Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2007-04-03 19:57:07

fringilla
U┐ytkownik

Re: Film o Jane

Heh, czyżby od tak dawna mnie tu nie było? wink
Koniecznie musze cz─Ösciej zagl─ůda─ç i pisywac przede wszytskim.
big_smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#27 2007-04-03 21:48:01

Robert_Benett
U┐ytkownik

w sklepie Gigant za 9 dni premiera soundtracka do filmu Becoming Jane -ale strasznie drogo!

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#28 2007-04-03 22:29:19

Vasco
Administrator

Robercie, to Ty doda┼ée┼Ť artyku┼é? Bo mi si─Ö nie wy┼Ťwietli┼éo kto...

#29 2007-04-03 23:11:16

Robert_Benett
U┐ytkownik

Tak to ja! dziękuję za uzupełnienie informacji -zrobiłem to trochę chaotycznie ale spieszylo mi się wszystkich powiadomić

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#30 2007-04-04 12:26:29

Loana
U┐ytkownik

Obrzydliwie drogo, zwłaszcza, że nie wiem, jak brzmi muzyka...
Mogliby najpierw pu┼Ťci─ç w kinach film, a potem soundtrack sprzedawa─ç, kota w worku nie kupi─Ö przecie┼╝ tongue.
Swoj─ů drog─ů, nie bardzo wiem, co to ma by─ç za film - romans? sensacyjny?

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#31 2007-04-04 16:10:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

chyba wymielony dramat, bo kończy się żle.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#32 2007-04-04 17:00:50

Robert_Benett
U┐ytkownik

Ee...dziewczyny! a widzia┼éy┼Ťcie trailery? Becoming wydaje si─Ö intersuj─ůcy...

http://www.bvimovies.com/becomingjane/

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#33 2007-04-04 23:40:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

widzia┼éy┼Ťmy big_smile
Jak dla mnie zapowiada sie do┼Ť─ç ciekawie, aczkolwiek to zako┼äczenie...
Ja tam lubie happy endy

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#34 2007-04-05 01:31:07

Robert_Benett
U┐ytkownik

Niekoniecznie happy endy...przy smutnych przynajmniej moge sobie pobecze─ç..smile

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#35 2007-04-15 20:04:04

kaszanak
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç jestem nowa na forum wi─Öc witam wszystkich.
Mam pytanko czy kto┼Ť wie kiedy ma by─ç Becaming Jane wy┼Ťwietlane w Polsce? Bo szukam i szukam w necie daty premiery ale jako┼Ť nie mog─Ö znale┼Ť─ç.

#36 2007-04-15 20:24:52

Robert_Benett
U┐ytkownik

Nic jeszcze nie wiadomo o premierze Becoming w Polsce..miejmy nadziej─Ö, ┼╝e w dobie wszechogarniaj─ůcej komercji i g┼éupawych film├│w znajdzie sie miejsce na t─Ö pozycj─Ö

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#37 2007-04-15 21:20:01

Marija
U┐ytkownik

Jak ju┼╝ graj─ů Miss Potter, to mo┼╝e i na miss Austen przyjdzie pora? hmm

#38 2007-04-16 12:51:04

Loana
U┐ytkownik

Ciesze sie, ┼╝e w "Becoming Jane" zagra jakas normalna aktorka, tzn. taka, ktorej nie znam ;P. Bo jak zobaczylam, kto gra w "Miss Potter"... juz bym sie skusila po recenzjach na ten film, ale glupawej Bridget ogladac nie chce! No i widzialam trailer - tradycyjnie - pokazali caly film oprocz ostatniej sceny tongue.
Jestescie pewne, ze to melodramat? Jak juz do kina, to wole na pozytywny film isc, a melodramaty zwykle takie nie sa...

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#39 2007-04-17 11:57:45

fringilla
U┐ytkownik

Fakt, ┼╝e Renee gra dwiema minami na krzy┼╝, ale nawet ona nie zniech─Öci mnie do filmu o Baetrix Potter! Ani bardzo krytyczne recenzje.
A aktorka graj─ůca Jane, Anne Hatheway jeszcze d┼éugo b─Ödzie kojarzy┼éa mi si─Ö z Diab┼éami od Prady i nie podejrzewam, ┼╝eby szybko sie to mog┼éo zmieni─ç. Ale jest ┼éadniutka (by┼éy nawet g┼éosy ┼╝e za ┼éadna do roli Jane) i chyba zdolna, wi─Öc na pewno nie bedzie ┼║le. Nioestety wci─ů┼╝ ani s┼éychu o premierze... sad

Pozdr. Agata
gg 5739618

#40 2007-04-17 17:27:50

Vasco
Administrator

Premiera 31 sierpnia. Na głównej jest już recenzja!

#41 2007-05-15 13:41:54

Dione
U┐ytkownik

A dla mnie Anne Hatheway na zawsze pozostanie Ameli─ů z "Pami─Ötnika ksi─Ö┼╝niczki"
wink)

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#42 2007-05-15 14:22:29

lady_kasiek
U┐ytkownik

fajnie grała w "diabeł ubiera się u Prady"

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#43 2007-07-29 20:23:05

Rosenblaetter
U┐ytkownik

Kochani, dzisiaj w pracy (kino) jakby nigdy nic, przed jednym z film├│w zwiastun 'Becoming Jane'. A┼╝ mi si─Ö ciep┼éo zrobi┼éo big_smile Zapowiada si─Ö ciekawie...Anne wydaje si─Ö by─ç ┼Ťwietnie dobrana...Maggie Smith i inni...aaaah big_smile

Ostatnio edytowany przez Rosenblaetter (2007-07-29 20:26:01)

But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

#44 2007-08-07 17:33:35

elbereth
U┐ytkownik

Nie wiem, czy gdzie┼Ť ju┼╝ o tym by┼éo, ale "Becoming Jane" wchodzi do polskich kin pt. "Zakochana Jane" yikes
I to w towarzystwie "Zakochanego Moliera" hmm

Ostatnio edytowany przez elbereth (2007-08-07 17:34:15)

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#45 2007-08-07 20:45:46

Akaterine
Administrator

A wiecie, że BBC też kręci film o Jane Austen? Tytuł - "Miss Austen Regrets", Olivia Williams (czyli Jane Fairfax z "Emmy" z Kate Beckinsale) zagra Jane Austen smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#46 2007-08-07 23:47:44

LizzyBennet
U┐ytkownik

Je┼Ťli kto┼Ť jeszcze nie wie <<Zakochana Jane>> pojawi sie u nas 14.09.2007 big_smile

#47 2007-08-25 23:08:12

Dione
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

A wiecie, że BBC też kręci film o Jane Austen? Tytuł - "Miss Austen Regrets", Olivia Williams (czyli Jane Fairfax z "Emmy" z Kate Beckinsale) zagra Jane Austen smile.

Cuudnie... To bardzo piękna kobieta i taka "niecukierkowa" w przeciwieństwie do wielu aktorek z Hoolywood (np. Scarlet Johanson, czy tej dziewczynie, która gra Fanny w nowej wersji "MansfieldPak", albo ... -znowu nie pamiętam- głównej bohaterce z "Becomming Jane").

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#48 2007-09-03 12:31:18

snowdrop
U┐ytkownik

Becoming Jane - wczoraj ogl─ůda┼éam.

Byłam bardzo ciekawa jaki jest. Ogladałam trailery i zapowiadało się ekstra.

Szczerze napiszę, że kilka scen mnie bardzo zdziwiło. Nie będę dokładnie opisywać, ponieważ wielu na pewno nie widziało jeszcze filmu, i po co zdradzać film.

W ka┼╝dym razie, ju┼╝ w trakcie filmu p┼éaka┼éam (jak dotar┼éa wie┼Ť─ç o ┼Ťmierci narzeczonego Cassandy) a po zako┼äczniu filmu p┼éaka┼éam przez dobre 15 min.
Film kończy się bardzo smutno, to ogólnie wiadomo. Ale ostatnia scena jest niesamowita.

Bardzo fajny, dla mnie przystojny aktor odtwarza rol─Ö Toma.
Anne jako Jane, te┼╝ jest ok, tylko dziwi mnie ┼╝e wybrali do tej roli amerykank─Ö. Nie ma angielskiej urody.

#49 2007-09-03 12:40:59

Akaterine
Administrator

Ja te┼╝ ogl─ůda┼éam, ale moja opinia jest mniej pochlebna... Przede wszystkim historia odbiega od tego, co wiem o znajomo┼Ťci Jane z Lefroy'em i od tego, co wiem o samej Jane i Lefroy'u. Wiedzia┼éam, ┼╝e b─Ödzie to przedstawione do┼Ť─ç dramatycznie, ale liczy┼éam raczej na histori─Ö mi┼éo┼Ťci dwojga nie┼Ťmia┼éych ludzi (bo oboje pono─ç tym si─Ö charakteryzowali), a nie zarozumia┼éego Lefroy'a i niewychowanej Jane... Nie m├│wi─ůc ju┼╝ o tym, ┼╝e ich uczucia za bardzo przypomina┼éy uczucia Lizzy i Darcy'ego, i to tych filmowych, nie ksi─ů┼╝kowych... Je┼╝eli chodzi o ukazanie historii Jane - jestem na nie, ale film ma kilka plus├│w, takich jak muzyka, zdj─Öcia, czy gra Maggie Smith, Iana Richardsona czy Laurence'a Foxa.

Dione napisa│:

Akaterine napisa│:

Cuudnie... To bardzo piękna kobieta i taka "niecukierkowa" w przeciwieństwie do wielu aktorek z Hoolywood

Ma bardziej subteln─ů urod─Ö ni┼╝ Anne Hathaway, poza tym jest bardziej do┼Ťwiadczon─ů aktork─ů, wi─Öc pewnie lepiej sobie poradzi ni┼╝ Hathaway. I co mi si─Ö jeszcze w nowej produkcji podoba - to, ┼╝e siostr─Ö Jane, Cassandr─Ö, zagra Greta Scacchi, kt├│ra moim zdaniem jest bardzo podobna do Olivii Williams. Ju┼╝ nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç "Miss Austen Regrets" smile.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-03 12:45:09)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#50 2007-09-03 14:58:47

snowdrop
U┐ytkownik

No w┼éa┼Ťnie, Jane by┼éa bardzo niewychowana (jak na tamte czasy) w tym filmie, i te sceny mnie zdziwi┼éy.

Stopka forum