Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#151 2006-12-10 17:45:51

peri
Użytkownik

Re: Nowy design strony?

czy uk?ad postów w w?tku nie móg?by by? odwrotny - na pierwszej stronie naj?wie?sze?

Oj, to by chyba 90% osób zaprotestowa?o.

Oooo yikes A dlaczego? Nie wiedzia??m, ?e t? propozycj? naruszam jakie? tabu...

"... strze? si? tak odda? serce pon?tom wy?nionym: któ? by? odblaskiem wody napojony, albo czy? kiedy kto b?dzie?"
Haffiz "Gazele"

#152 2006-12-10 18:18:16

AineNiRigani
Użytkownik

Tabu? Nie, ale raczej wiekszosc z nas ma przeciwne zdanie big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#153 2006-12-10 20:39:32

caroline
Użytkownik

Podoba mi si? to forum, ?aduje si? piorunem, super. Przej?cie jest troch? drastyczne od tej zwartej, starej formy, do forum rozlanego na ca?? stron? z ma?ymi literkami, na pewno jednak dzia?a szybciej.

#154 2006-12-11 08:10:08

Vasco
Administrator

Peri: Nie martw si?, to ?adne tabu smile Jak pisze Aine, wiekszo?? czyta z góry na dó?.

Caroline: Szybko?? to jedno. Drugie to bezpiecze?stwo. PHPNuke na którym oparta jest ta strona (i forum) jest znany w wielu b??dów, przez które mo?na si? w?ama? na strone sad PunBB (nowe forum) jest znaaaacznie bezpieczniejszy, cho? z pewno?ci? brakuje mu paru bajerów.

Szeroko?? strony mog? ustawi? na sta?? je?li wolicie...

#155 2006-12-11 12:01:21

Vasco
Administrator

Uda?o mi si? znale?? styl, który upodobni nowe forum do tego. Mo?ecie zerkn?? i sprawdzi? smile

#156 2006-12-11 20:44:41

caroline
Użytkownik

Vasco, dzi?ki za starania! --<-@
Bezpiecze?stwo ponad wszystko!
Wa?na rzecz, zdaje si?, ?e dasz rad? przenie?? tematy ze starego forum na nowe ze wszystkimi postami?
Du?y plus: pr?dko?? wczytywania i super, ?e jest opcja "szybka odpowied?"

Co do grafiki:
Ja sobie zwi?kszam czcionk? i jest lepiej.
Na pewno kiedy pojawi? si? awatarki i emotki forum si? o?ywi. Niemniej, kolorowe przyciski "cytuj" "www" "email" na starym forum s? ?adne i forum fajnie z nimi wygl?da, na nowym ledwie je wida? a mocno zaznaczone s? informacje nie takie znów najwa?niejsze - godzina postu. Rozumiem, ?e masz ograniczone pole manewru wzgl?dem wygl?du forum - tylko wybór z pewnego katalogu gotowych skórek, tak?
Jeszcze pytanie: co to jest "serwis" przy informacji o forumowiczach?
Forum b?dzie tak jak je wida?, czy te? b?dzie niejako wklejone w stron? tak jak teraz z menu g?ownym po lewej stronie, z banerkiem na górze itd?

#157 2006-12-11 21:22:10

Vasco
Administrator

> Vasco, dzi?ki za starania! --<-@

Pierwszy kwiatek dla mnie chyba wink

> Wa?na rzecz, zdaje si?, ?e dasz rad? przenie?? tematy ze starego forum na nowe ze wszystkimi postami?

Tak, tak. Bez tego nie by?oby mowy o zmianie skryptu. Zreszt? to testowe forum ma przeniesione/skopiowane wszystkie w?tki, m.in. po to, aby mo?na by?o posprawdza? czy wszystko jest.

> Ja sobie zwi?kszam czcionk? i jest lepiej.

Hmm, teoretycznie mog? powi?kszy? wszystkie napisy, tylko nie wiem, czy wszystkim b?dzie to odpowiada?o. Dla mnie napisy s? akurat, ale jak b?dzie wi?cej g?osów, ?e za ma?e, to si? zrobi.

> Na pewno kiedy pojawi? si? awatarki i emotki forum si? o?ywi. > Niemniej, kolorowe przyciski "cytuj" "www" "email" na starym forum s? ?adne i forum fajnie z nimi wygl?da, na nowym ledwie je wida? a mocno zaznaczone s? informacje nie takie znów najwa?niejsze - godzina postu.

Mi?dzy innymi dlatego, ?e to s? napisy a nie grafika to forum jest takie szybkie. Ja my?l?, ?e to kwestia przyzwyczajenia. Je?li po jakim? czasie nadal b?d? takie g?osy, to mog? np. pogrubi?/zmieni? kolor - aby by?y lepiej widoczne.

> Rozumiem, ?e masz ograniczone pole manewru wzgl?dem wygl?du forum - tylko wybór z pewnego katalogu gotowych skórek, tak?

Plus mo?liwo?? tworzenia samodzielnej skórki.

> Jeszcze pytanie: co to jest "serwis" przy informacji o forumowiczach?

Link do strony, któr? prowadzi dany forumowicz. Tutaj to przycisk "www".

> Forum b?dzie tak jak je wida?, czy te? b?dzie niejako wklejone w stron? tak jak teraz z menu g?ownym po lewej stronie, z banerkiem na górze itd?

Raczej osobno. Dodanie "boków" jest do?? skomplikowane - trzeba by napisa? sporo nowego kodu. Inna sprawa, ?e spowolni?oby stron? (nawet 2x). Postaram si? za to upodobni? "gór?" do reszty strony.

Aha, w profilu mo?na wpisa? swój nr Gadu-Gadu i Tlena!

#158 2006-12-12 23:47:55

AineNiRigani
Użytkownik

Pierwszy kwiatek dla mnie chyba wink!

Oj koffany, kwiatki dla m??czyzn od kobiet s? sprzeczne z zasadami Svoire Viveru.
Mo?emy w zamian wznie?c pie?ni dzi?kczynne, zrobi? o?tarzyk i zapali? kadzide?ka... big_smile
A tak powa?nie, chyba nie musimy pisa? o tym, ?e za te wszystkie starania i trosk? masz nasz? dozgonn? wdzi?czno??? big_smile

#159 2006-12-13 10:37:17

Vasco
Administrator

> Oj koffany, kwiatki dla m??czyzn od kobiet s? sprzeczne z zasadami Svoire Viveru.
> Mo?emy w zamian wznie?c pie?ni dzi?kczynne, zrobi? o?tarzyk i zapali? kadzide?ka... big_smile

O?tarzyki mnie przera?aj?. To pewnie skutek na?ogowego chodzenia do kina na Indiana Jonesa i ?wi?tyni? przeznaczenia w dzieci?stwie wink

> A tak powa?nie, chyba nie musimy pisa? o tym, ?e za te wszystkie starania i trosk? masz nasz? dozgonn? wdzi?czno??? big_smile

Dozgonna wdzi?czno?? to te? chyba za du?o. Mi?e s?ówko ka?dego pierwszego miesi?ca w zupe?no?ci wystarczy wink

#160 2006-12-13 13:25:58

Ulka
Użytkownik

a moze byc mily usmiech trzynastego? big_smile

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#162 2006-12-13 14:17:19

Marija
Użytkownik

Mo?e, cho? wola?bym teleranek wink

Prawd? mówi?? ja nie pami?tam, czy by? ten teleranek, czy nie (podobno nie), za to pami?tam d?ugie komunikaty w radiu, czego nie mo?na ze sob? nosi? w zwi?zku z wprowadzonym....Siedzia?am w kuchni na taborecie i robi?am na wszytkich wielkie oczy. :?

#163 2006-12-13 14:20:57

Ulka
Użytkownik

Mo?e, cho? wola?bym teleranek wink

roll hmm
http://ww6.tvp.pl/4022,20050414195641.strona#

ja osobistych wspomnien z brakiem teleranka nie mam, tylko z opowiadan wiem ze ponoc go nie bylo...

(Ks. J. Twardowski)

#164 2006-12-13 17:45:55

AineNiRigani
Użytkownik

Mi?e s?ówko ka?dego pierwszego miesi?ca w zupe?no?ci wystarczy wink

Oj skoro tak lubisz drapanie za uszkiem, to masz jak w banku big_smile

#165 2006-12-14 20:20:38

Vasco
Administrator

No ?adnie... Teraz to musz? uwa?a? czy ?ona nie zerka co mam na ekranie wink

Czyli co, zmiana forum, jak rozumiem, zaakceptowa. Fajnie.

#166 2006-12-14 21:29:00

AineNiRigani
Użytkownik

no sam sie przeciez domagasz big_smile big_smile

#167 2006-12-17 02:45:02

Robert_Benett
Użytkownik

Wybaczcie..ale mi sie wszystko zlewa na ekranie..tekst w kolorach spranej czerni..ramiki ciemnoiniebieskie a i szare okienka..dla mnie koszmar, tym bardziej ze mam okulary..

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -
Sanda?y sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#168 2006-12-17 12:14:34

Vasco
Administrator

Hmm, ten styl dobra?em specjalnie, aby przypomina? poprzedni.

Mo?esz wybra? inny wygl?d: profil/wy?wietlanie - u góry masz bodaj 6-7 innych do wyboru.

#169 2006-12-17 22:13:12

Ulka
Użytkownik

hm, czy jednak kolory to sie nie zmienia gdy cala strona ulegnie zmianie?
i jeszcze jest cos- to co by?o w podpisie wyglada teraz jak czesc postu, tak dziwnie jest
ale w ogole to mnie sie to widzi calkiem calkiem smile

(Ks. J. Twardowski)

#170 2006-12-17 22:44:08

AineNiRigani
Użytkownik

a ja sie chcia??m spytac - co z avatarkami i podpisami? Próbowa?am w profilu, ale nie chce wejs?
Czy avki s? uzaleznione od akceptacji admina, czy te? od wielko?ci?

#171 2006-12-17 23:12:36

Vasco
Administrator

Ulka: Kolory mog? by? tu inne ni? na stronie, co nie znaczy, ?e nie b?dzie stylu do forum, który je upodobni do reszty strony. Podpis wygl?da tak chyba tylko w tym stylu. W innych jest oddzielony poziom? lini?.

Aine: Od wielko?ci (wagi). Ustawi?em na 15 KB. Starczy?

#172 2006-12-18 09:54:50

Dione
Użytkownik

Mój avatar ma 3KB i nie mog?am go ustawi?. Ja ju? nie wiem jak to trzeba robi??

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#173 2006-12-18 10:48:18

Vasco
Administrator

Jest jaki? komunikat b??du? Dozwola wielko?? to 120x120 i 15 KB - ale w przypadku przekroczenia - powinna wy?wietli? si? informacja co jest nie tak.

#174 2006-12-18 13:35:00

Dione
Użytkownik

Napisa?, ?e si? nie powiod?o.

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#175 2006-12-18 14:27:31

Ulka
Użytkownik

oj to szkoda bo na razie ten styl mi sie podoba a denerwuje mnie brak linii...ale sprobuje cos z tym zrobic (czyli ze zmaina stylu albo zmiana nastawienia big_smile )
avatarka nie moge zaladowac...z prostej przyczyny-nie wiem gdzie go mam na kompie! ... big_smile

(Ks. J. Twardowski)

Stopka forum