Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-09-12 13:11:12

megg
U┐ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

Dziewczyny, dawajcie jeszcze jakie┼Ť kwiatki!! U mnie z nimi zast├│j ostatnio :cry:

#52 2006-09-12 17:54:45

Van-Rijn
U┐ytkownik

Na maturze, kolega zdaj─ůcy geografie, stwierdzil, ze sa 'z┼éo┼╝a ryzu', zas ja kiedys podczas odpowiedzi z geografii, przy ostatnim pytaniu wylozylam sie, kiedy mnie zapytano po kwestii gdzie sie uprawia ry┼╝, ze skoro w Europie na niewielka skale wystepuja jego uprawy, to czy w Polsce rowniez - odpowiedzialam, ze tak, co bylo nie prawda;
profesorka na szczescie miala poczucie humoru i stwierdzila, ze w sumie to w Polsce tez jest ryz - np. paraboliczny w torebkach;
podobnie na fizyce, przy ktorejs z luzniejszej lekcji, na pytanie co jest ciezsze: kilogram olowiu czy kilogram pior - odpowiedzialam, ze kg pior, na pytanie profesora czemu tak uwazam, odpalilam, ze niech sobie upusci kg olowiu i kg pior na stope i zobaczy, ktory kg bedzie go mniej bolal przy kontakcie z jego stop─ů wink

#53 2006-09-14 20:17:47

HerMia
U┐ytkownik

Ja miałam supernauczyciela od OC!
Pewnego dnia nasz┼éo go co┼Ť i zacz─ů┼é pyta─ç. Wyrwa┼é do odpowiedzi ucznia, kt├│ry nie posiada┼é ┼╝adnej wiedzy z ostatniej lekcji. Zdesperowany ucze┼ä zacz─ů┼é kr─Öci─ç. Na to pan od OC:
- To jest Pi***dolenie kota za pomoc─ů m┼éota!

Kiedy przy odczytywaniu obecno┼Ťci ucze┼ä nie wsta┼é na d┼║wi─Ök swojego nazwiska, pan od OC m├│wi┼é:
- Raczy┼éby┼Ť podnie┼Ť─ç t─Ö swoj─ů ci─Ö┼╝k─ů komod─Ö jak wyczytuj─Ö Twoje nazwisko!

I wiele innych, które musiałabym ocenzurawać :twisted: lol

#54 2006-09-20 15:34:01

Marija
U┐ytkownik

7 kłamstw studenta:
1. Od jutra nie pije.
2. Od jutra sie ucze.
3. Dziekuje nie jestem glodny.
4. Tak to moj projekt.
5. Zaliczyłem wszystko (do rodziców)
6. Byłem na wszystkich pańskich wykładach
7. Idziemy tylko na jedno piwo

#55 2006-09-20 18:53:23

pak4
U┐ytkownik

Aine przypomniała mi, że dzisiaj czytałem dowcip o studentach matematyki zapytanych ile jest 2+2.
Na pierwszym roku: student odpowiada: 4.
Na drugim: liczy na palcach i odpowiada 4.
Na trzeciem: bierze kalkulator, wstukuje dane i odpowiada 4.
Na czwartym: idzie do sali obok, programuje odpowiednio komputer, odbiera wynik i odpowiada, ┼╝e to 4.
Na pi─ůtym m├│wi: Czy ja musz─Ö zna─ç wszystkie sta┼ée?

PS.
Faktem jest, ┼╝e jak si─Ö ze znajomym kiedy┼Ť rozlicza┼éem, odpar┼é: Ale przelicz sam pieni─ůdze -- ja jestem matematykiem!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#56 2006-09-21 00:24:13

angelo
U┐ytkownik

big_smile big_smile

#57 2006-09-21 10:10:09

Dione
U┐ytkownik

To ja wam opowiem o wrednych wykładowcach :twisted:
Na mojej uczelni pantoflow─ů poczt─ů powtarzana jest historyjka o ustnym egzaminie u jednego z profesor├│w. Do gabinetu wesz┼éa studentka, niestety niezbyt urodziwa. Profesor zerkn─ů┼é na ni─ů i kaza┼é jej wej┼Ť─ç za szaf─Ö. Profesor znany by┼é ze swojej ekstrawagancji, wi─Öc dziewczyna (troch─Ö zestresowana) nie pytaj─ůc obr├│ci┼éa si─Ö w kierunku mebla. Dopiero wtedy uderzy┼é j─ů ten absurd i grzecznie zapyta┼éa profesora czy si─Ö nie przes┼éysza┼éa. Na to profesor stwierdzi┼é: Za szaf─Ö, jest pani tak brzydka, ze nie moge na pani─ů patrze─ç. C├│┼╝ by┼éo robi─ç? Egzanim studentka sp─Ödzi┼éa mi─Ödzy szaf─ů a ┼Ťcian─ů. Ale przynajmniej zda┼éa, jako jedyna w grupie 20 os├│b tego dnia. wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#58 2006-09-21 10:46:00

Marija
U┐ytkownik

8O

#59 2006-09-21 10:51:11

Karenina
U┐ytkownik

Hehe, u mnie na Uniwerku by┼é dok┼éadnie ten sam incydent. Egzaminator wszystkie zdaj─ůce studentki nazywa┼é Krysiami. By┼é znany z tego, ┼╝e uwielbia ┼Ťliwkowy kolor, wi─Öc ka┼╝da przychodzi┼éa na egzamin w ┼Ťliwkowej kreacji, ┼Ťliwkowych w┼éosach i ze ┼Ťliwkowym lakierem na paznokciach. Je┼Ťli spodoba┼éa si─Ö, mog┼éa odpowiada─ç na siedz─ůco zza biurka, zajadaj─ůc przy tym ciasteczka, kt├│rymi cz─Östowa┼é egzaminator. Je┼Ťli nie spodoba┼éa si─Ö, musia┼éa odpowiada─ç zza szafy. Wbrew pozorom, ta druga opcja by┼éa korzystniejsza. Wiele dziewcz─ůt mog┼éo wtedy czyta─ç z notatek, nie b─Öd─ůc widzianymi. I w┼éa┼Ťnie tych najwi─Öcej pozdawa┼éo... smile

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#60 2006-09-21 12:47:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

Z kolei jeden z naszych profesor├│w na pierwszym wyk┼éadzie opowiedzia┼é nam sw├│j ┼╝yciorys (urodzi┼éem si─Ö tu i tu w rodzinie takiej i takiej... big_smile) du┼╝a cz─Ö┼Ť─ç wyk┼éadu zawiera┼éa oskar┼╝enia i aluzje obra┼╝aj─ůce innego profesora naszej uczelni, jego zaciek┼éego wroga. Nat─Öpnie zacz─ů┼é m├│wi─ç o kobietach swojego ┼╝ycia, ci─ůgle zaznaczaj─ůc jak to jest szcz─Ö┼Ťliwy w ma┼é┼╝e┼ästwie. A na koniec powiedzia┼é, ┼╝e na egzamin nale┼╝y ubra─ç si─Ö przyzwoicie, a nie spodnica szeroko┼Ťciw wst─ů┼╝ki. Nie rozumiej─ůc co ma na my┼Ťli wszystkie ubra┼éy┼Ťmy spodnie. Mia┼é o to straszne pretensje, bo nie m├│g┼é sobie n├│g poogl─ůda─ç. Zreszt─ů na ocen─Ö to i tak nie mia┼éo wi─Ökszego wp┼éywu.
Bdb u niego mie─ç nie mo┼╝na by┼éo, bo facet by┼é szowinist─ů i na ka┼╝dym wyk┼é─ůdzie m├│wi┼é, ┼╝e kobieta jedynie do gar├│w si─Ö nadaje. Ka┼╝dy student za swoj─ů p┼ée─ç mia┼é dst. i m├│g┼é walczy─ç o wi─Öcej. Studentki w zale┼╝no┼Ťci od stannu wiedzy i urody.
Je┼Ťli by┼éa ┼éadna i pusto w g┼éowie dostawa┼éa dst. je┼Ťli by┼éa ┼éadna i si─Ö nauczy┼éa, dostawa┼éa db. (o bdb nie mog┼éo by─ç w naszym przypadku mowy, bo ┼╝adna kobieta nie jest zdolna do nauczenia si─Ö czegokolwiek opr├│cz kilku prostych przepis├│w kulinarnych).
Je┼Ťli dziewczyna nie by┼éa ┼éadna, to mia┼éa przechlapane. Go┼Ť─ç m├│wi┼é wprost, ┼╝e uwala j─ů dla jej w┼éasnego dobra. M─Ö┼╝a tutaj nie znajdzie, bo jest za nrzydka wi─Öc po co ma si─Ö m─Öczy─ç?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#61 2006-09-21 14:53:09

pak4
U┐ytkownik

Krysie... Ja miałem nauczyciela w liceum, który chłopców nazywał "Mareczkami" i lubował się w dawaniu im zalotnego klapsa, gdy tylko na korytarzu nie zauważyli, że idzie za ich plecami.

Za to kiedy┼Ť, dawno, w liceum, ale nie w liceum smile anglistka podobno* wybiera┼éa do pytania zawsze te uczennice, kt├│re mia┼éy najefektowniejsze stroje smile

A historyczka w liceum pyta┼éa gdy numery w dzienniku, albo operacji na liczbach wg numeru w dzienniku, odpowiada┼éy dniom miesi─ůca. Zaniecha┼éa tego, gdy stan─ů┼éem jej kiedy┼Ť przy biurku z zeszytem, zanim zdo┼éa┼éa przeczyta─ç moje imi─Ö i nazwisko smile

----
* Piszę podobno, bo dla mnie jedna bluzka jest równa drugiej wink No, może nie do końca, ale na pewno tak było w tym czasie.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#62 2006-09-21 15:20:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

A historyczka w liceum pyta┼éa gdy numery w dzienniku, albo operacji na liczbach wg numeru w dzienniku, odpowiada┼éy dniom miesi─ůca. Zaniecha┼éa tego, gdy stan─ů┼éem jej kiedy┼Ť przy biurku z zeszytem, zanim zdo┼éa┼éa przeczyta─ç moje imi─Ö i nazwisko smile

Dlatego w┼éa┼Ťnie ja strzelam pierwszymi lepszymi liczbami. Nie powiem zdarza si─Ö ┼╝e jedna osoba ma 2-3 oceny z odpowiedzi, a inna ┼╝adnej (aczkolwiek rekord to 11 ocen z odpowiedzi. Takich samych big_smile), ale i tak si─Ö wszystko wyr├│wnywa┼éo, a przynajmniej nikt nie zna┼é dnia ani godziny big_smile

#63 2006-09-21 15:49:29

kitty
U┐ytkownik

AineNiRigani, to gro┼║nie jest u ciebie na lekcjach
u mnie historyczka je┼║dzi palcem po numerach i wybiera, ale ┼╝e pyta raczej rzadko, to si─Ö historii za bardzo nie boimy
gorzej jest na matmie, ona np. pyta jak─ů mamy dat─Ö i bierze ten nr
dzisiaj był 21 ( mój nr dzienniku) no to byłam nieprzytomna ze strachu
ale na szcz─Ö┼Ťcie nie pyta┼éa na ocen─Ö big_smile

#64 2006-09-21 16:10:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie jest gor┼║nie je┼Ťli si─Ö uczysz. W sumie nie pytam zbyt cz─Östo. Wol─Ö robi─ç karkt├│wki. Czasu mniej trac─Ö i wszystkich przepytam.

#65 2006-09-21 16:37:03

kitty
U┐ytkownik

no to podobnie jak moja historyczka, ona te┼╝ woli kartk├│wki
i uczniowie raczej te┼╝, z wiadomych wzgl─Öd├│w :twisted:

#66 2006-09-21 17:14:04

AineNiRigani
U┐ytkownik

moi uczniowie wol─ů pytanko. Nie maj─ů szansy ┼Ťci─ůgn─ů─ç, ani si─Ö dopyta─ç. Kr├│tkie pi┼éki, 5 kr├│tkich pyta┼ä, 5 minut i voila. Kto si─Ö sp├│┼║ni z oddaniem kartki, temu nie przyjmuj─Ö. Jak widz─Ö dopisywanie - tako┼╝.

#67 2006-09-21 19:11:47

pak4
U┐ytkownik

Aine, m├│j licealny anglista mia┼é ┼Ťwietny pomys┼é. Ot├│┼╝ nie pyta┼é, a sprawdziany urz─ůdza┼é raz na semestr. Za to co tydzie┼ä-dwa, odbywa┼éy si─Ö 'mecze'. Mecze, bo my grali┼Ťmy z angielskim, a anglista obiektywnie s─Ödziowa┼é smile Mecze mog┼éy by─ç ustne, lub pisemne. Mecz ustny oznacza┼é odpytanie ca┼éej klasy, mecz pisemny -- kartk├│wk─Ö. Przy czym poza wyj─ůtkowymi przypadkami 'mecz' nie m├│g┼é zajmowa─ç ca┼éej lekcji, wi─Öc pytania by┼éy si┼é─ů rzeczy kr├│tkie.
Pomys┼é by┼é ┼Ťwietny, a przynajmniej wprawia┼é nas w zachwyty bo:
1) było wiadomo na kiedy się uczyć,
2) było wiadomo czego się uczyć (każdy mecz obejmował odpowiednio wskazany wycinek materiału),
2) anglista na prawd─Ö stara┼é si─Ö by─ç obiektywnym s─Ödzi─ů.
Regularno┼Ť─ç meczy sprawia┼éa, ┼╝e wymusza┼éy one systematyczn─ů nauk─Ö, a jednocze┼Ťnie by┼éo ich tyle, ┼╝e da┼éo si─Ö nadrobi─ç jednorazow─ů 'niedyspozycj─Ö'.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#68 2006-09-21 20:40:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja miałam podobne "mecze" na historii. I doskonale pamiętam jak tragiczny był stan mojej wiedzy z tego przedmiotu. W zasadzie całego materiału nauczyłam się sama dopiero na maturę (he he w dodatku w tydzień big_smile)
Dlatego wolę system kartkówek. Małe partie materiału - a często.

#69 2006-09-22 16:21:30

Jeanne
U┐ytkownik

Oj Aine Wied┼║mo....okrutna jeste┼Ť. Nasz historyk pyta┼é ca┼éy wrzesie┼ä, potem - nic. Kartk├│wek nie robi, czasem ale to rzadko. A jak robi to hmm......fajne oceny s─ů. lol Teraz na fakultecie jest lepiej, facet m┼éody, przyk┼éada si─Ö, a nie rzuca dowcipami. Co prawda ca┼é─ů robot─Ö odwalamy my (tak samo jest na wosie) ale da si─Ö znie┼Ť─ç. Za to moja polonistka....noooo to osobny wyk┼éad. Nie chcecie tego s┼éucha─ç, zw┼éaszcza kole┼╝anki po fachu.... :twisted:

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#70 2006-09-22 17:51:41

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jeden z uczniów też mi tak mówił big_smile

#71 2006-09-23 16:25:37

Jeanne
U┐ytkownik

Wi─Öc chyba co┼Ť w tym jest. Ale powiem Ci szczerze Aine, ┼╝e chcia┼éabym ┼╝eby┼Ť mnie uczy┼éa. Przynajmniej mia┼éabym mobilizacj─Ö do nauki i uczy┼éa si─Ö regularnie. A tak to ja si─Ö ucz─Ö tylko na sprawdzian.....a matura coraz bli┼╝ej...

#72 2006-09-24 00:26:02

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jeannette, gonie do roboty leni, ale akceptuje s┼éabo┼Ťci (niekt├│rzy maj─ů problemu z koncetracj─ů i zapami─Ötywaniem. A historia, niestety, to g┼é├│wnie zapamietywanie). I przyznaj─Ö, ┼╝e na semestr zrobi┼éam niez┼é─ů rze┼║ni─Ö (prawie 1/4 szko┼éy zagrozi┼éam), ale dlatego, ┼╝e by┼éam nowym nauczycielem i uczniowie zaczeli sobie grac w kulki. Nie zostawi┼éam nikogo. Przyznam r├│wnocze┼Ťnie, ┼╝e z wszystkich nauczycieli mia┼éam najwi─Ökszy procent ocen celujacych (bo bardzo lubi─Ö dawa─ç te oceny. Ale nie za darmo).

#73 2006-09-24 09:01:25

Jeanne
U┐ytkownik

Aine a gdzie uczysz? Bo wiesz, teraz w 2 klasie LO to wszyscy praktycznie olewaj─ů to z czego nie zdawaj─ů matury. Wiem po mojej klasie....i dlatego tacy kt├│rzy wymagaj─ů bez wzgl─Ödu na wszystko nie ciesz─ů si─Ö sympati─ů.

#74 2006-09-24 11:58:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmmm, w zasadzie to mam w nosie sympati─Ö. W stosunkach ucze┼ä-nauczyciel niekoniecznie mi na niej zale┼╝y. W ko┼äcu nauczyciel to nie kolega. Tego mnie nauczy┼éa pierwsza praca w tym zawodzie. Powiem kr├│tko - jesli kto┼Ť nie chce si─Ö uczy─ç, to szkoda, ┼╝e nie wybra┼é zawod├│wki big_smile Ode mnie wymagano nauki ze wszystkich przedmiot├│w, a nie wybranych. A b─Öd─ůc brutaln─ů - nie do┼Ť─ç ┼╝e obecni maturzy┼Ťci maj─ů banaln─ů matur─Ö, to jeszcze nie chce im si─Ö uczy─ç. Szczeg├│lnie teraz przy amnestii. Sorki, bo by─ç mo┼╝e nie nalezysz to tego uog├│lnionego grona, ale jak widze corocznie pytania maturalne i narzekania, to a┼╝ mnie skr─Öca.
A ja naprawd─Ö nie wymagam B├│g wie czego. Wymagam jedynie niezb─Ödnego minimum. Przesta┼éam wierzy─ç w zainteresowanie histori─ů itd. aczkolwiek daje z siebie wszystko.

#75 2006-09-24 13:54:16

HerMia
U┐ytkownik

A ja cho─ç mam do┼Ť─ç dobre oceny to si─Ö strasznie boj─Ö matry z historii! Na rozszerzonym jest du┼╝o mapek, a ja z tym zawsze mam problemy!
Ach...
Z drugiej strony zastanawiam si─Ö czy nie wzi─ů─ç udzia┼éu w konkursie z historii. Wymagany materia┼é to historia Polski i Unii Europejskiej. Troch─Ö trzebaby┼éoby przypomie─ç i na pewno sporo wku─ç. Konkurs dopiero w styczniu. I tak si─Ö zastanawiam czy si─Ö zg┼éosi─ç...
Z drugiej strony to jesten dopiero w I klasie i mo┼╝e na konkursy jeszcze jest czas?
Co o tym my┼Ťlisz Aine?

Stopka forum