Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-08-04 10:22:47

Katarzyna
U┐ytkownik

Re: Fenomen pana Darcy'ego

:evil: Dione chyba nikt z tob─ů nie wygra!
Dzi─Ökuj─Ö big_smile Pierwszy raz kto┼Ť pochwali┼é moje imi─Ö. Znacznie bardziej lubi─Ö Katarzyna ni┼╝ takie zwyk┼ée Kasia.

#52 2006-08-04 10:27:29

Dione
U┐ytkownik

:evil: Dione chyba nikt z tob─ů nie wygra!
Dzi─Ökuj─Ö big_smile Pierwszy raz kto┼Ť pochwali┼é moje imi─Ö. Znacznie bardziej lubi─Ö Katarzyna ni┼╝ takie zwyk┼ée Kasia.

Niezmiernie serdecznie dzi─Ökuj─Ö za uznanie big_smile
Ale czekam na dyskusj─Ö :twisted: :twisted:

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#53 2006-08-04 10:47:08

lady_kasiek
U┐ytkownik

Darcy jest szczery jest oddanymkumplem i wpsaniałym bratem a to też ważne często jest tak że obecni bracia to wredniaki

Tylko czy lubimy ka┼╝dego, kto nas intryguje?

Jest tajemniczy a to poci─ůga

A je┼Ťli chodzi o po┼Ťwi─Öcenie: wi─Öcej po┼Ťwi─Öcenia pokaza┼é Edward wyrzekaj─ůc si─Ö maj─ůtku (i Eleonory) dla dziewczyny, kt├│rej nawet nie kocha┼é

On jest w tym wypadku glupi nie tylko rujnuje swoje szcz─Öscie ale i Eleonory tylko dlatego bo brakuje mu odwagi ┼╝eby powalczy─ç o swoje szcz─Ö┼Ťcie o kobiet─Ö kt├│ra kocha. To darcy chce walczy─ç o swoje szcze┼Ťcie z rodzin─ů z opini─ů ba nawet z samym sob─ů

A pomoc Liddi? Ka┼╝dy przyzwoity cz┼éowiek umiej─ůcy pom├│c, by to zrobi┼é. Brandon pom├│g┼é Edwardowi i nikt o tym nie pami─Öta.

pami─Öta,. Ale to co innego bardzo lubi─Ö Barndonka big_smile ale to inna sytuacja Brandon nie mia┼é ch─Ötnego na pastora i wy┼Ťwiadczy┼é przys┼éuge Elinor Musial i tak znale┼║─ç proboszcza. Darcy musia┼é stan─ůc twarz─ů w twarz zcz┼éowiekiem kt├│ry go oczernia┼é chcial skrzywdzi─ç jego siostr─Ö i kt├│rego chcia┼éby nie widzie─ç ju┼╝ nigdy. Pobawi┼é si─Ö w sponsora dedektywa i jeszcze za┼éatwi┼é sobie fajnego zi─Öcia

Mi┼éo┼Ť─ç i przemiana: przemiany nie widz─Ö, a mi┼éo┼Ť─ç powoduje tylko, ┼╝e zaczyna si─Ö stara─ç. Bingley stara si─Ö od pocz─ůtku.

Darcy ma inny charakter sam to przyznaje jego nauczono od ma┼éego egoizmu walka z tym co w nas wpojono od ma┼éego dziecka jest ci─Ö┼╝ka i chwali si─Ö Darcemu ┼╝e pr├│buje z tym zerwac ┼╝e widzi ┼╝e to jest niew┼éa┼Ťciwe

A w okresie gdy Darcy wyjecha┼é, a Lizzy sp─Ödza czas z Wickhamem i w czasie poszukiwa┼ä Lidii, gdyby nie wspomnienia Lizzy, Darcy znikn─ů┼é by zupe┼énie z tych fragment├│w.

O nie on si─Ö caly czas gdzie┼Ť plata mo┼╝e nie jest to bardzo wyra┼║ne ale on Nie znika :twisted:

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#54 2006-08-04 11:12:42

Dione
U┐ytkownik

Szczery oddany kumpel i wspania┼éy brat - o ile dobrze sobie przypominam, to Knithley jest starszym bratem szwagra Emmy. I nie zauwa┼╝y┼éam, by kto┼Ť ocenia┼é go jako z┼éego brata. A lubiany jest wsz─Ödzie. Bingley te┼╝ jest doskona┼éym przyjacielem Darcy'ego. A je┼Ťli chodzi o jego uczucia braterskie, to przecie┼╝ mieszka nawet ze swoimi siostrami (a ich charakterki nie s─ů naj┼éagodniejsze). Ogromn─ů przyja┼║┼ä widac te┼╝ w "Perswazjach". Nie pami─Ötam dok┼éadnie nazwisk, ale chodzi mi o rodzin─Ö, u kt├│rej chorowa┼éa chyba Luiza po upadku i mieszkaj─ůcego z nimi kapitana, zar─Öczonego ze zmar┼é─ů siostr─ů pana domu. Mam nadziej─Ö, ze nie nakr─Öci┼éam za bardzo.
Tajemniczo┼Ť─ç intryguje, ale na ko┼äcu ksi─ůzki Darcy wog├│le nie jest tajemniczy. JA opowiada nam o wszystkim co by┼éo dla niego wa┼╝ne. Bardziej tajemniczy, moim skromnym zdaniem, jest Knithley, albo Wenthworth (o nim wiemy tylko, ┼╝e przez osiem lat by┼é na morzu i zdoby┼é maj─ůtek, ale co robi┼é i gdzie?).
M├│wisz, ┼╝e Edwardowi brakuje odwagi. Wr─Öcz przeciwnie. Odwag─Ö ma , w ko┼äcu przeciwstawi┼é si─Ö strasznej mamu┼Ťce. I nie m├│g┼é dla Eleonory zerwa─ç zar─Öczyn z Lucy. Bo honor i zasady na pierwszym miejscu. Za tak─ů postaw─Ö Lizzy doceni┼éa Darcy'ego. Obowi─ůzek, jest najwa┼╝niejszy dla d┼╝entelmena. Dlatego tak podkre┼Ťlam po┼Ťwi─Öcenie Edwarda. Darcy nie walczy wcale z rodzin─ů. Siostra jest zachwycona, ju┼╝ wi─Öcej problem├│w z najbli┼╝szymi mia┼é nawet Bingley. Przeciw Lizzy jest tylko ciotka. A ja nie zauwa┼╝y┼éam, ┼╝eby cioci─Ö wyj─ůtkowo kocha┼é czy powa┼╝a┼é. Odwiedza┼é j─ů raczej z obowi─ůzku ni┼╝ z ch─Öci.
Zi─Öcia sobie nie za┼éatwi┼é lol Najwy┼╝ej szwagra... Jednak nie powiem, zeby robi┼é to zupe┼énie bezinteresownie. Gdyby Wickham porzuci┼é Lidi─Ö, to rodzina okry┼éaby si─Ö ha┼äb─ů i ┼Ťlub z Lizzy by┼éby faktycznie dla niego dyshonorem. Ju┼╝ wola┼é si─Ö pom─Öczy─ç przez kilka dni, ni┼╝ przez ca┼ée ┼╝ycie s┼éysze─ç, ┼╝e po┼Ťlubi┼é zha┼äbion─ů kobiet─Ö.
Dlatego w┼éa┼Ťnie, ze Darcy sam przyznaje, ze zmieni┼é si─Ö, ja w to nie wierz─Ö. Poza tym jak na lepsze ma zmieni─ç si─Ö kto┼Ť absolutnie wspania┼éy? Od pocz─ůtku by┼é cz┼éowiekiem dobrym, honorowym. Dumny pozosta┼é, cho─ç dzieki El┼╝biecie zda┼é sobie z tego spraw─Ö i pr├│buje z tym walczy─ç. Jednak duma siedzi w ka┼╝dym z nas, wi─Öc nawet nasz idea┼é jej zupe┼énie nie wykorzeni. I Darcy nigdy nie by┼é egoist─ů. Pamietasz jak m├│wi o nim jego gospodyni? To jest w┼éa┼Ťnie najlepsze ┼Ťwiadectwo jego zalet.
Nie znika. Owszem. Ale pl─ůta si─Ö daleko. Henry Tilney w "Opactwie" jest przy Katarzynie ca┼éy czas. A ona zakochuje si─Ö w nim od razu i ca┼éy czas o nim my┼Ťli.
:twisted: :twisted:

#55 2006-08-04 11:15:48

elbereth
U┐ytkownik

Dione :!: Czy Ty za wszelk─ů cen─Ö pr├│bujesz nas przekona─ç, ┼╝e Darcy nie zas┼éuguje na to, by go lubi─ç :?: :!:

:twisted: :twisted: :twisted:

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#56 2006-08-04 11:29:57

Dione
U┐ytkownik

Ależ ja nic takiego nie powiedziałam smile
Ja chc─Ö tylko ustali─ç, czemu on a nie inny bohater JA zyska┼é tak─ů popularno┼Ť─ç, zw┼éaszcza u kobiet wink
W detektywa si─Ö bawi─Ö 8)

#57 2006-08-04 12:13:40

Marija
U┐ytkownik

Ja b─Öd─Ö swoje powtarza┼éa: ┼╝e popularno┼Ť─ç pana Darcy cho─çby na naszym forum jest skutkiem udanych ekranizacji i przystojnych aktor├│w odtwarzaj─ůcych t─Ö posta─ç. Poza tym, jest to prawdopodobnie najlepsza (najdowcipniejsza, naj┼╝ywsza itp.) powie┼Ť─ç JA, i st─ůd popularno┼Ť─ç jej g┼é├│wnego amanta pozytywnego przed ekranizacjami. Na nic wi─Öc Wasze, kochane moje, filologiczne analizy (bardzo interesuj─ůce sk─ůdin─ůd), bo w g┼éowie macie serial/film (do wyboru). Gdyby pana Darcy odstawi┼é aktor, kt├│ry zagra┼é kapitana Wentwortha :? , wcale by tu tyle zachwyconych panem Darcy pa┼ä i panienek nie by┼éo. Ot co lol Co Ty na to, Dione?

#58 2006-08-04 12:33:38

lady_kasiek
U┐ytkownik

Oczywi┼Ťcie ┼╝e szwagra. Ale ze mnie gapa.

Edward jest homorowy fakt ale czy jest fair w stosunku Do Eleonory/
Nie jest bo w trosce o sw├│j honor nie umie postara─ç si─Ö o kobiet─Ö kt├│r─ů kocha.

Brandona to ja bardzo lubi─Ö smilesmile

A darcy fakt to że go lubimy tak bardzo to zasługa aktorów. ale nie tylko JA stwrzyla go tak że ma on cechy które cenimy u innych bohaterów. U niegi jest magiczna kumulacja dużego lotka wink big_smile

CULTURA POPULAR...

#59 2006-08-04 17:21:19

fringilla
U┐ytkownik

A ja zawsze twierdzi┼éam i b─Öd─Ö si─Ö upiera─ç, ┼╝e mamy tu do czynienia z dzia┼éaj─ůcym na wi─Ökszo┼Ť─ç kobiet syndromem bad boya. Darcy na poczatku jest wynios┼éy i raczej antypatyczny i to wystarcza, ┼╝eby zaitrygowa─ç czytelniczki. A zmiana, jak─ů przechodzi pod wp┼éywaem mi┼éo┼Ťci do Lizzy dzia┼éa tylko na jego korzy┼Ťc - bo kt├│ra z nas nigdy nie marzy┼éa, zeby drania przemieni─ç w ┼éagodnego jak baranek amanta? To dzia┼éa na wyobra┼║ni─Ö - facet, kt├│ry zmienia si─Ö dla kobiety, do kt├│rego tylko ta jedna jedyna ma "klucz"... wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#60 2006-08-04 17:38:41

elbereth
U┐ytkownik

Z Marij─ů i lady_kasi─ů si─Ö nie zgodz─Ö - ja uwielbiam Darcy'ego ksi─ů┼╝kowego, a gdyby w ekranizacji mia┼é ko┼äsk─ů twarz kapitana Wentwortha, to po prostu film spocz─ů┼éby na dnie szafy. :twisted:

Syndrom bad boy'a ju┼╝ pr─Ödzej, ale co zmiany - z tego co pami─Ötam pewna osoba do┼Ť─ç przekonuj─ůco podda┼éa w w─ůtpliwo┼Ť─ç jej istnienie. :twisted:

Ale za to...

Droga Pani Detektyw big_smile ,

wreszcie mnie ol┼Ťni┼éo! Dostrzeg┼éam niew┼éa┼Ťciwo┼Ť─ç ca┼éego naszego post─Öpowania dedukcyjnego! big_smile A mianowicie: roz┼éo┼╝y┼éy┼Ťmy osob─Ö delikwenta (zw. panem Darcy'm) na czynniki pierwsze, tj. przyjemn─ů powierzchowno┼Ť─ç, du┼╝e zasoby materialne, inteligencj─Ö, wykszta┼écenie, intryguj─ůcy spos├│b bycia, ┼╝ywe uczucia, itp. itd. Por├│wnuj─ůc te cechy - ka┼╝d─ů z osobna - z cechami innych obywateli uzyska┼éy┼Ťmy nastpuj─ůcy wniosek: "wymienione w┼éa┼Ťciwo┼Ťci s─ů w┼Ťr├│d spo┼éecze┼ästwa na tyle powszechne, ┼╝e ┼╝adna z nich nie kwalifukuje delikwenta do przyznania mu pierwsze┼ästwa przed innymi m─Ö┼╝czyznami". I tu w┼éa┼Ťnie tkwi nasz b┼é─ůd: ┼╗ADNA z cech Darcy'ego nie jest oryginalna, ale WSZYSTKIE razem tworz─ů niepowtarzalny idea┼é kobiecych marze┼ä. big_smile big_smile big_smile

PS. Je┼Ťli i na to Dione znajdzie ripost─Ö, to znaczy, ┼╝e Darcy jest nic niewart, a nasze uwielbienie dla niego to jedynie ci─Ö┼╝ki i nieuleczalny przypadek choroby umys┼éowej. :twisted: :twisted: :twisted:

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...

#61 2006-08-04 17:41:56

lady_kasiek
U┐ytkownik

Toż mówiłam magiczna kumulacja.

Ja do ko┼äca za tym ┼╝e to tylko zas┼éuuga ekranizacji nie jestem bo wpierw przeczyta├│lam ksi─ů┼╝k─Ö a p├│┼║niej film 05 a kawa┼éek p├│┼║niej 95 big_smile

CULTURA POPULAR...

#62 2006-08-04 17:47:22

elbereth
U┐ytkownik

Toż mówiłam magiczna kumulacja.

Musia┼éam przeoczy─ç wink Ale innego wyja┼Ťnienia po prostu nie ma!!!

#63 2006-08-04 17:59:16

NieVe
U┐ytkownik

wniosek: "wymienione w┼éa┼Ťciwo┼Ťci s─ů w┼Ťr├│d spo┼éecze┼ästwa na tyle powszechne, ┼╝e ┼╝adna z nich nie kwalifukuje delikwenta do przyznania mu pierwsze┼ästwa przed innymi m─Ö┼╝czyznami". I tu w┼éa┼Ťnie tkwi nasz b┼é─ůd: ┼╗ADNA z cech Darcy'ego nie jest oryginalna, ale WSZYSTKIE razem tworz─ů niepowtarzalny idea┼é kobiecych marze┼ä. big_smile big_smile big_smile

jak ty to ┼Ťlicznie uje┼éa┼Ť :twisted: nio poprostu bingo big_smile

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#64 2006-08-04 18:03:45

NieVe
U┐ytkownik

Gdyby Wickham porzuci┼é Lidi─Ö, to rodzina okry┼éaby si─Ö ha┼äb─ů i ┼Ťlub z Lizzy by┼éby faktycznie dla niego dyshonorem. Ju┼╝ wola┼é si─Ö pom─Öczy─ç przez kilka dni, ni┼╝ przez ca┼ée ┼╝ycie s┼éysze─ç, ┼╝e po┼Ťlubi┼é zha┼äbion─ů kobiet─Ö.

ja mysle ze to nie było tak
przecie┼╝ on to zrobi┼é dla niej d┼éa Lizzy ┼╝eby nie musia┼é widzie─ç jesj smutku i ┼éez a po to aby by┼éa szcz─Ö┼Ťliwa... i nie ka┼╝dy"porz─ůdny" m─Ö┼╝czyzna rzuci┼é by sie na pomoc tylko dlatego bo tak nakazuje dobre wychowanie
poza tym w─ůtpie by Darcy by┼éby tak pyszny i my┼Ťla┼é wy┼é─ůcznie o sobie i swoim honorze.... co faktycznie by┼éo dla niego wa┼╝ne ale nie najwazniejsze....

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#65 2006-08-04 18:43:27

fringilla
U┐ytkownik

Syndrom bad boy'a ju┼╝ pr─Ödzej, ale co zmiany - z tego co pami─Ötam pewna osoba do┼Ť─ç przekonuj─ůco podda┼éa w w─ůtpliwo┼Ť─ç jej istnienie. :twisted:

Nie wazne - rzeczywista, czy nie, działa na wyobraźnię

Droga Pani Detektyw big_smile ,

wreszcie mnie ol┼Ťni┼éo! Dostrzeg┼éam niew┼éa┼Ťciwo┼Ť─ç ca┼éego naszego post─Öpowania dedukcyjnego! big_smile A mianowicie: roz┼éo┼╝y┼éy┼Ťmy osob─Ö delikwenta (zw. panem Darcy'm) na czynniki pierwsze, tj. przyjemn─ů powierzchowno┼Ť─ç, du┼╝e zasoby materialne, inteligencj─Ö, wykszta┼écenie, intryguj─ůcy spos├│b bycia, ┼╝ywe uczucia, itp. itd. Por├│wnuj─ůc te cechy - ka┼╝d─ů z osobna - z cechami innych obywateli uzyska┼éy┼Ťmy nastpuj─ůcy wniosek: "wymienione w┼éa┼Ťciwo┼Ťci s─ů w┼Ťr├│d spo┼éecze┼ästwa na tyle powszechne, ┼╝e ┼╝adna z nich nie kwalifukuje delikwenta do przyznania mu pierwsze┼ästwa przed innymi m─Ö┼╝czyznami". I tu w┼éa┼Ťnie tkwi nasz b┼é─ůd: ┼╗ADNA z cech Darcy'ego nie jest oryginalna, ale WSZYSTKIE razem tworz─ů niepowtarzalny idea┼é kobiecych marze┼ä. big_smile big_smile big_smile

To si┼éa naszych ulubionych ksi─ů┼╝ek i film├│w - zazwyczaj poakzuja nasze idea┼éy i mo┼╝emy sobie wzdycha─ç do woli, pod warunkiem, ┼╝e pogodzimy sie z tym, ┼╝e w zyciu takich nie ma, bo w przeciwnym razie, mo┼╝e byc to przyczyna k┼éopot├│w... wink Zreszta chyba nie zawsze chcia┼éayby┼Ťmy zy─ç z tymi, kt├│rych uwielbiamy w ksi─ůzkach czy filmach...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#66 2006-08-05 11:32:26

lady_kasiek
U┐ytkownik

Oj to ja już przepadłam.
Albo b─Ödzie wcieleniem romantycznego kochanka albo wyzw─Ö go┼Ťcia od troglodyt├│w

CULTURA POPULAR...

#67 2006-08-07 00:33:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

W ksi─ů┼╝ce mog─Ö do Darcyego wzdycha─ç jako do bohatera idealnego, ale w ┼╝yciu by mnie zanudzi┼é na ┼Ťmier─ç. Raczej preferuje tych normalnych urwis├│w big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#68 2006-08-07 08:35:59

pak4
U┐ytkownik

Najpierw czyta┼éem, potem ogl─ůda┼éem. A na dok┼éadk─Ö uroda aktor├│w nie robi na mnie wra┼╝enia (raczej aktorek). I musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e od pocz─ůtku lektury by┼éo dla mnie jasne, ┼╝e Lizzy i Darcy stan─ů na ┼Ťlubnym kobiercu, cho─ç autorka musi wymy┼Ťli─ç par─Ö przeszk├│d na poczekaniu. I ┼╝e to b─Ödzie bardzo szcz─Ö┼Ťliwe rozwi─ůzanie dla Lizzy.

Trudniej by mi by┼éo jednak wyja┼Ťni─ç dlaczego. Jest osobowo┼Ťci─ů -- to ju┼╝ napisa┼éem. Trzeba go zdoby─ç -- nie, oczywi┼Ťcie, Lizzy si─Ö nie stara, wr─Öcz przeciwnie (co okazuje si─Ö najlepszym sposobem na Darcy'ego) -- w ka┼╝dym razie wraz z trudno┼Ťciami podnosi si─Ö ocena. Warto te┼╝ pami─Öta─ç, ┼╝e Darcy to jedyny du┼╝y, pozytywny m─Öski bohater u JA, kt├│ry jest romantycznie nami─Ötny, nawet je┼Ťli zachowuje si─Ö wzorowo.

Bo "Duma i uprzedzenie" to najbardziej klasyczny romans w znanej mi tw├│rczo┼Ťci JA. Zerknijmy, prosze, na inne dzie┼éa -- "Rozwa┼╝na i romantyczna" -- historia Marianny praktycznie w og├│le nie toczy si─Ö wed┼éug schematu romansowego, a na ko┼äcu ma si─Ö w─ůtpliwo┼Ťci, czy ona nie wychodzi za m─ů┼╝ z szacunku i wdzi─Öczno┼Ťci. Elinor i Edward to przypadek bliski klasycznemu romansowi, ale jaki┼Ť wyciszony. Nie ma tak dramatycznych akcent├│w jak odmowa w┼éasnej r─Öki, jedynie oni oboje w ciszy ┼╝a┼éuj─ů swojej mi┼éo┼Ťci. W "Mansfield Park" sytuacja jest podobna -- Fanny jest na tyle nie┼Ťmia┼éa, ┼╝e o Edmunda nie zabiega, ten za┼Ť celuje Mary. Uczucia mo┼╝e i s─ů mocne, ale g┼é─Öboko skryte -- nie to co w "Dumie", gdzie poznajemy nami─Ötno┼Ť─ç Darcy'ego przy jego pierwszej pro┼Ťbie o r─Ök─Ö Lizzy. "Emma" to historia pomy┼éek g┼é├│wnej bohaterki, a ostateczne jej zam─ů┼╝p├│j┼Ťcie, to tyle┼╝ mi┼éy, co sztuczny koniec, a pan Kinghtly to raczej archetypowy starszy brat, ni┼╝ kochanek. Najbli┼╝sze klasycznego romansu, gdzie dwoje si─Ö nami─Ötnie kocha (no... mo┼╝e Lizzy nie od razu kocha Darcy'ego, ale jest przynajmniej nami─Ötna w swojej odmowie) s─ů "Perswazje", ale tam znowu mamy wyciszenie akcji, skromniutk─ů bohaterk─Ö (odmowa oddania swej r─Öki jest tam tylko wspominana) i mi┼éo┼Ť─ç narastaj─ůc─ů bez wybuch├│w nami─Ötno┼Ťci.[/url]

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#69 2006-08-07 08:36:12

NieVe
U┐ytkownik

a gdzie ty znalaz┼éa┼Ť jakiego┼Ť normalnego big_smile wink??
bo ja nigdzie takeigo nie widziałam :evil:

gg 6516634

#70 2006-08-07 08:39:15

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja nie znajduj─Ö ani Darcych ani normalnych urwis├│w same jaki┼Ť p├│┼éprodukty

CULTURA POPULAR...

#71 2006-08-07 08:41:53

NieVe
U┐ytkownik

to tak jak ja wink

gg 6516634

#72 2006-08-07 08:44:19

lady_kasiek
U┐ytkownik

A ja si─Ö boj─Ö ┼╝e to moja wiona, ┼╝e si─Ö naczyta┼éam anogl─ůda┼éam m─Öskich idea┼é├│w i teraz b─Ödzie lypa na resorach;/;/

CULTURA POPULAR...

#73 2006-08-07 08:54:14

NieVe
U┐ytkownik

eej a co masz sie rozdrabnia─ç na drobne;)
trzeba znac swoj─ů warto┼Ť─ç :twisted:
i uwa┼╝nie patrze─ç
bomo┼╝e jak w dumie najpierw bedziesz kogo┼Ť nienawidzic... a p├│┼║niej :twisted:

gg 6516634

#74 2006-08-07 09:08:56

lady_kasiek
U┐ytkownik

No ja w┼é─ů┼Ťnie nie wiem czy przypadkiem tak nie pogrzeba┼éam psa tutaj ;/w podobny spos├│b.

Ehhh cz┼éowiek to jednak b┼é─ůdz─ůce stworzenie jest

Wla┼Ťnie to jest plus Darcego on jest sk┼éonny na ni─ů czekac i nie ho┼édowac zawodowi jakiemu dozna┼é. Czeka na ni─ů

CULTURA POPULAR...

#75 2006-08-07 09:30:57

Marija
U┐ytkownik

Jak patrz─Ö na pryszczatych z piwem w ┼éapach, to w zasadzie robi mi si─Ö niedobrze. :? M─Ö┼╝czy┼║ni dojrzewaj─ů po czterdziestce. "Srebro na skroniach, z┼éoto w kieszeniach, ┼╝elazo w.. . :oops: lol Najwyra┼║niej pan Darcy by┼é przedwcze┼Ťnie dojrza┼éy, ┼╝e mi si─Ö podoba roll :?:

Stopka forum