Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-08-09 16:20:59

megg
U┐ytkownik

Re: Fenomen pana Darcy'ego

Hm...a dlaczego?Pytam z przeczystej ciekawo┼Ťci...Nastolatk─ů ju┼╝ od dawna nie jestem, ale dojrza┼éa to chyba te┼╝ nie za bardzo, jak s─ůdz─Ö, wi─Öc.....o┼Ťwie─ç mnie w kwestii tego recyklingu, bo mo┼╝e ja jestem "uprzedzona"? wink

#102 2006-08-09 16:31:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

ale co dlaczego?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#103 2006-08-09 16:41:25

megg
U┐ytkownik

Dlaczego cenisz tych z odzysku? Tak serio pytam....

#104 2006-08-09 16:57:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

Bo każdy człowiek uczy się na błędach, szczególnie swoich.
Facet z odzysku do┼Ť─ç szybko orientuje si─Ö co traci nie maj─ůc kobiety i sta┼éej partnerki,
Jest najlepszym kandydatem na ojca
Zaczyna my┼Ťle─ç g┼éow─ů,
Cz─Östo jest ju┼╝ ustawiony w ┼╝yciu, nie jest na dorobku
Potrafi by─ç nie tylko partnerem, ale i kumplem, przyjacielem
Jest lepszy w łóżku
Je┼Ťli ma dzieci z poprzedniego zwiazku, za jednym zamachem, mo┼╝e si─Ö powiekszy─ç rodzina big_smile

Ogólnie, chodzi o to. Chociaż znalazłoby się jeszcze kilka innych powodów big_smile

#105 2006-08-09 17:33:48

megg
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö Aine:) Id─Ö szuka─ç faceta z odzysku big_smile A tak serio-spyta┼éam, bo zawsze by┼éam jako┼Ť tak nastawiona sceptycznie do nich, znaczy do tych "z przesz┼éo┼Ťci─ů"...I w┼éa┼Ťnie niedawno dotar┼éo do mnie, ┼╝e to chyba ┼║le z mojej strony....
ps.1 Czy Ty to tak na własnym przykładzie?.....
ps.2 Ale off-topic....
ps.3

Jest lepszy w łóżku

No co Ty? wink

#106 2006-08-09 17:36:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Offtop? Nie do końca big_smile. Piszemy o uprzedzeniach
Po drugie - od regu┼é sa wyj─ůtki big_smile

#107 2006-08-09 17:43:17

megg
U┐ytkownik

No dobra, jak nie offtop, to spytam jeszcze o jedno.... wink
Czy my┼Ťlisz, ┼╝e kobieta nie jest zazdrosna o przesz┼éo┼Ť─ç faceta z odzysku?

#108 2006-08-09 18:08:51

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie mog─Ö sie wypowiada─ç za inne kobiety, ale ja nie jestem big_smile

#109 2006-08-09 19:20:18

fringilla
U┐ytkownik

Ka┼╝dy facet ma jak─ů┼Ť przesz┼éo┼Ť─ç, nie tylko ci z odzysku.
Czy jeste┼Ť o ni─ů zazdrosna, czy nie, to kwestia indywidualna.
Inna sprawa, jak uk┼éadaja si─Ö relacje z t─ů "przesz┼éo┼Ťci─ů".
Na pewno nie jest to ┼éatwe dla kobiety, zw┼éaszcza, je┼Ťli sama nie jest z odzysku i nie ma ┼╝adnych "obci─ůze┼ä", ale du┼╝o zalezy od tego w jaki spos├│b facet rozsta┼é si─Ö z ┼╝on─ů, jakie ma uk┼éady z dzie─çmi itp. Czasem s┼éyszy si─Ö o tzw. rodzinach wielorodzinnych, gdzie dzieci z obecnych i poprzednich zwi─ůzk├│w oraz byli i obecni ma┼é┼╝onkowie tworza jedna wielk─ů rodzin─Ö. Najcz─Ö┼Ťciej jest jednak tak, ┼╝e facet mimo rozpocz─Öcia nowego ┼╝ycia stara si─Ö byc jak najlepszym ojcem dla swoich dzieci, ale by┼éa i obecna ma┼é┼╝onka nie darz─ů sie jak─ů┼Ť wielk─ů sympati─ů i na og├│┼é nie spotykaj─ů. Aczkolwiek ta przesz┼éo┼Ť─ç czasem jest trudna do zaakceptowania zw┼éaszcza dla m┼éodych dziewczyn, kt├│re nagle zostaj─ů macochami.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#110 2006-08-09 19:28:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

Racja Fringillo, tyle ┼╝e konflikty z eksiami to jednak nie jest pow├│d do zazdro┼Ťci.
Ja nigdy nie by┼éam zazdrosna o przesz┼éo┼Ť─ç kt├│regokolwiek faceta. Natomiast zwykle jestem zazdrosna o tera┼║niejszo┼Ť─ç.

#111 2006-08-09 19:40:06

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja chyba jestem za mloda na taki powa┼╝ny odzysk ale na jaki┼Ť malute┼äki to czemu nie.
Aine m─ůdra niewiasta z Ciebie. big_smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#112 2006-08-09 19:42:03

fringilla
U┐ytkownik

No konflikty nie, ale czasem dziewczyny nie potrafi─ů zaakceptowa─ç takich normalnych uk┼éad├│w, jakie powinny panowa─ç mi─Ödzy by┼éymi, zw┼éaszcza jak maja dzieci i doszukuj─ů si─Ö czego┼Ť wi─Öcej. Cz─Östo tez ta przesz┼éo┼Ť─ç ma odbicie na tera┼║niejszo┼Ťci, nie zawsze da si─Ö oddzieli─ç j─ů grub─ů kresk─ů - st─ůd zazdro┼Ť─ç tam, gdzie jej by─ç nie powinno.
Ja te┼╝ nigdy o przesz┼éo┼Ť─ç zazdrosna nie by┼éam, no bo niby z jakiej racji? Natomiast je┼Ťli chodzi o tera┼║niejszo┼Ť─ç, nie ma przebacz wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#113 2006-08-09 20:21:30

AineNiRigani
U┐ytkownik

Fringillo ja i tak po raz kolejny padam do n├│g. Zawsze potrafisz tak pi─Öknie napisa─ç to co my┼Ťl─Ö big_smile
Szkoda, że nie znałam Cię podczas studiów big_smile

#114 2006-08-09 21:11:43

fringilla
U┐ytkownik

Hehe, mo┼╝e mimo to ci si─Ö do czego┼Ť przydam? Polecam sie w ka┼╝dym razie wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#115 2006-08-09 21:44:45

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nooo, lekturami zasypywa─ç Ci─Ö nie b─Öd─Ö big_smile big_smile big_smile

#116 2006-08-09 23:42:41

megg
U┐ytkownik

Dzi─Öki Dziewczyny, I love you big_smile Ju┼╝ wiem wszystko smile Ja te┼╝ nie bywam zazdrosna o przesz┼éo┼Ť─ç, ale niestety zgadzam si─Ö, ┼╝e nie zawsze da si─Ö j─ů oddzieli─ç grub─ů kresk─ů i wtedy nietrudno o konflikty, o czym sama mia┼éam okazj─Ö si─Ö przekona─ç..heh..W ka┼╝dym razie dzi─Öki smile
A miało być o panu Darcy'm.......... wink

#117 2006-08-10 11:40:22

Dione
U┐ytkownik

Ja b─Öd─Ö swoje powtarza┼éa: ┼╝e popularno┼Ť─ç pana Darcy cho─çby na naszym forum jest skutkiem udanych ekranizacji i przystojnych aktor├│w odtwarzaj─ůcych t─Ö posta─ç. Poza tym, jest to prawdopodobnie najlepsza (najdowcipniejsza, naj┼╝ywsza itp.) powie┼Ť─ç JA, i st─ůd popularno┼Ť─ç jej g┼é├│wnego amanta pozytywnego przed ekranizacjami. Na nic wi─Öc Wasze, kochane moje, filologiczne analizy (bardzo interesuj─ůce sk─ůdin─ůd), bo w g┼éowie macie serial/film (do wyboru). Gdyby pana Darcy odstawi┼é aktor, kt├│ry zagra┼é kapitana Wentwortha :? , wcale by tu tyle zachwyconych panem Darcy pa┼ä i panienek nie by┼éo. Ot co lol Co Ty na to, Dione?

A co powiesz na jego s┼éaw─Ö przed poajwieniem si─Ö telewizji? Czy wszystkie kobiety czytaj─ůce D&U w latach dwudziestych, trzydziestych czy jeszcze wsze┼Ťniej ko┼éo roku 1900, wiedzia┼éy, ┼╝e kiedy┼Ť zagra go jaki┼Ť przystojniak?

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#118 2006-08-10 11:43:13

Dione
U┐ytkownik

Z Marij─ů i lady_kasi─ů si─Ö nie zgodz─Ö - ja uwielbiam Darcy'ego ksi─ů┼╝kowego, a gdyby w ekranizacji mia┼é ko┼äsk─ů twarz kapitana Wentwortha, to po prostu film spocz─ů┼éby na dnie szafy. :twisted:

Syndrom bad boy'a ju┼╝ pr─Ödzej, ale co zmiany - z tego co pami─Ötam pewna osoba do┼Ť─ç przekonuj─ůco podda┼éa w w─ůtpliwo┼Ť─ç jej istnienie. :twisted:

Ale za to...

Droga Pani Detektyw big_smile ,

wreszcie mnie ol┼Ťni┼éo! Dostrzeg┼éam niew┼éa┼Ťciwo┼Ť─ç ca┼éego naszego post─Öpowania dedukcyjnego! big_smile A mianowicie: roz┼éo┼╝y┼éy┼Ťmy osob─Ö delikwenta (zw. panem Darcy'm) na czynniki pierwsze, tj. przyjemn─ů powierzchowno┼Ť─ç, du┼╝e zasoby materialne, inteligencj─Ö, wykszta┼écenie, intryguj─ůcy spos├│b bycia, ┼╝ywe uczucia, itp. itd. Por├│wnuj─ůc te cechy - ka┼╝d─ů z osobna - z cechami innych obywateli uzyska┼éy┼Ťmy nastpuj─ůcy wniosek: "wymienione w┼éa┼Ťciwo┼Ťci s─ů w┼Ťr├│d spo┼éecze┼ästwa na tyle powszechne, ┼╝e ┼╝adna z nich nie kwalifukuje delikwenta do przyznania mu pierwsze┼ästwa przed innymi m─Ö┼╝czyznami". I tu w┼éa┼Ťnie tkwi nasz b┼é─ůd: ┼╗ADNA z cech Darcy'ego nie jest oryginalna, ale WSZYSTKIE razem tworz─ů niepowtarzalny idea┼é kobiecych marze┼ä. big_smile big_smile big_smile

PS. Je┼Ťli i na to Dione znajdzie ripost─Ö, to znaczy, ┼╝e Darcy jest nic niewart, a nasze uwielbienie dla niego to jedynie ci─Ö┼╝ki i nieuleczalny przypadek choroby umys┼éowej. :twisted: :twisted: :twisted:

Owszem razem to cud i ideał, ale dlaczego tak lubimy ten ideał?? Nikt nie lubi ludzi zbyt idealnych, więc czemu my uwielbiamy ten akurat ideał i nikt nie wmówi nam, że postępujemy bez sensu???

#119 2006-08-10 11:46:47

Dione
U┐ytkownik

Nie było mnie kilka dni na forum i taki tłum, że ojej...
Jestem troch─Ö zawalona robot─ů i nie mam zbyt wiele czasu, wi─Öc nie dam rady odpowiedzie─ç na wszystkie argumenty. Ale od razyu m├│wi─Ö na wszystko co┼Ť si─Ö znajdzie. Jak b─Öd─Ö mie─ç wi─Öcej czasu w przysz┼éym tygodniu to dok┼éadnie wszystko odpisz─Ö i przanalizuj─Ö. A na razie powiem wam, ze znalaz┼éam jeden argument (ale nie na forum, tylko w mojej skromnej wyobra┼║ni), na kt├│ry nie mam odpowiedzi.
Wyjawię w przyszłym tygodniu.
Buziaki

#120 2006-08-10 12:25:02

fringilla
U┐ytkownik

Z Darcym jest chyba troch─Ö tak, ┼╝e jest idea┼éem, nie b─Öd─ůc wcale idealnym. A fenomen Darcy'ego wi─ů┼╝e si─Ö w znacznej mierze z fenomenem DiU - jedno drugiemu wiele zawdzi─Öcza wink Nie da si─Ö rozpatrywa─ç fenomenu Darcy'ego w oderwaniu od iskrzenia, jakie by┼éy mi─Ödzy nim a Lizzie, w oderwaniu od telantu JA, kt├│ra postawi┼éa go w takich, a nie innych sytuacjach. Jego urok jest wypadkow─ů wielu niezale┼╝nych czynnik├│w wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#121 2006-08-10 12:30:33

Marija
U┐ytkownik

Ju┼╝ wiem, ju┼╝ wiem!!!!!!! lol Darcy ma po prostu IDEALN─ä PROPORCJ─ś WAD I ZALET!!!! To jest ten "z┼éoty ┼Ťrodek" m─Ödrc├│w staro┼╝ytnych! Jestem pewna, ┼╝e to nag┼ée ol┼Ťnienie przypadnie Wam do gustu? big_smile Bo jak nie, to ja si─Ö obra┼╝am i spadam z forum :twisted:

#122 2006-08-10 12:31:53

Marija
U┐ytkownik

Ja b─Öd─Ö swoje powtarza┼éa: ┼╝e popularno┼Ť─ç pana Darcy cho─çby na naszym forum jest skutkiem udanych ekranizacji i przystojnych aktor├│w odtwarzaj─ůcych t─Ö posta─ç. Poza tym, jest to prawdopodobnie najlepsza (najdowcipniejsza, naj┼╝ywsza itp.) powie┼Ť─ç JA, i st─ůd popularno┼Ť─ç jej g┼é├│wnego amanta pozytywnego przed ekranizacjami. Na nic wi─Öc Wasze, kochane moje, filologiczne analizy (bardzo interesuj─ůce sk─ůdin─ůd), bo w g┼éowie macie serial/film (do wyboru). Gdyby pana Darcy odstawi┼é aktor, kt├│ry zagra┼é kapitana Wentwortha :? , wcale by tu tyle zachwyconych panem Darcy pa┼ä i panienek nie by┼éo. Ot co lol Co Ty na to, Dione?

A co powiesz na jego s┼éaw─Ö przed poajwieniem si─Ö telewizji? Czy wszystkie kobiety czytaj─ůce D&U w latach dwudziestych, trzydziestych czy jeszcze wsze┼Ťniej ko┼éo roku 1900, wiedzia┼éy, ┼╝e kiedy┼Ť zagra go jaki┼Ť przystojniak?

Przecie┼╝ napisa┼éam (patrz cytat w cytacie), ┼╝e wynika to z popularno┼Ťci tej nadzwyczaj UDANEJ powie┼Ťci! big_smile

#123 2006-08-10 12:34:07

Marija
U┐ytkownik

Kurcze, :oops: fringilla to samo wymy┼Ťli┼éa niezale┼╝nie, dopiero zerk┼éam by┼éam :oops: Ale to tylko dowodzi s┼éuszno┼Ťci naszej teorii. A zanim Dione wyjawi swoje przemy┼Ťlenia, to ja padn─Ö z ciekawo┼Ťci tongue

#124 2006-08-10 13:10:32

megg
U┐ytkownik

Ja te┼╝ padn─Ö :? Nie mniej jednak zgadzam si─Ö z wami, Dziewcz─Öta big_smile Darcy w┼éa┼Ťnie jest mieszank─ů wad i zalet w idealnych proporcjach....Dione zapewne co┼Ť na to wynajdzie, ale p├│ki co, trzymajmy si─Ö tego wink
Marija, nie spadaj z forum!!

#125 2006-08-10 13:36:04

Marija
U┐ytkownik

Ok, zabawa jest przednia, jeszcze troch─Ö wytrzymam big_smile

Stopka forum