Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-08-02 17:02:52

kas1a
U┐ytkownik

Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

W Domu Ta┼äca Pa┼éacyk jest mo┼╝liwo┼Ť─ç zapisania si─Ö na zaj─Öcia z ta┼äca dawnego. http://flamencoarte.com/dworski4.htm Dzwoni┼éam i pyta┼éam, i mi┼éy pan powiedzia┼é mi, ┼╝e je┼Ťli si─Ö zbierze grupa ch─Ötnych, to zorganizuj─ů takie zaj─Öcia! Ile razy wyobra┼╝amy sobie ┼╝e jeste┼Ťmy na balu w Netherfield czy nosimy sukienki w kt├│rych wygl─ůda┼éyby┼Ťmy jak beczu┼éki! To mo┼╝e by─ç naprawd─Ö przyjemne, z tego co wiem w Pa┼éacyku umiej─ů ta┼äczy─ç i uczy─ç, a poza tym kto powinien kontynuowa─ç tradycj─Ö ta┼äczenia takich ta┼äc├│w je┼Ťli nie my-mi┼éo┼Ťniczki(cy) dawnych epok i obyczj├│w?PROSZ─ś dajcie si─Ö nam├│wi─ç i zapiszcie si─Ö!
Kochane(ni) licz─Ö na was, bo sama nie stworz─Ö grupy...tongue
:*
Kasik

gg:5910992

Do not delay joy

#2 2006-08-02 17:32:41

megg
U┐ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Kasiu, S┼éo┼äce! Mnie ju┼╝ masz:) Bardzo mi si─Ö podoba ten pomys┼ésmile S┼éysza┼éam, ┼╝e w Pa┼éacyku umiej─ů uczy─ç, bo moja kole┼╝anka w┼éa┼Ťnie tam przygotowywa┼éa si─Ö do swojego weselnego walca:D problem mo┼╝e by─ç tylko w tym, ┼╝e w tej naszej grupie b─Ödzie ma┼éo lub w og├│le nie b─Ödzie m─Ö┼╝czyzn....Ale skoro obie jeste┼Ťmy wroc┼éawiankami, to mo┼╝e znajdziemy kiedy┼Ť 5 minut, skoczymy gdzie┼Ť na kawk─Ö i obgadamy szczeg├│┼éy?

#3 2006-08-02 17:44:10

kas1a
U┐ytkownik

Z tego co patrzy┼éam to na zdj─Öciu na tej stronie te┼╝ s─ů same kobitki, wi─Öc co tam, poradzimy sobie... Mam tylko nadziej─Ö ┼╝e nie b─Öd─Ö najm┼éodsza wink (17) A co do szczeg├│┼é├│w to nie bardzo wiem co by tu mo┼╝na by┼éo omawia─ç, narazie trzeba w og├│le zwerbowa─ç kilka ch─Ötnych os├│b. Um├│wi┼éam si─Ö z tym panem w Pa┼éacyku ┼╝e zadzwoni je┼Ťli b─Ödzie szansa(je┼Ťli si─Ö zbierze grupa) ale narazie milczy... ale bardzo si─Ö ciesz─Ö ┼╝e jeste┼Ť za :* spr├│buj─Ö w┼Ťr├│d kole┼╝anek z klasy, w ko┼äcu 28 bab...

Do not delay joy

#4 2006-08-03 09:14:00

NieVe
U┐ytkownik

aaaaa!!!! :cry: ja te┼╝ tak chce wy to macie szcz─Öscie ja niestety jestem z pomorza :cry: i jak sprawdza┼éam to u mnie nic takiego nie organizuj─ůsad
w ka┼╝dym razie zdawajcie relacje jak sie sprawy maj─ůsmile
┼╝ycze wam powodzenia i zwerbowania du┼╝ej ilo┼Ťci os├│b w tym facet├│w wink

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#5 2006-08-08 19:42:15

kas1a
U┐ytkownik

Panie i Panowie, Panny i Kawalerowie! No dalej, zastan├│wcie si─Ö i rozwa┼╝cie (ze skutkiem pozytywnym) t─Ö propozycj─Ö bo wci─ů┼╝ nas ma┼éo! Prosz─Ö, PROSZ─ś! Mo┼╝na przecie┼╝ zawsze zrezygnowa─ç a nie spr├│bowa─ç by┼éaby szkoda. Ta┼äczy─ç ka┼╝dy mo┼╝e! smile[/code]

Do not delay joy

#6 2006-08-08 20:03:57

lady_kasiek
U┐ytkownik

a kiedy za ile i przez ile.
Choć to głupie pytanie bo ja we Wrocku będę tylko chwilowo ;/

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#7 2006-08-09 09:47:26

kas1a
U┐ytkownik

No jak by si─Ö zebra┼éa odpowiednia ilo┼Ť─ç os├│b to od pocz─ůtku roku szkolnego chyba albo jako┼Ť tak na jesie┼ä, to si─Ö mo┼╝na jeszcze um├│wi─ç. Je┼Ťli chodzi o cen─Ö to znalaz┼éam co┼Ť takiego (na dole strony):
http://flamencoarte.com/aktual.htm
Przez ile? My┼Ťl─Ö ┼╝e przez ile kto chce, nikt nikogo do ta┼äca nie zmusi... wink

Do not delay joy

#8 2006-08-09 10:33:47

pak4
U┐ytkownik

Szkoda, że nie jestem z Wrocławia, czy okolic... Pozostaje mi życzyć Wam powodzenia.

W ka┼╝dym razie has┼éo "taniec dworski" kojarzy mi si─Ö raczej z wcze┼Ťniejsz─ů epok─ů ni┼╝ pocz─ůtkiem XIX wieku. A wrew pozorom mody si─Ö w├│wczas zmienia┼éy smile We┼║my instrumenty -- pi─Ö─çdziesi─ůt lat wcze┼Ťniej, albo pi─Ö─çdziesi─ůt p├│┼║niej, chyba pianoforte popularne nie by┼éo. Wcze┼Ťniej by┼éy klawesyny, klawikordy i r├│┼╝ne wirgina┼éy, a p├│┼║niej "wsp├│┼éczesne" fortepiany.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#9 2006-08-09 10:40:47

kas1a
U┐ytkownik

Haha! a ja się nie poddaje, chociaż złamałam rękę przedwczoraj to i tak mam zamiar tańczyć! (to tak na zachętę dla Was:)

Megg, jak tam, uda┼éo Ci si─Ö kogo┼Ť nak┼éoni─ç?

To prawda ┼╝e taniec dworski obejmuje jeszcze du┼╝o wcze┼Ťniejsze epoki ale ja my┼Ťl─Ö ┼╝e na takich zaj─Öciach wiele zale┼╝y od uczestnik├│w i mo┼╝na si─Ö dogada─ç co do tego co si─Ö chce ta┼äczy─ç smile

Mało nas, mało nas, Ciebie tu potrzeba:)smilesmile:!:

Do not delay joy

#10 2006-08-09 11:29:04

kas1a
U┐ytkownik

Dalsza zach─Öta big_smile

http://www.janeausten.pl/modules/4nAlbum/album/duma/b.jpg
http://www.janeausten.pl/modules/4nAlbum/album/mansfield/mp13.jpg
http://www.oyla4.de/userdaten/83365897/bilder/NEU-Ball1.jpg
http://flamencoarte.com/dawny.jpg

Do not delay joy

#11 2006-08-09 12:16:25

lady_kasiek
U┐ytkownik

To jest offtop. Ale Crawford cudnie wyszed┼é i on jest ┼Ťliczny niesamowicie. A jak on patrzy┼é na ta Fanny 8)

A razem tańczyli przednio wink

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#12 2006-08-09 16:34:30

megg
U┐ytkownik

Szkoda, że nie jestem z Wrocławia, czy okolic...

Taak....my też żałujemy, Drogi Paku, gdyż jak mi się zdaje, mężczyzn zbyt wielu nie ujrzymy.....

Kasiu, nie znalaz┼éam nikogo.... :cry: buuuuuuuuuuu!! Jak do tej pory, jedyn─ů reakcj─ů os├│b, kt├│rym wspomnia┼éam o pomy┼Ťle, by┼éy wielkie oczy, pytanie, czy to chodzi o poloneza, a potem stwierdzenie, ┼╝e taniec, to ewentualnie jaki┼Ť latynoski lub rock'n'roll....A niby cholera sami humani┼Ťci :?
Co do wieku, je┼Ťli zwerbujesz swoj─ů klas─Ö, to raczej ja si─Ö b─Öd─Ö martwi─ç o to, ┼╝e b─Öd─Ö najstarsza:( Ale co tam! Ostatnio jak by┼éam na pokazie flamenco w Warszawie, to w┼Ťr├│d uczennic ta┼äczy┼éa 60-latka, wi─Öc jeszcze nie ma tragedii.......
A co do dogadania się, to słyszałam, że w Pałacyku jest to możliwe.Sama jestem ciekawa;)
No nic, b─Öd─Ö dalej pr├│bowa─ç!! Ty te┼╝ pr├│buj!!

#13 2006-08-09 18:16:54

kas1a
U┐ytkownik

Moja klasa to same prawie kujoniszcza więc wielkie oczy to pewnik. Ale pewna szansa jest, nie poddam się tak łatwo smile

Do not delay joy

#14 2006-08-09 18:33:12

kas1a
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie dzwoni┼éam i mi┼éa pani powiedzia┼éa ┼╝e zaczynaj─ů od pa┼║dziernika, kiedy to "ca┼éa studenteria si─Ö zjedzie i wida─ç na co s─ů ch─Öci". Tak┼╝e mamy troch─Ö czasu no i wst─ůpi┼éa we mnie nadzieja w naszych wroc┼éawskich student├│w... chocia┼╝ oni chyba maj─ů zesp├│┼é w tym stylu tylko dla student├│w... nie! koniec ze zw─ůtpieniem, b─Ödzie dobrze i b─Ödziem ta┼äczy─ç! wink

Do not delay joy

#15 2006-08-09 23:52:48

megg
U┐ytkownik

Oj nigdy nie w─ůtp we wroc┼éawskich student├│w!! Wroc┼éawscy studenci s─ů super!! Sama jeszcze przez rok b─Öd─Ö wroc┼éawskim studentem big_smile A co do tego, ┼╝e niby mamy jakis sw├│j zesp├│┼é-by─ç mo┼╝e, u mnie na roku nikt specjalnie jako┼Ť si─Ö do niego nie garn─ů┼é, poza tym nie wiem, jak tam wygl─ůda┼éyby negocjacje odno┼Ťnie naszych oczekiwa┼ä......Raczej oni chyba nie ta┼äcz─ů nic z pocz─ůtku XIX wieku, ale szczerze m├│wi─ůc, niewiele wiem na temat owego zespo┼éu i ju┼╝ na pi─ůtym roku to lekko p├│┼║no, ┼╝ebym my┼Ťla┼éa o karierze w czym┼Ť takim, wi─Öc......b─Öd─Ö si─Ö trzyma─ç Pa┼éacyku. Poza tym oni naprawd─Ö umiej─ů uczy─ç i podobno mi┼éa atmosfera smile B─ůd┼║my dobrej my┼Ťli i szukajmy ch─Ötnych big_smile

#16 2006-08-10 09:18:48

kas1a
U┐ytkownik

Ja to chyba musz─Ö zacz─ů─ç pracy szuka─ç ┼╝eby bra─ç sk─ůd┼Ť tyle kasy co miesi─ůc :?

Do not delay joy

#17 2006-08-25 08:55:31

Loana
U┐ytkownik

Witam!
To ja jeszcze w tym temacie sie zglosze - jestem rowniez zainteresowana. Tez jestem studentem, ale niestety wieczorowym (pracuj─Ö opr├│cz studiowania) i moge miec czasami problemy z ewentualnym wyjsciem, ale moze jak sie obgada to nie bedzie zajec jak ja bede na wykladach. Popytam r├│wniez wsrod moich znajomych, moze sie ktos zainteresuje.
Pozdrawiam!

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#18 2006-08-28 19:57:31

megg
U┐ytkownik

Ja nie znalaz┼éam nikogo :cry: Pr├│bowa┼éam pro┼Ťb─ů i gro┼║b─ů i nic :cry: Loano to pi─Öknie, ┼╝e jeste┼Ť ch─Ötna-mo┼╝e Ty jeszcze kogo┼Ť zwerbujesz?

#19 2006-09-01 18:22:33

Karenina
U┐ytkownik

Wprawdzie nie jestem z Wroc┼éawia (cho─ç tam studiowa┼éam), ale mog─Ö Wam poleci─ç zespo┼éy ta┼äca dawnego dzia┼éaj─ůce w┼éa┼Ťnie we Wroc┼éawiu. Jestem raczej przeciwna wszelkim kursom organizowanym nie wiadomo przez kogo, za pieni─ůdze... W ten spos├│b naprawd─Ö niewiele si─Ö nauczycie. Je┼Ťli prawdziwie jeste┼Ťcie zainteresowane ta┼äcem dawnym, zajrzyjcie na zaj─Öcia, jakie organizuj─ů zespo┼éy ta┼äca dawnego, kt├│re cz─Östo dzia┼éaj─ů przy bractwach rycerskich (we Wroc┼éawiu np. Campanella czy Serenissima). Ta┼äcz─ů tam prawdziwi pasjonaci, kt├│rzy podziel─ů si─Ö z Wami swoj─ů wiedz─ů, nie ┼╝─ůdaj─ůc pieni─Ödzy. Ale musz─Ö Was ostrzec, ┼╝e je┼Ťli ju┼╝ si─Ö zacznie przygod─Ö z ta┼äcem, to p├│┼║niej trudno si─Ö odkocha─ç smile Tak by┼éo w moim przypadku!

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#20 2006-09-02 19:51:05

kas1a
U┐ytkownik

Jak narazie mam ochot─Ö si─Ö w ta┼äcu zakocha─ç i nie wystraszysz mnie konsekwencjami big_smile szuka┼éam zespo┼é├│w ta┼äca dawnego we Wroc┼éawiu i jedyny kontakt jaki uda┼éo mi si─Ö nawi─ůza─ç by┼é w┼éa┼Ťnie z Pa┼éacykiem, dlatego o tym tu napisa┼éam. Pewnie ┼╝e cudnie by┼éoby uczy─ç si─Ö od kogo┼Ť kto robi to z pasji i wspania┼éomy┼Ťlnie oszcz─Ödzi nasze portfele wink
Do pani Amelii z Campanelli w┼éa┼Ťnie wys┼éa┼éam maila, je┼Ťli kto┼Ť ┼╝yczy sobie to prosz─Ö bardzo, znalaz┼éam takie cu┼Ť: http://campanella.prv.pl/ a co do Serenissimy to prosz─Ö, Karenino, gdyby┼Ť mog┼éa da─ç jakie┼Ť namiary to b─Öd─Ö wdzi─Öczna, bo─ç nie mog─Ö nic znale┼╝─ç sad :*

Do not delay joy

#21 2006-09-02 19:56:37

megg
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie, Karenino, daj jakie┼Ť namiary...Jejku dlaczego mieszkaj─ůc od dnia swoich narodzin we Wroc┼éawiu, w og├│le nie wiem, co tu si─Ö dzieje?? :evil: Gdzie s─ů te bractwa czy co┼Ť? U nas na Alma Mater ta┼äcz─ů tylko zespo┼éy ┼Ťredniowieczno-renesansowe czy co┼Ť w tym stylu-przedwczoraj troch─Ö posz┼éam pozwiedza─ç przy okazji za┼éatwiania r├│┼╝nych spraw....Ale dalej zastanawia mnie, dlaczego ja nic nie wiem o w┼éasnym mie┼Ťcie.... :cry: :cry: :cry:

#22 2006-09-10 14:43:36

Karenina
U┐ytkownik

Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e zacz─Ö┼éy┼Ťcie dzia┼éa─ç. Oto stronka zespo┼éu Serenissima, dzia┼éaj─ůcego m.in. we Wroc┼éawiu:

http://laserenissima.webpark.pl/

Poza tym, za┼é─ůczam linka do strony rekreacji historycznych Freha, gdzie znajduje sie temat "Muzyka dawna, ta┼äce i pie┼Ťni". To prawdziwa kopalnia wiedzy na temat ta┼äca dawnego:

http://www.freha.pl/index.php?showforum=8

Mi┼éego ogl─ůdania i ... nie tra─çcie nadziei!

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#23 2006-09-13 19:10:07

kas1a
U┐ytkownik

Juhu! Dosta┼éam odpowied┼║ od pani Agnieszki Kad┼éubowskiej, pozwol─Ö sobie j─ů tu przytoczy─çsmile

"Oczywi┼Ťcie, mo┼╝na dosta─ç si─Ö do zespo┼éu, najpierw jednak chcia┼éabym zada─ç
par─Ö pyta┼ä i zaprosi─ç na podstawowy kurs (gdyby┼Ťcie nie mia┼éy do czynienia
wcze┼Ťniej z ta┼äcem) lub sprawdzi─ç wasze umiejetno┼Ťci gdyby┼Ťcie ta┼äczy┼éy
┼Ťwietnie tego rodzaju tance :-)
Z reguły zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty tańca (w soboty
prawdopodobnie) i potem stopniowo zaczynamy bli┼╝sz─ů wsp├│┼éprac─Ö w pzypadku
gdy wszyscy mamy ch─Ö─ç kontynuowac wsp├│ln─ů prac─Ö.
Limitu wiekowego nie ma ┼╝adnego - s─ů na warsztatach osoby strsze ale tez i studenci czy uczniowie."

Uda si─Ö? big_smile

Do not delay joy

#24 2006-09-14 09:24:41

Karenina
U┐ytkownik

no brawo big_smile to teraz mi┼ée panie do dzie┼éa i poka┼╝cie, jak pl─ůsacie lol
Powodzenia!

#25 2006-09-21 22:06:34

megg
U┐ytkownik

Dziewczyny, jak zbierzecie grup─Ö, dajcie mi znak na gg, bo na forum nie b─Öd─Ö na razie za cz─Östym go┼Ťciem, za bardzo absorbuje mnie real p├│ki co wink
9877574

Stopka forum