Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-08-18 19:50:08

oszollomka
U┐ytkownik

Kiedy si─Ögacie po JA?

Jestem ciekawa kiedy najcz─Ö┼Ťciej si─Ögacie po JA? Kiedy jestescie w dobrym humorze czy mo┼╝e wr─Öcz przeciwnie, latem czy zim─ů a mo┼╝e kto┼Ť jest tak zafascynowany, ┼╝e nie wyobraz─ů sobie dnia bez przewertowania ksi─ů┼╝ki? Ja lubi─Ö czyta─ç Austen w jesienne dni, g┼éownie popo┼éudniami:), kiedy nastr├│j jest melancholijny, na dworze ch┼éod, za oknami s┼éycha─ç szum drzew. Nie czerpa┼éabym z niej tyle przyjemnosci czytaj─ůc j─ů latem w s┼éo┼äcu na pla┼╝y, w┼Ťr├│d rozbawionych turyst├│w...

#2 2006-08-18 22:14:13

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Kiedy si─Ögacie po JA?

U mnie nie ma regu┼éy. Czase przejd─Ö obok p├│┼éki, ┼Ťcieram kurz, czy porz─ůdkuj─Ö ksi─ů┼╝ki i oko zawiesz─Ö na JA - wtedy si─Ögam i w zasadzie na ten dzien robota sko┼äczona big_smile
Nie mam jakiej┼Ť specjalnej pory roku, dnia. Ot po prostu chwila...

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2006-08-19 18:15:13

lady_kasiek
U┐ytkownik

To jak u mnie ot cos mnie napada i czytam smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#4 2006-08-20 22:05:41

lemonick
U┐ytkownik

kiedy napada "d├│┼é", czyli z┼ée dni i uczucie, ┼╝e jest si─Ö beznadziejnym i okropnym. kiedy por├│wna si─Ö do pana Collinsa, Katarzyny Bingley albo jakiej┼Ť innej "francy" od razu chandra przechodzi.

a na czytanie najlepsza jest pora "jesienno-zimowa", kiedy leje deszcz albo sypie ┼Ťnieg, jest zimno i okropnie brzydko, nie ma nic w telewizji, a za oknem ciemno. wtedy najlepiej jest roz┼éo┼╝y─ç si─Ö w pozycji "niewiadomojakiej" (o, moj kr─Ögos┼éup..) na ┼é├│┼╝ku i czyta─ç... ulubione powie┼Ťci i to, czego jeszcze nie przeczytali┼Ťmy. to pomaga.
i przed snem tez jest fajnie. gorzej jak u┼Ťniesz nbad ksi─ů┼╝k─ů...

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#5 2006-08-21 11:24:03

Dione
U┐ytkownik

A ja podobnie jak Aine, gdy najdzie mnie chwila.
Czasem wystarczy zdanie us┼éyszane w poci─ůgu, ┼╝ebym natychmiast po dotarciu do domu si─Ögn─Ö┼éa na okre┼Ťlon─ů p├│┼ék─Ö po jedn─ů z ksi─ů┼╝ek. I ton─Ö w niej a┼╝ mnie kto┼Ť wy┼éowi. Czasem odk┼éadam na jaki┼Ť czas, potem zaczynam od nowa. A czasem wracam do ulubionych fragment├│w.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#6 2006-08-26 19:38:38

Eva
U┐ytkownik

Gdy znudzi mnie rzeczywisto┼Ť─ç ,si─Ögam po Jane.Tam wszystko jest takie inne,bardziej zrozumia┼ée.Kobiety s─ů kobietami m─Ö┼╝czy┼╝ni m─Ö┼╝czyznami, nie tak jak dz┼Ť gdy trudno nieraz odr├│┼╝ni─ç.┼Üwiat by┼é pi─Ökniejszy i8 oczwi┼Ťcie o wiele, wiele bardziej romantyczny.Gdy mi dopiecze brak romantycznych poryw├│w, uciekam w ┼Ťwiat Jane.

#7 2006-08-27 21:16:53

lemonick
U┐ytkownik

czytanie zawsze jest, by┼éo i b─Ödzie ucieczk─ů do innego ┼Ťwiata

Paulo Coelho

#8 2006-08-28 15:51:55

elbereth
U┐ytkownik

Kiedy przeczytam pi─Ökn─ů ksi─ů┼╝k─Ö albo obejrz─Ö pi─Ökny film, zawsze robi mi si─Ö l┼╝ej na sercu i jako┼Ť weselej patrz─Ö na rzeczywisto┼Ť─ç. Jednak m├│j znajomy stwierdzi┼é kiedy┼Ť, ┼╝e kiedy wraca do ┼Ťwiata po takiej rozrywce, wtedy "jest jeszcze gorzej". :? Z tego co pami─Ötam, podobne pogl─ůdy mia┼é Mickiewicz ("Ty mnie zabi┼ée┼Ť - ty mnie nauczy┼ée┼Ť czyta─ç" - to z "Dziad├│w" smile )

To jak to w ko┼äcu jest: "ucieczki do innych ┼Ťwiat├│w" pomagaj─ů na z┼éy nastr├│j, czy go pog┼é─Öbiaj─ů?

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#9 2006-08-28 15:57:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

zale┼╝y do jakiego ┼Ťwiata uciekasz big_smile

#10 2006-08-28 17:34:02

elbereth
U┐ytkownik

Aine, wiedzia┼éam, ┼╝e o to zapytasz! wink Zak┼éadam oczywi┼Ťcie, ┼╝e wybieramy sie do lepszego ┼Ťwiata. Uprzedzam nast─Öpne pytanie: lepszy tzn. taki, w kt├│rym chcieliby┼Ťmy si─Ö znale┼║─ç, gdyby┼Ťmy mogli opu┼Ťci─ç nasz─ů rzeczywisto┼Ť─ç. Czy po powrocie "stamt─ůd" przynosicie z sob─ů troch─Ö rado┼Ťci (ja tak mam big_smile a przynajmniej sie staram wink ), czy przeciwnie, wci─ů┼╝ por├│wnujecie te dwa ┼Ťwiaty, co tylko wp─Ödza Was w depresj─Ö?

Ale metaforycznie to napisa┼éam lol :oops: Przypominam, ┼╝e chodzi wci─ů┼╝ o czytanie ksi─ů┼╝ek big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#11 2006-08-28 18:25:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

No ┼Ťwiat, do kt├│rego najch─Ötniej wkraczam jest tak odleg┼éy od rzeczywistego, ┼╝e nie mam ┼╝adnego kaca po tym jak z niego wychodze. Jedynie odpr─Ö┼╝enie big_smile

#12 2006-09-03 17:39:20

HerMia
U┐ytkownik

JA to lek na zszargane nerwy. Kiedy mam strasznie z┼éy dzie┼ä i nic mi nie wychodzi to po prostu si─Ögam po ksi─ů┼╝k─Ö.
Czasami na chwil─Ö j─ů odk┼éadam i zatapiam si─Ö w marzeniach...

#13 2006-09-05 20:07:49

lemonick
U┐ytkownik

ucieczka do innego ┼Ťwiata... zatapianie si─Ö w marzeniach...

co┼Ť mi si─Ö przypomnia┼éa "Ania z Zielonego Wzg├│rza". ona marzy┼éa a┼╝ do przesady- za to ja przynajmniej raz w tygodniu si─Ögam po jak─ů┼Ť ksi─ů┼╝k─Ö kt├│r─ů kocham i znam prawie na pami─Ö─ç. a p├│┼║niej zamykam oczy i marz─Ö... "sweet dreams"... roll roll

Paulo Coelho

#14 2006-09-12 12:49:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Kiedy mam strasznie z┼éy dzie┼ä i nic mi nie wychodzi to po prostu si─Ögam po ksi─ů┼╝k─Ö.

Ja po czekolad─Ö big_smile

#15 2006-09-12 13:42:14

Marija
U┐ytkownik

Taaaak....Ja niestety te┼╝ po co┼Ť w czekoladzie big_smile Ale ostatnio nie czytam JA, tylko Marcina Wolskiego (JA czyta┼éam w zesz┼éym tygodniu wink ). Taka odmiana. I Haliny Pop┼éawskiej "Jak na starym gobelinie"....... :oops:

#16 2006-09-15 13:18:03

Gandzia
U┐ytkownik

Kiedy nic mi si─Ö nie chce a musze posprz─ůta─ç w pokoju to biore si─Ö za ksi─ů┼╝ki JA i wtedy mam usprawiedliwienie, ┼╝e jednak nie zmarnowa┼éam czasu na sprz─ůtanie (bo ba┼éagan i tak b─Ödzie na nowo przy najbli┼╝szym wyj┼Ťciu z psem na spacer big_smile ) tylko udoskonali┼éam sw├│j intelekt albo jeszcze jak pada deszcz i nie mam nic do roboty lol

Richard Armitage chodz─ůcy idea┼é.

gg 8006519

#17 2006-09-15 15:23:36

HerMia
U┐ytkownik

Kiedy nic mi si─Ö nie chce a musze posprz─ůta─ç w pokoju to biore si─Ö za ksi─ů┼╝ki JA i wtedy mam usprawiedliwienie, ┼╝e jednak nie zmarnowa┼éam czasu na sprz─ůtanie (bo ba┼éagan i tak b─Ödzie na nowo przy najbli┼╝szym wyj┼Ťciu z psem na spacer big_smile ) tylko udoskonali┼éam sw├│j intelekt albo jeszcze jak pada deszcz i nie mam nic do roboty lol

To chyba JA znasz ju┼╝ na pami─Ö─ç? big_smile

#18 2006-09-15 15:28:54

Gandzia
U┐ytkownik

No na pami─Ö─ç to nie znam, bo a┼╝ tak cz─Östo nie sprz─ůtam a po drugie czytuj─Ö te┼╝ inne ksi─ů┼╝ki.

Richard Armitage chodz─ůcy idea┼é.

gg 8006519

#19 2006-09-22 16:25:30

Jeanne
U┐ytkownik

Ja si─Ögam...o rany. Sama nie wiem. Mam ca┼é─ů szafk─Ö wype┼énion─ů ksi─ů┼╝kami i czasami j─ů otwieram ot tak by nacieszy─ç oczy. I wtedy owe piwne oczy ┼Ťlizgaj─ů si─Ö po ok┼éadkach i zatrzymuj─ů si─Ö na jednej z 5 pozycji JA. Ale teraz naprawd─Ö jej nie otwieram, zabroni┼éam sobie. :twisted:

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#20 2006-09-25 13:49:16

Balbina
U┐ytkownik

Co jaki┼Ť czas nachodzi mnie ochota ┼╝eby przeczyta─ç D&U i zawsze robie to jesieni─ů nie wiem czemu ju┼╝ kiedy┼Ť si─Ö nad tym zastanawia┼éam. 8O Zaczyna si─Ö wrzesie┼ä powoli ta my┼Ťl we mnie kie┼ékuje i w pa┼║dzierniku chwytam za ksi─ů┼╝k─Ö ┼Ťrednio raz na dwa lata lol i mam tak tylko w przypadku D&U bo np. Mistrza i Ma┼égorzat─Ö to niezale┼╝nie od pory roku mog─Ö zacz─ů─ç, lol o w┼éa┼Ťnie dawno nie czyta┼éam, ale jako┼Ť mnie nie zbiera jeszcze poczekam. big_smile

szalej─ůca czterdziestka

#21 2006-09-25 14:21:17

anika
U┐ytkownik

Zawsze kiedy chc─Ö sobie porawi─ç nastr├│j. Wygodny fotel, ciep┼éy koc i zupe┼éni inny ┼Ťwiat. Chyba za bardzo jestem romantyczna, mo┼╝e powinna twardo stan─ůc na ziemi?. Ale te ksi─ů┼╝ki tak kusz─ů....

anika

#22 2006-09-28 21:24:27

Annett
U┐ytkownik

Hm...ka┼╝dy pretekst jest dobry, ┼╝eby si─Ögn─ů─ç po JA big_smile Wystarczy przypadkowe spojrzenie na p├│┼ék─Ö, i ju┼╝ ┼éapka sama biegnie po ksi─ů┼╝k─Ö! W doskona┼éym humorze, albo ca┼ékiem okropnym stanie ducha, w dzie┼ä s┼éoneczny lub deszczowy...nie ma znaczenia...po prostu bior─Ö i czytam big_smile

#23 2006-09-28 21:59:36

lemonick
U┐ytkownik

przerzuci┼éam si─Ö z JA na Paula Coelha, jestem narazie na "Pielgrzymie", a czatuj─Ö na "Alchemika" i "Podr─Öcznik wojownika ┼Ťwiat┼éa". ale i tak Janinka jest moj─ů ulubion─ů powie┼Ťciopisark─ů. c├│┼╝, aby edukowa─ç si─Ö i dokszta┼éca─ç nie nalezy zatrzymywac si─Ö na jednym rodzaju ksi─ů┼╝ek bo g├│wno z tej edukacji wyjdzie (tak, edukuj si─Ö od dziecka czytaj─ůc plastusiowy pami─Ötnik, tak przyk┼éadowo)

Paulo Coelho

#24 2006-09-29 19:51:51

HerMia
U┐ytkownik

"Achemik" już od czterech lat stoi na mojej półce i jeszcze nie przeczytałam... big_smile

#25 2006-09-29 21:51:28

lemonick
U┐ytkownik

HerMia! jak mog┼éa┼Ť!! Alchemik jest super! wink

Paulo Coelho

Stopka forum