ma bardziej subteln? urod? ni? Anne Hathaway, poza tym jest bardziej do?wiadczon? aktork?, wi?c pewnie lepiej sobie poradzi ni? Hathaway. I co mi si? jeszcze w nowej produkcji podoba - to, ?e siostr? Jane, Cassandr?, zagra Greta Scacchi, która moim zdaniem jest bardzo podobna do Olivii Williams. Ju? nie mog? si? doczeka? "Miss Austen Regrets" smile.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-03 12:45:09)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#50 2007-09-03 14:58:47

snowdrop
Użytkownik

No w?a?nie, Jane by?a bardzo niewychowana (jak na tamte czasy) w tym filmie, i te sceny mnie zdziwi?y.

Stopka forum