Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-10-08 08:25:21

Anonymous
GoŠ

www.pemberley.com

Wydaje mi si─Ö ┼╝e najlepsz─ů na ┼Ťwiecie stron─ů o J.A. jest www.pemberley.com. Szkoda ┼╝e nie jest po polsku.

#2 2004-10-25 17:26:26

Kazik
(Admin)

Re: www.pemberley.com

Potwierdzam smile Mnóstwo materiału i niepowtarzalna atmosfera.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#3 2005-03-27 14:49:27

aga
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie od tej strony zacz─Ö┼éam moj─ů internetow─ů 'przyja┼║┼ä' z JA, a dopiero p├│┼║niej natkn─Ö┼éam si─Ö na polsk─ů stron─Ö Kazika. Nie wiem ile os├│b korzystaj─ůcych z angielskiej strony, zna cho─ç na tyle j─Özyk angielski, by mog┼éy przynajmniej w skr├│cie przet┼éumaczy─ç co ciekawsze wycinki. Ja to w┼éasnie pr├│buj─Ö to zrobi─ç, rozumiem, ┼╝e to jest pracoch┼éonne, ale ile mo┼╝na dyskutowa─ç o np.samych ekranizacjach, gdy mo┼╝na omawia─ç
czysto literackie w─ůtki. Mo┼╝na te┼╝ wpisywa─ç interesuj─ůce rzeczy z biografii
b─ůd┼║ innej literatury. Fanki i fani, do dzie┼éa!!!

#4 2005-03-27 20:57:06

dorotka
U┐ytkownik

Ja si─Ö na to pisz─Ö! Jak masz co┼Ť ciekawego do przet┼éumaczenia, to mi wy┼Ťlij, bo szczerze m├│wi─ůc to nie mam teraz kiedy szpera─ç na internecie - wydajemy pierwsz─ů klasow─ů gazet─Ö, a ja jestem w GTW big_smile
Ale do tłumaczenia zawsze jestem chętna.

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#5 2005-04-05 14:35:25

aga
U┐ytkownik

Na razie t┼éumacz─Ö ze strony 'pemberley.com', drukuj─Ö stamt─ůd co ciekawsze fragmenty i t┼éumacz─Ö w skr├│cie, bo dos┼éownie by wysz┼éo 2-4
więcej, a duzo jest odniesień i dygresji do nieznanych nam utworów, więc
bior─Ö tylko te ┼Ťci┼Ťle zwi─ůzane z utworami JA. Dos┼éowne t┼éumaczenie ich
nieraz wymyslnej angielszczyzny byłoby bez sensu, to już działka
fachowych tłumaczy.

Stopka forum