Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-10-16 14:58:26

Marija
U┐ytkownik

Re: Alan Rickman i Jane Austen

Jak sobie wspomn─Ö wra┼╝enia przy czytaniu, to nie mam specjalnej ochoty na wra┼╝enia przy ogl─ůdaniu (i nie mam na my┼Ťli wra┼╝e┼ä w─Öchowych :? ). Te wszystkie krwawe sceny i wyczyny tudzie┼╝ technologie maja by─ç w filmie?? :evil:

#127 2006-10-16 15:15:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Widzia┼éam trailer - niezwykle interesuj─ůcy, w odcieniach czerwieni i czerni. Bardzo niepokoj─ůcy i budz─ůcy napi─Öcie.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#128 2006-10-17 08:49:52

Marija
U┐ytkownik

No nie, ┼╝eby tylko nie horror 8O Ja ju┼╝ nerw├│w nie mam roll

#129 2006-10-18 16:33:45

AineNiRigani
U┐ytkownik

No nie, ┼╝eby tylko nie horror 8O Ja ju┼╝ nerw├│w nie mam roll

Ja lubi─Ö thillery i to mi si─Ö widzi bardziej na thiller historyczny ni┼╝ horror.

#130 2006-11-24 11:51:04

pak4
U┐ytkownik

Co prawda bez 'i', ale trudno -- dzisiaj rano kupi┼éem "Romea i Juli─Ö" z Szekspirowskiej serii GW. I podobno gra "m┼éodziutki" Alan Rickman. Podobno, bo b─Öd─ůc w pracy nie ogl─ůdam wink

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#131 2006-11-24 15:17:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ha!!! Ja już tydzien temu zamówiłam.
Widziałam fragmenty w TV. JEST!!!

#132 2006-11-24 17:02:02

kas1a
U┐ytkownik

We┼║cie wy ostrzegajcie zanim co┼Ť takiego napiszecie bo mi adrenalinka niebezpiecznie podskoczy┼éa 8O big_smile

gg:5910992

Do not delay joy

#133 2007-01-18 10:42:21

kas1a
U┐ytkownik

Pliz, kto┼Ť ma jakowy┼Ť film z Alanem (tylko na dvd)? Niechaj zaspokoi moje dzikie pragnienie i podzieli si─Ö tym niew─ůtpliwym szcz─Ö┼Ťciem!

Do not delay joy

#134 2007-01-18 15:51:12

Ulka
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

psychologowie stwierdzili, ┼╝e zami┼éowanie do kot├│w i ps├│w zale┼╝y od tego czego cz┼éowiek chce w zwi─ůzku z innymi. je┼Ťli lubi dominowa─ç i rz─ůdzi─ç - woli psy. one si─Ö zawsze poddaj─ů woli cz┼éowieka. S┼éu┼╝─ů.
Je┼Ťli kto┼Ť preferuje zwi─ůzki partnerskie - woli koty. kot nie pozwoli si─Ö zdominowa─ç, otoczy cz┼éowieka prawdziw─ů i szczer─ů mi┼éo┼Ťci─ů (chyba nawet wi─Öksza ni┼╝ niejeden pies), uzale┼╝nia si─Ö od cz┼éowieka, ale nigdy mu nie b─Ödzie s┼éu┼╝y┼é. Zaoferuje mu pi─Ökn─ů, wspania┼éa i wiern─ů przyja┼║┼ä na dobre i na z┼ée.

Sorki, ┼╝e odgrzewam stare offtopy, ale dopiero teraz dotar┼éam. I tak z ciekawo┼Ťci-jaki zwierz─Ö wybieraj─ů ci, kt├│rzy preferuj─ů zwi─ůzek, w kt├│rym b─Öd─ů podlega─ç?... wink
A tak w og├│le, to te┼╝ Alan baaardzo lubi─Ösmile ┼╝eby nie by┼éo, ┼╝e jestem poza tematem! big_smile Kiedy┼Ť, jak b─Öd─Ö w nastroju, np. po filmie, napisz─Ö co┼Ť wi─Öcej big_smile

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#135 2007-01-18 18:59:11

kas1a
U┐ytkownik

Ja tam zawsze jestem w nastroju na Alana... Ostatnio ca┼ékowicie zdominowa┼é moje sny roll No ale jednak bardzo Was prosz─Ö o jaki┼Ť film, bo mam tylko Romea i D┼╝uliet─Ö gdzie on no tego... jakby to uj─ů─ç... ma tak─ů ┼éadn─ů fryzurk─Ö, a poza tym go zabija ten wstr─Ötny Romek. Pozdrowienia dla wszystkich Alanoholiczek i -├│w

Do not delay joy

#136 2007-01-18 21:12:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ulenko - r├│wnie┼╝ psy na ich zwi─ůzek przenosi sie choerarchia stadna - kto┼Ť musi rzadzi─ç, kto┼Ť si─Ö podporzadkowac

#137 2007-01-18 22:03:59

Ulka
U┐ytkownik

Ale to wtedy pies rz─ůdzi? Uch. Pytam, bo nie mam do┼Ťwiadczenia z psami wink

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#138 2007-01-20 01:54:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie, drugi współpartner, który njaczęsciej również uwielbia psy z w/w powodów. Ma po prostu wieksze stado w któremu szefuje, wydaje polecenia i rozkazy.
Psychologowie pastwi─ů si─Ö nad tym zjawiskiem ju┼╝ od kilku lat i z obserwacji wszystkich znajomych - co┼Ť niew─ůtpliwie jest na rzeczy big_smile

ja sobie ten artyku┼é szczeg├│lnie zapamieta┼éam ze wzgl. na te odno┼Ťniki big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2007-01-20 02:19:11)

#139 2007-01-22 10:20:59

Dione
U┐ytkownik

Aine podrzuć namiary na ten artykuł, bo tak mnie to troszkę zainteresowało. (Kociara do tego jestem)

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#140 2007-01-22 15:46:51

kas1a
U┐ytkownik

Czemu to piszecie w Alanie? Ci─ůgle mam nadziej─Ö ┼╝e kto┼Ť odpowiedzia┼é na moj─ů najgor─Ötsz─ů pro┼Ťb─Ö a tu nic. Zlitujcie si─Ö! smile

Do not delay joy

#141 2007-01-24 12:02:07

Dione
U┐ytkownik

kas1a napisa│:

Czemu to piszecie w Alanie? Ci─ůgle mam nadziej─Ö ┼╝e kto┼Ť odpowiedzia┼é na moj─ů najgor─Ötsz─ů pro┼Ťb─Ö a tu nic. Zlitujcie si─Ö! smile

Oj, to przez nasze zamiłowanie do offtopów. wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#142 2007-01-24 12:50:30

peri
U┐ytkownik

Ja ju┼╝ jestem po Pachnidle wink Horrorem bym tego nie nazwa┼éa, ale film ma zdecydowanie mroczn─ů aur─Ö. Moim zdaniem jest fantastyczny smile Swietny dob├│r aktor├│w, bardzo malarskie zdj─Öcia... Alan gra jak zwykle rewelacyjnie smile

"... strze┼╝ si─Ö tak odda─ç serce pon─Ötom wy┼Ťnionym: kt├│┼╝ by┼é odblaskiem wody napojony, albo czy┼╝ kiedy kto b─Ödzie?"
Haffiz "Gazele"

#143 2007-01-24 17:06:02

kas1a
U┐ytkownik

Alan jest jak zawsze najlepszy, w Pachnidle r├│wnie┼╝, chocia┼╝ ten film to taki troch─Ö... no nie wiem. Zacz─Ö┼éo mi si─Ö chcie─ç ┼Ťmia─ç od momentu gdy znajdowali te go┼ée kobitki, ka┼╝da z n├│┼╝k─ů na n├│┼╝ce, dok┼éadnie wymyta/ wytarta/ wylizana przez g┼é├│wnego bohatera, kt├│ry dziwnym trafem po zabiciu ich zechcia┼é ┼éaskawie podrzuci─ç w jakie┼Ť dobrze widoczne miejsce by kto┼Ť m├│g┼é je znale┼║─ç. Mo┼╝e tak by┼éo w ksi─ů┼╝ce, powinnam j─ů dzisiaj mie─ç, wi─Öc si─Ö przekonam. Ciesz─Ö si─Ö tylko ┼╝e Alan nie bra┼é udzia┼éu w orgii. A mo┼╝e szkoda? cool Film og├│lnie ok, atmosfera ┼Ťmierdz─ůcego Pary┼╝a oddana znakomicie

Ostatnio edytowany przez kas1a (2007-01-24 17:06:54)

Do not delay joy

#144 2007-01-25 08:51:00

Marija
U┐ytkownik

Ksi─ů┼╝k─Ö przeczyta┼éam dawno temu i ju┼╝ potem nie chcia┼éam do niej wraca─ç hmm Jest do┼Ť─ç obrzydliwa.

#145 2007-01-29 16:23:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja przeczytalm do po┼éowy, potem co┼Ť mi przeszkodzi┼éo i jako┼Ť do niej nie wr├│ci┼éam.
Ale film zrobił na mnie wrażenie...

#146 2007-01-31 13:56:58

kas1a
U┐ytkownik

Przeczyta┼éam ksi─ů┼╝k─Ö niedawno, wci─ůgaj─ůca i moim zdaniem nie┼║le napisana cho─ç tre┼Ť─ç nie jest zbyt, ┼╝e tak powiem, g┼é─Öboka:) Ciekawe jest spojrzenie na ┼Ťwiat od strony zapach├│w, to prawda, ┼╝e na codzie┼ä nie zastanawiamy si─Ö nad tym ┼╝e tak naprawd─Ö wszystko jakowy┼Ť zapach wydziela... Zastanawiam si─Ö tylko czemu ta ksi─ů┼╝ka wywo┼éa┼éa taki szum, na mnie nie zrobi┼éa jakiego┼Ť powalaj─ůcego wra┼╝enia... zaraz co┼Ť o tym poczytam:)

Do not delay joy

#147 2007-01-31 15:01:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja si─Ö przyznam, ┼╝e wiele ksi─ů┼╝ek, kt├│e czyta┼éam nie maj─ů sensu ani jakiej┼Ť wielkiej g┼é─Öbi. A mimo to wbi┼éy si─Ö w kanon literatury z jakiego┼Ť powodu. Ot W┼éadca pierscieni na przyk┼éad... czy chocia┼╝by ka┼╝dy romans czy krymina┼é. Czy to m jakis sens? Mozna sie zachwycac jezykiem WP w oryginale , ale t┼éumaczenie Skibniewskiej mi nie pasuje. ┼éozi┼äski r├│wnie┼╝ nie teges... (ososbiscie najbardziej cenie sobie Fr─ůc├│w). Albo agata Christie. Ani to wielka litertura, ani wielka intryga (zwykle potrafi┼éam t─ů pani─ů wyczu─ç w po┼éowie ksi─ů┼╝ki).
Ale przeciez czytanie to nie tylko zdobywanie nowych informacji, nauka. Ma nam sprawiac przyjemnosc, relaksowa─ç, oderwa─ç chocia┼╝ na moment od codziennosci. Mnie Pachnid┼éo prezenios┼éo na moment do cuchn─ůcej brudnej XVIII-wiecznej (???) Francji. I bior─ůc potem kapiel cieszy┼éam sie ze mam dostep do biezacej ciep┼éej wody, myd┼éa i szamponu. I po raz kolejny cieszy┼éam si─Ö ┼╝e ┼╝yje na prze┼éomie XXi XXI w. big_smile

#148 2007-02-01 12:43:06

kas1a
U┐ytkownik

Co do WP si─Ö nie zgadzam, g┼é─Öbia jest, jak Bajka┼é, a t┼éumaczenie pani Skibniewskiej uwa┼╝am ┼╝a wspania┼ée, ba┼Ťniowo-botaniczno-w─Ödrowne, pasuj─ůce jak ula┼é i nadaj─ůce wyj─ůtkowy klimat. Oczywi┼Ťcie nie twierdz─Ö, ┼╝e wszsytko co czytam musi mie─ç jaki┼Ť g┼é─Öbszy sens i absolutnie tak nie jest, Ainusia jak zwykle ┼éapie za s┼éowa, no ale najwyra┼║niej taka ju┼╝ jeste┼Ť wink Zastanawia┼éam si─Ö co sprawi┼éo ┼╝e akurat Pachnid┼éo sta┼éo si─Ö takim hiciorem tongue

Do not delay joy

#149 2007-02-01 12:45:03

kas1a
U┐ytkownik

A wracaj─ůc do TEMATU wink to widzia┼é kto┼Ť film gdzie go┼éy Alan skacze z ┼é├│dki? tongue

Do not delay joy

#150 2007-02-11 13:07:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie widzia┼éam, ale w┼éa┼Ťnie idzie na TVP 2 film z m┼éodym, ┼Ťlicznym Allanem, z w─ůsami i br├│dk─ů (a la hiszpa┼äskie) i bosko wygl─ůda big_smile

Stopka forum