Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-09-16 15:35:28

Elizabeth
U┐ytkownik

Watsonowie

Co s─ůdzicie o tej niedoko┼äczonej powie┼Ťci Jane Austen?
Wg. mnie nie przypomina ono innych utwor├│w Jane. Brak tu Austenowskiego poczucia humoru i ironi. Mo┼╝e dlatego, ┼╝e nie zosta┼éa doko┼äczona. Jednak akcja mog┼éa rozwin─ů─ç si─Ö bardzo ciekawie, bo przecie┼╝ Jane zdardzi┼éa swoje plany co do dalszej tre┼Ťci i zako┼äczenia. A┼╝ dziw, ┼╝e nikt nie podj─ů┼é si─Ö doko┼äczenia "Watson├│w".

#2 2006-09-19 12:20:11

Dione
U┐ytkownik

Re: Watsonowie

Przyznaj─Ö, ze tej nie czyta┼éam. Kilka lat temu mia┼éam okazj─Ö zadoby─ç niedoko┼äczone powie┼Ťci JA, ale .... pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e mam czas (wtedy wydawa┼éo mi si─Ö to dobrym pomys┼éem) i :evil: . A teraz nigdzie nie mog─Ö ich dosta─ç.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#3 2006-09-19 12:27:27

pak4
U┐ytkownik

'Watsonowie' i 'Lady Susan' s─ů do zdobycia (w wersji elektronicznej) za darmo pod adresem:

http://www.literatura.net.pl/

A 'Sandition' widzia┼éem na osio┼éku... mo┼╝e z miesi─ůc temu?

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#4 2006-09-19 12:37:50

Marija
U┐ytkownik

Prawd─Ö powiedziawszy, nudne co nieco to "Sanditon" i tp. Ja w ka┼╝dym razie przysn─Ö┼éam ( :oops: p├│┼║no by┼éo, a ┼╝e ┼é├│┼╝ko wygodne...). Postaram si─Ö jednak nadrobi─ç t─Ö zaleg┼éo┼Ť─ç.

#5 2006-09-19 12:40:22

Dione
U┐ytkownik

'Watsonowie' i 'Lady Susan' s─ů do zdobycia (w wersji elektronicznej) za darmo pod adresem:

http://www.literatura.net.pl/

A 'Sandition' widzia┼éem na osio┼éku... mo┼╝e z miesi─ůc temu?

Pewnie będę troszkę dziwna, gdy zapytam: Co to/ Kto to jest osiołek?
A na stronk─Ö zaraz wejd─Ö i sobie ┼Ťci─ůgn─Ö. Dzi─Öki pak big_smile

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#6 2006-09-19 13:12:47

pak4
U┐ytkownik

Osiołek = eDonkey.
Jest to program do wymiany plik├│w mi─Ödzy u┼╝ytkownikami (m├│wi─ç bez ogr├│dek: do piracenia, ale tak┼╝e legalne pliki mo┼╝na wymienia─ç.)
Je┼Ťli m├│wi─Ö, ┼╝e 'widzia┼éem na osio┼éku', to znaczy, ┼╝e kt├│ry┼Ť z u┼╝ytkownik├│w udost─Öpnia┼é plik wszystkim ch─Ötnym. W sumie gdybym poszpera┼é, te┼╝ bym mo┼╝ne znalaz┼é na jakim┼Ť dysku... ale g┼éowy nie daj─Ö.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#7 2007-10-09 20:09:19

snowdrop
U┐ytkownik

Wczoraj po┼ékn─Ö┼éam Watson├│w jednym tchem. Bardzo mi si─Ö podoba i wielka szkoda, ┼╝e nie zosta┼éa doko┼äczona. Jest godna polecenia, nawet pomimo 60 stron. Jak zwykle u JA powie┼Ť─ç jest napisana bardzo plastycznie. Nie zgodz─Ö si─Ö z Elizabeth ┼╝e jest ma┼éo ironi i humoru. Postacie si├│str s─ů same w sobie ironiczne. A Tom? To czysta ironia. Och wielka szkoda!!!
Sadition przeczyta┼éam dzisiaj i r├│wnie┼╝ gor─ůco polecam. I te┼╝ bardzo ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e jest niesko┼äczona. Powie┼Ť─ç pomimo tego ┼╝e to tylko jej pocz─ůtek napisana jest bardzo dojrzale. Przemy┼Ťlenia wspania┼ée, rodzina Parker├│w i Danhem przedstawiona wy┼Ťmienicie. Przekr├│j spo┼éecze┼ästwa i charakter├│w udany.
Lady Susan nie czyta┼éam, ujecie powie┼Ťci w formie list├│w mi nie odpowiada.

#8 2007-10-09 21:03:33

Akaterine
Administrator

Te┼╝ "Watsonowie" bardzo mi si─Ö podobali, m├│g┼éby kto┼Ť zechcie─ç to sfilmowa─ç, najlepiej BBC i Andrew Davies big_smile. Co do "Sanditon" - te┼╝ mi si─Ö podoba┼éo, ch─Ötnie bym przeczyta┼éa, jak to zosta┼éo zako┼äczone, jest w Bibliotece Uniwersyteckiej, wi─Öc mo┼╝e uda mi si─Ö dorwa─ç.
A "Lady Susan" bardzo polecam! Lady Susan to bardzo nietypowa g┼é├│wna bohaterka u Jane Austen. Ekranizacja te┼╝ mog┼éaby by─ç ┼Ťwietna...

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#9 2007-10-15 16:02:31

Loana
U┐ytkownik

A o czym sa "Watsonowie"? Nie czytalam tego, a angielski mam slaby...

Dokonczenie "Sanditon" jest super smile - patrz odpowiedni watek tongue.
A co do "Lady Susan" - czy to jest skonczona opowiesc? Czy tez przerwana???

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#10 2007-10-15 19:48:32

Akaterine
Administrator

Dokończona, choć krótka.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Stopka forum