Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#176 2006-11-23 18:26:28

kitty
Użytkownik

Re: Witaj szko?o!...

dzi?kuj? big_smile i mam jeszcze jedn? pro?b? : o trzymanie kciuków o 11.00

#177 2006-11-23 18:29:58

AineNiRigani
Użytkownik

o to prosi? nie musisz, bede trzyma? i chucha? big_smile
Przepraszam za opóxnienie, ale przyznaj?, ?e ostatnimi czasy jak wróce do domu nie mam ochoty na ruszanie mózgownic? big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#178 2006-11-23 19:34:30

kitty
Użytkownik

nic nie szkodzi big_smile jak ja przywlok? si? ze szko?y to przynajmniej przez godzin? jestem niezdolna do podj?cia jakiegokolwiek wys?ku fizycznego lub umys?owego :?

#179 2006-11-23 19:39:16

AineNiRigani
Użytkownik

nie, ja niestety do szko?y nie chodz? sad
Ale 3x/tydz mam trening, co zajmuje mi zwykle jakies 5-6 godzin, a potem po prostu chce troszk? odetchn??...

#180 2006-12-04 19:14:08

kitty
Użytkownik

Aine, dzi?ki za kciuki, okaza?y si? skuteczne i jestem w 2 etapie big_smile Teraz potrzebuj? pomocy z takiego materia?u:
* Idea parlamentaryzmu na przyk?adzie Anglii, Polski, Francji i Stanów Zjednoczonych Ameryki Pó?nocnej.
* Polska w okresie królów elekcyjnych.
* O?wiecenie w Europie i w Polsce.
* Okres zaborów (,, Za nasz? i wasz? wolno??’’) – kszta?towanie si? nowoczesnych pa?stw narodowych.
* ?cieranie si? ró?nych idei odbudowy pa?stwa polskiego, przed i w czasie I wojny ?wiatowej oraz w okresie mi?dzywojennym (z uwzgl?dnieniem postaci z historii regionalnej).
* Obozy polityczne i ich programy w Polsce i na emigracji w czasie II wojny ?wiatowej.
* Walka Polaków z okupantami w Polsce i na frontach II wojny ?wiatowej.
* Wierni swoim ideom i przekonaniom budowy niezale?nego pa?stwa polskiego w latach 1944 – 1989 (z uwzgl?dnieniem postaci z historii regionalnej).

Oczywi?cie regionaln? zajm? si? sama, ale jak znasz jakie? tytu?y ksi??ek lub masz jakie? materia?yz pozosta?ych tematów, to napisz yikes B?d? bardzo wdzi?czna lol I jeszcze raz dzi?kuj? za wcze?niejsz? pomoc big_smile

#181 2006-12-10 18:17:00

lemonick
Użytkownik

O matko, Kitty. My nawet ?adnych tematów podanych nie mamy, tylko ci?gle nam powtarzaj? ?eby?my robili testy egzaminacyjne i powtarzali gramatyk?, bo to przeciez konkurs g?ównie humanistyczny... Wida?, ?e tam u Ciebie jest konkurs historyczny, a nie jakie? badziewie z niewiadomo jakim materia?em (bo to mieszanka ka?dego przedmiotu, szkoda, ?e historii jest tu akurat najmniej...). Ju? si? nie mog? doczeka? jakich? konkursów czysto historycznych...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste?, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#182 2006-12-10 18:24:31

kitty
Użytkownik

u mnie jest konkurs i historyczny, i humanistyczny, ca?e szcz??cie big_smile ale ostatnio na historii odwalili niez?y numer z pytaniami humanistycznymi np. poda? wspó?czesn? definicj? stoicyzmu i cynizmu, ale to jest zwi?zane z histori?, wi?c nie ma co narzeka? big_smile

#183 2006-12-10 18:44:17

lemonick
Użytkownik

aha... Dobra, pomijaj?c ten fakt, ?e ja na takie pytania odpowiedzie? potrafi? tylko przez tekst ?ród?owy, to... Czy tylko moje kuratorium jest takie beznadziejne?? Albo mo?e panie profesorki zrobi?y niez?y numer z tymi eliminacjami, i dlatego mam wra?enie, ?e co? jest nie tak... Có?, taki los ucznia zdezerterowanego gimnazjum...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste?, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#184 2006-12-10 19:48:30

kitty
Użytkownik

ty by? widzia?a moje gimnazjum, ono jest dopiero zdezerterowane, ale chocia? kuratoruim pracuje jak trzeba yikes

#185 2006-12-12 23:53:05

AineNiRigani
Użytkownik

Kitty oczywiscie zajme sie tymi pytaniami w najblizszym czasie. Co do Polski polecam niezmiennie i zawsze Histori? Ustroju Polski (jedna z najlepszych pozycji o tej tematyce).
Mia?am d?uga przerw? i powoli wracam do ?ycia forumowego.

#186 2007-04-23 19:38:52

kitty
Użytkownik

jejku...przeczyta?am posty z pocz?tku tego tematu, gdy by?am na pocz?tku 3 klasy gim, a do egzaminów by?o tak daaaleko....szybko zlecia?o i s?dny dzie? ju? jutro:-( czy jeszcze kto? na tym forum pisze egzaminy gimnazjalne?

#187 2007-04-23 20:41:38

Loana
Użytkownik

Akurat nie pisz? egzaminów gimnazjalnych (jestem szcz??liwym rocznikiem, który omin??o to piek?o na ziemi ;P), ale za to pisz? prac? magistersk?. Kto? tutaj pisze mo?e te? mgr?

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#188 2007-04-23 21:24:06

AineNiRigani
Użytkownik

No ja ju? jedn? mam za sob? big_smile

#189 2007-05-05 12:02:08

elbereth
Użytkownik

Ja natomiast od czasu do czasu pisuj? prezentacje maturalne... ot, tak dla sportu wink i z ch?ci niesienia pomocy wink

Niestety, w przeciwie?stwie do Loany, nie omin??y mnie wynalazki w postaci testów gimnazjalnych, nowej matury i (w najbli?szej przysz?o?ci) pracy licencjackiej mad Za to obi?o mi si? o uszy, ?e nim sko?cz? studia, prace magisterskie mog? zosta? zlikwidowane... hmm Pozostaje pogratulowa? ministerstwu pomys?owo?ci hmm

A propos: forumowi maturzy?ci, 3mamy kciuki!!!

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

Stopka forum