Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-09-16 15:35:28

Elizabeth
Użytkownik

Watsonowie

Co s?dzicie o tej niedoko?czonej powie?ci Jane Austen?
Wg. mnie nie przypomina ono innych utworów Jane. Brak tu Austenowskiego poczucia humoru i ironi. Mo?e dlatego, ?e nie zosta?a doko?czona. Jednak akcja mog?a rozwin?? si? bardzo ciekawie, bo przecie? Jane zdardzi?a swoje plany co do dalszej tre?ci i zako?czenia. A? dziw, ?e nikt nie podj?? si? doko?czenia "Watsonów".

#2 2006-09-19 12:20:11

Dione
Użytkownik

Re: Watsonowie

Przyznaj?, ze tej nie czyta?am. Kilka lat temu mia?am okazj? zadoby? niedoko?czone powie?ci JA, ale .... pomy?la?am, ?e mam czas (wtedy wydawa?o mi si? to dobrym pomys?em) i :evil: . A teraz nigdzie nie mog? ich dosta?.

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#3 2006-09-19 12:27:27

pak4
Użytkownik

'Watsonowie' i 'Lady Susan' s? do zdobycia (w wersji elektronicznej) za darmo pod adresem:

http://www.literatura.net.pl/

A 'Sandition' widzia?em na osio?ku... mo?e z miesi?c temu?

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#4 2006-09-19 12:37:50

Marija
Użytkownik

Prawd? powiedziawszy, nudne co nieco to "Sanditon" i tp. Ja w ka?dym razie przysn??am ( :oops: pó?no by?o, a ?e ?ó?ko wygodne...). Postaram si? jednak nadrobi? t? zaleg?o??.

#5 2006-09-19 12:40:22

Dione
Użytkownik

'Watsonowie' i 'Lady Susan' s? do zdobycia (w wersji elektronicznej) za darmo pod adresem:

http://www.literatura.net.pl/

A 'Sandition' widzia?em na osio?ku... mo?e z miesi?c temu?

Pewnie b?d? troszk? dziwna, gdy zapytam: Co to/ Kto to jest osio?ek?
A na stronk? zaraz wejd? i sobie ?ci?gn?. Dzi?ki pak big_smile

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#6 2006-09-19 13:12:47

pak4
Użytkownik

Osio?ek = eDonkey.
Jest to program do wymiany plików mi?dzy u?ytkownikami (mówi? bez ogródek: do piracenia, ale tak?e legalne pliki mo?na wymienia?.)
Je?li mówi?, ?e 'widzia?em na osio?ku', to znaczy, ?e który? z u?ytkowników udost?pnia? plik wszystkim ch?tnym. W sumie gdybym poszpera?, te? bym mo?ne znalaz? na jakim? dysku... ale g?owy nie daj?.

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#7 2007-10-09 20:09:19

snowdrop
Użytkownik

Wczoraj po?kn??am Watsonów jednym tchem. Bardzo mi si? podoba i wielka szkoda, ?e nie zosta?a doko?czona. Jest godna polecenia, nawet pomimo 60 stron. Jak zwykle u JA powie?? jest napisana bardzo plastycznie. Nie zgodz? si? z Elizabeth ?e jest ma?o ironi i humoru. Postacie sióstr s? same w sobie ironiczne. A Tom? To czysta ironia. Och wielka szkoda!!!
Sadition przeczyta?am dzisiaj i równie? gor?co polecam. I te? bardzo ?a?uj?, ?e jest niesko?czona. Powie?? pomimo tego ?e to tylko jej pocz?tek napisana jest bardzo dojrzale. Przemy?lenia wspania?e, rodzina Parkerów i Danhem przedstawiona wy?mienicie. Przekrój spo?ecze?stwa i charakterów udany.
Lady Susan nie czyta?am, ujecie powie?ci w formie listów mi nie odpowiada.

#8 2007-10-09 21:03:33

Akaterine
Administrator

Te? "Watsonowie" bardzo mi si? podobali, móg?by kto? zechcie? to sfilmowa?, najlepiej BBC i Andrew Davies big_smile. Co do "Sanditon" - te? mi si? podoba?o, ch?tnie bym przeczyta?a, jak to zosta?o zako?czone, jest w Bibliotece Uniwersyteckiej, wi?c mo?e uda mi si? dorwa?.
A "Lady Susan" bardzo polecam! Lady Susan to bardzo nietypowa g?ówna bohaterka u Jane Austen. Ekranizacja te? mog?aby by? ?wietna...

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#9 2007-10-15 16:02:31

Loana
Użytkownik

A o czym sa "Watsonowie"? Nie czytalam tego, a angielski mam slaby...

Dokonczenie "Sanditon" jest super smile - patrz odpowiedni watek tongue.
A co do "Lady Susan" - czy to jest skonczona opowiesc? Czy tez przerwana???

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#10 2007-10-15 19:48:32

Akaterine
Administrator

Doko?czona, cho? krótka.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Stopka forum