Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2006-09-17 18:16:15

NieVe
U┐ytkownik

Re: Idealni kandydaci na m─Ö┼╝a ;-)

czyli rzecz gustu(ja tak mam z głosem tzn. ze musi mi sie podobać w chłopaku jego głosik wink )

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#77 2006-09-17 21:13:06

caroline
U┐ytkownik

Aine, a c├│┼╝ to za herezje o kobietach-kucharzach? big_smile Nie znam osobi┼Ťcie ani jednego dobrze gotuj─ůcego faceta (co nie znaczy, ┼╝e tacy nie istniej─ů), z kobietami najlepiej mi si─Ö gada o ┼╝arciu, i najlepsze rzeczy, jakie jad┼éam w ┼╝yciu wysz┼éy spod kobiecej r─Öki. Oczywi┼Ťcie w┼Ťr├│d profesjonalnych kucharzy dominuj─ů faceci, ale "szef kuchni" to presti┼╝owe zaj─Öcie i w tym bym upatrywa┼éa przyczyny dominacji facet├│w w zawodzie (gdzie jest presti┼╝ i pieni─ůdze tam zazwyczaj jest wi─Öcej m─Ö┼╝czyzn ni┼╝ kobiet). O co chodzi z biologi─ů, bo chyba nie o ten przes─ůd z przyt─Öpionym smakiem w okresach "kobiecej s┼éabo┼Ťci"?
roll

#78 2006-09-17 21:20:57

angelo
U┐ytkownik

Co to, to nie. Ale jak cz┼éowiek jest najedzony, to bardziej optymistycznie spogl─ůda na ┼Ťwiat. A tu mnie tak dobijacie sad

Ale to nie tak! Ja sie poprostu zastanawialam czy jest mozliwe aby taki ktos
chodzil po swiecie. W ksiazkach owszem ale w zyciu chyba bym sie znudzila
gdyby byl tak idealny.
A tak patrzac sie na liste i na mnie to 3 pkt napewno sie zgadzaja
nie pale, mam samochod i dom no moze 4 pkt z glodu chyba nie umre
wiec jesli nie jestem idealna
(:twisted: ) to jak tego wymagac od kogos innego big_smile

#79 2006-09-17 21:22:29

angelo
U┐ytkownik

Aine czy przyjmiesz jeszcze jedna propozycje malzenstwa? :twisted:

#80 2006-09-17 23:11:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

Caroline nie o tak─ů kobiec─ů s┼éabo┼Ť─ç mi chodzi. Po prostu kobieta ma mniej aktywnych kubeczk├│w smakowych. M─Ö┼╝czyzna jest pod tym wzgl─Ödem du┼╝o lepiej wyposa┼╝ony przez natur─Ö. Po prostu facet wyczuje wszelkie niuanse smakowe. Poza tym faceci maj─ů zwykle lepszy w─Öch, co ma niebagatelne znaczenie przy wyczuwaniu aromat├│w. Caroline, chocia┼╝bym nie wiem jak si─Ö stara┼éa, nigdy nie ugotuj─Ö tak dobrego barszczyku jak m├│j tato, brat, czy wujek.
A co do muzyki. Tutaj działa inny rodzaj biologii. Aby być dobrym wirtuozem trzeba dużo, naprawdę dużo ćwiczyć. Przed koncertem całymi godzinami. W pewnym momencie życia kobieta staje przed wyborem: albo rodzina, albo kariera. Bardzo często wybiera rodzinę. Facetowi jest jednak tutaj dużo łatwiej.

Angelo, tak w ciemno big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#81 2006-09-18 01:07:51

angelo
U┐ytkownik

Noo ze tak powiem skusilas mnie ta wloska kuchnia... :twisted:

#82 2006-09-18 01:12:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

Kochana, m├│wi┼éam, ┼╝e moja rodzina ma raczej bzika na punkcie kuchni. Jak siedzia┼éam p├│┼é roku we W┼éoszech, to sie troch─Ö podowiadywa┼éam i przywioz┼éam kole 200 przepis├│w big_smile (do tej pory ch─Ötnie ogl─ůdam Antonelle Clerici na RAI1). Mog─Ö sprezentowa─ç. To jest tak prosta kuchnia i tak smaczna, ┼╝e ojej.

#83 2006-09-18 01:57:55

angelo
U┐ytkownik

Ja tez uwielbiam wloska kuchnie big_smile Bardzo!
A wyobraz sobie nim pojechalam do Wloch nie znosilam makaronu big_smile
a wracajac taszczylam paczke wloskiej pasty to sie nazywa zauroczenie
A na przepisiki jestem bardzo chetna big_smile

#84 2006-09-18 02:11:01

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja też nie przepadałam. A na dzień dobry jadłam chińszczyznę (wtedy po raz pierwszy dowiedziałam się, że Włoch nie rozumie, że "nie" naprawdę znaczy "nie" big_smile)
He he i zaraz na pocz─ůtku przy pierwszej pa┼Ťcie ze ┼Ťmieciami morza mia┼éam wpadk─Ö big_smile W sumie nie smakowa┼éy mi krewetki. ┼Ülimaki, ka┼éamarniczki - tak, ale krewetki - fuuuj. Za bardzo mi chrz─Ö┼Ťci┼éy pod z─Öbami. dopiero potem dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e si─Ö je obiera z pancerzyka big_smile

#85 2006-09-18 08:04:15

pak4
U┐ytkownik

Jakby┼Ť zgad┼é. Wyj─ůtki. Teraz tylko tak gwoli wyja┼Ťnienia spytam, czy to s─ů jakie┼Ť kucharki? :twisted:

Zapomniałem dopisać Anne-Sophie Mutter. Przepyszny sernik wiedeński a la Beethoven i bliny a la Czajkowski big_smile

A poza tym -- z tym wyborem rodzina, albo kariera to masz racj─Ö, tyle ┼╝e to nie dotyczy tylko muzyki. Z drugiej strony statystycznie kobiety maj─ů lepszy s┼éuch. To chyba wida─ç w┼Ťr├│d m┼éodych wykonawc├│w/wykonawczy┼ä -- tu panie dominuj─ů bardzo wyra┼║nie.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#86 2006-09-18 09:20:52

angelo
U┐ytkownik

J
He he i zaraz na pocz─ůtku przy pierwszej pa┼Ťcie ze ┼Ťmieciami morza mia┼éam wpadk─Ö big_smile W sumie nie smakowa┼éy mi krewetki. ┼Ülimaki, ka┼éamarniczki - tak, ale krewetki - fuuuj. Za bardzo mi chrz─Ö┼Ťci┼éy pod z─Öbami. dopiero potem dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e si─Ö je obiera z pancerzyka big_smile

big_smile big_smile big_smile

moja pierwsza wloska pasta tez byla z owocami morza cale szczescie, ze
z muszelkami.. wink

#87 2006-09-18 10:52:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

tyle ┼╝e to nie dotyczy tylko muzyki.

Teoretycznie tak, jednak nie potrafi─Ö sobie tak na szybko przypomniej jakiegokolwiek innego zawodu, kt├│ry jest a┼╝ tak zaborczy. W muzyce nie ma kompromis├│w. Albo ─çwiczysz i JESTE┼Ü, albo zaniedbujesz ─çwiczenie i ci─Ö NIE MA. W jednej chwili mo┼╝na utraci─ç dorobek ca┼éego ┼╝ycia. Jako bizneswoman mo┼╝na jednak i┼Ť─ç na jaki┼Ť kompromis (praca w domu itp.)

#88 2006-09-18 11:04:53

Dione
U┐ytkownik

Robercie ta lista ma niemal wszystko co potrzeba do szcz─Ö┼Ťcia kobiecie (aczkolwiek jak dla mnie zabrak┼éo do┼Ť─ç wa┼╝nej sprawy - ┼╝e tak ujm─Ö - bieg┼éo┼Ťci w ars amandi ;D), a nawet wi─Öcej, bo ja bym z niej wywali┼éa jakie┼Ť 8-10 punkt├│w big_smile
Je┼Ťli mamy do czynienia z przystojnym, inteligentnym, oczytanym facetem z poczuciem humoru, to jak mo┼╝na si─Ö z nim nudzi─ç?

Widz─Ö, ze lista zalet idealnego kandydata na m─Ö┼╝a wprowadzi┼éa lekki zam─Öt. Musz─Ö si─Ö wi─Öc wyt┼éumaczy─ç, ze nie jest to absolutnie moja lista. Ja swojej w┼éasnej i prywatnej bym tak ┼éatwo nie pokaza┼éa. Zamie┼Ťci┼éam jedynie fragment listy, kt├│r─ů dosta┼éam kt├│rego┼Ť dnia mailem. By┼éo to por├│wnanie wymaga┼ä kobiet wobec m─Ö┼╝czyzn i m─Ö┼╝czyzn wobec kobiet. Nie b─Öd─Ö powtarza─ç teraz ca┼éej listy ale napisz─Ö wam wymagania m─Ö┼╝czyzn i konsensus ca┼éego por├│wnania:

"M─Ö┼╝czyzna wymaga od kobiety dw├│ch rzeczy: jedzenia i seksu. S─ů to jednak wymagania przewy┼╝szaj─ůce mo┼╝liwo┼Ťci naszych pa┼ä. Drogie panie prosimy o wyrozumia┼éo┼Ť─ç mimo spe┼éniania naszych tak m─Öcz─ůcych zachcianek."

I co wy na to? :twisted:
Marz─Ö, zeby dorwa─ç tego, kto jest autorem listy......

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#89 2006-09-18 11:17:07

AineNiRigani
U┐ytkownik

Czyli co, mam si─Ö sama spowiada─ç?
Nie ma mowy, teraz wasza kolej!!

#90 2006-09-18 11:20:14

Marija
U┐ytkownik

Aine, my po prostu czekamy na s┼éowa lidera! big_smile Co ja mam powiedzie─ç, jak ja mam ju┼╝ "po jab┼ékach"? Rzeczywisto┼Ť─ç tak dalece miesza si─Ö z czasem z marzeniami, ┼╝e ju┼╝ nie mam prawa m├│wi─ç, jakby to by┼éo "idealnie" (no bo jak??). Zreszt─ů chyba ┼║le nie jest roll Mog─Ö za to z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů cieszy─ç si─Ö, ┼╝e pewnych z┼éych rzeczy, o kt├│rych s┼éysz─Ö, nie do┼Ťwiadczy┼éam, i cieszy─ç si─Ö, ┼╝e idea┼é wcale nie jest taki nieosi─ůgalny (w niekt├│rych punktach przynajmniej). Powiem Wam jeszcze, ┼╝e ranking wymaga┼ä wobec partnera w miar─Ö up┼éywu lat nieco si─Ö zmienia - czego innego mo┼╝na oczekiwa─ç na pocz─ůtku zwi─ůzku, a zupe┼énie inne cechy staj─ů si─Ö bardzo wa┼╝ne, kiedy para staje si─Ö rodzin─ů: wtedy dopiero ilo┼Ť─ç wzajemnych akcji i reakcji narasta lawinowo.

#91 2006-09-18 11:58:21

megg
U┐ytkownik

wiecie co? Ja w og├│le nie rozumiem tej kobiecej konieczno┼Ťci wyboru mi─Ödzy karier─ů a rodzin─ů...W kwestii muzyki by─ç mo┼╝e tak jest, cho─ç znam rodzin─Ö muzyk├│w, kt├│rym ca┼ékiem dobrze uda┼éo si─Ö i w jedym i w drugim, maj─ů cudown─ů c├│rk─Ö, kt├│ra jest moj─ů blisk─ů przyjaci├│┼ék─ů. Ja bardzo nie lubi─Ö, kiedy oczekuje si─Ö od kobiety, ┼╝e po urodzeniu dzieci, zostanie w domu i bedzie si─Ö zjamowa─ç podsycaniem ognia w ognisku domowym. To jaka┼Ť bzdura jest. To powinien by─ç tylko wyb├│r kobiety-je┼Ťli chce zaj─ů─ç si─Ö tylko domem i dzie─çmi, to w porz─ůdku, ale je┼Ťli chce w dalszym ci─ůgu zajmowa─ç si─Ö prac─ů zawodow─ů i robi─ç 'karier─Ö' to dlaczego ma z tego rezygnowa─ç? Dla mnie r├│wnouprawnienie nie polega tylko na tym, ┼╝e kobieta mo┼╝e studiowa─ç i pracowa─ç, ale te┼╝ na tym, ┼╝e m─Ö┼╝czyzna mo┼╝─Ö co┼Ť zrobi─ç w domu. I rzeczywi┼Ťcie, cho─ç m├│wi┼éam, ┼╝e nie robi─Ö listy idea┼é├│w, mam jedno wymaganie--oczekuj─Ö od m─Ö┼╝szczyzny, ┼╝e b─Ödzie mnie traktowa┼é jak partnera...I nie od tego punktu nie odpuszcz─Ö, cho─çbym mia┼éa nigdy nie wyj┼Ť─ç za m─ů┼╝. I niestety jak do tej pory nie spotka┼éam kogo┼Ť takiego, raczej samych 'macho', w domu ogl─ůdaj─ůcych tylko model patriarchalnej rodziny, kt├│rzy nie mogli zaakceptowa─ç faktu, ┼╝e nie wstaje o 6 rano zrobi─ç im do pracy kanapek- a ja po prostu wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e facet te┼╝ ma r─ůczki i g┼é├│wk─Ö i wszystko inne, co potrzebne do zrobienia kanapki i potrafi to zrobi─ç sam. I to wcale nie jest feminizm. Moi rodzice nie s─ů idealnym ma┼é┼╝e┼ästwem, ale nigdy nie widzia┼éam, jak m├│j tato traktuje moj─ů mam─Ö z g├│ry albo zabrania jej pracowa─ç, albo oczekuje, ┼╝e zaraz po powrocie z pracy poleci do kuchni robi─ç obiad. Dzi─Öki temu mam nie tylko cudown─ů mam─Ö-pryjaci├│┼ék─Ö, z kt├│r─ů mog─Ö pogada─ç o wszystkim dos┼éownie, bez ┼╝adnego tabu, ale te┼╝ widz─Ö w niej spe┼énion─ů kobiet─Ö, kt├│ra szanuje sam─ů siebie i ma przyjaci├│┼é. To chyba nie jest wielkie wymaganie od m─Ö┼╝szczyzny? A moja druga przyjaci├│┼éka w┼éa┼Ťnie spodziewa si─Ö dziecka, studiuje dwa kierunki i pracuje w o┼Ťrodku terapeutycznym i nie mysli o tym,by z czego┼Ť zrezygnowa─ç, a jej partner wcale tego od niej nie oczekuje, tylko powtarza w k├│┼éko, ┼╝e b─Ödzie najlepszym ojcem na ┼Ťwiecie. Wiadomo, ┼╝e ┼╝ycie kobiety si─Ö zmienia po urodzeniu dziecka, ale uwa┼╝am ┼╝e nie mo┼╝na rezygnowa─ç z siebie. Terapia dzieci z uszkodzonym m├│zgiem lub z syndromem Zalewskiej zaczyna w wielu przypadkach od tego, ┼╝e rodzicom ka┼╝e si─Ö wyjecha─ç na wakacje bez dziecka, albo ka┼╝e si─Ö kobiecie wr├│ci─ç do swojej roli spo┼éecznej, czyli do pracy i dopu┼Ťci─ç ojca do funkcji wychowawczych -i powiem Wam, ┼╝e to skutkuje!

#92 2006-09-18 12:29:55

pak4
U┐ytkownik

Megg, ja my┼Ťl─Ö ┼╝e jest to kwestia tego jak bardzo absorbuje ludzi praca zawodowa -- i chyba to na my┼Ťli mia┼éa Aine, a i ja id─ůc jej tropem smile

┼é─ůczenie pracy i rodziny, jest to tym trudniejsze, im wi─Öcej chce si─Ö osiagn─ů─ç w pracy -- sytuacja wybitnego muzyka jest tego ┼Ťwietnym przyk┼éadem. Z mojej listy przynajmniej w jednym przypadku (Anne-Sophie Mutter) wiem, ┼╝e pani-skrzypaczka ma dzieci, co wi─Öcej -- m┼éodo owdowia┼éa (od niedawna jest znowu m─Ö┼╝atk─ů), wi─Öc nie otrzymywa┼éa przez d┼éu┼╝szy czas 'partnerskiej pomocy'. I da┼éa sobie rad─Ö. Cynicznie mo┼╝na co prawda zapyta─ç ile wyda┼éa na opiekunki do dzieci...

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#93 2006-09-18 12:40:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

Megg, mnie zupe┼énie o co innego chodzi┼éo. Na pewno i zdecydowanie nie o zabranianie pracy i takiej formie wyboru o jakiej my┼Ťlisz.
Jak dla mnie muzyka to jest jedyny zaw├│d gdzie kobieta musi zrezygnowa─ç z kariery. Ale chodzi mi o tak─ů prawdziw─ů karier─Ö - koncerty, turnee, trasy, wywiady, sesje itd. Nie o zwyk┼ée wykszta┼écenie muzyczne.
Dziecko potrzebuje przecie┼╝ stabilizacji. Potrzebuje matki, przez pierwsze 2 lata ┼╝ycia - niemal 24 godziny/dobe. A tutaj trzeba ─çwiczy─ç (kumpel ─çwiczy 3 godziny dziennie, a przed koncertami nawet po 8-9). A dziecko w┼éa┼Ťnie boli brzuszek, trzeba si─Ö z nim pobawi─ç, trzeba przytuli─ç, ukocha─ç, wyca┼éowa─ç, bo w┼éasnie st┼éuk┼éo sobie kolanko. I gdzie tutaj miejsce na pasa┼╝e, na gamy, na ─çwiczenia oddechowe?
A jak jest trasa, to b─Ödziesz w┼é├│czy─ç dziecko po ┼Ťwiecie? USA, Japonia, Australia? A szko┼éa? A ojciec, kt├│ry mo┼╝e mie─ç prace stacjonarn─ů? Takie dziecko albo nie ma ojca albo nie ma matki. Oczywi┼Ťcie mo┼╝na wszystko poza┼éatwia─ç - m─Ö┼╝a i dziecko bra─ç ze sob─ů, za┼éatwi─ç nauczanie indywidualne itd. Ale czy to jest stabilizacja?
Nie, w tym zawodzie nie ma kompromis├│w. Muzyka jest zaborcza i chciwa. Chce Ci─Ö ca┼éego. Je┼Ťli robisz prawdziw─ů karier─Ö, dziecko stawia przed wyborem jednej drogi. Nie mo┼╝esz tutaj trzyma─ç wielu srok za ogon.

Jak dla mnie w ┼╝adnym innym zawodzie nie ma takiej bezwzgl─Ödno┼Ťci.

#94 2006-09-18 12:54:50

megg
U┐ytkownik

O.k tu si─Ö zgadzam!

Ps. Aine, odno┼Ťnie mojej propozycji ma┼é┼╝e┼ästwa i tego, ┼╝e przysta┼éa┼Ť na propozycj─Ö Angelo, mam pytanie: "Are you rejecting me?" :cry: :cry: :cry:

#95 2006-09-18 13:03:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Megg ja nie przysta┼éam jeszcze na ┼╝adn─ů propozycj─Ö big_smile

#96 2006-09-18 13:08:46

Marija
U┐ytkownik

Megg, ja my┼Ťl─Ö ┼╝e jest to kwestia tego jak bardzo absorbuje ludzi praca zawodowa -- i chyba to na my┼Ťli mia┼éa Aine, a i ja id─ůc jej tropem smile

Co innego praca zawodowa, a co innego praca=pasja zawodowa :? Można być muzykiem i Muzykiem, zależy co Bozia dała. No i ile dała......

#97 2006-09-19 16:09:59

NieVe
U┐ytkownik

angelo napisa│:

Nie wiem jak moi szanowni koledzy, w ka┼╝dym razie ja protestuj─Ö! wink

W ramach dok┼éadno┼Ťci: przeciwko czemu protestujesz? Czy┼╝by┼Ť by┼é jednym z tych klasycznych idea┼é├│w, kt├│rzy s─ů:
- romantyczni, ale rozs─ůdni
- dbaj─ůcy o wygl─ůd, ale nie lalusiowaty
- umiej─ůcy p┼éaka─ç, ale nie mazgaj
- przystojny
- oczytany i wykształcony
- inteligentny
- lubi─ůcy sport, ale nie kibic
- dowcipny, ale powa┼╝ny
- umiej─ůcy gotowa─ç
- lubi─ůcy dzieci
- nosz─ůcy swoj─ů kobiet─Ö na r─Ökach
- nie pij─ůcy i nie pal─ůcy
- maj─ůcy umys┼é techniczny, ale artysta
- bogaty
- wysoki
- odwa┼╝ny
- rycerski
- z samochodem
- z domem
Wow! Czy jest na swiecie chociaz jeden facet posiadajacy chociaz polowe wmienionych zalet??? (ostatnia moge odpusic big_smile )

pamiętacie jak było w bollywoodzkiej ekranizacji ,,Dumy" Darcy tez miał swoja liste i co z tego wyszło.....
A najfajniejsze jest to (przynajmiej w moim wypadku) :twisted: ┼╝e jak sie zakochasz to:
1. nie zwracasz uwagi na ta liste
2. zauwa┼╝asz e tw├│j wybranek ma wikszo┼Ť─ç z wymienionych cech co nadaje mu obraz jeszcze bardziej idealny wink

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#98 2006-09-19 16:15:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

2. zauwa┼╝asz e tw├│j wybranek ma wikszo┼Ť─ç z wymienionych cech co nadaje mu obraz jeszcze bardziej idealny wink

A jak się odkochasz, to nie tylko patrzysz jedynie na liste, ale wręcz były ukochany, nie ma żadnej cechy pozytywnej, a posiada wszystkie cechy negatywne big_smile

#99 2006-09-20 09:24:03

Balbina
U┐ytkownik

Szukanie idea┼éu bez sensu, nigdy go nie szuka┼éam, szuka┼éam mi┼éo┼Ťci i j─ů znalaz┼éam, trwa ju┼╝ dwana┼Ťcie lat i mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie dalej. lol
Nie mam idealnego m─Ö┼╝a bo ja tez nie jestem idealn─ů ┼╝on─ů. :twisted: lol

szalej─ůca czterdziestka

#100 2006-09-20 12:44:09

NieVe
U┐ytkownik

A jak się odkochasz, to nie tylko patrzysz jedynie na liste, ale wręcz były ukochany, nie ma żadnej cechy pozytywnej, a posiada wszystkie cechy negatywne big_smile

hmmm..... nie odkocham sie :twisted: wink

gg 6516634

Stopka forum