Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-09-14 12:17:21

pak4
U┐ytkownik

Re: Idealni kandydaci na m─Ö┼╝a ;-)

Jak schodzimy na grunt statystyki, to musz─Ö si─Ö zgodzi─ç. Tyle, ┼╝e opr├│cz ┼Ťredniej warto rozpatrywa─ç cho─çby odchylenie standardowe big_smile

(Przyznaj─Ö, ┼╝e odchylenia standardowego nie znalaz┼éem, a tylko same ┼Ťrednie -- GUS podaje, ┼╝e ┼Ťrednia wieku pan├│w m┼éodych to 26,2; a panien m┼éodych: 24,2 -- s─ů to dane na rok 2002, co jest o tyle wa┼╝ne, ┼╝e ten wiek si─Ö stopniowo podnosi. Tak to jest dyskutowa─ç o statystyce ze "┼Ťcis┼éowcem" wink )

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#52 2006-09-14 12:38:22

Marija
U┐ytkownik

Jak schodzimy na grunt statystyki, to musz─Ö si─Ö zgodzi─ç. Tyle, ┼╝e opr├│cz ┼Ťredniej warto rozpatrywa─ç cho─çby odchylenie standardowe big_smile

(Przyznaj─Ö, ┼╝e odchylenia standardowego nie znalaz┼éem, a tylko same ┼Ťrednie -- GUS podaje, ┼╝e ┼Ťrednia wieku pan├│w m┼éodych to 26,2; a panien m┼éodych: 24,2 -- s─ů to dane na rok 2002, co jest o tyle wa┼╝ne, ┼╝e ten wiek si─Ö stopniowo podnosi. Tak to jest dyskutowa─ç o statystyce ze "┼Ťcis┼éowcem" wink )

Pak, lito┼Ťci, lito┼Ťci!!!!!!!!!! big_smile

#53 2006-09-14 12:55:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tak to jest dyskutowa─ç o statystyce ze "┼Ťcis┼éowcem" wink )

POkazuj─Ö to samo co ta psina big_smile
http://img183.imageshack.us/img183/5686/psinakcd0.jpg

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#54 2006-09-14 14:58:26

Dione
U┐ytkownik

pak tylko nie statystyka :x
Mnie niedługo czeka statystyczne opracowywanie wyników badań i już mi to spędza sen z powiek. Przeciętny statystyk z wykształcenia na widok podobnych danych ucieka jak najdalej. Koleżance z pracy statystyk opracowywał dane przez kilka miesięcy, a ona już od dwóch czy trzech tygodni usiłuje to wszystko przegryźć. :?

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#55 2006-09-14 15:15:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hmm. Ja jak musia┼éam obliczy─ç statystyczn─ů skuteczno┼Ť─ç szabli, to wyniki wysy┼éa┼éam do przyjaci├│┼éki do W┼éoch, a analiz─Ö dosta┼éam SMS (analiza skr├│cona big_smile)

#56 2006-09-15 12:33:21

megg
U┐ytkownik

Aine, czyja to ta pi─Ökniasta psina!! Jejku....

#57 2006-09-15 13:23:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

no, niestety po┼╝yczona big_smile

#58 2006-09-15 21:05:45

angelo
U┐ytkownik

Dione napisa│:

Nie wiem jak moi szanowni koledzy, w ka┼╝dym razie ja protestuj─Ö! wink

W ramach dok┼éadno┼Ťci: przeciwko czemu protestujesz? Czy┼╝by┼Ť by┼é jednym z tych klasycznych idea┼é├│w, kt├│rzy s─ů:
- romantyczni, ale rozs─ůdni
- dbaj─ůcy o wygl─ůd, ale nie lalusiowaty
- umiej─ůcy p┼éaka─ç, ale nie mazgaj
- przystojny
- oczytany i wykształcony
- inteligentny
- lubi─ůcy sport, ale nie kibic
- dowcipny, ale powa┼╝ny
- umiej─ůcy gotowa─ç
- lubi─ůcy dzieci
- nosz─ůcy swoj─ů kobiet─Ö na r─Ökach
- nie pij─ůcy i nie pal─ůcy
- maj─ůcy umys┼é techniczny, ale artysta
- bogaty
- wysoki
- odwa┼╝ny
- rycerski
- z samochodem
- z domem
Wow! Czy jest na swiecie chociaz jeden facet posiadajacy chociaz polowe wmienionych zalet??? (ostatnia moge odpusic big_smile )

#59 2006-09-15 22:16:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Angelo, znam takiego, kt├│ry ma 13 z tych cech. He he i przenigdny nie my┼Ťla┼éam o nim jak o jakimkolwiek kandydacie. On po prostu nie wchodzi w gr─Ö big_smile

#60 2006-09-15 23:42:22

Robert_Benett
U┐ytkownik

patrz─ůc z perspektywy faceta..z takim idea┼éem kazda kobieta pr─Ödzej czy p├│┼║niej zanudzi┼éaby si─Ö na ┼Ťmier─ç....

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#61 2006-09-16 00:11:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

Robercie ta lista ma niemal wszystko co potrzeba do szcz─Ö┼Ťcia kobiecie (aczkolwiek jak dla mnie zabrak┼éo do┼Ť─ç wa┼╝nej sprawy - ┼╝e tak ujm─Ö - bieg┼éo┼Ťci w ars amandi ;D), a nawet wi─Öcej, bo ja bym z niej wywali┼éa jakie┼Ť 8-10 punkt├│w big_smile
Je┼Ťli mamy do czynienia z przystojnym, inteligentnym, oczytanym facetem z poczuciem humoru, to jak mo┼╝na si─Ö z nim nudzi─ç?

#62 2006-09-16 07:09:15

pak4
U┐ytkownik

aczkolwiek jak dla mnie zabrak┼éo do┼Ť─ç wa┼╝nej sprawy - ┼╝e tak ujm─Ö - bieg┼éo┼Ťci w ars amandi ;D

Anio┼ékom nie wypada o tym pisa─ç smile No, chyba, ┼╝e chodzi┼éoby o bieg┼éo┼Ť─ç w niebia┼äskiej ars amandi big_smile

A tak w og├│le, to listy s─ů do┼Ť─ç przygn─Öbiaj─ůce i nie powinno si─Ö ich czyta─ç na czczo sad

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#63 2006-09-16 11:26:54

angelo
U┐ytkownik

czyzby prowadzily do niestrawnosci? lol

#64 2006-09-16 11:29:04

angelo
U┐ytkownik

Angelo, znam takiego, kt├│ry ma 13 z tych cech. He he i przenigdny nie my┼Ťla┼éam o nim jak o jakimkolwiek kandydacie. On po prostu nie wchodzi w gr─Ö big_smile

Aine jesli moge zapytac: dlaczego nie wchodzi w rachube?
Zaintrygowalas mnie roll

#65 2006-09-16 13:04:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aine jesli moge zapytac: dlaczego nie wchodzi w rachube?
Zaintrygowalas mnie roll

Z dw├│ch powod├│w:
po pierwsze opr├│cz tych wszystkich zalet ma r├│wnie liczn─ů (albo i liczniejsz─ů) list─Ö wad i z┼éo┼Ťliwy charakter ( co tylko dodowodzi, ┼╝e ta lista to pic na wod─Ö, jest nieprecyzyjna itd big_smile)
a po drugie - to m├│j brat

#66 2006-09-16 14:12:30

angelo
U┐ytkownik

big_smile A ja obstawialam ojca. lol

#67 2006-09-16 19:19:30

pak4
U┐ytkownik

czyzby prowadzily do niestrawnosci? lol

Co to, to nie. Ale jak cz┼éowiek jest najedzony, to bardziej optymistycznie spogl─ůda na ┼Ťwiat. A tu mnie tak dobijacie sad

Mogę jedynie powiedzieć, że Darcy też nie miał samochodu big_smile I nawet chyba nie potrafił gotować, więc jaki tam z niego ideał big_smile

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#68 2006-09-16 20:07:55

megg
U┐ytkownik

Tak, ale on chyba nie musia┼é umie─ç, a dziewcz─Öta chyba ju┼╝ nie ┼Ťmia┼éy do listy zalet dopisa─ç zatrudniania przez 'idea┼é' kucharza...
A ja Wam mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e przesta┼éam my┼Ťle─ç nad tym, jakie cechy powinien mie─ç idealny kandydat na m─Ö┼╝a, kiedy pomy┼Ťla┼éam, jak─ů ja by┼éabym ┼╝on─ů...C├│┼╝...bez komentarza...i nie tylko przez brak umiej─Ötno┼Ťci gotowania winkwink

#69 2006-09-16 21:02:04

AineNiRigani
U┐ytkownik

C├│┼╝, jak wspomina┼éam dla mnie ta lista to pic na wod─Ö. Mog─Ö z niej wywali─ç punkty: 1, 7, 9 (biliby┼Ťmy si─Ö o kuchnie big_smile)11, 13, 14, 15, 18, 19 ewentualnie po namy┼Ťle mog┼éabym zrezygnowa─ç z 3, 12 (pi─ç mo┼╝e, ale rozs─ůdnie, gdyby pali┼é fajeczke, dopisa┼éabym to do zalet big_smile), 16.
Do tego dodałabym kilka swoich prywatnych punktów big_smile

#70 2006-09-16 22:22:02

megg
U┐ytkownik

Aine, jak Ty umiesz gotowa─ç i to do tego stopnia, ┼╝e gotowa jeste┼Ť bi─ç si─Ö o kuchni─Ö, to...hm...ja si─Ö z Tob─ů o┼╝eni─Ö! Pal sze┼Ť─ç orientacj─Ö, b─Ödziesz mog┼éa mie─ç kochanka (mam nadziej─Ö, ┼╝e ja te┼╝ :oops: )....

A tak serio, to chcia┼éabym, ┼╝eby┼Ť zdradzi┼éa te swoje prywatne punkty big_smile Chyba ┼╝e s─ů ...no...nieprzyzwoite wink
Co do fajeczki, to nawet si─Ö zgadzam, podobnie jak w kwestii ars amandi :oops: wink Ale tak jak powiedzia┼éam, gdyby m─Ö┼╝szczy┼║ni zrobili swoj─ů list─Ö idealnych kobiet to nie wiem, czy bym si─Ö za┼éapa┼éa na jakikolwiek punkt:)

#71 2006-09-17 01:06:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

Megg Twoja propozycja jest 6 (za m├│j sernik dosta┼éam ju┼╝ 5 propozycji ma┼é┼╝e┼ästwa, w tym 3 lesbijskie big_smile). To czy umiem, to inksza inkszo┼Ť─ç. Ja w og├│le uwa┼╝am, ┼╝e je┼Ťli chodzi o kucharzenie, kobiety sa u┼éomne pod tym wzgl─Ödem. Feminizm feminizmem, ale kobieta nigdy nie b─Ödzie dobrym muzykiem, ani kucharzem. Przez biologi─Ö big_smile
Pochodz─Ö z kucharzuj─ůcej rodziny i przyznaj─Ö, jestem ostatnia w kolejce i jak si─Ö dopcham do kuchenki, to ho ho ho - ┼Ťwi─Ötuje przez reszt─Ö roku big_smile
Ale pichce i mi wychodzi (moj─ů specjalno┼Ť─çi─ů jest kuchnia w┼éoska, aczkolwiek pochwal─Ö si─Ö, ┼╝e szyneczke domowej roboty i swojsk─ů r├│wnie┼╝ kie┼ébask─Ö potrafi─Ö zrobi─ç big_smile) . Rodzina ┼╝yje, przyjaciele tako┼╝ - to chyba dow├│d, nie?

Co do spowiedzi, to spowied┼║ powszechna - oki. Ale ┼╝ebym ja si─Ö mia┼éa. Moja lista jest naprawd─Ö nad wyraz skromna, ale punkty nieprzyzwoite z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů s─ů (jakby mog┼éo nie by─ç? Jestem ralistk─ů. W dodatku ze sk┼éonno┼Ťciami heodnistycznymi), ale z umiarem. Co do reszty (poza punktami ju┼╝ wcze┼Ťniej wymienionymi). Hmm.
1. Dla mnie najwa┼╝niejsz─ů cech─ů jest pozucie humoru, najlepiej ciut ironiczne. Facet musi mnie bawi─ç, ale nie robi─ç z siebie pajaca. Po prostu ja bez ┼Ťmiechu wi─Ödn─Ö. Musz─Ö si─Ö ┼Ťmia─ç i je┼Ťli trafi┼éabym na ponuraka, pewnie zatraci┼éaby si─Ö gdzie┼Ť jaka┼Ť wa┼╝na cz─Ö┼Ťc mojej osobowo┼Ťci.
2. Turystyka. Uwielbiam wyje┼╝d┼╝a─ç, zwiedza─ç, ogl─ůda─ç, spacerowa─ç. I nie lubi─Ö tego robi─ç sama. Marzy mi si─Ö facet ciekawy ┼Ťwiata.
3. Filmy - to moja kolejna mi┼éo┼Ť─ç. Ale do kina te┼╝ nie lubi─Ö chodzi─ç sama (tzn. moge i┼Ť─ç na inny film ni┼╝ towarzysz, ale sama fakt wyj┼Ťcia)
4. WARUNEK NIEZB─śDNY!!! Musi kochac zwierz─Öta i akceptowa─ç koty. Ja nie mog─Ö ┼╝y─ç bez jakiego┼Ť futrzaka pod r─Ök─ů. Mam kota na punkcie kot├│w i chocia┼╝ nie wymagam od Idealnego Kandydata tego samego, musi je akceptowa─ç.
5. Mam wiele pasji. nie wymagam, żeby mój ideał je dzielił (aczkolwiek gdyby tak było, byłby ideałem idealnym big_smile), ale nie może mi ich zabraniać, gasić, zniechęcać mnie itp.
6. Brwi. Musi mie─ç odlotowe brwi.

I na razie to by by┼éo na tyle. Tak na gor─ůco. Chyba nic wielkiego i wyg├│rowanego, nie? big_smile

#72 2006-09-17 10:38:52

pak4
U┐ytkownik

[...]ale kobieta nigdy nie b─Ödzie dobrym muzykiem, ani kucharzem. Przez biologi─Ö big_smile

Rozumiem, ┼╝e jak podam przyk┼éady Marty Argerich, Agnieszki Duczmal, Marie Claire Alain, czy Emmanuelle Haim, to uznasz to za wyj─ůtki potwierdzaj─ůce regu┼é─Ö?

6. Brwi. Musi mie─ç odlotowe brwi.

Zachęcony wspomnianym sernikiem podbiegłem do lustra. Ale nic z tego sad

A tak w og├│le, to bardzo sympatyczna lista. Do przeczytania i na czczo smile

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#73 2006-09-17 11:44:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jakby┼Ť zgad┼é. Wyj─ůtki. Teraz tylko tak gwoli wyja┼Ťnienia spytam, czy to s─ů jakie┼Ť kucharki? :twisted:

A co do brwi - c├│z, to tylko ja jestem w stanie stwierdzi─ç big_smile

#74 2006-09-17 17:43:01

NieVe
U┐ytkownik

a co to znaczy odlotowe brwi?? big_smile

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#75 2006-09-17 17:53:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie ma regu┼éy. No po prostu s─ů odlotowe i albo ich nie ma. I tyle.

Stopka forum