Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#176 2006-11-23 18:26:28

kitty
U┐ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

dzi─Ökuj─Ö big_smile i mam jeszcze jedn─ů pro┼Ťb─Ö : o trzymanie kciuk├│w o 11.00

#177 2006-11-23 18:29:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

o to prosi─ç nie musisz, bede trzyma─ç i chucha─ç big_smile
Przepraszam za op├│xnienie, ale przyznaj─Ö, ┼╝e ostatnimi czasy jak wr├│ce do domu nie mam ochoty na ruszanie m├│zgownic─ů big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#178 2006-11-23 19:34:30

kitty
U┐ytkownik

nic nie szkodzi big_smile jak ja przywlokę się ze szkoły to przynajmniej przez godzinę jestem niezdolna do podjęcia jakiegokolwiek wysłku fizycznego lub umysłowego :?

#179 2006-11-23 19:39:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

nie, ja niestety do szkoły nie chodzę sad
Ale 3x/tydz mam trening, co zajmuje mi zwykle jakies 5-6 godzin, a potem po prostu chce troszk─Ö odetchn─ů─ç...

#180 2006-12-04 19:14:08

kitty
U┐ytkownik

Aine, dzięki za kciuki, okazały się skuteczne i jestem w 2 etapie big_smile Teraz potrzebuję pomocy z takiego materiału:
* Idea parlamentaryzmu na przykładzie Anglii, Polski, Francji i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
* Polska w okresie kr├│l├│w elekcyjnych.
* O┼Ťwiecenie w Europie i w Polsce.
* Okres zabor├│w (,, Za nasz─ů i wasz─ů wolno┼Ť─ç’’) – kszta┼étowanie si─Ö nowoczesnych pa┼ästw narodowych.
* ┼Ücieranie si─Ö r├│┼╝nych idei odbudowy pa┼ästwa polskiego, przed i w czasie I wojny ┼Ťwiatowej oraz w okresie mi─Ödzywojennym (z uwzgl─Ödnieniem postaci z historii regionalnej).
* Obozy polityczne i ich programy w Polsce i na emigracji w czasie II wojny ┼Ťwiatowej.
* Walka Polak├│w z okupantami w Polsce i na frontach II wojny ┼Ťwiatowej.
* Wierni swoim ideom i przekonaniom budowy niezale┼╝nego pa┼ästwa polskiego w latach 1944 – 1989 (z uwzgl─Ödnieniem postaci z historii regionalnej).

Oczywi┼Ťcie regionaln─ů zajm─Ö si─Ö sama, ale jak znasz jakie┼Ť tytu┼éy ksi─Ö┼╝ek lub masz jakie┼Ť materia┼éyz pozosta┼éych temat├│w, to napisz yikes B─Öd─Ö bardzo wdzi─Öczna lol I jeszcze raz dzi─Ökuj─Ö za wcze┼Ťniejsz─ů pomoc big_smile

#181 2006-12-10 18:17:00

lemonick
U┐ytkownik

O matko, Kitty. My nawet ┼╝adnych temat├│w podanych nie mamy, tylko ci─ůgle nam powtarzaj─ů ┼╝eby┼Ťmy robili testy egzaminacyjne i powtarzali gramatyk─Ö, bo to przeciez konkurs g┼é├│wnie humanistyczny... Wida─ç, ┼╝e tam u Ciebie jest konkurs historyczny, a nie jakie┼Ť badziewie z niewiadomo jakim materia┼éem (bo to mieszanka ka┼╝dego przedmiotu, szkoda, ┼╝e historii jest tu akurat najmniej...). Ju┼╝ si─Ö nie mog─Ö doczeka─ç jakich┼Ť konkurs├│w czysto historycznych...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#182 2006-12-10 18:24:31

kitty
U┐ytkownik

u mnie jest konkurs i historyczny, i humanistyczny, ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie big_smile ale ostatnio na historii odwalili niez┼éy numer z pytaniami humanistycznymi np. poda─ç wsp├│┼éczesn─ů definicj─Ö stoicyzmu i cynizmu, ale to jest zwi─ůzane z histori─ů, wi─Öc nie ma co narzeka─ç big_smile

#183 2006-12-10 18:44:17

lemonick
U┐ytkownik

aha... Dobra, pomijaj─ůc ten fakt, ┼╝e ja na takie pytania odpowiedzie─ç potrafi─Ö tylko przez tekst ┼║r├│d┼éowy, to... Czy tylko moje kuratorium jest takie beznadziejne?? Albo mo┼╝e panie profesorki zrobi┼éy niez┼éy numer z tymi eliminacjami, i dlatego mam wra┼╝enie, ┼╝e co┼Ť jest nie tak... C├│┼╝, taki los ucznia zdezerterowanego gimnazjum...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#184 2006-12-10 19:48:30

kitty
U┐ytkownik

ty by┼Ť widzia┼éa moje gimnazjum, ono jest dopiero zdezerterowane, ale chocia┼╝ kuratoruim pracuje jak trzeba yikes

#185 2006-12-12 23:53:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

Kitty oczywiscie zajme sie tymi pytaniami w najblizszym czasie. Co do Polski polecam niezmiennie i zawsze Histori─Ö Ustroju Polski (jedna z najlepszych pozycji o tej tematyce).
Miałam długa przerwę i powoli wracam do życia forumowego.

#186 2007-04-23 19:38:52

kitty
U┐ytkownik

jejku...przeczyta┼éam posty z pocz─ůtku tego tematu, gdy by┼éam na pocz─ůtku 3 klasy gim, a do egzamin├│w by┼éo tak daaaleko....szybko zlecia┼éo i s─ůdny dzie┼ä ju┼╝ jutro:-( czy jeszcze kto┼Ť na tym forum pisze egzaminy gimnazjalne?

#187 2007-04-23 20:41:38

Loana
U┐ytkownik

Akurat nie pisz─Ö egzamin├│w gimnazjalnych (jestem szcz─Ö┼Ťliwym rocznikiem, kt├│ry omin─Ö┼éo to piek┼éo na ziemi ;P), ale za to pisz─Ö prac─Ö magistersk─ů. Kto┼Ť tutaj pisze mo┼╝e te┼╝ mgr?

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#188 2007-04-23 21:24:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

No ja ju┼╝ jedn─ů mam za sob─ů big_smile

#189 2007-05-05 12:02:08

elbereth
U┐ytkownik

Ja natomiast od czasu do czasu pisuj─Ö prezentacje maturalne... ot, tak dla sportu wink i z ch─Öci niesienia pomocy wink

Niestety, w przeciwie┼ästwie do Loany, nie omin─Ö┼éy mnie wynalazki w postaci test├│w gimnazjalnych, nowej matury i (w najbli┼╝szej przysz┼éo┼Ťci) pracy licencjackiej mad Za to obi┼éo mi si─Ö o uszy, ┼╝e nim sko┼äcz─Ö studia, prace magisterskie mog─ů zosta─ç zlikwidowane... hmm Pozostaje pogratulowa─ç ministerstwu pomys┼éowo┼Ťci hmm

A propos: forumowi maturzy┼Ťci, 3mamy kciuki!!!

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

Stopka forum