Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-08-09 13:00:56

Marija
U┐ytkownik

Cyniczne i Poetyczne ;-)

He he, nie musisz. Ja jestem cyniczna big_smile I realistk─ů raczej twardo st─ůpaj─ůc─ů po ziemi... big_smile

8O Ojejku, i nigdy się nie wzruszasz jak mała kobietka :?: "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono" :? Cynizm powinien być poddany ciężkiej próbie; może to nie cynizm, a stoicyzm zaledwie?

#2 2006-08-09 13:08:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Cyniczne i Poetyczne ;-)

Wzruszaj─ů mnie rzeczy ma┼ée - w ko┼äcu jestem kobiet─ů (wod─ů, ogniem, burz─ů, per┼é─ů na dnie big_smile), ale wzruszenia nie s─ů argumentem big_smile
Mo┼╝e i z boku wygl─ůda to inaczej, ale raczej jestem przekonana, ┼╝e to, niestety, cynizm mn─ů kieruje. Ale zaznaczam, ┼╝e zar├│wno m├│j cynizm, jak i relizm sa w wersji optymistycznej big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2006-08-09 13:21:19

Marija
U┐ytkownik

E, nie ma optymistycznego cynizmu, chyba ┼╝e w wydaniu niejakiego Leszka M. Za surowo si─Ö oceniasz. Cynik to cynik, zero poezji big_smile

#4 2006-08-09 13:52:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

Marija, ale we mnie jest zero poezji!! Czysta proza. Po prostu twardo st─ůpam po ziemi, za to z szerokim u┼Ťmiechem. Nie ma tutaj ┼╝adnej sprzeczno┼Ťci.

#5 2006-08-09 14:19:02

Marija
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Wzruszaj─ů mnie rzeczy ma┼ée - w ko┼äcu jestem kobiet─ů (wod─ů, ogniem, burz─ů, per┼é─ů na dnie big_smile), ale wzruszenia nie s─ů argumentem big_smile
Nie przekona┼éa┼Ť mnie: ta per┼éa na dnie Ci─Ö obna┼╝y┼éa. My┼Ťlisz o sobie, ┼╝e jeste┼Ť, jaka nie jeste┼Ť. wink Zna┼éam jedn─ů, co to chcia┼éa ┼╝y─ç poezj─ů, w zwi─ůzku z czym unieszcz─Ö┼Ťliwi┼éa m─Ö┼╝a i dwoje dzieci. :twisted:

#6 2006-08-09 14:27:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

Marija ja nie pisze o tym co ja o sobie s─ůdz─Ö. Ja pisze to, co m├│wi─ů o mnie inni. Ci kt├│rzy mnei dobrze znaj─ů.

#7 2006-08-09 14:30:59

Marija
U┐ytkownik

Uuuuuuu, to nieco zmienia posta─ç rzeczy. Ale niewiele. Mo┼╝e po prostu chcesz na cynika wygl─ůda─ç, ┼╝eby si─Ö ochrania─ç? roll

#8 2006-08-09 14:34:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

przed kim? Przed przyjaci├│┼émi? Rodzin─ů? To nie trzyma si─Ö kupy big_smile

#9 2006-08-09 15:02:30

Marija
U┐ytkownik

przed kim? Przed przyjaci├│┼émi? Rodzin─ů? To nie trzyma si─Ö kupy big_smile

Trzyma si─Ö, trzyma. Nie wszystko robimy ┼Ťwiadomie. To nasze "id" pracuje na nasze "ego" (Freud si─Ö w┼éa┼Ťnie trzy razy okr─Öci┼é w grobie) big_smile A ja to jestem wg siebie samej ciut naiwna, bardzo leniwa i ca┼ékiem sceptyczna oraz umiarkowanie pesymistyczna. Ale moja Mama m├│wi o mnie cyt. (zjadliwie) "ca┼éy tatu┼Ť", z czym si─Ö nie ca┼ékiem zgadzam lol A przecie┼╝ si─Ö przed ni─ů nie ukrywam 8O

#10 2006-08-09 15:06:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja sie nie ukrywam big_smile
Moja mama wie, ┼╝e jestem leniwa i z┼éo┼Ťliwa. Wie, ┼╝e chaos to moje drugie imie. I wie co mam po niej, a co po tacie big_smile
Nie mam potrzeby si─Ö ukrywa─ç przed mama. Ona mnie kocha tak─ů jaka jestem.

#11 2006-08-09 15:10:40

Marija
U┐ytkownik

No bo jaka to zasługa kochać ideał? big_smile łatwizna lol

#12 2006-08-09 15:11:12

elbereth
U┐ytkownik

Nie jestem tu co prawda moderatorem, ale proponuj─Ö przenie┼Ť─ç t─Ö dyskusj─Ö do nowego w─ůtku, np: Co Marija my┼Ťli o Aine i dlaczego zainteresowana si─Ö z tym nie zgadza? wink lol

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#13 2006-08-09 16:03:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wr├│ci admin, to wytnie i po problemie big_smile
No ale dy┼╝urna Elbereth czuwa :twisted: :twisted:
Zrobim Ci opask─Ö. I tarcze.

#14 2006-08-09 19:14:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

Widzę, że admin zadziałał big_smile

#15 2006-08-09 19:42:08

pak4
U┐ytkownik

Aine, ja znowu co┼Ť o Tobie napisze, ale mam nadziej─Ö, ┼╝e ju┼╝ bez takiego wstydliwego pud┼éa :oops: , mo┼╝e by─ç?

Ot├│┼╝ mi nie wygl─ůdasz na "cynika". Raczej -- m├│wi─ůc w kategoriach pogl─ůd├│w filozoficznych -- na "empiryczk─Ö", czyli m├│wi─ůc popularnie -- "racjonalistk─Ö". To postawa filozoficzna, kt├│ra za rzeczywisto┼Ť─ç uwa┼╝a to, co przekazuj─ů zmys┼éy i stara si─Ö opiera─ç na tej podstawie racjonalne wnioski. Unika wi─Öc (zgodnie z surowo stosowan─ů brzytw─ů Ockhama), uznawania wszelkich dodatkowych, "duchowych" byt├│w.

A cynik (ju┼╝ nie m├│wi─ůc o tym, ┼╝e tu mi si─Ö przypominaj─ů Antystenes i Diogenes z Synopy, kt├│rzy nosili brody, a z brod─ů to ju┼╝ zupe┼énie sobie Ciebie nie wyobra┼╝am big_smile), to kto┼Ť "kto nie wierzy w szczero┼Ť─ç i szlachetno┼Ť─ç motyw├│w post─Öpowania ludzkiego i wyra┼╝a to przez drwiny i sarkazm" (tyle SJP PWNu). O w┼éa┼Ťnie -- empiryczka nie musi okazywa─ç drwin i sarkazmu; zreszt─ů nigdy nie zauwa┼╝y┼éem go w Twoich wypowiedziach. A przy tym jak drwi─ç z czego┼Ť, czego istnienie si─Ö odrzuca?

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#16 2006-08-09 19:55:55

lady_kasiek
U┐ytkownik

http://www.rajama.net/pliki/dzial.php?id=26

tu mozecie sprawdzic jakim filozofem jeste┼Ťcie smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#17 2006-08-09 20:28:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

Paku z Tob─ů si─Ö chyba jednak zgodz─Ö pr─Ödzej. Chocia┼╝ nie do ko┼äca.
Takie analizy sa czasem nietrafione przez sprzeczno┼Ťc w charakterach.
Widzisz wszystko, co napisa┼éa┼Ť jest ok. Ale ja wierz─Ö w mistycyzm i metafizyk─Ö. Wierze w reinkarnacj─Ö, celowo┼Ť─ç przypadk├│w (do┼Ťwiadczy┼éam takowego na w┼éasnej sk├│rze big_smile)

P.S. Najbli┼╝ej mi do Sokratesa. Hmmm. Wiem, ┼╝e nic nie wiem (a inni i tego nie wiedz─ů big_smile)

#18 2006-08-10 07:57:05

pak4
U┐ytkownik

Też mi wyszedł Sokrates... Ale nie wypada się chwalić smile W każdym razie przesyłam pozdrowienia dla wszystkich Sokratesów i innych smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#19 2006-08-10 11:25:01

elbereth
U┐ytkownik

Ja podobno najbli┼╝ej mam do Platona big_smile I bardzo mi si─Ö podoba to, co tam o mnie napisali: "Twoja niczym nieograniczona mi┼éo┼Ť─ç do ┼Ťwiata i g┼é─Öboka wiara w idee bezinteresownego dobra z du┼╝ym prawdopodobie┼ästwem poprowadz─ů Ci─Ö spokojnie i szcz─Ö┼Ťliwie przez ziemsk─ů egzystencj─Ö.' lol Gdyby to jeszcze by┼éa prawda...

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#20 2006-08-10 12:39:47

Marija
U┐ytkownik

Nie jestem tu co prawda moderatorem, ale proponuj─Ö przenie┼Ť─ç t─Ö dyskusj─Ö do nowego w─ůtku, np: Co Marija my┼Ťli o Aine i dlaczego zainteresowana si─Ö z tym nie zgadza? wink lol

Ludzie, ja nie chcia┼éam mno┼╝y─ç byt├│w ponad potrzeb─Ö :oops: :twisted: Wysz┼éo niechc─ůcy. Po prostu Aine (i inne osoby na forum) imponuj─ů mi celno┼Ťci─ů i precyzj─ů wypowiedzi, ale wmawianie sobie samej cynizmu (feeee) przez Aine troch─Ö mnie zaniepokoi┼éo. Cyniczni wielbiciele JA? :?
Też mi Platon wyszedł, może być.

#21 2006-08-10 13:05:15

megg
U┐ytkownik

A mnie wyszed┼é Kartezjusz....Hm....Gdyby nie to, ┼╝e jego teoria momentami si─Ö kupy nie trzyma, to by┼éoby nawet dobrze. Rewolucyjne pogl─ůdy o.k, tylko troch─Ö mnie ┼Ťmieszy "┼Ťcis┼éy umys┼é",bo jak na razie na polu matematyczno-logicznym to si─Ö za bardzo nie popisa┼éam wink

#22 2006-08-10 13:41:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dziewczyny, sorki, zrobi┼éam ten test jeszcze raz, tylko jedna odpowied┼║ zmieni┼éam (nie zauwa┼╝y┼éam jej wcze┼Ťniej, a jest dok┼éadnie tym, co my┼Ťl─Ö na dany temat)
W sumie chyba sioę liczy, bo opisu Sokratesa nie przeczytałam, aten Zenona jest dla mnie przeraźliwie trafny big_smile

Jeste┼Ť zatem przenikliwym, analitycznym umys┼éem. Starasz si─Ö piel─Ögnowa─ç profesj─Ö "┼éamacza regu┼é", kt├│ra pozwala Ci nie my┼Ťle─ç schematami i zbacza─ç z utartych kolein my┼Ťlowych, co owocuje rodz─ůcymi si─Ö w Twym umy┼Ťle rewolucyjnymi, mog─ůcymi zmienia─ç ┼Ťwiat pomys┼éami. Twoje filozoficzne podej┼Ťcie do spraw, kt├│re przeci─Ötni ludzie uwa┼╝aj─ů za oczywiste, mo┼╝e przysporzy─ç Ci opinii dziwaka, osi─ůgniesz jednak poziom wiedzy i ┼Ťwiadomo┼Ťci nieosi─ůgalny dla szarych mas. Wszelkie spory to dla Ciebie prawdziwa gratka - i tak pos┼éuguj─ůc si─Ö niemal wy┼é─ůcznie zestawianiem poj─Ö─ç i obron─ů prawdy w┼éasnej, jeste┼Ť w stanie zawsze wyj┼Ť─ç na swoje. Twe umi┼éowanie dla wszelkiego typu z pozoru niemo┼╝liwych do rozwik┼éania problem├│w i paradoks├│w, po┼é─ůczone z umiej─Ötno┼Ťci─ů ich przedstawiania i wykazywania, pozwala Ci bez trudu podwa┼╝y─ç nawet najg┼é─Öbiej zakorzenione dogmaty i najbardziej 'fundamentalne' prawdy. Zapewne by┼éby┼Ť wspania┼éym dyplomat─ů, aktywnym politykiem, jak i matematykiem, co dzie┼ä oddaj─ůcym si─Ö zg┼é─Öbianiu i ┼éataniu nie┼Ťcis┼éo┼Ťci uniwersum.

#23 2006-08-10 13:49:04

Marija
U┐ytkownik

I gdzie tu jest o cynizmie? :twisted:
Musz─Ö zrobic sobie kaw─Ö, nie cierpi─Ö godziny 2 p.m. :?

#24 2006-08-10 14:29:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

he he a ja lubi─Ö big_smile

#25 2006-08-10 14:45:52

Marija
U┐ytkownik

Mnie osłabia :cry: Ożywam po 16. i w czasie pełni księżyca wink

Stopka forum