Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-07-10 10:49:50

jowita
U┐ytkownik

Rozważna i romantyczna - serial z Przyjaciółki

Dziewczyny jak Wam sie podoba odcinkowa telewizyjna wersja "Rozwa┼╝nej i romantycznej"? Obejrza┼éam dwie pirwsze cz─Ö┼Ťci z "Przyjaci├│┼éki" i jestem bardzo rozczarowana. W ksi─ů┼╝ce jest tyle ┼╝aru, a tam ch┼éodem wieje. Czy┼╝by to ta s┼éynna "angielska flegma".? Co my┼Ťlicie na ten temat?

MM: Przenios┼éem w─ůtek do odpowiedniego dzia┼éu.

#2 2006-07-10 13:51:17

Katarzyna
U┐ytkownik

Re: Rozważna i romantyczna - serial z Przyjaciółki

Mnie te┼╝ ta wersja rozczarowa┼éa. Ale usprawiedliwiam j─ů tym, ┼╝e by┼éa kr─Öcona do┼Ť─ç dawno.

#3 2006-07-11 22:43:09

megg
U┐ytkownik

dawno, nie dawno-nie podobało mi sięsad jedynie Marianne jest tu do zniesienia i pani Dashwood,ale reszta....taka sobie

#4 2006-07-12 10:14:03

Dione
U┐ytkownik

Mi w tym serialu nie podoba si─Ö brak najm┼éodszej z si├│str. Mo┼╝e nie by┼éa najwa┼╝niejsz─ů postaci─ů, ale w ksi─ů┼╝ce i w filmie z Emm─ů Thompson by┼éa takim promyczkiem.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#5 2006-07-12 10:44:55

Katarzyna
U┐ytkownik

Szczególnie wtedy kiedy rozmawiała o pogodzie wink

#6 2006-07-12 10:46:26

Dione
U┐ytkownik

Szczególnie wtedy kiedy rozmawiała o pogodzie wink

big_smile big_smile big_smile

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#7 2006-07-12 22:02:05

megg
U┐ytkownik

mnie te┼╝ brakuje Margaret. To w og├│le by┼éa nowo┼Ť─ç u Austen, ┼╝e dziecko uczyni┼éa bohaterem literackim-inni pisarze czynili to niech─Ötnie i niewiele by┼éo wyj─ůtk├│w od tej regu┼éy. Mo┼╝na by┼éo zdzier┼╝y─ç zabicie lady Middleton w scenariuszu Emmy Thompson, ale Margaret.......to ju┼╝ zbrodnia...hmm

#8 2006-07-13 19:14:58

konstancja
U┐ytkownik

czy zauwa┼╝y┼éy┼Ťcie, ┼╝e w kt├│rym┼Ť z ko┼äcowych odcink├│w nie pami─Ötam dok┼éadnie zamiast t┼éumaczenia s┼éycha─ç znudzony g┼éos lektora " czy mo┼╝na to przewin─ů─ç " albo co┼Ť w tym stylu

#9 2006-07-13 22:56:20

megg
U┐ytkownik

tak!! jest co┼Ť takiego!! ja te┼╝ strzeli┼éam przys┼éowiowego "karpia", jak to us┼éysza┼éam i cofn─Ö┼éam,┼╝eby sprawdzi─ç, czy co┼Ť mi si─Ö z g┼éow─ů tudzie┼╝ ze s┼éuchem nie sta┼éo.....nie sta┼éo si─Ö, lektor najwyra┼║niej fanem serialu i swojej czytaj─ůcej roboty nie jest :x

#10 2006-07-14 11:22:05

Areliee
U┐ytkownik

Haha lol
Naprawd─Ö?

Nie zwróciłam uwagi... lol

#11 2007-03-18 15:09:38

abigail
U┐ytkownik

Gdyby serial był przynajmniej z godzinę krótszy chyba by mu to pomogło.
D┼éu┼╝yzny. Nawet czo┼é├│wka zrobiona jest nudno... No i aktorka graj─ůca Eleonor─Ö, hm - tragiczna, zupe┼énie bez polotu. Zreszt─ů w filmowej wersji Thomson te┼╝ mi nie pasowa┼éa (i nie tylko ze wzgl─Ödu na wiek). Tak wi─Öc rola Eleonory wci─ů┼╝ czeka na swoje odkrycie. smile
A wracaj─ůc do serialu, to tak┼╝e zabrak┼éo mi Margaret...
A z plus├│w to podoba┼éy mi si─Ö role Marianny, ich matki, pu┼ékownika (wreszcie aktor wiekowo odpowiadaj─ůcy) i Edwarda (zdecydowanie bardziej pasowa┼é mi ni┼╝ Hugh Grant w werji filmowej). Og├│lnie warto obejrze─ç, cho─çby po to ┼╝eby por├│wna─ç z wersj─ů filmow─ů z lat 90-tych, kt├│ra tak┼╝e nie jet idea┼éem wg. mnie i mo┼╝na jej sporo zarzuci─ç.

#12 2007-03-19 02:42:13

AineNiRigani
U┐ytkownik

abigail, ja przepraszam za sporostowanie, ale to juz kolejny ten sam blad - Emma ma na nazwisko Thompson ...

Og├│lnie rzecz bior─ůc nie przekona┼éa mnie ┼╝adna meska posta─ç. Alan Rickman jest mnie jedynym BranEmma ma olbrzymie wyczucie jesli chodzi o JA. Nawet najlepsze sceny P&P 05 s─ů jej autorstwa. Zreszt─ů ona jest klas─ů sama w sobie. Obok P&P 95 ta ekranizacja RiR jest dla mnie najlepsza z ekranizacji austenowskich big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#13 2007-03-19 09:08:37

abigail
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Nawet najlepsze sceny P&P 05 s─ů jej autorstwa. Zreszt─ů ona jest klas─ů sama w sobie.

Hm, ja w DiU 2005 nie odnalaz┼éam tej "r─Öki" Thompson, niestety. Nie chc─Ö tu skrzywia─ç tematu i wypowiem si─Ö w temacie o DiU 2005 co my┼Ťl─Ö o tym filmie (niestety, niewiele dobrego) cool

#14 2007-03-20 17:00:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

bo ta ręka miała być niewidoczna, niczym tchnienie wiatru - ze sie tak wyraże.
Emma rozumie klasyk├│w jak chyba nikt (no mo┼╝e poza Branaghem. Razem stanowi─ů zawodow─ů par─Ö wszechczas├│w!!) i doskonale oddje ducha JA w RiR. Nawet jesli dob├│r aktor├│w do postaci nie jest idealny, duch powie┼Ťci pozosta┼é nietkni─Öty i idealnie wr─Öcz oddany.
Dok┼éadne ekranizacje bywaj─ů nudne, a i tak w ka┼╝dej mo┼╝na si─Ö do czego┼Ť przyczepi─ç. Tylko po co? Ja nie szukam wad i czasem, nawet je┼Ťli widze nie┼Ťcislo┼Ťci nie stanowi─ů dla mnie problemu, jesli tylko ┼éadnie komponuj─ů si─Ö z ca┼éo┼Ťci─ů, a ta ca┼éo┼Ť─ç oddaje klimat.

#15 2007-03-20 18:37:21

abigail
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Emma rozumie klasyk├│w jak chyba nikt (no mo┼╝e poza Branaghem. Razem stanowi─ů zawodow─ů par─Ö wszechczas├│w!!) i doskonale oddje ducha JA w RiR.

Uwielbiam ich w "Wiele hałasu o nic". smile

A ogl─ůda┼éa┼Ť wersj─Ö serialow─ů "Rozwa┼╝nej i romantycznej" z lat 80-tych? Bo nie widz─Ö Twojej opini, a ciekawe jak j─ů odebra┼éa┼Ť.

#16 2007-03-20 20:53:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ogl─ůda┼éam big_smile
Odbieram dokładnie tak samo jak P&P z '80 r. big_smile
Nudna, rozwlek┼éa, kiepsko zagrana. Nie mia┼éa ┼╝adnego zastrze┼╝enia, kt├│re ci─ůgle przypisujemy P&P 05 - wierna ksi─ů┼╝ce (poza malutkimi szczeg├│likami), wierna historycznie i obyczajowo. I nie mia┼éa jedynej zalety najnowszej ekranizacji - nie by┼éa ciekawa.
Dialogi nudne, wszyscy mieli bridgetowy kij. Wszystko smutne, szare, beznadziejne. Gdyby nie to, ┼╝e jestem fank─ů tw├│rczo┼Ťci JA, nie dotrwa┼éabym do ko┼äca (zreszt─ů i tak musia┼éam robi─ç kilka przerw, bo zaczyna┼éam przysypia─ç).
Zdecydowanie wol─Ö ju┼╝ najnowsz─ů DiU z jej wszystkimi b┼éedami i niedoci─ůgni─Öciami, bo przynajmniej jest ciekawa, weso┼éa i barwna.

Stopka forum