Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-07-15 17:18:22

cassandra
U┐ytkownik

Keira jako Elisabeth Bennet

Keira jest na prawd─Ö pi─Ökn─ů dziewczyn─ů- podziwiam jej urod─Ö g┼é├│wnie za "Pirat├│w"- gdzie wspaniale wygl─ůgada┼éa w kostiumie historycznym i przyzwoicie gra┼éa. Natomiast jej kreacja Lizzy mnie rozczarowa┼éa- po pierwsze ma za ┼éadn─ů buzi─Ö- a przecie┼╝ Lizzy nie by┼éa specjalnie ┼éadna, ale m─ůdra i mia┼éa du┼╝o wdzi─Öku. Po drugie jej gra jest histeryczno-dramatyczna- bardziej stosowna dla Marianny ( "Rozwa┼╝na i romantyczna") ni┼╝ dla El┼╝biety o cietym j─Özyczku i ogromnym poczuciu humoru. PO trzecie warunki fizyczne: ten uporyczywie podkre┼Ťlany brak biustu robi sm─Ötne wra┼╝enie- te sukinie wisia┼éy na niej jak na niedo┼╝ywionej sierotce- my┼Ťl─Ö, ze mo┼╝na je by┼éo jednak delikatnie dopasowa─ç do posiadanych walor├│w i by┼éoby to z korzy┼Ťci─ů dla og├│lnego wizerunku kreowanej postaci.Na pewno nie jest ona Lizzy z moich wyobra┼╝e┼ä, niestety :cry:

#2 2006-07-15 18:08:51

Katarzyna
U┐ytkownik

Re: Keira jako Elisabeth Bennet

A mnie Keira jako Lizzy bardzo si─Ö podoba. I mo┼╝e w┼éa┼Ťnie to,┼╝e jest p┼éaska mia┼éo podkre┼Ťla─ç,┼╝e nie jest idea┼éem urody. Podoba mi si─Ö szczeg├│lnie ta scena kiedy jest w Pemberley i ogl─ůda popiersie Darcy'ego, uwa┼╝am,┼╝e wtedy ┼Ťwietnie zagra┼éa.

#3 2006-07-15 18:12:23

megg
U┐ytkownik

ju┼╝ jest tu w─ůtek "Keira Knightley"smile tam ju┼╝ wertowa┼éy┼Ťmy jej rol─Ö w "P&P"'05.Zajrzyj-na pewno znajdziesz opinie zgodne z Twoj─ů, ale te┼╝ polemiczne (np. moj─ů wink )

#4 2006-07-15 18:14:02

megg
U┐ytkownik

m├│j poprzedni post jest do Cassandry:) nie spodziewa┼éam si─Ö, ┼╝e kto┼Ť mnie uprzedzi:)

#5 2006-08-16 16:10:14

Elizabeth
U┐ytkownik

Piszesz, że Lizzy nie była specjalnie ładna, ale ona przecież była ładna.
Była tylko mniej ładna niż Jane. Mnie podoba się Keira jako Lizzy.

#6 2006-08-17 16:10:43

Gandzia
U┐ytkownik

Nie mam nic do Keiry ale momentami wkurza┼é mnie ten jej idiotyczny u┼Ťmiech pewnie to by┼éo wymuszone scenariuszem ale naprawde dla mnie to jest po prostu irytuj─ůce.

Richard Armitage chodz─ůcy idea┼é.

gg 8006519

#7 2006-08-17 19:17:57

pak4
U┐ytkownik

Keira... c├│┼╝ -- w tle rozwija si─Ö dyskusja o "klasycznym pi─Öknie". Ot├│┼╝ Keira klasyczn─ů pi─Ökno┼Ťci─ů nie jest. I jako taka nie┼║le pasuje do roli Lizzy.

Co do u┼Ťmiechu -- wola┼éem Jennifer Ehle z jej gr─ů oczami, ni┼╝ u┼Ťmiechy Keiry. Ale rozumiem, ┼╝e to efekt kondensacji tre┼Ťci i podkre┼Ťlenie zuchwa┼éo┼Ťci Lizzy.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#8 2006-08-17 19:36:48

zovka
U┐ytkownik

Mnie u┼Ťmiech Keiry wydaje si─Ö taki ┼╝ywy i bez skrupu┼é├│w, jak przysta┼éo Lizzie. Aktorka pi─Ökna nie jest, ale bardzo urocza, o charakterystycznej urodzie i lekko wysuni─Ötej dolnej wardze. Poza tym jej uroda jest bardzo naturalna i delikatna, co podkre┼Ťla charakter Elisabeth. Takiej stanowczej, zadzieraj─ůcej nosa, a z drugiej strony bardzo wra┼╝liwej.

Somewhere in the music i can hear the bells.

#9 2006-08-23 13:31:13

Dione
U┐ytkownik

A ja widz─ůc u┼Ťmiech Keiry mam wra┼╝enie, ┼╝e cierpi na szcz─Öko┼Ťcisk. Co do urody to poza brakiem biustu jest ┼Ťliczna. I ma w sobie naturalno┼Ť─ç. A jednak wola┼éam w roli Lizzy Jennifer. By┼éa taka mniej ... nowoczesna 8) Keira jest w Dumie troszk─Ö nie z tej bajki.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#10 2006-08-23 14:26:25

Marija
U┐ytkownik

Eeeee, Keira jest za chuda. Czy┼╝by pan Darcy gustowa┼é w anorektyczkach? Zdecydowanie Jenifer Ehle. I rzeczywi┼Ťcie, uroda Keiry jest dla mnie zbyt dzisiejsza. roll

#11 2006-09-05 11:22:15

megg
U┐ytkownik

A mnie si─Ö wydaje,┼╝e one to zagra┼éy tak r├│┼╝nie, ┼╝e trudno je por├│wna─ç. Id─ůc na kompromis ze sob─ů, mog─Ö powiedzie─ç tak: Keira mi si─Ö podoba┼éa jako Lizzy, gdy┼╝ bardziej mi ona pasuje do roli dziewczyny pe┼énej m┼éodzie┼äczej ┼Ťwie┼╝o┼Ťci, kt├│ra ┼Ťmieje si─Ö i ci─ůgle gdzie┼Ť biega. Jest lekka i delikatna. Jest ┼éadna, ale nie klasycznie pi─Ökna, do czego mo┼╝emy te┼╝ podpi─ů─ç jej figur─Ö-w tamtych czasach rzeczywi┼Ťcie nie by┼éaby uznana za pi─Ökno┼Ť─ç i to mi akurat tu pasuje. Poza tym w ksi─ů┼╝ce pojawia si─Ö wzmianka o tym, ┼╝e Lizzy by┼éa zgrabna, ale nie mocno zbudowana-nawet 16-letnia Georgiana by┼éa mocniejszej figury; Jane te┼╝ by┼éa od niej ci─Ö┼╝sza. Zatem Keira bardzo mnie przekona┼éa. Jennifer by┼éa cudowna, ale ona pokaza┼éa Lizzy-kobiet─Ö, Keira Lizzy-dziewczyn─Ö. Natomiast mog─Ö z czystym sumieniem powiedzie─ç, ┼╝e Jennifer jest na pewno lepsz─ů aktork─ů. Wida─ç po niej, ┼╝e jest w tym kierunku wykszta┼écona, ┼╝e ma znakomity, wyniesiony z teatru, warsztat-nie tylko po repertuarze gest├│w, mimice, sposobie poruszania si─Ö, ale te┼╝ wystarczy jej pos┼éucha─ç (sposobu m├│wienia i si┼éy g┼éosu). Mog─Ö j─ů sobie tylko wyobrazi─ç na deskach-nie dziwi mnie, ┼╝e dosta┼éa nagrod─Ö Tony.

Co do szcz─Öko┼Ťcisku Keiry-ja jestem przekonana, ┼╝e ona to ma. Ma┼éo tego, wydaje mi si─Ö, ┼╝e ona ma przodozgryz. To te┼╝ s┼éycha─ç po sposobie jej m├│wienia. W ka┼╝dym razie budowa jej dolnej ┼╝uchwy na to mi wskazuje i obawiam si─Ö, ┼╝e kto┼Ť si─Ö powienien tym u niej zaj─ů─ç, bo to przewa┼╝nie si─Ö pog┼é─Öbia. Ale mimo tego, te┼╝ wydaje mi si─Ö ona ca┼ékiem urocza smile

#12 2006-09-05 12:33:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

Megg nic doda─ç nic uj─ů─ç - zgadzam si─Ö z Toba w pe┼éniastej pe┼éni (poza fragmentem ze szczeko┼Ťciskiem. Nie znam sie na tym wi─Öc, nie mam w tej sprawie zdania) big_smile[/img]

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#13 2006-09-05 19:25:40

megg
U┐ytkownik

Aine, ja ostanio mia┼éam prawie 20 godzin wyk┼éad├│w o zgryzie i skr├│conych w─Ödzide┼ékach i jak w ko┼äcu znalaz┼éam chwil─Ö, to w┼é─ůczy┼éam sobie Keir─Ö i wszystko mi tak pasuj─Ö, ┼╝e zacz─Ö┼éam si─Ö a┼╝ martwi─ç o dziewczyn─Ö big_smile

#14 2006-09-05 19:30:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

jeny┼Ťciewy, to wy tam na tej historii literatury macie wyk┼éady z logopedii?

#15 2006-09-05 19:33:19

megg
U┐ytkownik

Nie, ale logopedia to moje drugie studia. A jaki fajny sta┼╝ big_smile

#16 2006-09-05 22:29:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

no tak, te s┼éynne drugioe studia. Wko┼äcu sie wygada┼éa┼Ť big_smile
Ja posz┼éam w inn─ů dzia┼ék─Ö big_smile

#17 2006-09-05 22:38:54

megg
U┐ytkownik

Ale ja nie ukrywa┼éam nigdy tych drugich, po prostu nie m├│wi┼éam, bo nie maj─ů ┼╝adnego zwi─ůzku z forum smile Ale jak s┼éucha┼éam o tych przodozgryzach, to ca┼éy czas widzia┼éam t─Ö nieszcz─Ösn─ů Keir─Ö...
Aine, ja mam nadzieję, że Twoja druga działka nie ma nic wspólnego ze szpitalem psychiatrycznym i pałami.......... big_smile

#18 2006-09-05 22:51:02

AineNiRigani
U┐ytkownik

hmm. Teoretycznie nie, ale praktycznie ...

#19 2007-02-05 11:22:49

mara7
U┐ytkownik

Keira jako Lizzy...hmmm...Pi raz pierwszy gdy obejrza┼ém DiU wszystko by┼éo pi─Ökne. Zachwyt itp.Ale teraz jak mia┼éam mozliwo┼Ť─ç zobaczenia te┼╝ DiU z 1995r. z Jennifer Ehle.I r├│znica jest. Keira by┼éa stanowczo za chuda.To a┼╝ razi┼éo!!Przecie┼╝ ona nawet biustu nie ma :p.┼éadna jest-trzeba jej przyzna─ç ale tak jak powy┼╝ej pisali┼Ťcie, przynajmniej niekt├│rzy-NIE jest PI─ÖKNa.Sprawia czasami w filmie wra┼╝enie niedojrza┼éej, za m┼éodej i zbyt dziecinnej -w przeciwie┼ästwie do Pana Darcego. To by┼éa moja taka mini uwaga.

#20 2007-02-05 11:27:08

Nela
U┐ytkownik

JEnnifer Ehle to 100% kobiety. Je┼Ťli chodzi o wygl─ůd to Keira nawet si─Ö nie umywa.

#21 2007-02-05 11:30:24

mara7
U┐ytkownik

Ojj zgadzam sie niestety taka prawda jest,by┼éa i b─Ödzie big_smile. Jeszcze kilka miesi─Öcy temu broni┼éam Keiry ┼╝e ona tak naturalnie szczpup┼é─ů itp.,ale teraz tak patrz─ůc to taka sie z niej anorektyczka zrobi┼éa-o niej nawet ju┼╝ nie mo┼╝na powiedzie─ç ze jest chuda hmm I napewno ona z natury tego nie ma. Z natury by┼éaby szczplutka,a nie tak jak teraz -ko┼Ťciotrup.

#22 2007-02-05 15:36:16

Natalia
U┐ytkownik

Jennifer Ehle gra cudownie - Lizzy Bennet w ka┼╝dym calu. Napewno Keiry ma swoich zwolennik├│w,jest atrakcyjn─ů kobiet─ů ale zupe┼énie nie pasuje do roli Lizzy. Pod ka┼╝dym wzgl─Ödem. My┼Ťl─Ö, ┼╝e zachwyci─ç si─Ö ni─ů w tym filmie mog─ů przede wszystkim te osoby,kt├│re nie ogl─ůda┼éy DiU 1995 i nie czyta┼éy ksi─ů┼╝ki JA. DiU 2005 to po prostu kolejny film, jeden z wielu i na dodatek przereklamowany.

#23 2007-02-05 16:29:57

Nela
U┐ytkownik

Hmmm ale mi sie KK bardzo podoba┼éa, tylko ta chudo┼Ť─ç i silikonowe usta. Specjalnie dzi┼Ť obejrza┼éam "love actually" z ni─ů i wtedy takich nie mia┼éa.

Jennifer Ehle jako Lizzy pardziej pasowa┼éa postur─ů, a i te jej spojrzenia z lekkim drganiem brwi, np kiedy by┼éa u Collins├│w i Charlotta opoiowiada┼éa jej jak wygl─ůda jej ma┼é┼╝e┼ästwo.

#24 2007-02-05 17:26:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Szczerze powiedziawszy bardzo lubie Keire, w zasadzie mam w nosie rozmiar jej miseczki i obw├│d w pasie. Lubie jej spos├│b grania i gdyby to by┼éa jakakolwiek uwsp├│┼écze┼Ťniona wersja - pewnie by┼éabym ni─ů zachwycona. Jedna z ulubionych aktorek w jednej z ulubionych rol - po prostu marzenie. Ale jej Lizzy jest zbyt wsp├│┼éczesna i chocia┼╝ jak dla mnie zdominowa┼éa ca┼éy film (jak ogl─ůdam P&P 05 patrze jedynie na ni─ů - na mimik─Ö, ┼Ťwie┼╝─ů i naturaln─ů gr─Ö, s┼éucham jej g┼éosu - uwielbiam s┼éucha─ç jak akcentuje wyrazy, jak potrafi m├│wi─ç jednym ci─ůgiem.
I chocia┼╝ ogl─ůdam ten film jedynie dla plener├│w i dla Keiry, jedyn─ů Lizzy na zawsze pozostanie dla mnie Jennifer.

#25 2007-02-23 18:43:34

HerMia
U┐ytkownik

Keira jako Lizzy by┼éa po prostu (jak dla mnie) troch─Ö jak wsp├│┼éczesna rozbrykana nastolatka. Czego┼Ť innego si─Ö spodziewa┼éam zasiadaj─ůc w sali kinowej

Stopka forum