Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#126 2006-10-16 14:58:26

Marija
Użytkownik

Re: Alan Rickman i Jane Austen

Jak sobie wspomn? wra?enia przy czytaniu, to nie mam specjalnej ochoty na wra?enia przy ogl?daniu (i nie mam na my?li wra?e? w?chowych :? ). Te wszystkie krwawe sceny i wyczyny tudzie? technologie maja by? w filmie?? :evil:

#127 2006-10-16 15:15:03

AineNiRigani
Użytkownik

Widzia?am trailer - niezwykle interesuj?cy, w odcieniach czerwieni i czerni. Bardzo niepokoj?cy i budz?cy napi?cie.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#128 2006-10-17 08:49:52

Marija
Użytkownik

No nie, ?eby tylko nie horror 8O Ja ju? nerwów nie mam roll

#129 2006-10-18 16:33:45

AineNiRigani
Użytkownik

No nie, ?eby tylko nie horror 8O Ja ju? nerwów nie mam roll

Ja lubi? thillery i to mi si? widzi bardziej na thiller historyczny ni? horror.

#130 2006-11-24 11:51:04

pak4
Użytkownik

Co prawda bez 'i', ale trudno -- dzisiaj rano kupi?em "Romea i Juli?" z Szekspirowskiej serii GW. I podobno gra "m?odziutki" Alan Rickman. Podobno, bo b?d?c w pracy nie ogl?dam wink

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#131 2006-11-24 15:17:52

AineNiRigani
Użytkownik

Ha!!! Ja ju? tydzien temu zamówi?am.
Widzia?am fragmenty w TV. JEST!!!

#132 2006-11-24 17:02:02

kas1a
Użytkownik

We?cie wy ostrzegajcie zanim co? takiego napiszecie bo mi adrenalinka niebezpiecznie podskoczy?a 8O big_smile

gg:5910992

Do not delay joy

#133 2007-01-18 10:42:21

kas1a
Użytkownik

Pliz, kto? ma jakowy? film z Alanem (tylko na dvd)? Niechaj zaspokoi moje dzikie pragnienie i podzieli si? tym niew?tpliwym szcz??ciem!

Do not delay joy

#134 2007-01-18 15:51:12

Ulka
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

psychologowie stwierdzili, ?e zami?owanie do kotów i psów zale?y od tego czego cz?owiek chce w zwi?zku z innymi. je?li lubi dominowa? i rz?dzi? - woli psy. one si? zawsze poddaj? woli cz?owieka. S?u??.
Je?li kto? preferuje zwi?zki partnerskie - woli koty. kot nie pozwoli si? zdominowa?, otoczy cz?owieka prawdziw? i szczer? mi?o?ci? (chyba nawet wi?ksza ni? niejeden pies), uzale?nia si? od cz?owieka, ale nigdy mu nie b?dzie s?u?y?. Zaoferuje mu pi?kn?, wspania?a i wiern? przyja?? na dobre i na z?e.

Sorki, ?e odgrzewam stare offtopy, ale dopiero teraz dotar?am. I tak z ciekawo?ci-jaki zwierz? wybieraj? ci, którzy preferuj? zwi?zek, w którym b?d? podlega??... wink
A tak w ogóle, to te? Alan baaardzo lubi?smile ?eby nie by?o, ?e jestem poza tematem! big_smile Kiedy?, jak b?d? w nastroju, np. po filmie, napisz? co? wi?cej big_smile

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#135 2007-01-18 18:59:11

kas1a
Użytkownik

Ja tam zawsze jestem w nastroju na Alana... Ostatnio ca?kowicie zdominowa? moje sny roll No ale jednak bardzo Was prosz? o jaki? film, bo mam tylko Romea i D?uliet? gdzie on no tego... jakby to uj??... ma tak? ?adn? fryzurk?, a poza tym go zabija ten wstr?tny Romek. Pozdrowienia dla wszystkich Alanoholiczek i -ów

Do not delay joy

#136 2007-01-18 21:12:21

AineNiRigani
Użytkownik

Ulenko - równie? psy na ich zwi?zek przenosi sie choerarchia stadna - kto? musi rzadzi?, kto? si? podporzadkowac

#137 2007-01-18 22:03:59

Ulka
Użytkownik

Ale to wtedy pies rz?dzi? Uch. Pytam, bo nie mam do?wiadczenia z psami wink

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#138 2007-01-20 01:54:03

AineNiRigani
Użytkownik

Nie, drugi wspó?partner, który njacz?sciej równie? uwielbia psy z w/w powodów. Ma po prostu wieksze stado w któremu szefuje, wydaje polecenia i rozkazy.
Psychologowie pastwi? si? nad tym zjawiskiem ju? od kilku lat i z obserwacji wszystkich znajomych - co? niew?tpliwie jest na rzeczy big_smile

ja sobie ten artyku? szczególnie zapamieta?am ze wzgl. na te odno?niki big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2007-01-20 02:19:11)

#139 2007-01-22 10:20:59

Dione
Użytkownik

Aine podrzu? namiary na ten artyku?, bo tak mnie to troszk? zainteresowa?o. (Kociara do tego jestem)

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#140 2007-01-22 15:46:51

kas1a
Użytkownik

Czemu to piszecie w Alanie? Ci?gle mam nadziej? ?e kto? odpowiedzia? na moj? najgor?tsz? pro?b? a tu nic. Zlitujcie si?! smile

Do not delay joy

#141 2007-01-24 12:02:07

Dione
Użytkownik

kas1a napisał:

Czemu to piszecie w Alanie? Ci?gle mam nadziej? ?e kto? odpowiedzia? na moj? najgor?tsz? pro?b? a tu nic. Zlitujcie si?! smile

Oj, to przez nasze zami?owanie do offtopów. wink

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#142 2007-01-24 12:50:30

peri
Użytkownik

Ja ju? jestem po Pachnidle wink Horrorem bym tego nie nazwa?a, ale film ma zdecydowanie mroczn? aur?. Moim zdaniem jest fantastyczny smile Swietny dobór aktorów, bardzo malarskie zdj?cia... Alan gra jak zwykle rewelacyjnie smile

"... strze? si? tak odda? serce pon?tom wy?nionym: któ? by? odblaskiem wody napojony, albo czy? kiedy kto b?dzie?"
Haffiz "Gazele"

#143 2007-01-24 17:06:02

kas1a
Użytkownik

Alan jest jak zawsze najlepszy, w Pachnidle równie?, chocia? ten film to taki troch?... no nie wiem. Zacz??o mi si? chcie? ?mia? od momentu gdy znajdowali te go?e kobitki, ka?da z nó?k? na nó?ce, dok?adnie wymyta/ wytarta/ wylizana przez g?ównego bohatera, który dziwnym trafem po zabiciu ich zechcia? ?askawie podrzuci? w jakie? dobrze widoczne miejsce by kto? móg? je znale??. Mo?e tak by?o w ksi??ce, powinnam j? dzisiaj mie?, wi?c si? przekonam. Ciesz? si? tylko ?e Alan nie bra? udzia?u w orgii. A mo?e szkoda? cool Film ogólnie ok, atmosfera ?mierdz?cego Pary?a oddana znakomicie

Ostatnio edytowany przez kas1a (2007-01-24 17:06:54)

Do not delay joy

#144 2007-01-25 08:51:00

Marija
Użytkownik

Ksi??k? przeczyta?am dawno temu i ju? potem nie chcia?am do niej wraca? hmm Jest do?? obrzydliwa.

#145 2007-01-29 16:23:50

AineNiRigani
Użytkownik

ja przeczytalm do po?owy, potem co? mi przeszkodzi?o i jako? do niej nie wróci?am.
Ale film zrobi? na mnie wra?enie...

#146 2007-01-31 13:56:58

kas1a
Użytkownik

Przeczyta?am ksi??k? niedawno, wci?gaj?ca i moim zdaniem nie?le napisana cho? tre?? nie jest zbyt, ?e tak powiem, g??boka:) Ciekawe jest spojrzenie na ?wiat od strony zapachów, to prawda, ?e na codzie? nie zastanawiamy si? nad tym ?e tak naprawd? wszystko jakowy? zapach wydziela... Zastanawiam si? tylko czemu ta ksi??ka wywo?a?a taki szum, na mnie nie zrobi?a jakiego? powalaj?cego wra?enia... zaraz co? o tym poczytam:)

Do not delay joy

#147 2007-01-31 15:01:37

AineNiRigani
Użytkownik

Ja si? przyznam, ?e wiele ksi??ek, któe czyta?am nie maj? sensu ani jakiej? wielkiej g??bi. A mimo to wbi?y si? w kanon literatury z jakiego? powodu. Ot W?adca pierscieni na przyk?ad... czy chocia?by ka?dy romans czy krymina?. Czy to m jakis sens? Mozna sie zachwycac jezykiem WP w oryginale , ale t?umaczenie Skibniewskiej mi nie pasuje. ?ozi?ski równie? nie teges... (ososbiscie najbardziej cenie sobie Fr?ców). Albo agata Christie. Ani to wielka litertura, ani wielka intryga (zwykle potrafi?am t? pani? wyczu? w po?owie ksi??ki).
Ale przeciez czytanie to nie tylko zdobywanie nowych informacji, nauka. Ma nam sprawiac przyjemnosc, relaksowa?, oderwa? chocia? na moment od codziennosci. Mnie Pachnid?o prezenios?o na moment do cuchn?cej brudnej XVIII-wiecznej (???) Francji. I bior?c potem kapiel cieszy?am sie ze mam dostep do biezacej ciep?ej wody, myd?a i szamponu. I po raz kolejny cieszy?am si? ?e ?yje na prze?omie XXi XXI w. big_smile

#148 2007-02-01 12:43:06

kas1a
Użytkownik

Co do WP si? nie zgadzam, g??bia jest, jak Bajka?, a t?umaczenie pani Skibniewskiej uwa?am ?a wspania?e, ba?niowo-botaniczno-w?drowne, pasuj?ce jak ula? i nadaj?ce wyj?tkowy klimat. Oczywi?cie nie twierdz?, ?e wszsytko co czytam musi mie? jaki? g??bszy sens i absolutnie tak nie jest, Ainusia jak zwykle ?apie za s?owa, no ale najwyra?niej taka ju? jeste? wink Zastanawia?am si? co sprawi?o ?e akurat Pachnid?o sta?o si? takim hiciorem tongue

Do not delay joy

#149 2007-02-01 12:45:03

kas1a
Użytkownik

A wracaj?c do TEMATU wink to widzia? kto? film gdzie go?y Alan skacze z ?ódki? tongue

Do not delay joy

#150 2007-02-11 13:07:20

AineNiRigani
Użytkownik

Nie widzia?am, ale w?a?nie idzie na TVP 2 film z m?odym, ?licznym Allanem, z w?sami i bródk? (a la hiszpa?skie) i bosko wygl?da big_smile

Stopka forum