Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-07-05 22:09:23

Robert_Benett
U┐ytkownik

Perswazje ..Opactwo

Ciekawe czy sze┼Ťciopak z filmami kiedy┼Ť "rozbij─ů" na poszczeg├│lne filmy -Dume i uprzedzenie ju┼╝ mam, Rozwa┼╝na i Romantyczna bedzie w przyjaci├│┼éce,Emme te┼╝ juz mam...Brak mi Perswazji i Opactwa....a mo┼╝e kto┼Ť by mi przegra┼é..oczywiscie zap┼éac─Ö je┼Ťli trzeba...pozdrawiam.RObert tongue

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#2 2006-07-05 22:16:26

caroline
U┐ytkownik

Re: Perswazje ..Opactwo

Mam nadziej─Ö, ┼╝e te┼╝ pojawi─ů si─Ö w "Przyjaci├│┼éce" smile

#3 2006-07-05 22:21:42

caroline
U┐ytkownik

Przy okazji... Witaj na forum smile

#4 2006-07-05 23:11:22

megg
U┐ytkownik

je┼Ťli rzeczywi┼Ťcie do "Przyjaci├│┼éki" do┼é─ůczaj─ů filmy z Epelpolu, to pewnie b─Öd─ů wszystkie-Opactwo i Perswazje te┼╝:)

#5 2006-07-06 00:44:21

Robert_Benett
U┐ytkownik

tongue Dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée przyj─Öcie..Mam nadziej─Ö ┼╝e tak bedzie i dorzuc─ů te┼╝ Perswazje i Opactwo..

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#6 2006-07-06 09:00:32

Marija
U┐ytkownik

A ja nie zorientowa┼éam si─Ö z t─ů "Przyjaci├│┼ék─ů" i kupi┼éam sze┼Ťciopak...Ale przynajmniej mam wszystko i mog─Ö si─Ö napawa─ç po kawa┼éku i wedle ┼╝yczenia smile

#7 2006-07-06 10:56:49

megg
U┐ytkownik

ja te┼╝ kupi┼éam sze┼Ťciopak i te┼╝ si─Ö napawam:))a co mi tam:)

#8 2006-07-14 08:47:33

Marija
U┐ytkownik

Wczoraj obejrza┼éam "Perswazje" i stwierdzi┼éam, ┼╝e kapitan Wentworth jest paskudny niestety :-/// W kapeluszu to jak ci─Ö mog─Ö, ale jak zdj─ů┼é, to mia┼é ┼Ťmieszne uszy smile I prawie wszyscy aktorzy mieli brzydkie z─Öby - a film jest z 1995 r. (w og├│le byli nie┼éadni). C├│┼╝, chyba by┼é to zamierzony efekt, taki autentyzm postaci roll

#9 2006-07-17 21:50:42

Robert_Benett
U┐ytkownik

Obejrza┼éem perswazje i Opactwo...Perswazje by┼éy jeszcze zno┼Ťne..z mojego m─Öskiego punktu widzenia kapitan Wentworth to ca┼ékiem niez┼éy facet.To raczej nie jest typ lalusia..
Opactwo to dopiero tragedia,..ale to pierwsza powie┼Ť─ç Jane...kostiumy, scenografia ok..ale ta muzyka dobrana w tle..to by┼éo straszne..
nie wiem jakie odczucia maj─ů inni..

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#10 2006-07-17 21:56:27

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja z Film├│w to tylko Dume i rozwa┼╝n─ů oglada┼éam. A nie czyta┼éam tylko MP Opactwo mnie za┼éama┼éo tak jak ktos ju┼╝ pisa┼é czeka┼éam a┼╝ co┼Ť ciekawego sie wydarzy a Perswazje fajne ..

Czy to ┼╝e mam sentyment do nieszcze┼Ťliwych uczu─ç ┼║le wr├│┼╝y mej przysz┼éo┼Ťci??

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#11 2006-07-18 18:41:22

fringilla
U┐ytkownik

Czy to ┼╝e mam sentyment do nieszcze┼Ťliwych uczu─ç ┼║le wr├│┼╝y mej przysz┼éo┼Ťci??

Nie, wyro┼Ťniesz z tego wink
A tak serio, to ka┼╝da z nas ma chyba taki sentyment. Bo czy jest co┼Ť bardziej wzruszaj─ůcego ni┼╝ szalona i nieszcz─Ö┼Ťliwa mi┼éo┼Ť─ç? Romantyzm nam sie bardzo zdezaktualizowa┼éa, ale romantyczna mi┼éo┼Ťc i romantyczny bohater wci─ůz przyprawiaja dziewcz─Öce serca o szybsze bicie wink
Na ogół na sentymentach się konczy wink

Ja kupi┼éam wczoraj RiR, ale jeszcze nie mia┼éam czasu obejrze─ç. Czekam niecierpliwie na ci─ůg dalszy kolekcji - wierz─Ö, ┼╝e b─Ödzie, trudno, ┼╝e na VCD, DiU i Emme, mam na DVD, wi─Öc to, co najwa┼╝niejsze wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#12 2006-07-18 19:33:21

lady_kasiek
U┐ytkownik

Kurd─Ö ja bym chcia┼éa dorwa─ç RiR obojetnie jak─ů wersj─Ö przyjaci├│┼ék─Ö przegapi┼éam ale zalezy mi na tej z prof. Snapem big_smile
i og├│lnie inne filmy tez bym ogl─ůdne┼éa. Tez mam DiU i Emme

CULTURA POPULAR...

#13 2006-07-18 19:56:48

fringilla
U┐ytkownik

Wersję z Alanem Rickmanem chyba łatwo znaleźć i w sklepach internetowych, i na Allegro, tyle, że cena chyba jest znacznie mniej przyjazna niż tej z Przyjaciółki.
Jesli przegapi┼éa┼Ť gazet─Ö, poszukaj na Allegro, a jak nie znajdziesz, to napisz do wydawcy, mo┼╝e zgodz─ů si─Ö sprzeda─ç ci archiwalne egzemplarze - ja tak kiedy┼Ť zrobi┼éam z Angielskim pacjentem.
Mog─Ö te┼╝ ci kupi─ç i wys┼éa─ç, u nas w W-wie pe┼éno film├│w z gazet na ulicznych stoiskach, ca┼éo┼Ť─ç kosztuje 15 z┼é.
Ale zeby nie robić bałaganu napisz do mnie na priv, a o inne filmy pytaj w dziale ogłoszenia.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#14 2006-07-18 20:11:59

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ja si─Ö gdzie┼Ť tam rozgladne jeszcze big_smile i co┼Ť si─Ö znajdzie

CULTURA POPULAR...

#15 2006-07-21 16:37:04

Robert_Benett
U┐ytkownik

Co do "Opactwa"...ksi─ů┼╝k─Ö lubi─Ö ┼Ťrednio, ale jest to pastisz, kt├│ry rz─ůdzi si─Ö swoimi prawami-i jako pastisz na pewno jest to bardzo dobra powie┼Ť─ç.Wstawki metatekstowe sa dla mnie na poziomie Laurence'a Sterne'a, nie sadze, zebym tu przesadzila Wink a film-wydaje sie ze tez jest pastiszem (zwlaszcza te fragmenty dziejace sie w wyobrazni Katarzyny) i podoba mi sie jak jest nakrecony, podoba mi sie scenografia, stroje prawdopodobnie sa najwierniejsze wobec epoki ze wszystkich ekranizacji powiesci JA(piora w kapeluszach, wstazki pod broda, i sztuczne rumience na twarzach pan wiekowych), ale film ogolnie wydal mi sie nudny...i zubozona tresc powiesci:(
[zepsul mi sie przycisk "alt", nie moge zrobic znakow diakrytycznych, sorki:(

Stroje w filmowej wersji Opactwa s─ů zgodne tylko co do okresu historycznego powie┼Ťci -akcja dzieje sie w ok 1795 roku..wiadomo to st─ůd ze wspomina si─Ö w filmie o gilotynie i rewolucji francuskiej...
Akcja innych powie┼Ťci JA dzieje si─Ö w p├│┼║niejszym czasie.

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#16 2006-07-21 20:12:01

megg
U┐ytkownik

Niezupe┼énie chodzi┼éo mi o to, ┼╝e "Opactwo" jest najwierniejsze pod wzgl─Ödem stroj├│w ze wszystkich ekranizacji powie┼Ťci JA i ┼╝e wszystkie toczy┼éy si─Ö w tym samym czasie....tylko, ┼╝e stroje s─ů po prostu w tym filmie wierne wobec epoki-czyli wobec czasu ┼Ťwiata przedstawionego, a w innych nie zawsze...Np. w "Emmie" z KB ( ozdoby) czy "R&R" (kapelusze) itd. W "Opactwie" wszystko gra. A kiedy toczy si─Ö akcja, to akurat wiem;)
ps. akcja filmu "P&P" '05 zosta┼éa przeniesiona do roku 1795, jak informuje re┼╝yser( akcja powie┼Ťci toczy si─Ö p├│┼║niej).

#17 2006-07-21 20:51:31

Robert_Benett
U┐ytkownik

Rozumiem...niestety najnowszej ekranizacji DiU jeszcze nie miałem okazji obejrzeć..czekam aż potanieje..

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#18 2006-08-12 15:26:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

Moje upodobania przechodzi┼éy ewolucje od DiU i obecnie wieliam Perswazje (i filmowe i ksi─ů┼╝kowe).
Maj─ů w sobie olbrzymi spok├│j. Nie jest tam opisana gwa┼étowna, ekspresyjna mi┼éo┼Ť─ç, ale r├│wnie szczera i prawdziwa jak w innych powie┼Ťciach.
Film bywa nudnawy, dla postronnego odbiorcy, ale mamy czas do bie┼╝─ůcej analizy bohater├│w, mamy czas na obserwacje.

P.S. Megg, w przypadku Ciarana - chodzi o oczy big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#19 2006-08-19 18:20:59

pak4
U┐ytkownik

Puk, puk! Mam pytanie. Ogl─ůda┼éem dzisiaj "Opactwo" (BBC/Elpol). I zdziwi┼éa mnie scena leczniczej k─ůpieli. Czy to rzeczywi┼Ťcie tak wygl─ůda┼éo? To znaczy, ┼╝e wtedy k─ůpano si─Ö zbiorowo, w ubraniach i z 'takim czym┼Ť' zawieszonym na szyi, co powinno si─Ö unosi─ç na wodzie, ale Izabelli zaton─Ö┼éo? I prowadzono w k─ůpieli konwersacje? smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#20 2006-08-19 20:26:40

megg
U┐ytkownik

Tak, by┼éo tak smile Napisa┼éam chyba o tym w artykule o higienie...kt├│ry┼Ť przypis...

#21 2006-08-20 08:28:56

pak4
U┐ytkownik

Wiedzia┼éem, ┼╝e wiesz, ale nie przysz┼éo mi do g┼éowy, ┼╝e ju┼╝ napisa┼éa┼Ť big_smile Dzi─Öki!!

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#22 2006-08-20 21:06:53

lemonick
U┐ytkownik

one question. czy oni si─Ö k─ůpali na golasa?? wink bo w sumie jak si─Ö k─ůpano w 10 os├│b, to z pewno┼Ťci─ů jedna z tych os├│b to by┼é m─Ö┼╝czyzna.... wink

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#23 2006-08-20 21:07:08

megg
U┐ytkownik

Wiedziałem, że wiesz,

:oops: :oops:
Ale┼╝ prosz─Ö big_smile

#24 2006-08-21 02:58:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

one question. czy oni si─Ö k─ůpali na golasa?? wink bo w sumie jak si─Ö k─ůpano w 10 os├│b, to z pewno┼Ťci─ů jedna z tych os├│b to by┼é m─Ö┼╝czyzna.... wink

W XIX wieku? na golasa? Integracyjnie? Hmmm ... Watpi─Ö big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#25 2006-08-21 06:33:01

pak4
U┐ytkownik

Opis przedstawi┼éa ju┼╝ Megg... W ka┼╝dym razie to nie by┼éo na golasa -- maj─ů na sobie jakie┼Ť ciemnomiodowe wdzianka (Megg pisa┼éa, ┼╝e wzorowane na greckich tunikach -- bardzo mo┼╝liwe). Cz─Ö┼Ť─ç os├│b chyba nawet co┼Ť ma i pod spodem -- w ka┼╝dym razie w filmie Thorp├│wna zostaje skrytykowana za wyj─ůtkowo lekkie odzienie; nie ma te┼╝ ani jednej miss czy mistera mokrego podkoszulka. A k─ůpiel by┼éa jak najbardziej koedukacyjna!

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Stopka forum