Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-08-18 20:40:14

lemonick
U┐ytkownik

Przysz┼éo┼Ťciowe wybory

┼éeee... to nie fair!! tylko ja nie ogl─ůda┼éam DiU '95 .... :evil: :cry:

czy kto┼Ť studiuje literatur─Ö? angielsk─ů :?: bo z wielk─ů ch─Öci─ů bym na co┼Ť takiego posz┼éa. gorzej ze znalezieniem pracy p├│┼║niej, ale zawsze istnieje co┼Ť takiego jak bardzo praktyczna ekonomia albo medycyna neutral hmm, sk┼éaniam si─Ö jednak ku "konserwatorowi sztuki", "adwokatowi" i "dziennikarzowi" smile

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#2 2006-08-18 23:28:25

megg
U┐ytkownik

Re: Przysz┼éo┼Ťciowe wybory

Postanowi┼éam wybra─ç temat o kt├│rym poloni┼Ťci nie b─Öd─ů mieli wi─Ökszego poj─Öcia.

he he, akurat :twisted: :twisted:

Lemonicku! Teraz prawie po wszystkim trudno znale┼║─ç prac─Ö, wi─Öc....hm...chrzani─ç to wink Je┼╝eli kochasz literatur─Ö, to nie wahaj si─Ö! Warto! A potem przecie┼╝ mo┼╝na zacz─ů─ç jaki┼Ť drugi kierunek, kt├│ry bedzie bardziej "op┼éacalny" i jako┼Ť to bedzie.... big_smile

#3 2006-08-19 02:59:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

To ja tylko dodam ma┼ée sprostowanko. Nie "potem", a "w czasie". Naprawd─Ö szczerze radze, nie zostawiajcie sobie wyj┼Ťcia awaryjnego na jakie┼Ť bli┼╝ej nieokre┼Ťlone "potem", bo obudzicie si─Ö z r─Ök─ů w nocniku. Id┼║cie szturmem, pe┼én─ů szar┼╝─ů. Bo bardzo cz─Östo sie okazuje, ┼╝e ten drugi kierunek staje si─Ö zawodem, a ten pierwszy jedynie pasj─ů.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#4 2006-08-19 09:42:07

megg
U┐ytkownik

U mnie tak w┼éa┼Ťnie jest.. wink

#5 2006-08-19 13:05:27

beju
U┐ytkownik

wiem ze tutaj jest parę nauczycielek, ale naprawdę tamte kobitki znały najwyżej DiU i nie miały pojęcia jakie zadać mi pytania smile

#6 2006-08-19 13:56:34

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ustan matura to piku┼Ť jest.

A je┼Ťli chodzi o zaw├│d. Z adwokatem to nie jest tak ┼éatwo. Chyba ┼╝e masz krewniak├│w prawnmik├│w to co innego

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#7 2006-08-19 14:07:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

Rodzina prawnik├│w bywa przydatna, ale nie niezb─Ödna. Mo┼╝esz doj┼Ť─ç do czego┼Ť samodzielnie, ale w┼éasn─ů olbrzymi─ů praca.
Gorzej jest z medycyn─ů, ale i tutaj mog─ů robi─ç karier─Ö dzieci "zwyk┼éych" ludzi.

#8 2006-08-19 21:00:24

kami
U┐ytkownik

Moja wielka mi┼éo┼Ť─ç do DiU zacz─Ö┼éa si─Ö od obejrzenia serialu z 1995 r. z niesamowitymi kreacjami g┼é├│wnych bohater├│w- dopiero przy drugim jej ogl─ůdaniu zwr├│ci┼éam baczn─ů uwag─Ö na Colina wink

P.S. Aine te┼╝ tak my┼Ťl─Ö (tzn mam nadziej─Ö) jak Ty- chodzi mi tu o tych zwyk┼éych ludzi nie wywodzacych si─Ö z szacownych rodzin lekarskich :evil:

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#9 2006-08-19 21:12:17

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja nie mam nadziei - ja mam pewno┼Ť─ç big_smile

#10 2006-08-19 21:44:53

kami
U┐ytkownik

ja nie mam nadziei - ja mam pewno┼Ť─ç big_smile

Chcia┼éabym Aine mie─ç Twoj─ů pewno┼Ť─ç, ale niestety ka┼╝dego dnia przekonuj─Ö si─Ö ┼╝e jest ca┼ékiem odwrotnie - koligacje rodzinne to podstawa:?

#11 2006-08-19 21:47:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja mam t─ů pewno┼Ť─ç patrz─ůc na kuzyn├│w - prawnik├│w i lekarzy (w pierwszym pokoleniu big_smile)

#12 2006-08-19 21:50:04

kami
U┐ytkownik

ja mam t─ů pewno┼Ť─ç patrz─ůc na kuzyn├│w - prawnik├│w i lekarzy (w pierwszym pokoleniu big_smile)

Aine Ty jak zwykle zapalasz mi iskierk─Ö nadziei smile Dzieki big_smile

#13 2006-08-19 21:56:01

AineNiRigani
U┐ytkownik

to ja jeszcze dodam, ┼╝e jeden ko┼äczy ju┼╝ aplikacj─Ö s─Ödziowsk─ů, drugi w┼éa┼Ťnie ko┼äczy sta┼╝ i rozpocznie specjalizacj─Ö (to do medycyny). A trzeci na drugim kra┼äcu Polski zosta┼é niedawno zast─Öpc─ů prokuratora big_smile
Jak pisa┼éam - wpierwszym pokoleniu. Ciotki i wujki s─ů "normalni" big_smile

#14 2006-08-20 08:12:50

pak4
U┐ytkownik

Oj... daleko od tematu smile Ale popieram Aine -- te┼╝ znam takie przypadki. Tyle, ┼╝e w ka┼╝dej karierze potrzebna jest wytrwa┼éo┼Ť─ç.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#15 2006-08-20 09:05:53

lady_kasiek
U┐ytkownik

Jqa te┼╝ mam "normaln─ů" rodzin─Ö a wdeptuj─Ö w prawnicze bagno

CULTURA POPULAR...

#16 2006-08-20 20:40:35

lemonick
U┐ytkownik

megg, ja wprost uwielbiam czyta─ç!! to moja jedyna pociecha jak nie ma pr─ůdu... a o pisaniu to ju┼╝ nie wspominam...
ale mam przed sob─ů jeszcze ee... 5 lat nauki (je┼Ťli nasz "dear" minister Giertych nie wprowadzi jakiej┼Ť 4 klasy liceum ┼╝eby podci─ůgn─ů─ç nas w nauce i ┼╝ebysmy zdali lepiej mature neutral ) wi─Öc jeszcze si─Ö b─Öd─Ö zastanawia─ç... smile jakby co, to przecie┼╝ kto┼Ť mi doradzi (bior─ůc pod uwag─Ö, ┼╝e lepiej robi─ç to, co si─Ö kocha ni┼╝ to, od czego bior─ů md┼éo┼Ťci... wink )

Paulo Coelho

#17 2006-08-20 20:46:11

lemonick
U┐ytkownik

powiedzmy, ┼╝e w mojej rodzinie (opr├│cz ciotki farmaceutki i wujka weterynarza) nie ma nikogo na wysokim stanowisku. a ja chc─Ö by─ç jedn─ů (jedyn─ů, smile ) z rodziny, kt├│ra b─Ödzie z "wysokim stanem", haha.... dlaczego lista moich zawod├│w przysz┼éo┼Ťciowych ro┼Ťnie w miar─Ö ilo┼Ťci ogl─ůdanych film├│w i seriali??!!

Paulo Coelho

#18 2006-08-20 20:48:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

najlepiej pokocha─ç to, co daje pieni─ůdze big_smile

#19 2006-08-20 20:58:37

lady_kasiek
U┐ytkownik

A 4 klasa liceum bardzo by się wam przydała mówi to tegoroczna maturzystka

CULTURA POPULAR...

#20 2006-08-20 21:06:30

beju
U┐ytkownik

oj zdecydowanie przydalby sie jeszcze jeden rok, zdecydowamie w tym roku odczulam jak malo czasu dali nam na opanowanie ogromnej ilosci materialu (wczesniej zaplanowanego na 4 lata)
No i jeszcze jedna wazna rzecz, nasza klasa tak naprawde zrzyla sie dopiero podczas 3 roku, za malo czasu nam dali smile ledwo sie poznalismy a juz sie rozstajemy, ale wiem ze z tymi na ktorych mi zalezy jakos utrzymam kontakt

#21 2006-08-20 21:16:41

lemonick
U┐ytkownik

tak jest w wi─Ökszo┼Ťci. zawsze, kiedy "nadchodzi czas rozstania" zrzywa i zgrywa si─Ö najlepiej. a potem ┼╝al opuszcza─ç "stare k─ůty" i zaczyna─ç nowy rozdzia┼é...
ale przecie┼╝ istnieje co┼Ť takiego jak telefon i gg wink

Paulo Coelho

#22 2006-08-20 21:20:34

megg
U┐ytkownik

ech.....ja pochodzę z tych prehistorycznych czasów, kiedy były 4 klasy liceum.... wink
Lemonicku-zdecydowanie lepiej robi─ç to, co si─Ö kocha!
Aine-my┼Ťlisz,┼╝e to by┼éaby "prawdziwa mi┼éo┼Ť─ç"? Czy tylko zwi─ůzek z rozs─ůdku? :twisted: :twisted:
Ja akurat mam rzeczywi┼Ťcie szcz─Ö┼Ťcie, bo m├│j drugi, bardziej op┼éacalny kierunek, te┼╝ kocham, wi─Öc nie narzekam p├│ki co. Ale w razie czego na znajomo┼Ťciach w ┼╝adnej dziedzinie bym nie wyp┼éyn─Ö┼éa, bo, cytuj─ůc Aine, ca┼éa moja rodzina jest "normalna" wink Tak┼╝e te┼╝ narazie ┼Ťlepo wierz─Ö w to, ┼╝e mo┼╝na samemu........

#23 2006-08-20 21:20:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Niby uczycie si─Ö tyle samo lat, co i my, ale tak naprawd─Ö zabrano Wam cz─Ö┼Ť─ç beztroski podstaw├│wki i najlepsza zabaw─Ö w liceum.
Moje szczere wyrazy współczucia

#24 2006-08-20 21:24:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

wiesz megg, czasami to co pozornie jest g┼éupie, mo┼╝e dac du┼╝o rado┼Ťci i satysfakcji.
Mnie zdziwi┼éo swego czasu jak─ů satysfakcj─Ö da┼éo mi wg┼é─Öbienie si─Ö w kodeks cywilny, albo obliczenia statystyczne na studiach.

#25 2006-08-20 21:38:16

megg
U┐ytkownik

Ale Aine, kto m├│wi, ┼╝e g┼éupie? W ┼╝adnym wypadku nie twierdz─Ö, ┼╝e g┼éupie, tylko wiem, ┼╝e nie wszystkim udaje si─Ö polubi─ç taki kierunek wybrany z rozs─ůdku. A ja my┼Ťla┼éam, ┼╝e Ty na histori─Ö z mi┼éo┼Ťci posz┼éa┼Ť! wink

Stopka forum