Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-09-14 12:21:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: O nauczycielach

raczej nie tyle brzydkie słowa, co dwuznaczne sytuacje (aczkolwiek całkowicie niewinne big_smile). Poza tym wiesz, trochę niepedagogiczne w moim przypadku. Nie zapominaj że jestem nauczycielem big_smile
No i Elbereth pamiętaj że mamy tutaj młodzież.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#27 2006-09-14 15:01:31

Dione
U┐ytkownik

Nie tylko tylko na naszej sali ─çwicze┼ä taki zakaz, bo nasze pomoce naukowe trosz─Ö wredne bywaj─ů.... Trzeba cz─Östo r─ůczki my─ç i zmienia─ç buciki.... :?

No, to mi ul┼╝y┼éo tongue My┼Ťla┼éam, ┼╝e biedna popadla┼Ť w jakie┼Ť wi─Özienne szkolnictwo 8O Czy te Twoje "pomoce" to s─ů ┼╝ywe? Brrrrr

W trakcie zaj─Ö─ç zawsze s─ů ┼╝ywe.... Po nich ju┼╝ rzadziej :twisted:

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#28 2006-09-14 15:04:27

Dione
U┐ytkownik

Nie tylko tylko na naszej sali ─çwicze┼ä taki zakaz, bo nasze pomoce naukowe trosz─Ö wredne bywaj─ů.... Trzeba cz─Östo r─ůczki my─ç i zmienia─ç buciki.... :?

No, to mi ul┼╝y┼éo tongue My┼Ťla┼éam, ┼╝e biedna popadla┼Ť w jakie┼Ť wi─Özienne szkolnictwo 8O Czy te Twoje "pomoce" to s─ů ┼╝ywe? Brrrrr

Dione, te Twoje mikro-co┼Ť tam w jaki spos├│b s─ů wredne? roll

Mo┼╝e ┼╝eby zbytnio nie straszy─ç powiem tylko, ┼╝e lekarze walcz─ů z nimi antybiotykami, a one i tak s─ů wsz─Ödzie :twisted:

#29 2006-09-28 21:06:45

lemonick
U┐ytkownik

oj, dawno mnie tu nie by┼éo... zapu┼Ťci┼éam si─Ö pzrez t─ů szko┼é─Ö...
wraz z nowym rokiem szkolnym do naszego przybytku m─ůdro┼Ťci przyby┼éa nowa armia niekonwencjonalnych nauczycieli. np pani od chemii- mowi czyst─ů gwar─ů wiejsk─ů (cytuj─Ö- "nazywom si─Ö(...) tylko cha┼éupy nie spalta (...) letko.. lekko mieszajcie"), pan od WOSu & historii kt├│ry do ka┼╝dego tematu potrafi zrobi─ç scenk─Ö, a do tego ma dziwne aluzje do uczennic (1.-patrzysz na moje zakola? to zakola od m─ůdro┼Ťci, czy jako┼Ť tak 2. gdzie si─Ö patrzysz? patrz na g┼éow─Ö a nie tu..), a do tego ca┼ékowita zmiana post─Öpowania wobec uczni├│w (jako┼Ť si─Ö tak dziwnie wi─Ökszo┼Ť─ç milutka zrobi┼éa, nie krzycz─ů, nie rozkazuj─ů...).. a, i jeszcze okropnie cuchn─ůcy potem ksi─ůdz. a tak poza tym, to tylko pani od polskiego robi sobie dalej kaw─Ö 3w1 na lekcji (i dosypuje 3 ┼éy┼╝eczki cukru) i m─Öczy nas "Faraonem" i "Antygon─ů". Faraon jest fajn─ů ksi─ů┼╝k─ů, tylko te przynudzone opisy Prusa...

zanudziłam?? wink

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#30 2006-09-29 06:51:08

pak4
U┐ytkownik

Na studiach, ucz─ůca nas matematyczka zapyta┼éa nas, czy wolimy definicj─Ö mno┼╝enia macierzy tak jak jej ucz─ů w Oxfordzie, czy tak jak w szk├│┼éce rolniczej wink I szk├│┼éka rolnicza (z mno┼╝eniem liczby kr├│w przez pasz─Ö) by┼éa bardziej dydaktyczna smile
To a propos Twojego nauczyciela chemii, rzecz jasna.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#31 2006-09-29 08:42:28

Marija
U┐ytkownik

http://www.smiliegenerator.de/s31/smilies-6689.png

#32 2006-09-29 21:37:08

lemonick
U┐ytkownik

tak, jak bardzo oryginalna metoda przedstawienia "jak dzia┼éa Sejm i Senat" i "jak ustanawia si─Ö nowe ustawy wink" (mas┼éo ma┼Ťlane...)

i tak najlepsza by┼éa nauczycielka, kt├│ra uczy┼éa mnie w szkole j─Özykowej... na zaj─Öcia przychodzi┼éa z ksi─ů┼╝k─ů typu "Kamasutra" i "Poradnik Ma┼é┼╝e┼äski", dawa┼éa nam kser├│wki, t┼éumaczy┼éa co nieco i kaza┼éa uzupe┼éni─ç ─çwiczenia. a w mi─Ödzy czasie czyta┼éa.... c├│┼╝, s─ů ludzie i parapety wink

albo nauczycielka, kt├│rej ┼Ťmierdzi z ust ko┼äskim ┼éajnem, nauczycielka, kt├│ra ubiera si─Ö w koszule m─Ö┼╝a, zak┼éada czerwone korale i skarpetki w kwiotki i nauczycielka, kt├│ra bardzo lubi sypa─ç czerstwymi tekstami od pierwszych minut lekcji do przerwy... cytuje:
"┼éukasz, czego szukasz? oczywi┼Ťcie, m├│wi─Ö do Tomka, ale zeby mi si─Ö zrymowa┼éo powiedzia┼éam Tomek",
"kto pyta nie b┼é─ůdzi, a kto nie pyta ten zwielb┼é─ůdzi" ,
"zamordujecie mnie tym bierzmowaniem, a potem ja was zamorduj─Ö i nie b─Ödzi─Ö kogo uczy─ç",
"przewaznie ptaki lataj─ů",
"d├│b nie mylic z dup",
"tylko ┼╝e to dzia┼éanie jest jakie┼Ť dzikie",
"żeby co najmniej jedno zadanie nam wyniknęło" i
"to jest ho ho ho liczba okrutna"... poprostu pozostawiam to bez komentarza wink

Paulo Coelho

#33 2006-09-29 23:28:21

caroline
U┐ytkownik

Na studiach, ucz─ůca nas matematyczka zapyta┼éa nas, czy wolimy definicj─Ö mno┼╝enia macierzy tak jak jej ucz─ů w Oxfordzie, czy tak jak w szk├│┼éce rolniczej wink I szk├│┼éka rolnicza (z mno┼╝eniem liczby kr├│w przez pasz─Ö) by┼éa bardziej dydaktyczna smile

O rany, ni w z─ůb nie wiem o czym prawisz paku, a i tak rechocz─Ö! lol ┼╗e co?!!!

Lemonicku, chyba przydałyby Ci się wakacje big_smile

#34 2006-09-30 07:06:28

pak4
U┐ytkownik

┼╗eby si─Ö Marija nie obrazi┼éa, nie b─Öd─Ö t┼éumaczy┼é tego mno┼╝enia macierzy, cho─ç jest to tak proste, ┼╝e a┼╝ dziw, i┼╝ nie ucz─ů tego w liceum wink

Co do zawo┼éa┼ä nauczycieli -- m├│j licealny polonista, nawi─ůzuj─ůc do swego nazwiska (brat s┼éynnego polskiego tenora) zawsze, zerkaj─ůc do dziennika wywo┼éywa┼é uczni├│w tymi s┼éowami:
-- Przyjdzie do mnie, pod ten kwiat paproci, dziewcz─Ö z buzi─ů jak malina... -- tu jego palec natkn─ů┼é si─Ö na jakie┼Ť nazwisko, kt├│re teraz zmy┼Ťlam: -- Biernacki Janusz!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#35 2006-09-30 10:10:57

Katarzyna
U┐ytkownik

Lemonick twoja opowie┼Ť─ç przypomnia┼éa mi pani─ů od niemieckiego. Raz po┼Ťwi─Öci┼éa ca┼é─ů lekcje, ┼╝eby tylko powiedzie─ç nam, ┼╝e musimy si─Ö buntowa─ç i ona najch─Ötniej zabi┼éaby tych wszystkich terroryst├│w, poczym wzi─Ö┼éa korektor jednej z uczennic i zacz─Ö┼éa udawa─ç ┼╝e to pistolet. big_smile

#36 2006-09-30 12:54:08

HerMia
U┐ytkownik

Ja mia┼éam takiego germanist─Ö, na kt├│rego m├│wi┼éo si─Ö Kud┼éaty, bo wygl─ůda┼é jak ten gosciu ze Scooby Doo lol

#37 2006-09-30 13:10:50

Dione
U┐ytkownik

M├│j nauczyciel PO z og├│lniaka by┼é panem tu┼╝ przed emerytur─ů. Zawsze wyprostowany kaza┼é nam przy odpowiedziach stawa─ç w formie: "postawa zasadnicza!" i mieli┼Ťmy zbi├│rki w dwuszeregu przed wej┼Ťciem do klasy. Poza tym biegali┼Ťmy w maskach przeciwgazowych po szkole (by┼éy tak stare, gumowe i cuchn─ůce, ze nie mo┼╝na w nich by┼éo oddycha─ç). Pan od PO farbowa┼é w┼éosy na czarno, ale nie wiem czemu z regu┼éy mia┼éy bordowy lub niebieski odcie┼ä. A na ma┼éym palcu prawej r─Öki wyhodowa┼é sobie paznokie─ç, kt├│rego nie powstydzi┼éby si─Ö zak┼éad wykonuj─ůcy tipsy czy paznokcie akrylowe. Wystawa┼é ponad palec na blisko 2 cm.
Ale tak w sumie lubiłam tego pana od PO wink

#38 2006-09-30 20:40:27

lemonick
U┐ytkownik

a jednak profesorowie z mojej szko┼éy nie s─ů az tak bardzo wyr├│┼╝niaj─ůcy si─Ö... odliczaj─ůc matematyczke, jej nikt nie pobije... "a teraz idziemy do przyk┼éadu n jak natasha", "a teraz m... jak mi┼éo┼Ť─ç (melodyjnie)" i "c jak Czarek czy Cymba┼éki"... wam mo┼╝e si─Ö to nie wydawa─ç ┼Ťmieszne, ale mnie i "mych znajomk├│w" to rzeczy, z kt├│rych dos┼éownie sikamy wink 8) lol

Paulo Coelho

#39 2006-10-03 01:13:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

oj Dione przypomnia┼éa┼Ť mi mojego nauczyciela od PO, kt├│ry nie tylko podgl─ůda┼é dziewczyny przed WuFu, ale i na wycieczkach bra┼é nas w g├│ry przy zagro┼╝eniu lawinowym. Jak je┼║dzili┼Ťmy wczesn─ů wiosn─ů na ┼éy┼╝wach i pod kole┼╝ank─ů l├│d si─Ö z┼éama┼é, to ze stoickim spokojem kaza┼é nam je┼║dzi─ç metr dalej.
Do historii szko┼éy niemal wesz┼éa wycieczka (z tym zagro┼╝eniem lawinowym) kiedy pan W zagapi┼é si─Ö i do poci─ůgu musieli┼Ťmy biec. C├│z... on dobieg┼é, wsiad┼é i pojecha┼é. My nie.

#40 2006-10-03 15:59:33

HerMia
U┐ytkownik

Na jednej wycieczce do Olsztyna nasza pani wychowawczyni kaza┼éa mi i mojej kole┼╝ance zaj─ů─ç si─Ö pewn─ů nielubian─ů przez nikogo dziewczyn─ů. My oczywi┼Ťcie chia┼éy┼Ťmy si─Ö od tego wywin─ů─ç i jak tylko dostali┼Ťmy czas wolny biegiem polecia┼éy┼Ťmy do ksi─Ögarni. Oczywi┼Ťcie wychowawczyni GONI┼éA nas przez kilka metr├│w :twisted: lol Kiedy wysz┼éy┼Ťmy z ksi─Ögarni ta dziewczyna sz┼éa za nami. My skr─Öci┼éy┼Ťmy do jakiej┼Ť uliczki i odziwo ta dziewczyna znikn─Ö┼éa! Obdzwoni┼éysmy wszystkie kole┼╝anki, ale ┼╝adna nie widzia┼éa zagubionej. Zebra┼éy┼Ťmy si─Ö wi─Öc wszystkie w jedno miejsce i postanowi┼éy┼Ťmy rozpocz─ů─ç wsp├│lne poszukiwania. Zdesperowane zadzwoni┼éy┼Ťmy do ch┼éopak├│w z naszej klasy. Jeden z nich powiedzia┼é nam, ┼╝e ta dziewczyna jest z nimi , ale my nie wzi─Ö┼éy┼Ťmy tego na serio. Po p├│┼é godzinie poszukiwa┼ä, zm─Öczone posz┼éy┼Ťmy do KFC, by si─Ö posili─ç. A tam przy po┼é─ůczonych stolikach siedzia┼éa ta dziewczyna z wszyskimi ch┼éopakami!!! lol

#41 2006-10-03 23:24:34

lemonick
U┐ytkownik

ciekawe co b─Ödzie si─Ö dzia┼éo, skoro my bierzemy ze sob─ů na wycieczk─Ö tras─ů Kielce-O┼Ťwi─Öcim-Krak├│w... korea┼äczyka pi─Öknym imieniem Lusia. czy┼╝by┼Ťmy go mieli zgubi─ç gdzie┼Ť??

kolejne przyk┼éady: upadek na ┼Ťrodku korytarza a'la telemark (zachaczenie jedn─ů nog─ů o drug─ů, zachwianie, podparcie na kolanka i "gleba" na posadzk─Ö) a do tego wypadni─Öcie par├│weczki z hot doga na schody i stoczenie si─Ö na d├│┼é (par├│weczki) na ┼éeb jakiego┼Ť ucznia (wed┼éug opowie┼Ťci mojej kole┼╝anki, u nas by┼éo podobnie tyle ┼╝e bez spadni─Öcia na g┼éow─Ö) i wsp├│lne zamkni─Öcie si─Ö w ubikacji pani od polskiego & pani od historii... wink

Paulo Coelho

#42 2006-10-04 00:17:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

kolejne przyk┼éady: upadek na ┼Ťrodku korytarza a'la telemark (zachaczenie jedn─ů nog─ů o drug─ů, zachwianie, podparcie na kolanka i "gleba" na posadzk─Ö) a do tego wypadni─Öcie par├│weczki z hot doga na schody i stoczenie si─Ö na d├│┼é (par├│weczki) na ┼éeb jakiego┼Ť ucznia (wed┼éug opowie┼Ťci mojej kole┼╝anki, u nas by┼éo podobnie tyle ┼╝e bez spadni─Öcia na g┼éow─Ö) i wsp├│lne zamkni─Öcie si─Ö w ubikacji pani od polskiego & pani od historii... wink

no i...?

#43 2006-10-10 20:41:44

lemonick
U┐ytkownik

ale co no i..??

Paulo Coelho

#44 2006-10-10 21:10:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

czekam na cos smiesznego lub ciekawego i pomysla┼éam, ┼╝e to pewnie nie jest koniec. St─ůd moje "no i..."

#45 2006-10-10 21:41:38

lemonick
U┐ytkownik

no wiesz, jedna jest stara pann─ů, a drug─ů podejrzewa┼éy┼Ťmy o k┼éopoty ma┼é┼╝e┼äskie i rozstanie z m─Ö┼╝em... wi─Öc jak si─Ö zamkn─Ö┼éy w tej ┼éazience, no to... wink

a poza tym, niekt├│re rzeczy wydaj─ů si─Ö ┼Ťmieszne dla "wtajemniczonych" wink

Paulo Coelho

#46 2006-10-11 02:36:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

a poza tym, niekt├│re rzeczy wydaj─ů si─Ö ┼Ťmieszne dla "wtajemniczonych" wink

i to jest słowo-klucz do całej historii.

Zaznacz─Ö tylko, ┼╝e na tym forum nie ma chyba nikogo wtajemniczonego.

#47 2006-10-11 22:00:39

lemonick
U┐ytkownik

a szkoda.... smile

tak a'propos ┼Ťmiesznych tekst├│w:

Szpakowski komentuje:
"podanie ze wzwodem". a chwilę później- "pokrył go od tyłu"... smile Ci komentatorzy.... ech smile

Paulo Coelho

#48 2006-10-12 20:00:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

a to już słyszałam. Oj pan Darek stare numery stosuje big_smile

#49 2006-10-12 21:24:52

Jeanne
U┐ytkownik

I nowe: "Ach tem młodzian!" lol

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#50 2006-10-12 23:55:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

a to już zależy do kogo to powiedział big_smile

Stopka forum