Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-07-18 20:49:47

lady_kasiek
U┐ytkownik

Kontynuacje w internecie

Zwracam sie do szanownego zgromadzenia z pokorn─ů prosb─ů czy ktos wie gdzie znajd─Ö Kontynuacje dzie┼é JA w internecie w bblotekach prowincji ci─Ö┼╝kie zadanie dwie mam ale zeskanowanie ich troszk─Ö mi zajmie.
Tak wi─Öc b─Öd─Ö wdzi─Öczna za pomoc jakby ktos wiedzia┼é jeszcze czy znajd─Ö gdzie┼Ť w sieci "Lady Susan" "Watson├│w" i "Sandation" to bed─Ö niewymownie wdzi─Öczna.

Sonet jakowy┼Ť napisze lub co┼Ť innego

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#2 2006-07-18 20:58:37

caroline
U┐ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Kontynuacje to jedna bajka - nie wiem, gdzie s─ů w internecie, ale wymienione przez Ciebie Lady Susan, Watson├│w i Sanditon mo┼╝na znale┼║─ç tu:
http://www.literatura.net.pl/ - trzeba si─Ö zaerjestrowa─ç.

tu jest te┼╝ Emma:
http://www.pbi.edu.pl/index.html

#3 2006-07-18 21:01:50

lady_kasiek
U┐ytkownik

Sonet ju┼╝ si─Ö pisze wink

Wiem ┼╝e to bajka ale ja mam manie gromadzenia ksi─ůzek roll

CULTURA POPULAR...

#4 2006-07-18 21:06:35

caroline
U┐ytkownik

Nie mam aż takich wymagań, może być limeryk lol

#5 2006-07-18 21:11:46

lady_kasiek
U┐ytkownik

Bedzie sonet godny Petrarki(ino nie do Laury)

ale no kurde szukam kontynuacji W chaupie(pod strzech─ů) mam Pembrley i Eleonore i Marianne mo┼╝e dorw─Ö niedobran─ů par─Ö ale z Emm─ů a tym bardziej z ksi─ů┼╝kami tej drugiej pani to b─Ödzie klopot hmm

Dzi─Ökuje za pomoc big_smile
allegro jest spalonne bo chce to poza rodzicami za┼éatwic( nie chce ┼╝eby wiedzieli ile tak na prawd─Ö inwestuj─Ö w ksi─ů┼╝ki bo mnie wydziedzicz─ů)

CULTURA POPULAR...

#6 2006-07-19 15:47:26

Gandzia
U┐ytkownik

Ja te┼╝ szukam jakichkolwiek ci─ůg├│w dalszych lol ksi─ů┼╝ek Jane Austen bo dos┼éownie nic nie czyta┼éam :cry: na allegro nie mog─Ö kupi─ç bo m├│j brat ma konto i jak ostatnio kupi┼éam Mansfield Park za prawie 40 z┼é to moja mama dzi─Öki mojemu kochanemu braciszkowi si─Ö dowiedzia┼éa i prawie w stanie przedzawa┼éowym opierdzieli┼éa mnie niemo┼╝liwie tak ┼╝e mam ograniczone fundusze na ksi─ů┼╝ki :cry: dodam ┼╝e u mnie w prawie 80 tysi─Öcznym mie┼Ťcie s─ů tylko 2 biblioteki i oczywi┼Ťcie nie ma ┼╝adnych kontynuacji i w og├│le trudno o jak─ůkolwiek dobra ksi─ů┼╝k─Ö :cry: Prosz─Ö jak─ů┼Ť dobr─ů dusz─Ö czy ma skany lub cokolwiek innego z kontynuacjami.Prosze o pomoc :oops:

Richard Armitage chodz─ůcy idea┼é.

gg 8006519

#7 2006-07-19 16:09:01

lady_kasiek
U┐ytkownik

ja jak nic nie znajd─Ö zeskanuj─Ö dwie g├│ra trzy ksi─ůzki pani Tennant tak wi─Öc jak co┼Ť to wysl─Ö smile

CULTURA POPULAR...

#8 2006-07-19 16:09:53

Gandzia
U┐ytkownik

Dzi─Öki : )

gg 8006519

#9 2006-07-19 16:13:17

Gandzia
U┐ytkownik

A mam jeszcze takie pytanie czy te linki z Ani─ů z Zielonego Wzg├│rza ze strony YouTube to mo┼╝na jako┼Ť zapisa─ç na komputerze? Nie pytam si─Ö brata bo zaraz b─Ödzie si─Ö dar┼é na mnie ┼╝e za┼Ťmiecam komputer takim czym┼Ť jak Ania z zielonego wzg├│rza a jak nie b─Ödzie wiedzia┼é ┼╝e mam to na kompie to wszyscy b─Öd─ů zadowoleni big_smile wiem ┼╝e to nie na temat ale nie chce misie szuka─ç dzia┼éu w kt├│rym mog┼éabym ten post umie┼Ťci─ç.

gg 8006519

#10 2006-07-19 16:15:11

lady_kasiek
U┐ytkownik

W┼éasnie ja te┼╝ nie wiem jak cos takiego zapisac. Ja mam swietny filmik najlepsze akcje casillasa i jak chcia┼éam to na dysk ┼Ťci─ůgn─ů─ç to mnie z kolei te┼╝ brat zjecha┼é(cho─ç sam mi pokaza┼é) ale nie wyt┼éumaczyl sad

CULTURA POPULAR...

#11 2006-07-19 16:17:32

Gandzia
U┐ytkownik

faceci sa beznadziejni i nie mo┼╝na na nich polega─ç :evil: zobacz─Ö mo┼╝e jak mu zap┼éace to poka┼╝e mi jak ┼Ťci─ůgn─ů─ç to wtedy podziel─Ö si─Ö to wiedza na forum wink

gg 8006519

#12 2006-07-19 16:20:43

Robert_Benett
U┐ytkownik

Prosz─Ö nie uog├│lniac o wszystkich facetach..czuj─Ö si─Ö dotkni─Öty..to samo mozna by powiedzie─ç o Paniach.

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#13 2006-07-19 16:25:32

Gandzia
U┐ytkownik

PRZEPRASZAM mia┼éam na my┼Ťli tylko mojego brata big_smile

gg 8006519

#14 2006-07-19 17:40:58

lady_kasiek
U┐ytkownik

R├│┼╝nie bywa zar├│wno m─Ö┼╝czy┼║ni jak i panie bywaj─ů beznadziejnymi typami niestety roll

CULTURA POPULAR...

#15 2006-07-27 03:01:06

Marianna
U┐ytkownik

Kontynuacje Pani Tennant mo┼╝na znale┼╝─ç na Allegro. W rankingu nieprzyzwoitych cen prym wiedzie Pemberley (dochodzi prawie do 100z┼é), Niedobrana para, z tego, co zaobserwowa┼éam, zazwyczaj idzie za ponad 30z┼é (cena na ok┼éadce, to 12z┼é, o ile dobrze pami─Ötam) Pozosta┼ée dwie (Zakochan─ů Emma i Eleonor─Ö... ) mo┼╝na chyba kupi─ç taniej. Je┼Ťli chodzi inne kontynuacje wydane przez Wydawnictwo Rachocki s─ů chyba nie do zdobycia. Ja posiadam wyszystkie, wi─Ökszo┼Ť─ç w oryginale (tzn w formie ksi─ů┼╝ki), a cz─Ö┼Ť─ç kserowan─ů. My┼Ťl─Ö, ┼╝e kserowanie, to niez┼éy pomys┼é (skoro nak┼éad si─Ö wyczerpa┼é, a ksi─ů┼╝ki nie maj─ů zdolno┼Ťci rozmna┼╝ania si─Ö sad(). W du┼╝ych miastach, mo┼╝e te ksi─ů┼╝ki s─ů w bibliotekach. Dla os├│b z Krakowa: Pemberley i Niedobrana para (i chyba pozosta┼ée pani Tennant te┼╝) s─ů w Bibliotece Jagiello┼äskiej, a "Zarozumia┼éo┼Ť─ç" Julii Barrett (cd DiU) jest w Bibliotece Ma┼éopolskiego Instytutu Kultury na rynku (Rynek G┼é├│wny 25).
Bardzo dawno nie odwiedza┼éam tego forum, Czy┼╝by mnie wzrok myli┼é, czy tu si─Ö pojawi┼é jaki┼Ť m─Ö┼╝czyzna-nieadmin 8O No dobra, g┼éupi komentarz, nie b─Öd─Ö nikogo tu pi─Ötnowa─ç z powodu p┼éci (a mo┼╝e to rodzina admina hihi) Wybaczcie, po prostu dawno mnie tu nie by┼éo. A wracaj─ůc do tematu, mo┼╝e osoby z wi─Ökszych miast, kt├│re znalaz┼éy kontynuacje w jakich┼Ť zapyzia┼éych bibliotekach, kt├│re nie maj─ů katalogu internetowego, mog┼éy by podzieli─ç si─Ö tymi cennymi informacjami??

#16 2006-07-27 09:26:07

NieVe
U┐ytkownik

to czy ktos w końcu wie jak zapisać to z youtube na komputer?? :?

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#17 2006-07-27 09:34:59

Robert_Benett
U┐ytkownik

Droga Marianno! uwa┼╝asz ┼╝e m─Ö┼╝czyznie nie wypada czyta─ç ksi─ů┼╝ek JA?skoro dziwisz si─Ö obecno┼Ťci Pan├│w na forum?

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#18 2006-07-27 13:03:57

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja mam w ksi─ů┼╝kowej wersji MEleonor─Ö i Mariann─Ö oraz Pemberley mog─Ö pokserowa─ç
a ertszt─Ö jak kto┼Ť mo┼╝e zkserowa─ç to bardzo bym prosi┼éa. Bo na reszt─Ö mam zaledwie nik┼éy cienik szansy :cry:

CULTURA POPULAR...

#19 2006-07-27 13:09:19

Marianna
U┐ytkownik

hmmm big_smile big_smile big_smile , co┼Ť mi tu nie wysz┼éo :? :? :oops:

#20 2006-07-27 13:21:25

Marianna
U┐ytkownik

Robercie, oczywi┼Ťcie, ┼╝e wypada!!!, ale niestety ma┼éo jest takich sad sad (chyba, ┼╝e si─Ö nie ujawniaj─ů, ale to tym gorzej). Swoj─ů drog─ů zastanawiam si─Ö, kt├│ry z bohater├│w Austen czyta┼éby jej powie┼Ťci... hmm, mo┼╝e Willoughby albo Edward Ferrars, a mo┼╝e Collins w skryto┼Ťci (w nadziei, ┼╝e znajdzie tam jakie┼Ť b┼éyskotliwe komplementy do swojej kolekcji:)
lady_kasiek, mog─Ö skserowa─ç Zakochan─ů Emm─Ö, ale to by troch─Ö potrwa┼éo i nie wiem czy by si─Ö op┼éaca┼éo, bo Z.E jest na Allegro do┼Ť─ç tania (a tak w og├│le to nie jest rewelacyjna, jak wszystkie z reszt─ů kontynuacje pani Tennant)

#21 2006-07-27 13:25:38

Gandzia
U┐ytkownik

Ze stronu YouTube nie mo┼╝na nic ┼Ťci─ůgn─ů─ç. M├│j brat sprawdza┼é i pr├│bowa┼é i powiedzia┼é, ┼╝e nic si─Ö nie ┼Ťci─ůgnie a on zna sie na tym bo od kompa praktycznie nie odchodzi wiec przykro mi ale nie da rady :cry:

gg 8006519

#22 2006-07-27 14:53:27

Marianna
U┐ytkownik

Zakochana Emma na Allegro za 4 z┼é : http://www.allegro.pl/item117849924_zak … nnant.html

#23 2006-07-27 15:44:59

lady_kasiek
U┐ytkownik

U mnie konto ma tatu┼Ť wi─Öc lipa ale my┼Ťle nad kupnem tej Emmy w┼éa┼Ťnie big_smile ale ostatnio posz┼éo mi tyle na knigi ┼╝e wola┼éabym aby m├│j rodziciel nie mia┼é o tym zbyt du┼╝ego pj─Öcia

CULTURA POPULAR...

#24 2006-07-28 17:20:21

Gandzia
U┐ytkownik

Sk─ůd Ja to znam big_smile u mnie konto na allegro ma m├│j brat wi─Öc te┼╝ nie mog─Ö kupowa─ç bo dziwnym trafem rodzice zaraz wiedz─ů o tym co kupi┼éam i za ile zw┼éaszcza je┼Ťli idzie o ksi─ůzki :x

gg 8006519

#25 2006-07-28 21:40:37

Robert_Benett
U┐ytkownik

Przecież mozecie same się zarejestrowac i załoźyć sobie konta..To przecież nie problem

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

Stopka forum