Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2007-10-30 20:59:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Muzyka...

pos┼éucha┼éam sobie i jako┼Ť bardzo bardzo mi sie kojarzy z naszym turnauem. Mimo ┼╝e inna ple─ç, inny j─Özyk, to wra┼╝enie pozostaje niezmienione - we wszystkich piosenkach.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#27 2007-11-03 14:39:27

delile
U┐ytkownik

Masz rację, tez momentami mam takie wrazenie:) a Julia na pewno go słuchała, bo jest z Polski:)

#28 2007-11-03 19:04:30

AineNiRigani
U┐ytkownik

oo, to juz wszystko jasne big_smile

Dodam, ze ja pana Turnaua kocham od lat szczeniecych (oczywiscie moich, nie jego), w ktorych byl takim sobie malo znanym krakowskim kompozytorem spiewajaco-grajacym w piwnicy pod baranami big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2007-11-03 19:05:43)

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#29 2008-10-13 00:04:53

Aune
U┐ytkownik

Moje gusta muzyczne s─ů do┼Ť─ç szerokie - od muzyki klasycznej do metalu. Przez ostatnie 5 lat g┼é├│wnie lecia┼é u mnie w s┼éuchawkach metal, ale w l┼╝ejszej odmianie power metalu (np. zesp├│┼é Sonata Arctica) czy symfonicznego metalu (Nightwish). Obecnie ju┼╝ rzadziej si─Ögam do tego repertuaru, cho─ç moj─ů ukochan─ů wokalistk─ů nadal pozosta┼éa Tarja Turunen.
S┼éucham te┼╝ spokojniejszych klimatycznych piosenek Katie Melua ("Thank You Stars"- moja ulubiona...), Delty Goodrem, Annett Louisan, Blackmore's Night. Ostatnio mam faz─Ö na Micha┼éa Bajora, kt├│rego w┼éa┼Ťciwie "odkry┼éam". Nie przepada┼éam nigdy za piosenk─ů aktorsk─ů czy poezj─ů ┼Ťpiewan─ů, ale pod wp┼éywem jednej z kole┼╝anek zacz─Ö┼éo mi si─Ö to nawet podoba─ç. W kilku piosenkach Bajora jestem niemal zakochana (np. "Taka mi┼éo┼Ť─ç w sam raz", "Ja jestem bogaty", "Nie znajd─ů nas" - gor─ůco polecam!).
Z bardziej ┼╝ywio┼éowych rytm├│w lubi─Ö: Shakir─Ö (w rozs─ůdnych ilo┼Ťciach, bo jej wokal nie w ka┼╝dym utworze mi si─Ö podoba), Rus┼éan─Ö (tylko pierwsz─ů p┼éyt─Ö!), Thali─Ö i inne. Nie trawi─Ö techno, hip hopu, muzyki klubowej i muzyki z lat 60-70tych. Za to nie gardz─Ö jazzem (zw┼éaszcza z lat 30-stych) czy country. Z szeroko zakrojonego popu mo┼╝e mog┼éabym wy┼éuska─ç kilka niez┼éych wykonawc├│w czy pojedynczych piosenek, ale og├│lnie nie s┼éucham radiowego ch┼éamu i nie orientuj─Ö si─Ö w listach przeboj├│w. Polskiej pop muzyki praktycznie nie s┼éucham, bo nie znalaz┼éam tam nic godnego uwagi. Poziom zespo┼é├│w i wykonawc├│w jest strasznie mizerny.

Ubodzy ┼éudz─ů si─Ö, ┼╝e wszystkie ich problemy da┼éoby si─Ö rozwi─ůza─ç za pomoc─ů pieni─Ödzy, a bogaci martwi─ů si─Ö, bo zobaczyli ju┼╝, ┼╝e to nieprawda.

Stopka forum