Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2005-05-29 19:34:44

sister
Użytkownik

Re: Kontynuacje ksi??ek Jane Austen

Aha,,, to nie b?d? chyba próbowa?a zdobywa? innych kontynuacji... chocia? ch?tnie, z czystej ciiekawo?ci dowiedzia?abym si? o fabule ka?dej z kontynuacji ksi??ek JA. Mo?e by?cie moje drogie poopisywa?y cz??ci, które czyta?y?cie? Takie malutkie streszczenie?

Co Wy na to? Oszcz?dzi?oby to innym czytania tych wypocin, a zna?yby?my g?ówne w?tki i losy bohaterów smile

#27 2005-05-29 21:39:16

dorotka
Użytkownik

Tak, i mog?yby?my si? troszk? po?mia? tongue
?api? si? ka?dej okazji, by si? troch? rozweseli?, bo ko?ca nauki nie wida?... a szanse na pi?teczk? z historii zaczynaj? bledn?? :cry:

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#28 2005-05-31 23:58:37

Van-Rijn
Użytkownik

Witam smile

Jestem nowa smile

#29 2005-06-01 13:29:33

fringilla
Użytkownik

Anna-Maria: witamy serdecznie smile

Mo?e za?o?y?by?my specjalny w?tek do powita?? Jakby kto? chcia? si? przedstawi?, to nie musia?by szuka?. A i my, stare forumowiczki mog?yby?my tam napisa? par? s?ow o sobie, bo chyba mamy potrzeb?, by wiedzie? o sobie jak najwi?cej, skoro powsta? nawet pomys? galerii...

Sister: ?wietny pomys?. Szczególnie, ?e niektorych kontynuacji nie warto czyta?, a wszystkie trudno zdoby?. Ja mog? opisa? "Eleonor? i Mariann?" oraz "?wiat Emmy". Postaram si? to zrobi? jak najszybciej.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#30 2005-06-01 14:10:31

Monika24
Użytkownik

Witajcie, ja równie? jestem nowa, cho? przygl?dam si? Waszemu forum od jakiego? czasu,
jestem tego samego zdania, ?e Duma i uprzedzenie to prawdziwe arcydzie?o, tak ksi??ka jak i film z 1995 roku.
Czyta?am wszystkie powie?ci Jane Austen, ?wiat jej ksi??ek jest cudowny, raz si? przeczyta i wci?ga na zawsze big_smile

Z kontynuacji czyta?am "Pemberley" - ciekawe to by?o do?wiadczenie wink

Pozdrawiam smile

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#31 2005-06-01 16:11:57

Van-Rijn
Użytkownik

?wietny pomys? z tematem do powita? big_smile

#32 2005-06-01 16:17:30

dorotka
Użytkownik

Fajny pomys? z tym dzia?em powita? - do?? cz?sty na forum, ale bardzo przydatny, bo jest nas coraz wi?cej i trudno wszystkich zapami?ta? od razu wink

Wiem, ?e niby jest od tego Ksi?ga go?ci, ale na forum by?oby por?czniej, bo ja ksi?g? zauwa?y?am po paru miesi?cach tongue

Monika, przepraszam bardzo, co prawda nie czyta?am Pemberley pani Tennant i nie lubi? szufladkowania, ale jako? nie umiem sobie wyobrazi?, ?e jej twórczo?? mo?e by? fajna
wink

No, ale "ciekawa" to ona chyba jest - takie bzdury rzadko kto wypisuje big_smile

#33 2005-06-03 19:29:07

fringilla
Użytkownik

Fajny pomys? z tym dzia?em powita? - do?? cz?sty na forum, ale bardzo przydatny, bo jest nas coraz wi?cej i trudno wszystkich zapami?ta? od razu wink

Wiem, ?e niby jest od tego Ksi?ga go?ci, ale na forum by?oby por?czniej, bo ja ksi?g? zauwa?y?am po paru miesi?cach tongue

Tylko w którym dziale, ?eby by?o ?atwo tam trafi?? Chyba nowi forumowicze zaczynaj? od DiU albo Innych powie?ci, ale czy tam jest miejsce dl;a takiego dzia?u? Chyba juz bardziej w Opiniach o stronie. Sama nie wiem, porad?cie.

No tak, ja ksi?g? zauwa?y?am dopiero po Twoim po?cie Dorotko, ups wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#34 2005-06-06 23:00:53

Kazik
(Admin)

Jak tylko uporam si? z problemami w module zarz?dzaj?cym forum to za?o?? odr?bny dzia? do przedstawiania si? nowych uczestników naszego balu smile Macie jakie? propozycje nazwy? Np. Sala Debiutantek?

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#35 2005-06-08 13:35:15

sister
Użytkownik

Uhhh,
sala debiutantek to fajowa nazwa smile

Kazik, ja nie pojmuj?, jak facet mo?e by? tak ró?ny w podej?ciu do tematu JA od innych, którzy traktuj? zainteresowanie literatur? tego rodzaju jako poni?ej ich godno?ci... To zabrzmia?o troch? obcesowo, ale naprawd? jestem pod wra?eniem...

Wracaj?c do kontynuacji, to ja mog? opisa? "Zakochan? Emm?" je?li by?cie chcia?y. ale za par? tygodni, jak si? uporam z obron?. Strasznie bym si? chcia? dowiedzie?, co te? pani Tennant nawymy?la?a w "Pemberley"...

Musz? si? Paniom i Panom pochwali?, ?e po d?ugim namy?le postanowie?am pisa? felietony - artyku?y o literaturze... Pierwszy z nich ukaza? si? w powiatowej gazecie w zesz?y poniedzia?ej 30ego maja. Narazie nic wielkiego, by? dzie? dziecka i naczelny zarzyczy? sobie tekstu o lit. dla m?odszych czytelników, wi?c napisa?am o Harrym Potterze. Ale mam ambicj? napisa? co? ciekawego o JA... Gdyby?cie chcia?y zerkn?? na mój artyku?, to jest on dost?pny w necie pod adresem:
http://www.linia.com.pl/public/article.php?86-4574-0

smile

#36 2005-06-08 18:13:45

Maryann
Użytkownik

My?l?, ?e dobrze by?oby po??czy? "Pemberley" i "Niedobran? par?" - to w ko?cu poniek?d ci?g dalszy. Obie mam na pó?ce, wi?c ch?tnie si? nimi zajm?.

#37 2005-06-08 18:16:16

dorotka
Użytkownik

Sister, bardzo fajny artyku? big_smile
Mnie te? si? ta nazwa podoba tongue
Ostatnio niewiele si? udziela?am na blogu, ale wróci?am przezi?biona z Lednicy i snuj? si? po domu jak chory tygrys. Ale koniec tego lenistwa, jutro wracam do szko?y wink
Jak mnie co? najdzie, to mo?e i ja o czym? napisz?... tylko o czym? Potrzebuj? ju? wakacji!

#38 2005-06-08 19:24:51

sister
Użytkownik

Dzi?ki Dorotko smile :oops: 8)

narazie to tylko próba, mam nadziej?, ?e dalsze artyku?y b?d? lepsze. Bo zawsze jest jaki? niedosyt, ?e mog?abym napisa? lepiej...

Zmieni? temat....

Macie zwierz?tka Dziewczyny? Ja w?a?nie odchodz? od zmys?ów, bo moja najdro?sza Sunia le?y w?a?nie na stole operacyjnym, usuwaj? jej guzka. Strasznie si? boj?, ?eby to nie by?o nic powa?nego. Niby tylko zwierze, a najdro?szy i najwierniejszy, do tego bezinteresowny towa?ysz ?ycia... Nie wiem kto jest do kogo bardziej przywi?zany, ona do mnie czy ja do niej. Trzymajcie kciuki, ?eby wszystko posz?o dobrze... Bardzo si? boj?...

#39 2005-06-08 20:48:54

Kazik
(Admin)

Uhhh,
sala debiutantek to fajowa nazwa smile

Kazik, ja nie pojmuj?, jak facet mo?e by? tak ró?ny w podej?ciu do tematu JA od innych, którzy traktuj? zainteresowanie literatur? tego rodzaju jako poni?ej ich godno?ci... To zabrzmia?o troch? obcesowo, ale naprawd? jestem pod wra?eniem...

Jak si? dziewczyny postaracie i wspólnie uatrakcyjnimy stron? to napisz? Wam kiedy? jak to si? sta?o ?e polubi?em Jane smile

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#40 2005-06-08 22:17:43

sister
Użytkownik

Ja jestem do Waszej dyspozycji w sprawie uatrakcyjniania, postaram si? zrobi? co? konstruktywnego, ale dopiero za jaki? czas. Naraziemusz? obstuka? w krótkim czasie 140 stron tekstu... ach te egzaminy...

#41 2005-06-09 15:35:14

dorotka
Użytkownik

Kazik, co za ultimatum big_smile

Ja mog? uatrakcyjnia?, tylko proponuj? zaczeka? do 17.06. bo to dzie? rady... potem mog? ju? zlewa? na szko?? big_smile

Co z pieskiem, Sister??? Ja zwierzaczków nie mam, tylko moja siostra ma ?wink? morsk?, a w?a?ciwie wieprza morskiego wink

#42 2005-06-10 10:56:51

sister
Użytkownik

Dorotko, dzi?ki ?e pytasz smile Piesia znios?a operacj? w miar? dobrze, dochodzi do siebie w miar? szybko. Teraz tylko lekkie nerwy, bo czekamy na wyniki histopatologiczne wyci?tego guzka. Od tego wszystko zale?y...

Trzymajcie wi?c kciuki :cry:

#43 2005-06-11 13:13:14

moniczek
Użytkownik

A gdzie mia?a tego guzka? Znasz ju? wynik hist.-pat.? Mam nadziej?, ?e zwierz?tko dochodzi do zdrowia. G?owa do góry. Pieski zawsze szybko dochodz? do siebie, o wiele szybciej ni? cz?owiek - no bo jest przeciez powiedzenie "goi sie jak na psie"...

#44 2005-06-12 14:26:38

sister
Użytkownik

Moniczko, dzi?ki za te s?owa smile miejmy nadziej?, ze sprawa sko?czy si? dobrze. Guzek by? na prawym boczku, na szcz??cie tu? pod skór?, wi?c w miar? szybko go wyczu?am. Wyniki badania b?d? dopiero w ?rod?. Napisz? Wam, jak tylko czego? si? dowiem.

To jak robimy tak oficjalnie skróty kontynuacji? Mo?naby je potem umie?ci? na stronie, ?eby ka?dy móg? sobie poczyta? smile

#45 2005-06-12 17:21:54

Maryann
Użytkownik

Fajny pomys?. Ja jestem za.

#46 2005-06-12 21:39:41

fringilla
Użytkownik

Ja te? jestem za, bior? si? na serio za pisanie tego, czego si? podj??am, mam nadziej?, ?e w tym tygodniu mi si? uda to zrobi?.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#47 2005-06-15 20:47:09

Ismena
Użytkownik

jestem po lekturze Pemberley Emmy Tenant i musz? powiedzie?, ?e dawno nie czyta?am takiego knota, to co tam si? znajduje przekracza wszelkie granice przyzwoito?ci, jak mo?na si? tak obej?? z Darcym i Lizzy. Nie wiem czy kto? porz?dnie objecha? ksi??k? na tym forum, ale ja ch?tnie napisa?abym recenzj?, któr? okrasi?abym, co "ciekawszymi" cytatami z tej ksi??czyny. Ale si? zbulwersowa?am. smile

#48 2005-06-16 20:19:51

Maryann
Użytkownik

"Ksi??czyna" to chyba dosy? ?agodne - przynajmniej moim zdaniem - okre?lenie na twórczo?? pani Tennant. I to nie chodzi tylko o "Pemberley". Szczerze mówi?c, zw?tpi?am ju? po kilku pierwszych kartkach tego arcydzie?a i czyta?am dalej tylko po to, ?eby si? dowiedzie?, jak to si? "oryginalnie" zako?czy. No có?... fina? przeszed? nawet moje oczekiwania.
A "Niedobrana para" (tj. "Pemberley" po kilkunastu latach) jest chyba jeszcze gorsza.
Troch? lepsze s? chyba kontynuacje Julii Barrett. Ona przynajmniej próbuje na?ladowa? styl i klimat powie?ci JA - z jakim powodzeniem, to ju? inna sprawa.

#49 2005-06-17 10:43:27

gullviva
Użytkownik

a moze ktos ma eksiazke tej Julii Barrett?
probowalam ja znalesc ale nawet w orginale jej tutaj nie ma......chcialam tylko porownac z wypocinami Tennant....ktor mnie rozczarowaly nie mniej niz moje przedmowczynie......

[img]http://img234.imageshack.us/img234/1175/7777dp2.jpg[/img]
Pozdrawiam serdecznie smile

#50 2005-06-17 23:53:49

Ismena
Użytkownik

By?o wiele momentów w Pemberley E.Tennant, które wyda?y mi si? tak niedorzeczne, ?e nie wiedzia?am czy ?mia? sie czy p?aka?:
1. Jak to mo?liwe? Autorka dwa razy wspomina, ?e Darcy i Lizzy s? "niespe?na rok po ?lubie" , a tymczasem Jane ma córk? i rodzi kolejne dziecko, Lidia tymczasem zd??y?a dorobi? si? ju? czwórki.
2. Ale chyba najbardziej denerwuj?ca jest sprawa z budowaniem charakterów. Elizabeth jest strasznie p?aczliwa i zal?kniona, Georgiana rozchwiana emocjonalnie, Darcy-sama nei wiem-nudny i bezp?ciowy, a pan Gardiner za ka?dym razem mówi o rybach!! Jedynym zabawnym akcentem by?o swierdzenie, ?e sir Lucas tak cz?sto mówi o Pa?acu st James, ze chyba b?dzie tam straszy? ( to by si? zgadza?o smile )
3. Nie podoba mi si?, ?e ca?y czas narrator zagl?da Darcym do sypialni.
4. Ale i tak nic nie przebije zako?czenia smile

Stopka forum