Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2007-01-25 00:24:20

Marta
Użytkownik

Pozycje bibliograficzne o Regencji

Od pewnego czasu frapuje mnie pewna kwestia i postanowi?am zwróci? si? do Was, z nadziej?, i? b?dziecie w stanie odpowiedzie? na moje pytanie wink Ogromnie interesuje mnie wszystko, co wi??e si? z Regencj?, czasami, w których ?y?a Jane Austen i w których rozgrywa si? akcja jej ksi??ek, ale nie mam poj?cia sk?d mog?abym czerpa? wiedz? na interesuj?ce mnie tematy (forum przeczyta?am od deski do deski wink). Dlatego zwracam si? do Was z pytaniem, czy mog?yby?cie poleci? jakie? ksi??ki/dzienniki/cokolwiek - ale niestety jedynie w j?zyku polskim, bo angielskim w?adam póki co w stopniu nie zanadto zaawansowanym - które traktuj? o Regencji? By?abym Wam ogromnie wdzi?czna, bo ??dna wiedzy jestem niezmiernie.
Pozdrawiam smile

#2 2007-11-22 15:21:58

delile
Użytkownik

Re: Pozycje bibliograficzne o Regencji

jesli interesuje Cie tez historia sztuki i architektury tego czasu to polecam mi?o czytaj?ce sie ksi??ki:)
-sztuka cenniejsza niz z?oto, J. Bia?ostocki (lekko, ?atwo i przyjemnie o ca?ej sztuce)
-neoklasycyzm w arch. europejskiej, A. Czapska (jest ca?y rozdzial o Anglii)
-historia arch. europejskiej, N. Pevsner (duzo i przyst?pnie:)
Mog? wypowiada? sie tylko w tych dziedzinie...Ksi??ki te sa ogólnie dost?pne i ze znalezieniem w bibliotekach nie powinno byc problemu. Du?o daje tez po prostu ogl?danie albumów z malarstwem tego czasu- to kopalnia wiedzy o strojach, wn?trzach, fryzurach itp:)

Stopka forum