Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2007-10-17 19:18:20

snowdrop
Użytkownik

Re: Matthew MacFadyen i Colin Firth. Wol? tego pierwszego... :D

Ja tam wole MM jako Darcy'ego. Mo?e nie gra idealnie dumnego Darcy'ego ale do mnie trafia. Colin jaki? taki sztywny.

#52 2007-10-17 20:09:52

fanturia
Użytkownik

Darcy mia? by? sztywny ;P

#53 2007-10-17 22:03:00

AineNiRigani
Użytkownik

fanturia napisał:

Darcy mia? by? sztywny ;P

Dok?adnie big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#54 2007-10-17 23:37:48

Vasco
Administrator

To z zimna w mokrej koszuli...

#55 2007-10-17 23:51:05

Dione
Użytkownik

No ja nie chcem si? czepia?, ale jak Mathew w deszczu biega? za Keir? to te? koszulin? mia? mokr?. Tylko, ?e Mathew w Dumie by? jaki? taki smutny. Tak jakby jego Darcy ju? w pierwszej scenie arbuza dosta?, a nie w po?owie filmu.

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#56 2007-10-18 07:10:20

AineNiRigani
Użytkownik

a mo?e on byl u wrozki i dowiedzial sie ze dostanie kosza i tak sie zdenerwowal, ze nie wysluchal do konca?

#57 2007-10-18 07:33:59

fanturia
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

a mo?e on byl u wrozki i dowiedzial sie ze dostanie kosza i tak sie zdenerwowal, ze nie wysluchal do konca?

big_smile

#58 2007-10-18 08:41:11

snowdrop
Użytkownik

Ja wiem ?e wy wszystkie uwielbiacie Colinka smile. Wole smutnego Matthew ni? mega sztywnego CF. No tak jako? mam i ju?.

#59 2007-10-18 08:56:39

Akaterine
Administrator

A widzia?a? wersj? 1940 lub 1980? Tam to dopiero Darcy sztywny jest. Oliver mo?e jeszcze nie jest taki z?y, ale ten drugi...

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#60 2007-10-18 09:26:27

fanturia
Użytkownik

snowdrop napisał:

Ja wiem ?e wy wszystkie uwielbiacie Colinka smile. Wole smutnego Matthew ni? mega sztywnego CF. No tak jako? mam i ju?.

Ja nie big_smile Ale uwa?am, ?e pasuje to tej roli. Dumny, wynios?y, zadufany... wink

#61 2007-10-18 12:56:59

AineNiRigani
Użytkownik

cÓ?, WYSTARCZY POCZYTAC MOJE WCZESNIEJSZE WYPOWIEDZI NA TEMAT COLINA I OBECNE big_smile (sorki za capsa, ale nie chce mi sie pisac na nowo big_smile)
Czeka?am na P&P z Mateuszem bardzo d?ugo i wyt?sknieniem na jakiegos fajnego darsika. Cóz, przekona? mnie jedynie do Colina.

#62 2007-10-18 13:55:48

snowdrop
Użytkownik

Tych starszych wersji nie widzia?am.

Aine a nie uwa?asz, ?e Richard A. zwany Ryskiem nie by?by tym idealnym panem Darcym. Ja mysl? ?e tak. smile.

#63 2007-10-18 14:25:47

Akaterine
Administrator

Ja my?l?, ?e nie, ale g?ównie dlatego, ?e postac Thorntona za bardzo kojarzy si? z Darcy'm i wygl?da?oby tak, jakby Armitage gra? dwóch Darcy'ch albo dwóch Thornton'ów wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#64 2007-11-24 19:58:51

katada
Użytkownik

u mnie jest tak:
Gdy ogl?dam DiU z 95 r. jestem szale?czo zakochana w Darcym granym przez Firtha,
jednak, gdy ogl?dam wersj? kinow? to nie mog? si? wr?cz oprze? MM... wi?c sama nie wiem.. big_smile

"I never wish to be parted from you, from this day on.
My affections and wishes have not changed,
but one word from you will silence me forever."

http://a-lot-of-love.mylog.pl Moje opowiadanie smile

#65 2008-02-27 19:27:39

Caitriona
Użytkownik

Jak dla mnie jedyny pan Darcy to Firth. Lubi? Mateuszka, ale jego kreacja mnie nie przekonuje.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#66 2008-02-28 00:32:05

emmanuella
Użytkownik

moze dlatego (a nawet napewno:) ) ze na poczatku obejzalam DiU '05 to wole Mateusza jako pana Darcy'ego i nic mnie nie przekona ze Firth jest lepszy
NADA

#67 2008-02-28 10:02:54

Mike Moriarty
Użytkownik

Matthew wyglada troche jak taki zagubiony piesek, ktorego trzeba przygarnac i pocieszyc. :-) Z kolei Collin jest strasznie nadety, az bierze ochota ukluc go szpileczka... ;-) No, z dwojga zlego wole glaskanego Mateuszka niz strojacego fochy Collina.

#68 2008-02-29 17:59:10

Tamara
Użytkownik

Ale Darcy nie by? ani zagubiony ani g?askania nie wymaga? , by? dumnym facetem znaj?cym , nawet przeceniaj?cym swoja warto?? , trzymaj?cym wszystkich na dystans i w tej roli Colin by? idealny , a Matthew - no taka zmok?a sierota spod mostu , nawet uczesa? si? jako? nie potrafi? i ciuchy na nim sm?tnie zwisa?y , jakby za du?e...

#69 2008-03-01 14:44:25

AineNiRigani
Użytkownik

A ja sie chyba powielac nie musze, co? ;P

#70 2008-03-01 17:44:44

ptasia
Użytkownik

Tamara napisał:

Ale Darcy nie by? ani zagubiony ani g?askania nie wymaga? , by? dumnym facetem znaj?cym , nawet przeceniaj?cym swoja warto?? , trzymaj?cym wszystkich na dystans i w tej roli Colin by? idealny , a Matthew - no taka zmok?a sierota spod mostu , nawet uczesa? si? jako? nie potrafi? i ciuchy na nim sm?tnie zwisa?y , jakby za du?e...

Tamaro, z ust mi wyj??a?. Ale Matthew imho ?wietnie by si? nadawa? na naszego "polskiego Darcy'ego": Jurka Hajduka z Szóstej klepki Musierowicz.

I meant something less mournful, dearest...
Co? nieco?

#71 2008-03-01 18:04:01

AineNiRigani
Użytkownik

Mateusz to tak strasznie podobny by? do tego spaniela z P&P 05. nawet tak samo siedzia?, taki sam wyraz pyska (?? smile )
Colin przez po?owe filmu wygl?da? jak bokser, druga po?ow? jak seter - jak ju? tak kynologicznie zajecha?am big_smile

#72 2008-03-01 19:12:24

Tamara
Użytkownik

Colin seterem???

#73 2008-03-03 06:17:55

Loana
Użytkownik

Tamara napisał:

LOL!!!
Dobry opis - podpisuje sie pod nim smile.

Mike, a Ty widziales wszystkie szesc odcinkow P&P 1995? Czy tylko te dwa pierwsze?

Mateusz w sumie nie jest brzydki, ale jest taki pospolity jak dla mnie... mimo wszystko nie wyglada jak arystokrata, a przeciez Darcy byl arystokrata.

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#74 2008-03-04 10:01:50

mizzia
Użytkownik

Dla mnie Colin to idealny Darcy. Jest taki przystojny i m?ski, ten jego g?os i spojrzenie... ech... Jak obejrz? sobie pana C. w telewizorni a potem zerkam na mojego prywatnego ch?opa, to mam ochot? spakowa? si? natychmiast, wyjecha? do Anglii i wymieni? go na lepszy model (czyt. podobnego do Colina ;P ).
Co do MM, to nie mo?na mu odmówi? tego, ?e jest przystojny wr?cz pi?kny. W jego oczach mo?na by si? utopi?. G?os i spojrzenie zniewalaj?ce ale... Brakuje mu tej charyzmy, któr? ma Colin. W filmie wygl?da na bardziej zagubionego ni? dumnego. W samej powierzchowno?ci nie brakuje nic ani jednemu ani drugiemu i obaj wizualnie s? dobrani do roli jak? zagrali, ale bior?c pod uwag? ich gr? aktorsk? zdecydowanie stawiam na Colina. Aktor przez du?e "A"!

#75 2008-03-04 10:25:15

Mike Moriarty
Użytkownik

W miedzyczasie obejrzalem "Dziennik Bridget" z Collinem i zmienilem zdanie - tak, Colin Firth to lepszy pan Darcy. Ale Matthew Macfadyen gral z Keira Knightley - czyli dostal najlepsza Elizabrth, jaka dali w jakimkolwiek filmie. ;-P W tym ukladzie, Darcy'ego moze grac nawet Charlie Chaplin, i tak nikt nie zwroci uwagi... ;-D Nie musial sie facet starac, i widac sie nie staral.

Stopka forum