Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-08-20 21:57:44

lemonick
U┐ytkownik

Re: Przysz┼éo┼Ťciowe wybory

historia.... moje ukochane.... wink wink moim marzeniem zawsze było być egiptologiem.... albo historykiem sztuki (i konserwatorem sztuki)...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#27 2006-08-20 22:21:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Megg, poszlam na historie, bo wypadł orzeł big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#28 2006-08-21 07:51:46

Marija
U┐ytkownik

A ja nie mog─Ö sobie przypomnie─ç momentu decyzji o p├│j┼Ťciu na histori─Ö - za nic nie kojarz─Ö. Demencja czy pod┼Ťwiadome dzia┼éanie m├│zgu?? Chcia┼éam by─ç oczywi┼Ťcie archeologiem roll ; w najlepszym przypadku siedzia┼éabym teraz przy budowie autostrady A4 ratuj─ůc skorupy i ┼Ťlady po s┼éupach big_smile ┼╗yciem rz─ůdzi przypadek i chwilowe zachcenia, przynajmniej u mnie :twisted:

#29 2006-08-21 11:40:31

megg
U┐ytkownik

Ahhha........A, je┼Ťli wolno spyta─ç, co by┼éo pod reszk─ů?smile

#30 2006-08-21 11:42:20

megg
U┐ytkownik

Marijo-ja też dokładnie nie pamiętam, a o demencję się nie podejrzewam wink Chyba zawsze chciałam studiować na swoich studiach i mi się udało big_smile

#31 2006-08-21 12:13:54

Marija
U┐ytkownik

Marijo-ja też dokładnie nie pamiętam, a o demencję się nie podejrzewam wink Chyba zawsze chciałam studiować na swoich studiach i mi się udało big_smile

Wida─ç mamy to w genach czy jak? roll big_smile to grzebalnictwo w przesz┼éo┼Ťci

#32 2006-08-21 12:20:54

megg
U┐ytkownik

Ale Kochana! Ja nie jestem historykiem tylko filologiem-inaczej historykiem literatury, a nie takim normalnym, czyli w sumie te┼╝ grzebi─Ö w przesz┼éo┼Ťci, tylko tej literackiej, bo do literatury wsp├│┼éczesnej mnie nie ci─ůgnie wink A drugi kierunek nijak nie jest zwi─ůzany z histori─ů ...
historykiem z krwi i ko┼Ťci jest tu Aine smile
Ps. Ale fajne masz Marijo studia....serio...

#33 2006-08-21 12:27:21

Dione
U┐ytkownik

Niestety rz─ůdzi mami przypadek i jaki┼Ť z g├│ry ustalony los. Od obejrzenia Indiany Jonesa marzy┼éam o archeologii (ci─ůgle marz─Ö), a sko┼äczy┼éam dwa zgo┼éa inne kierunki (swoj─ů drog─ů nie zamieni┼éabym ich na inne). Tylko te poszukiwania ┼Ťlad├│w historii ci─ůgle maj─ů dla mnie wymiar prawie magiczny. A tak poszukuj─Ö, lecz ┼Ťlad├│w ┼╝ycia w do┼Ť─ç zminiaturyzowanej formie wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#34 2006-08-21 15:41:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Niestety rz─ůdzi mami przypadek i jaki┼Ť z g├│ry ustalony los. Od obejrzenia Indiany Jonesa marzy┼éam o archeologii (ci─ůgle marz─Ö), a sko┼äczy┼éam dwa zgo┼éa inne kierunki (swoj─ů drog─ů nie zamieni┼éabym ich na inne). Tylko te poszukiwania ┼Ťlad├│w historii ci─ůgle maj─ů dla mnie wymiar prawie magiczny. A tak poszukuj─Ö, lecz ┼Ťlad├│w ┼╝ycia w do┼Ť─ç zminiaturyzowanej formie wink

C├│┼╝, ja zawsze marzy┼éam o weterynarii (niestety natura zbyt ma┼éy rozumek da┼éa big_smile). Do tej pory dziwie si─Ö, ┼╝e jednak nie wybra┼éam biologii i potem jakiej┼Ť specjalizacji pokrewnej.
Co by┼éo pod reszk─ů? przedmioty polonistyczne (pewnie wyrzuca┼éabym jeszcze raz ┼╝eby wybra─ç czy kulturoznastwo, czy polonistyka big_smile)
A teraz i ja poszłam w drugi zawód. A może raczej dalej idę? Tyle, że mnie on raczej nie bawi...

#35 2006-09-21 16:52:50

Jeanne
U┐ytkownik

A jaki┼╝┼╝e to zaw├│d Aine? wink
A tak gwoli ┼Ťcis┼éo┼Ťci....to u nas lit angielskiej jako takiej studiowa─ç nie mo┼╝na. Tak dobrze maj─ů tylko zagraniczne uniwerki. U nas mo┼╝na okr─Ö┼╝n─ů drog─ů: anglistyka i ewentualnie specjalizacja na chyba 2 roku. Wiem bo sama bym chcia┼éa. lol

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#36 2006-09-28 22:19:25

lemonick
U┐ytkownik

mrrr.... literatura angielska.... c├│┼╝, lit ang nie ma, ale jest literaturoznastwo, polonistyka.... co jak co, ale zw─Ö┼╝y┼éam list─Ö zawod├│w z 30 na 20... zrezygnowa┼éam z prawa (nie mam szans), archeologii (praca bez przysz┼éo┼Ťci...) i paru innych. dalej jednak zosta┼éy mi zawody bardzo "┼Ťmieszne", np. Genetyk s─ůdowy, historyk sztuki, historyk literatury.... c├│┼╝, mam dopiero 15 (16 wink ) lat.... jeszcze przede mn─ů ca┼ée LO..

Paulo Coelho

#37 2006-09-29 09:07:04

Vasco
Administrator

Stwierdzenie "archeologia (praca bez przysz┼éo┼Ťci...)" jest ┼Ťwietne! wink

#38 2006-09-29 10:15:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja (w napadzie zgry┼║liwo┼Ťci) dodam, ┼╝e w por├│wnaniu do historyka sztuki jako zaw├│d przysz┼éo┼Ťciowy, brzmi jeszcze lepiej.

I znowu limonik sie obrazi i bedzie, ze si─Ö czepiamy, jeste┼Ťmy inkwizytorami (??? big_smile) itd.

#39 2006-09-29 11:37:57

Marija
U┐ytkownik

Spoko, "archiwista zaw├│d przysz┼éo┼Ťci" roll http://www.archiwa.gov.pl/?CIDA=525

#40 2006-09-29 11:38:34

pak4
U┐ytkownik

Ale to stwierdzenie, można na różne sposoby interpretować i ja się trochę pogubiłem komu o co chodzi wink Może Lemonick chciała tylko powiedzieć, że nie wierzy w budowę w Polsce autostrad? wink

(Popo┼éudniu b─Öd─Ö odci─Öty od komputera, wi─Öc ju┼╝ t┼éumacz─Ö, ┼╝e przy budowie autostrad inwestor powinien zapewni─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç dokonania bada┼ä archeologicznych na terenie budowy, z czego nasi archeolodzy korzystaj─ů jak mog─ů, g┼é├│wnie w celu zwi─Ökszenia zatrudnienia w swoim fachu (jak sami twierdz─ů -- oczywi┼Ťcie w pismach niskonak┼éadowych wink ))

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#41 2006-09-29 19:48:37

HerMia
U┐ytkownik

Ojejku! W┼éa┼Ťnie zda┼éam sobie spraw─Ö, ┼╝e nie wiem co po LO! 8O
Jejku! Za dwa i pół roku matura, a ja nie wiem co chcę studiować!
Aaa!!!

#42 2006-09-29 21:42:42

lemonick
U┐ytkownik

dok┼éadnie! na co komu LO? i tak p├│┼║niej cz┼éowiek w bezrobociu siedzi w domu i czyta, skleja koperty albo siedzi w ┼éawie sejmowej i g┼éosuje za jak─ů┼Ť g┼éupi─ů rewolucj─ů w edukacji... nie ┼╝ebym co┼Ť mia┼éa do pos┼é├│w...

Paulo Coelho

#43 2006-09-29 22:08:29

lemonick
U┐ytkownik

co do wypowiedzi Aine, poprostu nie skomentuje tego. mo┼╝liwe, ┼╝e przesadzi┼éam z tymi "inkwizytorami", ale to by┼éo o Tobie i do Ciebie, wi─Öc nie m├│w ┼╝e wszyscy s─ů tutaj inkwizytorami... i ja si─Ö nie obra┼╝am o g┼éupoty...

Paulo Coelho

#44 2006-09-29 23:21:26

caroline
U┐ytkownik

Hehe, rzeczywi┼Ťcie zabawnie wysz┼éo!

na co komu LO? i tak p├│┼║niej cz┼éowiek w bezrobociu siedzi w domu i czyta, skleja koperty albo siedzi w ┼éawie sejmowej i g┼éosuje za jak─ů┼Ť g┼éupi─ů rewolucj─ů w edukacji...

Lemonicku, sk─ůd ten pesymizm, do takiej gadki uzurpuj─ů sobie prawo niespe┼énieni absolwenci szk├│┼é wy┼╝szych, nie odbieraj ludziom chleba wink

Ja tam si─Ö o Ciebie nie martwi─Ö, skoro kombinujesz na wielu frontach (archeologia, historia sztuki, literaturoznawstwo, co tam jeszcze...), bezrobocie uwa┼╝asz za czas kiedy si─Ö czyta i szuka alternatywnych ┼║r├│de┼é zarobku, to nie jest z Tob─ů ┼║le! smile
To liceum to mo┼╝e jednak Ci si─Ö przyda wink No i nie rezygnuj z tego prawa tak szybko je┼Ťli Ci─Ö do niego ci─ůgnie. Ola─ç plugaw─ů zawarto┼Ť─ç ┼éaw sejmowych, gorzej je┼Ťli Ty nie b─Ödziesz w siebie wierzy─ç. Rzek┼éam.
big_smile

#45 2006-09-30 20:38:45

lemonick
U┐ytkownik

archeologia (praca bez przysz┼éo┼Ťci...)

mia┼éo nie wyj┼Ť─ç tak, ale trudno wink sama z siebie nie wiedz─ůc o tym, gadam ┼Ťmieszne rzeczy.... wink

Ja tam si─Ö o Ciebie nie martwi─Ö, skoro kombinujesz na wielu frontach (archeologia, historia sztuki, literaturoznawstwo, co tam jeszcze...), bezrobocie uwa┼╝asz za czas kiedy si─Ö czyta i szuka alternatywnych ┼║r├│de┼é zarobku, to nie jest z Tob─ů ┼║le! smile
To liceum to mo┼╝e jednak Ci si─Ö przyda wink No i nie rezygnuj z tego prawa tak szybko je┼Ťli Ci─Ö do niego ci─ůgnie. Ola─ç plugaw─ů zawarto┼Ť─ç ┼éaw sejmowych, gorzej je┼Ťli Ty nie b─Ödziesz w siebie wierzy─ç. Rzek┼éam.
big_smile

masz racj─Ö. skoro kombinuj─Ö, co mam robi─ç "w przysz┼éo┼Ťci" juz teraz, chocia┼╝ mam przed sob─ů 3 klase i ca┼ée liceum, to mo┼╝e nie czeka mnie wcale mycie pod┼éogi w jakiej┼Ť "dupnej" szkole na wsi albo w supermarkecie "wyk┼éadanie chemii"... wink wink wink 8)

Paulo Coelho

#46 2006-10-01 11:28:14

HerMia
U┐ytkownik

Lemonick! A co po gimnazjum? Mam wra┼╝enie, ┼╝e i tak wybierzesz LO i profil humanistyczny. Wida─ç to po Tobie 8)

#47 2006-10-03 00:58:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

co do wypowiedzi Aine, poprostu nie skomentuje tego. mo┼╝liwe, ┼╝e przesadzi┼éam z tymi "inkwizytorami", ale to by┼éo o Tobie i do Ciebie, wi─Öc nie m├│w ┼╝e wszyscy s─ů tutaj inkwizytorami... i ja si─Ö nie obra┼╝am o g┼éupoty...

lol lol lol

#48 2006-10-03 01:00:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

bezrobocie uwa┼╝asz za czas kiedy si─Ö czyta i szuka alternatywnych ┼║r├│de┼é zarobku, to nie jest z Tob─ů ┼║le! smile
big_smile

je┼Ťli chodzi o rynek pracy, to jest przesyt na prawnik├│w. Ostatnio si─Ö ich namno┼╝y┼éo, a na aplikacj─Ö przyjmuj─ů zaledwie kilkudziesi─Öciu (w Krakowie na aplikacj─Ö s─Ödziowsk─ů, by┼éo 40 kandydat├│w na jedno miejsce).
Tyle, ┼╝e patrz─ůc tymi kategoriami, na wszystko jest dzisiaj przesyt.
Ja jedynie odradzam histori─Ö... ;D

#49 2006-10-03 16:02:43

HerMia
U┐ytkownik

Czemu odradzasz histori─Ö? Bo to nauka bez przysz┼éo┼Ťci? lol

#50 2006-10-03 16:05:42

Jeanne
U┐ytkownik

Ale za to z przesz┼éo┼Ťci─ů. :twisted:

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie