Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-08-13 16:27:29

joana
Użytkownik

Analogiczne sceny w różnych filmowych wersjach D&U

Pewnie wszyscy wielokrotnie obejrzeli różne wersje D&U . Proponuję więc zabawę w poszukiwanie analogii. Mile widziane wychwytywanie różnic i podobieństw.

Na początek dwa przykłady:

1/ D&U 1995 - spotkanie Darcy ego i Elisabeth w Meryton. Przypałętał się tam oczywiście J. Wickham. Darcy podjeżdża na swoim karym koniu, widzi Elisabeth i unosi się na siodle, sygnalizując chęć zejścia z konia i przywitania się. Jednak w ostatniej chwili odjeżdża, widząc przy niej Wickhama. B&P - pożegnanie Darce go i Lality - a w zasadzie brak pożegnania. Barlaj przyjeżdża pożegnać się z Jayą, wysiada z samochodu, rozmawiają, obserwuje to w drzwiach Lalita. Darcy też chciałby pożegnać się z dziewczyną, otwiera drzwi jeepa i... czar pryska, bo pojawia sie Wickham. Darcy zatem rezygnuje z podejścia do Lality.
No cóż - zamiana konia na konia mechanicznego.

2/ D&U 1995- niewyżyta artystycznie siostra Elisabeth na przyjęcia chadza z nutami pod pachą. Zadręcza wszystkich swoimi "koncertami", niechętnie grywając muzykę do tańca. B&P - Maya popisuje się przed gośćmi rewelacyjnym tańcem kobry. Scena genialna, świetna mimika na twarzach wszystkich aktorów, większość towarzystwa jest zażenowana i wystraszona, tylko służący Hindus i matka wyrażają pochwałę tańca, napięcie rośnie aż do słynnego zdania ojca "Zabawiałaś już nas wystarczająco długo". Skąd my to znamy!

Offline

 

#2 2006-08-13 18:52:07

lady_kasiek
Użytkownik

Re: Analogiczne sceny w różnych filmowych wersjach D&U

Ale te filmy muwszą byc podobne bo są na podstawie jednej ksiązki. A różnice ot chocby to że serialu Darcy przychodzi do Colinsów do ich domu a w 2005 spotykaja sie w deszczu w ogrodzie


GRITARĂ? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#3 2006-08-13 20:53:50

joana
Użytkownik

Re: Analogiczne sceny w różnych filmowych wersjach D&U

Jak sądzicie, która scena w B&P będzie odpowiednikiem spotkania Darcy ego i Elżbiety w Pemberley na łące pełnej kaczeńców z D&U 1995?

Offline

 

#4 2006-08-17 11:09:47

fringilla
Użytkownik

Re: Analogiczne sceny w różnych filmowych wersjach D&U

Może scena na lotnisku w londynie? tym bardziej, że potem jest wspólna podróż, co mogłoby być odpowiednikiem wspólnej kolacji w Pemberley?


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#5 2006-08-17 13:38:53

joana
Użytkownik

Re: Analogiczne sceny w różnych filmowych wersjach D&U

Też tak myślę. Wskazuje na to kilka rzeczy. Pełne zaskoczenie obojga - to raz. Darcy jest u siebie- świat zachodu - to dwa. Natomiast kolejne sceny zwiedzanie Los Angeles - to moim zdaniem odpowiednik spaceru po Pemberley, kiedy to Darcy pokazuje Elżbiecie swój majątek. Darcy z B&P pokazuje Lalicie swój hotel, potem miasto i okolice.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB