Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#151 2006-12-10 17:45:51

peri
U┐ytkownik

Re: Nowy design strony?

czy uk┼éad post├│w w w─ůtku nie m├│g┼éby by─ç odwrotny - na pierwszej stronie naj┼Ťwie┼╝sze?

Oj, to by chyba 90% osób zaprotestowało.

Oooo yikes A dlaczego? Nie wiedzia┼é─ům, ┼╝e t─ů propozycj─ů naruszam jakie┼Ť tabu...

"... strze┼╝ si─Ö tak odda─ç serce pon─Ötom wy┼Ťnionym: kt├│┼╝ by┼é odblaskiem wody napojony, albo czy┼╝ kiedy kto b─Ödzie?"
Haffiz "Gazele"

#152 2006-12-10 18:18:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tabu? Nie, ale raczej wiekszosc z nas ma przeciwne zdanie big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#153 2006-12-10 20:39:32

caroline
U┐ytkownik

Podoba mi si─Ö to forum, ┼éaduje si─Ö piorunem, super. Przej┼Ťcie jest troch─Ö drastyczne od tej zwartej, starej formy, do forum rozlanego na ca┼é─ů stron─Ö z ma┼éymi literkami, na pewno jednak dzia┼éa szybciej.

#154 2006-12-11 08:10:08

Vasco
Administrator

Peri: Nie martw si─Ö, to ┼╝adne tabu smile Jak pisze Aine, wiekszo┼Ť─ç czyta z g├│ry na d├│┼é.

Caroline: Szybko┼Ť─ç to jedno. Drugie to bezpiecze┼ästwo. PHPNuke na kt├│rym oparta jest ta strona (i forum) jest znany w wielu b┼é─Öd├│w, przez kt├│re mo┼╝na si─Ö w┼éama─ç na strone sad PunBB (nowe forum) jest znaaaacznie bezpieczniejszy, cho─ç z pewno┼Ťci─ů brakuje mu paru bajer├│w.

Szeroko┼Ť─ç strony mog─Ö ustawi─ç na sta┼é─ů je┼Ťli wolicie...

#155 2006-12-11 12:01:21

Vasco
Administrator

Uda┼éo mi si─Ö znale┼║─ç styl, kt├│ry upodobni nowe forum do tego. Mo┼╝ecie zerkn─ů─ç i sprawdzi─ç smile

#156 2006-12-11 20:44:41

caroline
U┐ytkownik

Vasco, dzi─Öki za starania! --<-@
Bezpieczeństwo ponad wszystko!
Wa┼╝na rzecz, zdaje si─Ö, ┼╝e dasz rad─Ö przenie┼Ť─ç tematy ze starego forum na nowe ze wszystkimi postami?
Du┼╝y plus: pr─Ödko┼Ť─ç wczytywania i super, ┼╝e jest opcja "szybka odpowied┼║"

Co do grafiki:
Ja sobie zwi─Ökszam czcionk─Ö i jest lepiej.
Na pewno kiedy pojawi─ů si─Ö awatarki i emotki forum si─Ö o┼╝ywi. Niemniej, kolorowe przyciski "cytuj" "www" "email" na starym forum s─ů ┼éadne i forum fajnie z nimi wygl─ůda, na nowym ledwie je wida─ç a mocno zaznaczone s─ů informacje nie takie zn├│w najwa┼╝niejsze - godzina postu. Rozumiem, ┼╝e masz ograniczone pole manewru wzgl─Ödem wygl─ůdu forum - tylko wyb├│r z pewnego katalogu gotowych sk├│rek, tak?
Jeszcze pytanie: co to jest "serwis" przy informacji o forumowiczach?
Forum będzie tak jak je widać, czy też będzie niejako wklejone w stronę tak jak teraz z menu głownym po lewej stronie, z banerkiem na górze itd?

#157 2006-12-11 21:22:10

Vasco
Administrator

> Vasco, dzi─Öki za starania! --<-@

Pierwszy kwiatek dla mnie chyba wink

> Wa┼╝na rzecz, zdaje si─Ö, ┼╝e dasz rad─Ö przenie┼Ť─ç tematy ze starego forum na nowe ze wszystkimi postami?

Tak, tak. Bez tego nie by┼éoby mowy o zmianie skryptu. Zreszt─ů to testowe forum ma przeniesione/skopiowane wszystkie w─ůtki, m.in. po to, aby mo┼╝na by┼éo posprawdza─ç czy wszystko jest.

> Ja sobie zwi─Ökszam czcionk─Ö i jest lepiej.

Hmm, teoretycznie mog─Ö powi─Ökszy─ç wszystkie napisy, tylko nie wiem, czy wszystkim b─Ödzie to odpowiada┼éo. Dla mnie napisy s─ů akurat, ale jak b─Ödzie wi─Öcej g┼éos├│w, ┼╝e za ma┼ée, to si─Ö zrobi.

> Na pewno kiedy pojawi─ů si─Ö awatarki i emotki forum si─Ö o┼╝ywi. > Niemniej, kolorowe przyciski "cytuj" "www" "email" na starym forum s─ů ┼éadne i forum fajnie z nimi wygl─ůda, na nowym ledwie je wida─ç a mocno zaznaczone s─ů informacje nie takie zn├│w najwa┼╝niejsze - godzina postu.

Mi─Ödzy innymi dlatego, ┼╝e to s─ů napisy a nie grafika to forum jest takie szybkie. Ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e to kwestia przyzwyczajenia. Je┼Ťli po jakim┼Ť czasie nadal b─Öd─ů takie g┼éosy, to mog─Ö np. pogrubi─ç/zmieni─ç kolor - aby by┼éy lepiej widoczne.

> Rozumiem, ┼╝e masz ograniczone pole manewru wzgl─Ödem wygl─ůdu forum - tylko wyb├│r z pewnego katalogu gotowych sk├│rek, tak?

Plus mo┼╝liwo┼Ť─ç tworzenia samodzielnej sk├│rki.

> Jeszcze pytanie: co to jest "serwis" przy informacji o forumowiczach?

Link do strony, kt├│r─ů prowadzi dany forumowicz. Tutaj to przycisk "www".

> Forum będzie tak jak je widać, czy też będzie niejako wklejone w stronę tak jak teraz z menu głownym po lewej stronie, z banerkiem na górze itd?

Raczej osobno. Dodanie "bok├│w" jest do┼Ť─ç skomplikowane - trzeba by napisa─ç sporo nowego kodu. Inna sprawa, ┼╝e spowolni┼éoby stron─Ö (nawet 2x). Postaram si─Ö za to upodobni─ç "g├│r─Ö" do reszty strony.

Aha, w profilu mo┼╝na wpisa─ç sw├│j nr Gadu-Gadu i Tlena!

#158 2006-12-12 23:47:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Pierwszy kwiatek dla mnie chyba wink!

Oj koffany, kwiatki dla m─Ö┼╝czyzn od kobiet s─ů sprzeczne z zasadami Svoire Viveru.
Mo┼╝emy w zamian wznie┼Ťc pie┼Ťni dzi─Ökczynne, zrobi─ç o┼étarzyk i zapali─ç kadzide┼éka... big_smile
A tak powa┼╝nie, chyba nie musimy pisa─ç o tym, ┼╝e za te wszystkie starania i trosk─Ö masz nasz─ů dozgonn─ů wdzi─Öczno┼Ť─ç? big_smile

#159 2006-12-13 10:37:17

Vasco
Administrator

> Oj koffany, kwiatki dla m─Ö┼╝czyzn od kobiet s─ů sprzeczne z zasadami Svoire Viveru.
> Mo┼╝emy w zamian wznie┼Ťc pie┼Ťni dzi─Ökczynne, zrobi─ç o┼étarzyk i zapali─ç kadzide┼éka... big_smile

O┼étarzyki mnie przera┼╝aj─ů. To pewnie skutek na┼éogowego chodzenia do kina na Indiana Jonesa i ┼Ťwi─ůtyni─Ö przeznaczenia w dzieci┼ästwie wink

> A tak powa┼╝nie, chyba nie musimy pisa─ç o tym, ┼╝e za te wszystkie starania i trosk─Ö masz nasz─ů dozgonn─ů wdzi─Öczno┼Ť─ç? big_smile

Dozgonna wdzi─Öczno┼Ť─ç to te┼╝ chyba za du┼╝o. Mi┼ée s┼é├│wko ka┼╝dego pierwszego miesi─ůca w zupe┼éno┼Ťci wystarczy wink

#160 2006-12-13 13:25:58

Ulka
U┐ytkownik

a moze byc mily usmiech trzynastego? big_smile

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#161 2006-12-13 14:05:36

Vasco
Administrator

#162 2006-12-13 14:17:19

Marija
U┐ytkownik

Może, choć wolałbym teleranek wink

Prawd─Ö m├│wi─ů─ç ja nie pami─Ötam, czy by┼é ten teleranek, czy nie (podobno nie), za to pami─Ötam d┼éugie komunikaty w radiu, czego nie mo┼╝na ze sob─ů nosi─ç w zwi─ůzku z wprowadzonym....Siedzia┼éam w kuchni na taborecie i robi┼éam na wszytkich wielkie oczy. :?

#163 2006-12-13 14:20:57

Ulka
U┐ytkownik

Może, choć wolałbym teleranek wink

roll hmm
http://ww6.tvp.pl/4022,20050414195641.strona#

ja osobistych wspomnien z brakiem teleranka nie mam, tylko z opowiadan wiem ze ponoc go nie bylo...

(Ks. J. Twardowski)

#164 2006-12-13 17:45:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mi┼ée s┼é├│wko ka┼╝dego pierwszego miesi─ůca w zupe┼éno┼Ťci wystarczy wink

Oj skoro tak lubisz drapanie za uszkiem, to masz jak w banku big_smile

#165 2006-12-14 20:20:38

Vasco
Administrator

No ładnie... Teraz to muszę uważać czy żona nie zerka co mam na ekranie wink

Czyli co, zmiana forum, jak rozumiem, zaakceptowa. Fajnie.

#166 2006-12-14 21:29:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

no sam sie przeciez domagasz big_smile big_smile

#167 2006-12-17 02:45:02

Robert_Benett
U┐ytkownik

Wybaczcie..ale mi sie wszystko zlewa na ekranie..tekst w kolorach spranej czerni..ramiki ciemnoiniebieskie a i szare okienka..dla mnie koszmar, tym bardziej ze mam okulary..

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#168 2006-12-17 12:14:34

Vasco
Administrator

Hmm, ten styl dobrałem specjalnie, aby przypominał poprzedni.

Mo┼╝esz wybra─ç inny wygl─ůd: profil/wy┼Ťwietlanie - u g├│ry masz bodaj 6-7 innych do wyboru.

#169 2006-12-17 22:13:12

Ulka
U┐ytkownik

hm, czy jednak kolory to sie nie zmienia gdy cala strona ulegnie zmianie?
i jeszcze jest cos- to co było w podpisie wyglada teraz jak czesc postu, tak dziwnie jest
ale w ogole to mnie sie to widzi calkiem calkiem smile

(Ks. J. Twardowski)

#170 2006-12-17 22:44:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ja sie chcia┼é─ům spytac - co z avatarkami i podpisami? Pr├│bowa┼éam w profilu, ale nie chce wejs─ç
Czy avki s─ů uzaleznione od akceptacji admina, czy te┼╝ od wielko┼Ťci?

#171 2006-12-17 23:12:36

Vasco
Administrator

Ulka: Kolory mog─ů by─ç tu inne ni┼╝ na stronie, co nie znaczy, ┼╝e nie b─Ödzie stylu do forum, kt├│ry je upodobni do reszty strony. Podpis wygl─ůda tak chyba tylko w tym stylu. W innych jest oddzielony poziom─ů lini─ů.

Aine: Od wielko┼Ťci (wagi). Ustawi┼éem na 15 KB. Starczy?

#172 2006-12-18 09:54:50

Dione
U┐ytkownik

Mój avatar ma 3KB i nie mogłam go ustawić. Ja już nie wiem jak to trzeba robić?

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#173 2006-12-18 10:48:18

Vasco
Administrator

Jest jaki┼Ť komunikat b┼é─Ödu? Dozwola wielko┼Ť─ç to 120x120 i 15 KB - ale w przypadku przekroczenia - powinna wy┼Ťwietli─ç si─Ö informacja co jest nie tak.

#174 2006-12-18 13:35:00

Dione
U┐ytkownik

Napisał, że się nie powiodło.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#175 2006-12-18 14:27:31

Ulka
U┐ytkownik

oj to szkoda bo na razie ten styl mi sie podoba a denerwuje mnie brak linii...ale sprobuje cos z tym zrobic (czyli ze zmaina stylu albo zmiana nastawienia big_smile )
avatarka nie moge zaladowac...z prostej przyczyny-nie wiem gdzie go mam na kompie! ... big_smile

(Ks. J. Twardowski)

Stopka forum