Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-08-17 19:50:59

Vasco
Administrator

Filmy w TV - RSS

Strona wzbogaciła się o mały drobiazg. Pod adresem http://www.janeausten.pl/rss-film.php znajduje się kanał RSS ze spisemfilmów, które będzie można zobaczyć w telewizji w najbliższym czasie. Oczywiście takich, które mogą zainteresować osoby, które tu zaglądają. Innymi słowy Was smile

RSS można czytać w specjalnych czytnikach, ale że nie każdy ma chęć instalowania takowych, krótki opis jak to ugryźć pod Firefoxem (podobno IE7 też to potrafi, ale nie sprawdzałem, bo nie mam):

1. Otwórz (najlepiej w osobnym oknie, aby nie zgubić tego opisu wink ) adres http://www.janeausten.pl/rss.php
2. W pasku adresu (tam gdzie widzisz napis http://www.janeausten.pl/rss.php - po prawej stronie pojawił się taki pomarańczowy znaczek - kliknij go
3. Wyskoczy okienko "Dodaj dynamiczna zakładkę" i dwa pola: "Filmy w TV" i "Folder zakładek osobistych" - ten drugi najlepiej zamienić na "Pasek zakładek"
4. Poniżej paska adresu pojawi się nowa zakładka "Filmy w TV", po której kliknięciu mamy... to już zobaczcie same smile

Punkty 1-3 stosujemy tylko raz. Pktem 4. można się rozkoszować wink w każdej chwili, także (zwłaszcza!) będąc na innych stronach.

Oczywiście lista nie jest zamknięta. Niedługo będziecie miały/mieli możliwość samodzielnego dodawania pozycji. W tej chwili są te, które zauważyłem podczas wertowania programu...

Format tych danych może być inny, to jest tylko propozycja. Własne pomysły zgłaszajcie w tym wątku. Można np. zrobić tak, aby po kliknięciu danego filmu otwierała się strona z jego opisem.

Offline

 

#2 2006-08-17 21:22:16

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Filmy w TV - RSS

Komunikat ten oznacza, że nie musimy pisać o nowościach w dziale Emisje w TV. Zostawmy go dla omówienia tych pozycji, które zasługują na omówienie, komentarze, na podzielenie się własnymi refleksjami na temat danego filmu.

Mnie się ten nowy dział (czy jak to tam nazwać) bardzo, bardzo podoba
Dzieks big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#3 2006-08-17 22:30:50

Vasco
Administrator

Re: Filmy w TV - RSS

Nie no, jakies wpisy by sie przydaly - taki zbiorczy watek: "za 15 dni na 3 programie leci to i to". Chocby po to, aby czegos nie przegapic i do RSSa dopisac.

A osobne watki jak najbardziej do tych pozycji, ktore wymagaja omowienia. Po czym je poznac? Po tym, ze osoba zaczynajaca watek omawia... wink

Offline

 

#4 2006-08-17 22:38:13

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Filmy w TV - RSS

Nie no, jakies wpisy by sie przydaly - taki zbiorczy watek: "za 15 dni na 3 programie leci to i to".

Mówisz - masz.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#5 2006-08-18 18:28:59

caroline
Użytkownik

Re: Filmy w TV - RSS

Świetna ta zakładka! Dzięki Vasco!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB