Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2007-01-25 00:24:20

Marta
U┐ytkownik

Pozycje bibliograficzne o Regencji

Od pewnego czasu frapuje mnie pewna kwestia i postanowi┼éam zwr├│ci─ç si─Ö do Was, z nadziej─ů, i┼╝ b─Ödziecie w stanie odpowiedzie─ç na moje pytanie wink Ogromnie interesuje mnie wszystko, co wi─ů┼╝e si─Ö z Regencj─ů, czasami, w kt├│rych ┼╝y┼éa Jane Austen i w kt├│rych rozgrywa si─Ö akcja jej ksi─ů┼╝ek, ale nie mam poj─Öcia sk─ůd mog┼éabym czerpa─ç wiedz─Ö na interesuj─ůce mnie tematy (forum przeczyta┼éam od deski do deski wink). Dlatego zwracam si─Ö do Was z pytaniem, czy mog┼éyby┼Ťcie poleci─ç jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki/dzienniki/cokolwiek - ale niestety jedynie w j─Özyku polskim, bo angielskim w┼éadam p├│ki co w stopniu nie zanadto zaawansowanym - kt├│re traktuj─ů o Regencji? By┼éabym Wam ogromnie wdzi─Öczna, bo ┼╝─ůdna wiedzy jestem niezmiernie.
Pozdrawiam smile

#2 2007-11-22 15:21:58

delile
U┐ytkownik

Re: Pozycje bibliograficzne o Regencji

jesli interesuje Cie tez historia sztuki i architektury tego czasu to polecam mi┼éo czytaj─ůce sie ksi─ů┼╝ki:)
-sztuka cenniejsza niz złoto, J. Białostocki (lekko, łatwo i przyjemnie o całej sztuce)
-neoklasycyzm w arch. europejskiej, A. Czapska (jest cały rozdzial o Anglii)
-historia arch. europejskiej, N. Pevsner (duzo i przyst─Öpnie:)
Mog─Ö wypowiada─ç sie tylko w tych dziedzinie...Ksi─ů┼╝ki te sa og├│lnie dost─Öpne i ze znalezieniem w bibliotekach nie powinno byc problemu. Du┼╝o daje tez po prostu ogl─ůdanie album├│w z malarstwem tego czasu- to kopalnia wiedzy o strojach, wn─Ötrzach, fryzurach itp:)

Stopka forum