Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2006-07-10 14:54:59

Gumisio
Użytkownik

Re: CH?OPCY

Zrozumia?am, ?e to szpila. I nie lubi? Hugh Granta. A co si? tyczy m?skiego wstydu, to owszem.

Agnieszka

#27 2006-07-17 17:40:27

lady_kasiek
Użytkownik

O to faceci umiej? czyta? a to nowo??
nie ?artuj? troszk? ale znajomi mi mezczy?ni za ksi??kami ogólnie nie przepadaj? czyli za geniuszem Austen chyba tez nie :x

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#28 2006-07-27 12:37:23

NieVe
Użytkownik

Rób ta co chceta, ale Mateusza tkn?? nie pozwol?! Jest BAAARDZO przystojny i na pewno nie mo?na nic zarzuci? jego kwesti? - wypowiada je genialnie, a lektor czyta jak flaki z olejem, a na dodatek jak kto? nie zna filmu, to gubi si? w czasie rozmów, bo co innego mówi? aktorzy, a co innego lektor czyta i mieszaj? si? kwestie.

popieram pe?n? piersi? nie kto? spróbuje sie nie zgodzi? :twisted: wink
to dostanie w ... wink

gg 6516634
"Dobra ksi??a to rodzaj alkoholu - te? idzie do g?owy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#29 2006-07-30 13:52:58

Areliee
Użytkownik

Co do czytania...
Ostatnio rozmawia?am na gadulcu z koleg?, któremu wcze?niej przelotnie wspomnia?am o DiU. I on napisa?, ?e czyta "Dum?...". By?am w lekkim szoku, który z ka?dym jego zdaniem si? pog??bia?, bo powiedzia?, ?e bardzo mu si? ta ksi??ka podoba, rewelacyjna komedia, czytaj?c o tej g?upszej cz??ci kobiet po prostu le?y p?acz?c ze ?miechu i uwielbia pana Benneta i "jego teksty".
Jeszcze przez jaki? czas tkwi?am przed monitorem w lekkim os?upieniu, bo to jedyny ch?opak, który nie ?mieje si? z mojej fascynacji P&P, co wi?cej, sam zacz?? czyta? i jeszcze pochwali?.

#30 2006-07-30 16:48:45

Robert_Benett
Użytkownik

Aurelie..widzisz panowie, równie? doceniaj? niezwyk?y dowcip i przenikliw? spostrzegawczo?? Jane Austen.Jej ksi?zki bawi? i ucz? nas stosunków z kobietami..naprawd?!
Mam koleg? w pracy..taki typ Pana Wickhama..czesto jezdzi po imprezach, dyskotekach itd..kiedy mi opowiada jakie dziewczyny tam bywaj? to nie mog? si? nadziwi? sk?d si? bior? takie nierozgarni?te panny ...Droga Jane mia?aby o czym pisa?..zreszt? dopasowuj?c szablon z jej ksi??ek do dzisiejszych dziewcz?t, wiele punktów jest stycznych,dlatego panowie bawi? si? porównuj?c tamte i wspo?czesne kobiety...niewiele si? zmieni?o...

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -
Sanda?y sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#31 2006-07-30 17:30:33

elbereth
Użytkownik

Jej ksi?zki bawi? i ucz? nas stosunków z kobietami..naprawd?!

Robercie, powiedz to innym facetom! big_smile

Moi koledzy w odniesieniu do Austen prezentuj? taki stosunek, jak, nie przymierzaj?c, Colin Firth: "to jakie? bzdury dla dziewczyn" :?

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#32 2006-07-31 21:15:02

Areliee
Użytkownik

..widzisz panowie, równie? doceniaj? niezwyk?y dowcip i przenikliw? spostrzegawczo?? Jane Austen.Jej ksi?zki bawi? i ucz? nas stosunków z kobietami..naprawd?!

Wierz? Ci, Robercie. Ale, niestety, tak mo?e sta? si? tylko z panami, którzy czytuj? JA. A takich nie jest wielu. Niestety.

#33 2006-07-31 21:23:46

lady_kasiek
Użytkownik

Bo faceci nie si?gaj? po ksi??ki Austen bo my?l? "to dla dziewczyn" i tak samo dziewczyny mysl? nie ide na mecz "g?upia rozrywka dla facetów"
i ka?da strona pope?nia b??d

CULTURA POPULAR...

#34 2006-07-31 21:37:45

Areliee
Użytkownik

My?lisz stereotypowo, moja droga wink

I my?l?, ?e obie strony nieco krzywdzisz. Bo, jak zauwa?y? Robert nie wszyscy m??czy?ni odnosz? si? z niech?ci? do JA, jak i nie wszystkie dziewczyny odnosz? si? z niech?ci? do pi?ki no?nej.

#35 2006-08-01 10:02:35

lady_kasiek
Użytkownik

Nie ja w?asnie staram si? nikogo nie krzywdzi?. Nie mówi? o wszystkich mówi? o n tych którzy odrzucaj? pi?k? i JA tylko ze wzgl?du "bo to nie dla mojej p?ci" wink

CULTURA POPULAR...

#36 2006-08-07 00:58:42

AineNiRigani
Użytkownik

B?d?my szczerzy - stereotyp jest wynikiem analizy typowego zachowania.
A facet maj?c do wyboru Jane czy Sapka wybierze tego drugiego. I nie ma znaczenia, ?e dziewcz?ta równie czesto siegaj? po tego ostatniego (do uko?czenia 26 roku ?ycia ja równie? wola?am si?ga? po Sapka olewaj?c te ckliwe androny big_smile)

Smaczki JA mo?e odkry? jedynie dojrza?y facet, który obok ckliwego romansid?a zobaczy w jej ksi??kach te wnikliw? psychoanaliz?. A i to nie zawsze sprawi mu przyjemno??.

A tak wracaj?c do stereoptypów - jestem stereotypow? kobiet? big_smile Nie znosz? pi?ki no?nej big_smile
Do tej pory wiem tylko, ?e istnieje co? takiego jak spalony, ale co zacz - bu!!! lol lol lol [/img]

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#37 2006-08-07 08:31:17

lady_kasiek
Użytkownik

O? kurde ale komedi? przegapiacie. ?wietne widowisko. A ja ca?a w skowronkach bo za tydzie? sezon si? zaczyna.

A do Sapka sie nie moge przekonac i nie si?gne?am. Film pt Wied?min mnie zniech?ci?

CULTURA POPULAR...

#38 2006-08-07 10:53:16

elbereth
Użytkownik

Film pt. "Wied?min" ma z Sapkowskim tyle wspólnego, co "Bride and Prejudice" z Jane Austen :twisted: Nie zniech?caj si? tak ?atwo lady! big_smile

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#39 2006-08-07 12:07:13

fringilla
Użytkownik

Film pt. "Wied?min" ma z Sapkowskim tyle wspólnego, co "Bride and Prejudice" z Jane Austen :twisted: Nie zniech?caj si? tak ?atwo lady! big_smile

Albo i mniej.
Sapkowski jest rewelacyjny. ?wietne pomys?y, poruszaj?cy bophaterowie, znakomity j?zyk, b?yskotliwy dowcip. Fantastycznie si? czyta.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#40 2006-08-07 14:19:14

AineNiRigani
Użytkownik

Fakt, film nie sprosta? moim wszystkim wymaganiom, ale Sapek jest trudny do zekranizowania. Chyba jednak zdecydowanie trudniejszy ni? LOTR.
Uwielbiam go (tj Sapka) za to zgry?liwe poczucie humoru bohaterów, to ?e nikt nie jest idealnie dobry i ca?kowicie z?y.

#41 2006-08-07 20:37:30

fringilla
Użytkownik

E tam, trudny - to prawie gotowy scenariusz! ?wietne dialogi, opowiadania jako forma literacka do?c ?atwe do prze?orzenia naj?zyk filmu, bo du?o sie dzieje. Tyle, ?e producenci sie uparli, ?eby zrobic co? zupe?nie innego, ?e napisz? t? histori? lepiej niz AS, co da?o op?akany efekt w postaci filmu, który odstrasza potencjalnych czytelników.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#42 2006-08-07 20:47:06

AineNiRigani
Użytkownik

On jest z pozoru dostosowany, w praktyce trudniej w nim manewrowa?.
Ja mam zastrze?enia wy??cznie do scenariusza, bo aktorsko raczej mi odpowiada?a (mimo Wolszczak, czy Zamachowskiego, a ju? ?ebrowski przekona? mnie zdecydowanie. Zreszt? od tego filmu sta? si? jednym z moich ulubionych aktorów big_smile). Szczerbiec, Szczebrzeszyn, czy jak mu tam - scenariusz zma?ci? totalnie, a potem jak szczur zwia? z tobn?cego okr?tu...

#43 2006-08-07 21:49:10

megg
Użytkownik

Sapek jest o.ksmile Nie pasjonuje mnie, ale lubi? go, a je?li mam by? szczera, to du?o lepiej mi si? go czyta ni? Tolkiena (czekam na pioruny, przyjm? wszystkie dzielnie i z pokor?wink ). Najbardziej lubi? "Wieczny ogie?", gdzie jest zbiorowe uganianie si? za ......tym.....no tym stworkiem, co to si? mo?e przeobra?a? w co popadnie.....jak mu tam? A to si? popisa?am znajomo?ci? twórczo?ci AS..... :oops: :oops: :oops:

#44 2006-08-07 22:35:50

AineNiRigani
Użytkownik

Dudu??
Kurcze ja te? ju? nie pami?tam.
Najwy?szy czas od?wie?y? sobie kilka ksi?zek (lista si? wyd?u?a big_smile)

#45 2006-08-08 11:12:49

fringilla
Użytkownik

On jest z pozoru dostosowany, w praktyce trudniej w nim manewrowa?.
Ja mam zastrze?enia wy??cznie do scenariusza, bo aktorsko raczej mi odpowiada?a (mimo Wolszczak, czy Zamachowskiego, a ju? ?ebrowski przekona? mnie zdecydowanie. Zreszt? od tego filmu sta? si? jednym z moich ulubionych aktorów big_smile). Szczerbiec, Szczebrzeszyn, czy jak mu tam - scenariusz zma?ci? totalnie, a potem jak szczur zwia? z tobn?cego okr?tu...

Na stronie fanów Sapkowskiego bylo po premierze takie has?o: miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. jedno zosta?o wySzczerbione.

A ja mam zastrze?enia do aktorstwa i to du?e. Nie mia?am uprzedze? do ?ebrowskiego, przeciwnie, jak go zobaczy?am w chcarkteryzacji stwierdzilam, ze wygl?da rewelacyjnie, po wied?mi?sku. Zawsze go tez broni?a, ?e jest dobrym aktorem i na pewno poradzi sobie z ta rol?. Ale spotka?o mnie wielkie rozczarowanie. Wied?mina zagra? jedn? zbola?a mina, jakby dokucza?y mu z?by albo wrzody, takim samym tonem mówi?: "witaj piekna Yennefer" i "utn? ci ?eb, kanalio". Co do Wolszczak, zastanawialam sie czemu o tej aktorce nie by?o wczesniej s?ucha? - zrozumia?am dlaczego, po kilku pierwszych scenach z jej udzia?em. Do Zamachowskiego nic nie mam, ale na Jaskra to on sie nadawa? tak jak ja na Yennefer. W ogole film katastrofa, a serial jeszcze wieksza. Nie potrafie zrozumie?, dlaczego kto? chce ekranizowa? ksi??k?, a potem robi z niej cos zupe?nie innego - po swojemu. Po jak? choler? dodali te elementy z mldo?ci Geralta? Czy oni sagi nie czytali? Tam by?o wystrczaj?co duzo o trenowaniu wied?minów, ?eby z?ozy? to w sensown? calo?c, jak juz sie zaparli. I tak koszmarna Sitek nie wiadomo po co?! I kap?anki Melitele krzycz?ce "O Jezu" - PORA?KA sad

Chodiz wam o Tellico Lunngrevink Letorte z Novigradu, zmiennokszta?tnego dopplera, wyst?puj?cego najcz?sciej pod postaci? nizio?ka i przybranym imieniem Dudu.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#46 2006-08-09 07:41:26

Marija
Użytkownik

Có?..moi znajomi puszczaj? to mimo uszy trakuj?c to chyba jako chwilow? fanaberi?..cho? mam kumpel? z któr? si? dobrze dogaduje w temacie Austen

No, czyli nie ma jak rozs?dna kobitka... big_smile
A z której cz??ci Legnicy jeste?, Marija? Ja Piekary hm... <idzie sprawdzi?> Piekary B. big_smile

Ciep?o, ciep?o...Okolice Reala wink

#47 2006-08-18 01:38:44

Gumisio
Użytkownik

Có?..moi znajomi puszczaj? to mimo uszy trakuj?c to chyba jako chwilow? fanaberi?..cho? mam kumpel? z któr? si? dobrze dogaduje w temacie Austen

No, czyli nie ma jak rozs?dna kobitka... big_smile
A z której cz??ci Legnicy jeste?, Marija? Ja Piekary hm... <idzie sprawdzi?> Piekary B. big_smile

Ciep?o, ciep?o...Okolice Reala wink

Co powiesz na toast z tej okazji? (W moim przypadku najwy?ej oran?adowy, ale co tam...)

Agnieszka

Stopka forum