Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-09-10 19:10:35

elbereth
U┐ytkownik

O nauczycielach

Z tym pokojem to mo┼╝e chodzi o to, ┼╝e ma w nazwie "nauczycielski" big_smile Szanowne grono pedagogiczne nie ┼╝yczy sobie sp─Ödza─ç przerw w towarzystwie smarkaczy wink Dlaczego? Mo┼╝e dlatego, ┼╝eby si─Ö nie wyda┼éo, ┼╝e nauczyciele cz─Östo zachowuj─ů si─Ö gorzej od uczni├│w... big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#2 2006-09-10 19:43:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: O nauczycielach

Grono pedagogiczne spedza przerwy w pokoju po to aby odpoczac, po┼Ťmia─ç si─Ö, odpr─Ö┼╝y─ç. Praca nauczyciela ma pewne wymagania - nie wolno na lekcji pali─ç, pi─ç (czegokolwiek), kln─ů─ç.
Uczniowie bardzo czesto zapominaj─ů, ┼╝e nauczyciel to te┼╝ cz┼éowiek.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2006-09-10 22:39:45

lemonick
U┐ytkownik

o przepraszam, ale wielokrotnie nauczycielki w mojej szkole: jadły na lekcji bułki, wychodziły na lekcji do kibla na papierosa (szczególnie pani od polskiego), piły 3 kubki kawy i przeklinały (wy cholery jedne, ja was kiedys *** załatwie".... wink

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#4 2006-09-10 23:19:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

Lemonick musia┼éa┼Ť chodzi─ç do jakiej┼Ť kompletnie marsja┼äskiej szko┼éy. Pracowa┼éam i uczy┼éam sie w kilkunastu szko┼éach, przez ca┼ée ┼╝ycie mia┼éam styczno┼Ť─ç z nauczycielami i przer├│┼╝nymi uczniami i nigdy nie spotka┼éam si─Ö z takim zachowaniem w┼Ťr├│d nauczycieli. Szczeg├│lnie teraz kiedy ucze┼ä ma same prawa, a obowi─ůzki ma nauczyciel. Nie wierz─Ö te┼╝ aby w dzisiejszych czasach nauczyciel zwr├│ci┼é si─Ö tak do uczni├│w i nie poni├│s┼é konsekwencji. Do kuratorium sa donosy nawet o to, ┼╝e brzydko spojrza┼é na ucznia.
Z kaw─ů si─Ö nie dziwie - sama z pe┼én─ů ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů ┼éami─Ö ten zakaz. Napisa┼éam tylko, ┼╝e oficjalnie taki zakaz jest. Jeden, jedyny raz tylko nie mia┼éam czasu i pi┼éam jedynie na przerwach - po 7 lekcjach wyl─ůdowa┼éam u lekarza z kompletnym zanikiem g┼éosu i nadwyr─Ö┼╝onymi strunami g┼éosowymi.
To jest zawód, w którym trzeba pić mało, a często.[/url]

#5 2006-09-11 06:40:18

pak4
U┐ytkownik

Przypominam sobie r├│┼╝ne przypadki, w tym nauczycielk─Ö, kt├│ra przychodzi┼éa regularnie na lekcj─Ö z herbatk─ů "Paracelsus" smile oraz rzeczy bardziej dla grona nauczycielskiego wstydliwe. Ale o ile sobie pewne przypadki przypominam, to by┼éy one bardzo rzadkie! Bli┼╝sza moim szkolnym do┼Ťwiadczeniom jest wi─Öc opinia Aine, ni┼╝ Lemonicka.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#6 2006-09-11 13:13:12

Dione
U┐ytkownik

Aine, tobie to fajnie ┼╝e mo┼╝esz z kawk─ů na lekcje... Ja na zaj─Öciach ze studentami nic nie mog─Ö, nawet w┼éos├│w z czo┼éa odgarn─ů─ç sad
:twisted: Ale mog─Ö ich bakteriami i grzybami straszy─ç :twisted: :twisted:
Hi Hi, chocia┼╝ tyle....

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#7 2006-09-11 14:38:45

Marija
U┐ytkownik

Aine, tobie to fajnie ┼╝e mo┼╝esz z kawk─ů na lekcje... Ja na zaj─Öciach ze studentami nic nie mog─Ö, nawet w┼éos├│w z czo┼éa odgarn─ů─ç sad
Hi Hi, chocia┼╝ tyle....

Nie, no co┼Ť Ty? To jest szko┼éa klasztorna o zaostrzonym rygorze? 8O

#8 2006-09-11 18:13:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

Pisz─ůc o ┼éamaniu tego nakazu mia┼éam na my┼Ťli g┼é├│wnie wod─Ö. Raczej unika┼éam picia kawy czy herbaty na lekcji. Szczeg├│lnie w gimnazjum.
Zawsze r├│wnie┼╝ pozwala┼éam uczniom, zje┼Ť─ç kanapk─Ö, je┼Ťli byli g┼éodni. Ale nie ma mowy o ┼╝adnnych ciastkach, chipsach i innych "┼éasuchach" (o ile oczywi┼Ťcie niczego nie piszemy. Przy zeszytach i ksi─ů┼╝kach konsumpcja odpada┼éa big_smile). Latem to wr─Öcz wskazane, ┼╝eby pili (w ko┼äcu kisz─ů si─Ö w szko┼éach bez klimatyzacji, upa┼é, duchota, o odwodnienie nie trudno. Szczeg├│lnie u ruchliwych dzieciak├│w). Przy takim postawieniu sprawy oni nie nadu┼╝ywali tego prawa i nie czuli si─Ö pokrzywdzeni.

[/url]

#9 2006-09-12 11:26:44

elbereth
U┐ytkownik

Uczniowie bardzo czesto zapominaj─ů, ┼╝e nauczyciel to te┼╝ cz┼éowiek.

Bo nauczyciele cz─Östo zapominaj─ů, ┼╝eby swoje cz┼éowiecze┼ästwo nieraz ukazywa─ç przy uczniach big_smile

Cho─ç swoj─ů drog─ů, to prawda, ┼╝e uczniowie maj─ů wi─Öcej praw ni┼╝ obowi─ůzk├│w (nie s─ůdzi┼éam ┼╝e to kiedykolwiek napisz─Ö big_smile ), a ka┼╝dy naruszony przez nauczyciela przepis najch─Ötniej zg┼éaszaliby od razu do kuratorium. Ale mia┼éam kiedy┼Ť takiego nauczyciela fizyki, kt├│ry ┼éama┼é wszystkie mo┼╝liwe szkolne przepisy i wcale si─Ö z tym nie kry┼é. Sprawdzian├│w nie zapowiada┼é, pupilk├│w faworyzowa┼é ("Ty jeste┼Ť synem Ani? A, to masz 5, z twojej mamy dobre dziecko by┼éo" - to nie jest ┼╝art, tylko autentyczny cytat), sprawdziany ocenia┼é wedle w┼éasnej fantazji (za 8 pkt. mo┼╝na by┼éo dosta─ç 1, 2, lub 3 :? ), ┼╝e o referatach nie wspomn─Ö. Ale┼Ťmy si─Ö nie skar┼╝yli, bo to by┼éo bezcelowe (fizyk by┼é by┼éym dyrektorem i nikt mu nie ┼Ťmia┼é zwr├│ci─ç uwagi). Po pewnym czasie (jak si─Ö przywyczaili┼Ťmy do jedynek wink ) nawet zacz─Ö┼éo to by─ç zabawne big_smile I tak na koniec roku wszyscy dostali 4, a teraz mamy fajne wspomnienia. No, chyba, ┼╝e komu┼Ť zale┼╝a┼éo na nauce fizyki (ale nie znam takich big_smile )

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...

#10 2006-09-12 12:35:53

AineNiRigani
U┐ytkownik

Fakt i takie cuda si─Ö zdarzaj─ů. Ale sa to jednak pojedyncze przypadki na szko┼é─Ö i jednak zwykle w┼Ťr├│d nauczycieli starej daty. No i akurat w Twoim przypadku wszystko ko┼äczy┼éo sie dobrze, prawda?
Nie wierz─Ö w zbiorowisko nauczycieli-degenerat├│w jak to ma miejsce u lemonick.

Co do okazywania cz┼éowiecze┼ästwa przez nauczycieli - widzisz, ka┼╝dy ma inn─ů strategi─Ö przetrwania big_smile

#11 2006-09-12 13:02:46

megg
U┐ytkownik

Ale Aine przyznasz mi zapewne racj─Ö, je┼Ťli stwierdz─Ö, ┼╝e nauczyciel czasem ma trudno┼Ťci z okazywaniem swojego cz┼éowiecze┼ästwa, je┼╝eli co sekund─Ö nara┼╝ony jest na utrat─Ö cierpliwo┼Ťci?

#12 2006-09-12 14:00:13

pak4
U┐ytkownik

Ale sa to jednak pojedyncze przypadki na szko┼é─Ö i jednak zwykle w┼Ťr├│d nauczycieli starej daty. No i akurat w Twoim przypadku wszystko ko┼äczy┼éo sie dobrze, prawda?

Co┼Ť w tym jest -- najwi─Ökszymi dziwakiem w szkole by┼é chemik -- pan starszej ju┼╝ daty. Opowiadano o nim, ┼╝e zamiast sprawdza─ç klas├│wki, to rzuca je w g├│r─Ö. A potem przyznaje ocen─Ö w zale┼╝no┼Ťci od tego jak daleko upadn─ů big_smile Ale og├│lnie nie by┼é z┼éy, poza tym, ┼╝e chemii nie uczy┼é -- nigdy tych brak├│w nie odrobi┼éem.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#13 2006-09-12 15:52:55

Katarzyna
U┐ytkownik

Moja pani od polskiego na jedn─ů lekcje przysz┼éa z zapiekank─ů big_smile big_smile big_smile

#14 2006-09-12 17:53:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

przyj┼Ť─ç mog┼éa, wa┼╝ne czy jad┼éa big_smile

Pak, nauczyciele starszej daty zwykle prze┼╝yli wojn─Ö, czasy stalinowskie, Gom├│┼ék─Ö, Gierka, Wa┼é─Ös─Ö, to maj─ů wszystko i wszystkich w baaaardzo g┼é─Öbokim powa┼╝aniu big_smile

#15 2006-09-12 18:05:26

Van-Rijn
U┐ytkownik

Moja psorka od chemii, gdy tylko bylo jakies swieto albo czyjas osiemnmastka, dostawala zawsze kawalek tortu - niczym sie nie krepujac wyciagala z szuflady lyzeczke i ze spokojem zjadala ciastko przy okazji odpytujac dwojke uczniow jednoczesnie;
zas psor od fizyki zawsze sie spoznial pol godziny na lekcje, ale zanim na nie przyszedl zawsze wstepowal do palarni, w ktorej nota bene powietrze szlo kroic nozykiem, i trzymal nas przez cala przerwe, tak, ze zawsze spoznialismy sie na nastepna lekcja;
a psor od angielskiego z kolei mial uprzedzenie do paczkow i na ich widok, (zwl w tlusty czwartek, kiedy uczniowe czy chcial czy nie chcial, przynosili mu na kazdej lekcji paczka), robil smieszna mine i z ni─ů w charakterystyczny sposob dla 'zalamanej osoby'szedl przez korytarz z pelna ich reklamowka

#16 2006-09-12 19:29:41

pak4
U┐ytkownik

Skoro o p─ůczkach mowa -- na studiach mieli┼Ťmy bardzo ostr─ů matematyczk─Ö na analizie matematycznej -- po raz pierwszy musia┼éem zacz─ů─ç uczy─ç si─Ö matematyki, a wyra┼╝enie 'nauka matematyki' wydawa┼éa mi si─Ö dot─ůd sprzeczno┼Ťci─ů. W ka┼╝dym razie ko┼äcz─ů si─Ö kiedy┼Ť zaj─Öcia, wszyscy siedz─ů cichutko, wci─ů┼╝ w stresie, a pani dr zabiera torebk─Ö i m├│wi:
-- To id─Ö na te p─ůczki!
My patrzymy po sobie ze zdumieniem, o jakie p─ůczki chodzi. A pani dr:
-- Dzisiaj jest T┼éusty Czwartek, na jakim wy ┼Ťwiecie ┼╝yjecie!?

U tej┼╝e pani dr (ju┼╝ chyba ma profesur─Ö, je┼Ťli nie to jej ┼╝ycz─Ö, bo bardzo sympatycznie potraktowa┼éa mnie na egzaminie), kolega na ─çwiczeniach ('szk├│┼éka') zosta┼é wezwany do wyliczenia granicy z jakiej┼Ť d┼éuugiej funkcji -- takiej na p├│┼é tablicy. Kolega stoi, stoi i patrzy. Pani dr go ponagla:
-- No, ale jaki jest wynik!
-- Mały.
-- odpowiada ponaglony kolega.
Po chwili ciszy, zdumiona pani dr:
-- No tak, mały. Ale ile konkretnie?
Kolega, nie robi─ůc ┼╝adnych wylicze┼ä, tylko wpatruj─ůc si─Ö we wz├│r:
-- Jeden!
Trafił!

Ze studi├│w jeszcze -- na egzaminie z modelowania cyfrowego, zadanie rozpoczyna┼éo si─Ö od s┼é├│w: "Rozwa┼╝my sklep mi─Ösny w czasie kryzysu...". No, ale z Was to chyba nikt nie uczy┼é si─Ö modelowania cyfrowego, a i szcz─Ö┼Ťliwie ma┼éo kto pami─Öta sklepy mi─Ösne czas├│w kryzysu...

Z liceum -- by┼é u nas w klasie kolega nazwiskiem Kulpa. Kiedy┼Ť na lekcj─Ö polskiego wpada historyczka i przeprasza polonist─Ö:
-- Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!
Polonista obraca si─Ö w stron─Ö zarumienionego kolegi i m├│wi:
-- No, nie ma się czego wstydzić -- ładna, młoda wdówka!

A sam polonista, kt├│ry niejedno prze┼╝y┼é i teraz, na emeryturze pisuje powie┼Ťci (ale jeszcze nie czyta┼éem) to osobna historia. Pami─Ötam jak na lekcji, ni st─ůd, ni z ow─ůd, pouczy┼é ca┼é─ů klas─Ö:
-- W dzisiejszych czasach kobiety nie nosz─ů po┼äczoch, tylko rajstopy. -- Widz─ůc zdumienie w naszych oczach doda┼é: -- Wierzcie mi!
I w tym momencie si─Ö zorientowa┼é co m├│wi... (O poloni┼Ťcie kiedy┼Ť na forum wspomnia┼éem. Dodam jeszcze, ┼╝e obiecywa┼é nam w klasie maturalnej przerobi─ç XIII ksi─Ög─Ö "Pana Tadeusza" i poleca┼é Brantome'a :twisted: ).

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#17 2006-09-13 13:54:11

Dione
U┐ytkownik

Hi Hi, chocia┼╝ tyle....

Nie, no co┼Ť Ty? To jest szko┼éa klasztorna o zaostrzonym rygorze? 8O

Nie tylko tylko na naszej sali ─çwicze┼ä taki zakaz, bo nasze pomoce naukowe trosz─Ö wredne bywaj─ů.... Trzeba cz─Östo r─ůczki my─ç i zmienia─ç buciki.... :?

#18 2006-09-13 13:58:43

Dione
U┐ytkownik

Z liceum -- by┼é u nas w klasie kolega nazwiskiem Kulpa. Kiedy┼Ť na lekcj─Ö polskiego wpada historyczka i przeprasza polonist─Ö:
-- Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!
Polonista obraca si─Ö w stron─Ö zarumienionego kolegi i m├│wi:
-- No, nie ma się czego wstydzić -- ładna, młoda wdówka!

Je┼Ťli ten tw├│j kolega mia┼é na imi─Ö Pawe┼é, to chyba go znam lol

#19 2006-09-13 14:13:30

Marija
U┐ytkownik

Nie tylko tylko na naszej sali ─çwicze┼ä taki zakaz, bo nasze pomoce naukowe trosz─Ö wredne bywaj─ů.... Trzeba cz─Östo r─ůczki my─ç i zmienia─ç buciki.... :?

No, to mi ul┼╝y┼éo tongue My┼Ťla┼éam, ┼╝e biedna popadla┼Ť w jakie┼Ť wi─Özienne szkolnictwo 8O Czy te Twoje "pomoce" to s─ů ┼╝ywe? Brrrrr

#20 2006-09-13 14:16:51

megg
U┐ytkownik

Dodam jeszcze, że obiecywał nam w klasie maturalnej przerobić XIII księgę "Pana Tadeusza" i polecał Brantome'a :twisted: ).

Iiii tam XIII Ksi─Öga leciutka jest! :twisted: :twisted:

#21 2006-09-13 14:18:24

megg
U┐ytkownik

No, to mi ul┼╝y┼éo tongue My┼Ťla┼éam, ┼╝e biedna popadla┼Ť w jakie┼Ť wi─Özienne szkolnictwo 8O Czy te Twoje "pomoce" to s─ů ┼╝ywe? Brrrrr

Dione, te Twoje mikro-co┼Ť tam w jaki spos├│b s─ů wredne? roll

#22 2006-09-13 14:25:45

pak4
U┐ytkownik

Je┼Ťli ten tw├│j kolega mia┼é na imi─Ö Pawe┼é, to chyba go znam lol

Niestety, nie ten. Ale miał brata, który mógł mieć na imię Paweł smile

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#23 2006-09-13 21:22:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja nie wiem, jaka┼Ť chyba dziwna jestem. Same niecenzuralne historie szkolne mi sie przypominaj─ů :evil:

#24 2006-09-14 11:48:35

elbereth
U┐ytkownik

A kto m├│wi┼é, ┼╝e maj─ů by─ç cenzuralne? :twisted: Ewentualne brzydkie s┼éowa mo┼╝esz wykropkowa─ç, co by nie ┼éama─ç forumowego savoir-vivre'u big_smile

A propos cz┼éowiecze┼ästwa nauczycieli, to mi si─Ö m├│j ex-wychowawca przypomnia┼é. Minut─Ö przed dzwonkiem prof. ka┼╝e nam zapisa─ç tre┼Ť─ç zadania domowego. Dzwonek dzwoni, wszyscy nadal kulturalnie siedz─ů i notuj─ů. Widz─ůc to prof. (na┼éogowy palacz) ponagla:
"No szybciej, szybciej, bo tu si─Ö biedni ludzie na papierosa spiesz─ů"
Na co kolega:
"W┼éa┼Ťnie! Dzi─Ökuj─Ö panu!"

#25 2006-09-14 11:53:37

pak4
U┐ytkownik

Jak mog─ů by─ç bardzo 'niecenzuralne' (w szerokim rozumieniu tego s┼éowa -- tu niewychowawcze)... M├│j wychowawca by┼é stosunkowo m┼éody i z cz─Ö┼Ťci─ů mojej klasy si─Ö spoufali┼é. Kiedy┼Ť wpad┼é do nas na zaj─Öcia z innego przedmiotu i zwolni┼é koleg─Ö, ┼╝e niby jest na co┼Ť pilnie potrzebny.
Po lekcji dowiedzieli┼Ťmy si─Ö, ┼╝e chcia┼é wyj┼Ťc na piwo, a jako┼Ť samemu nie chcia┼éo mu si─Ö pi─ç :twisted:
Ale uprzedzam -- nie chodziłem do szkoły patologicznej i wypadek był odosobniony.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Stopka forum