Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-06-21 18:36:20

Katarzyna
U┐ytkownik

CHłOPCY

Nie wiem jak wy, ale ja osobi┼Ťcienie nie znam ┼╝adnego ch┼éopaka kt├│ry interesowa┼éby si─Ö tw├│rczo┼Ťci─ů Jane Austen. To,┼╝e ta strona jest za┼éo┼╝ona przez ch┼éopaka to dla mnie cud.

#2 2006-06-21 18:41:45

caroline
U┐ytkownik

Re: CHłOPCY

By┼é tu kiedy┼Ť jeden smile (opr├│cz kolejnych dw├│ch admin├│w), ale jako┼Ť znikn─ů┼é big_smile big_smile lol

#3 2006-07-06 13:09:18

Gumisio
U┐ytkownik

Ja pom─Öczy┼éam mojego narzeczonego i na wczasy pojecha┼é z "Dum─ů i uprzedzeniem", a czy sta┼é si─Ö fanem, opowiem Wam jak zda mi relacj─Ö. big_smile

Agnieszka

#4 2006-07-06 13:20:49

Marija
U┐ytkownik

Ok, jeszcze tydzie┼ä do urlopu i m├│j m─ů┼╝ B─ÖDZIE MUSIA┼é przeczyta─ç D&U :twisted: Na film zerka┼é znad laptopa i pyta┼é, co za jeden (jedna). No ile mo┼╝na t┼éumaczy─ç :twisted:

#5 2006-07-06 15:27:22

Gumisio
U┐ytkownik

Ok, jeszcze tydzie┼ä do urlopu i m├│j m─ů┼╝ B─ÖDZIE MUSIA┼é przeczyta─ç D&U :twisted: Na film zerka┼é znad laptopa i pyta┼é, co za jeden (jedna). No ile mo┼╝na t┼éumaczy─ç :twisted:

Marija! HURRA! Przybij pi─ůtk─Ö! Czeka┼éam miesi─ůce i wreszcie jest na Forum kto┼Ť z mojej mie┼Ťciny! HURRA!

Agnieszka

#6 2006-07-06 19:26:30

Robert_Benett
U┐ytkownik

Jak to nie ma facet├│w na tym forum??? A ja to co? Uwielbiam Jane Austen..nienormalne co? ale tak jest..

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#7 2006-07-06 20:35:05

Gumisio
U┐ytkownik

Jak to nie ma facet├│w na tym forum??? A ja to co? Uwielbiam Jane Austen..nienormalne co? ale tak jest..

No! Nie mo┼╝na da─ç o sobie zapomnie─ç! wink Ale Wy - m─Ö┼╝czy┼║ni du┼╝o tarcicie, bo nie mo┼╝ecie rozkochiwa─ç si─Ö w panu Darcy'm... big_smile

Agnieszka

#8 2006-07-06 21:56:29

Robert_Benett
U┐ytkownik

No nie!! to ju┼╝ dyskryminacja...ale niech b─Ödzie zadowole sie zatem Emm─ů..

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#9 2006-07-06 22:00:12

Gumisio
U┐ytkownik

No nie!! to ju┼╝ dyskryminacja...ale niech b─Ödzie zadowole sie zatem Emm─ů..

To nie dyskryminacja, tylko szczere wsp├│┼éczucie. big_smile Emm─ů? Nie wolisz Lizzy, albo Jane?

Agnieszka

#10 2006-07-06 22:44:32

Robert_Benett
U┐ytkownik

Postaram si─Ö zatem zakocha─ç w kt├│rym┼Ť z Darcych -tylko nie widzia┼éem jeszcze najnowszej wersji DiU...
U Lizzy uwielbiam opanowanie, takt i talent do kpienia w niezauwa┼╝alny spos├│b..Jane troszke jest dla mnie za bezbarwna..przyda┼éoby jej troch─Ö ┼╝ycia Lydii...Emma posiada wiele pozytywnych cech..i cz─Östo sie myli a┼╝ do b├│lu...Kazd─ů z nich lubi─Ö i w ka┼╝dej mozna znale┼║─ç cudowny dowcip Jane Austen..
A zaraz zrobię fikołka bo własnie na allegro udalo mi sie kupić Opactwo i Perswazzje z szesciopaku -kto rozbroil i chyba wystawiał...HURRRA!!!

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#11 2006-07-06 23:49:46

Robert_Benett
U┐ytkownik

uu..pope┼éni┼éem gafe...mia┼éo by─ç w po┼Ťcie.."przyda┼éoby jej si─Ö troch─Ö ┼╝ycia Lydii'..

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#12 2006-07-07 00:19:52

Gumisio
U┐ytkownik

To popraw szybciutko i ju┼╝. big_smile

Agnieszka

#13 2006-07-07 08:01:01

Marija
U┐ytkownik

Marija! HURRA! Przybij pi─ůtk─Ö! Czeka┼éam miesi─ůce i wreszcie jest na Forum kto┼Ť z mojej mie┼Ťciny! HURRA!

A witam, witam. Widocznie jest nas coraz wi─Öcej big_smile

#14 2006-07-07 08:42:01

Katarzyna
U┐ytkownik

No Robercie szczerze mowi─ůc jak zobaczy┼éam ci─Ö na forum to by┼éam w szoku! 8O I mam pytanko czy ty si─Ö do tego publicznie przyznajesz, tzn. do podziwiania Jane Austen.

#15 2006-07-07 12:08:01

elbereth
U┐ytkownik

Oj, też bym się chętnie dowiedziała! :-) I co na to Twoi znajomi? :-)

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#16 2006-07-07 12:12:21

Robert_Benett
U┐ytkownik

C├│┼╝..moi znajomi puszczaj─ů to mimo uszy trakuj─ůc to chyba jako chwilow─ů fanaberi─Ö..cho─ç mam kumpel─Ö z kt├│r─ů si─Ö dobrze dogaduje w temacie Austen

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -

#17 2006-07-07 14:50:22

Gumisio
U┐ytkownik

C├│┼╝..moi znajomi puszczaj─ů to mimo uszy trakuj─ůc to chyba jako chwilow─ů fanaberi─Ö..cho─ç mam kumpel─Ö z kt├│r─ů si─Ö dobrze dogaduje w temacie Austen

No, czyli nie ma jak rozs─ůdna kobitka... big_smile
A z kt├│rej cz─Ö┼Ťci Legnicy jeste┼Ť, Marija? Ja Piekary hm... <idzie sprawdzi─ç> Piekary B. big_smile

Agnieszka

#18 2006-07-09 19:49:38

pak4
U┐ytkownik

Z tym panem Darcym to nie jest takie ┼Ťmieszne... Rozmawiam sobie z kole┼╝ank─ů o obu realizacjach filmowych "Dumy i uprzedzenia" (obu, bo nie znali┼Ťmy wtedy starszych, a tylko te z 1995 i 2005) i narzekam na Matthew MacFadyena, ┼╝e raczej smutny ni┼╝ dumny (kole┼╝anka sama zacytowa┼éa opinie, ┼╝e wcale nie jest dumny, a tylko zachowuje si─Ö jak zbity pies), ┼╝e wersja z polskim lektorem ma jedn─ů wielk─ů zalet─Ö -- wi─Öcej dramatyzmu w kwestiach Darcy'ego. I na to kole┼╝anka wyskakuje z twierdzeniem, ┼╝e ma tylko jeden plus -- jest przystojny. MacFadyen przystojny?! Omal nie spad┼éem z krzes┼éa... Potem przeszli┼Ťmy do niemal niezauwa┼╝alnego w nowszym filmie Wickhama (Rupert Friend) i ja znowu si─Ö dziwi─Ö, co one w nim widzia┼éy... A na to s┼éysz─Ö, ┼╝e owszem, zagra┼é niepor├│wnanie gorzej od Adriana Lukisa, ale przecie┼╝ by┼é PRZYSTOJNY. No i jak tu nie spa┼Ť─ç z krzes┼éa?

(Tłumaczę, że z Colinem i (zwłaszcza) z Adrianem Lukisem takich problemów nie miałem -- czy to lepiej grali, czy też bardziej pasowali do moich niedoskonałych wyobrażeń co to znaczy przystojny mężczyzna... W każdym razie paniom się nie dziwiłem.)

A z reakacjami rzeczywi┼Ťcie bywa r├│┼╝nie, cho─ç z drugiej strony ja raczej czytam JA (i ogl─ůdam filmy na podstawie jej powie┼Ťci) z przyjemno┼Ťci─ů, ni┼╝ si─Ö jako┼Ť strasznie jej tw├│rczo┼Ťci─ů ekscytuj─Ö. (Co oczywi┼Ťcie nie przeszkadza temu, ┼╝e ch─Ötnie czytam opinie innych i konfrontuj─Ö je ze swoimi.) W ka┼╝dym razie nie zaanga┼╝owa┼ébym si─Ö jako┼Ť bardziej w temat, gdyby nie wy┼╝ej wymieniona kole┼╝anka, kt├│ra by┼éa tak zdumiona, ┼╝e ja, m─Ö┼╝czyzna, z w┼éasnej, nieprzymuszonej woli si─Ögam po "DiU", ┼╝e musia┼éa mi udost─Öpni─ç wszystki dost─Öpne realizacje filmowe JA, a potem wypyta─ç o opinie smile

Co do tego w kim mo┼╝na sie podkochiwa─ç... Chyba w Elinor? Przynajmniej sam z charakteru mam najwi─Öcej z Edwarda Ferrarsa, wi─Öc Lizzy nie dla mnie smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#19 2006-07-09 21:18:12

Katarzyna
U┐ytkownik

Edward Ferrars? To chyba nie znaczy, ┼╝e jestes synkiem mamusi wink

#20 2006-07-09 22:14:25

Gumisio
U┐ytkownik

R├│b ta co chceta, ale Mateusza tkn─ů─ç nie pozwol─Ö! Jest BAAARDZO przystojny i na pewno nie mo┼╝na nic zarzuci─ç jego kwesti─ů - wypowiada je genialnie, a lektor czyta jak flaki z olejem, a na dodatek jak kto┼Ť nie zna filmu, to gubi si─Ö w czasie rozm├│w, bo co innego m├│wi─ů aktorzy, a co innego lektor czyta i mieszaj─ů si─Ö kwestie.

Agnieszka

#21 2006-07-10 10:03:55

Dione
U┐ytkownik

Co do tego w kim mo┼╝na sie podkochiwa─ç... Chyba w Elinor? Przynajmniej sam z charakteru mam najwi─Öcej z Edwarda Ferrarsa, wi─Öc Lizzy nie dla mnie smile

Je┼Ťli Edwarda z serialu to ju┼╝ ci─Ö lubi─Ö, bo Hugh Grant mimo, ┼╝e jest "przystojniejszy" (nie pytaj dlaczego, po prostu tak jest), lecz by┼é naprawd─Ö okropnym Edwardem (nie tylko by┼é zahykany przez w┼éadcz─ů mamusi─Ö i siostr─Ö, ale by┼é totalnie bez jakiegokolwiek charakteru). Ksi─ů┼╝kowy Edward Ferrars to facet z charakterem, niestety z ma┼é─ů si┼é─ů przebicia, wi─Öc zosta┼é zupe┼énie zdominowany przez w┼éadcze kobiety. Co ciekawiej, jego ukochana Elinor te┼╝ jest kobiet─ů siln─ů i w┼éadcz─ů, wi─Öc chyba taki uk┼éad mu pasuje.
Więc drogi Edwardzie :twisted: : życzę Ci cudownej, miłej i sympatycznej władczej kobiety na twoje drodze wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#22 2006-07-10 11:25:58

megg
U┐ytkownik

a ja wol─Ö w tej roli Hugh Granta:) podoba mi si─Ö jego interpretacja tej postaci...natomiast ten serialowy mi si─Ö nie podoba w og├│le, cho─ç "urod─ů" pasuje do serialowej Elinor (ale wredna jestem;) ). Co do ch┼éopc├│w czytaj─ůcych JA, to m├│j ex-narzeczony lubi┼é Jane, a w┼éa┼Ťciwie ekranizacje jej powie┼Ťci (zawsze co┼Ťsmile ). Za najlepszy film uwa┼╝a┼é "Rozwa┼╝n─ů i Romantyczn─ů", podoba┼éa mu si─Ö nowa "Duma i uprzedzenie" a z ksi─ů┼╝ek..................."Opactwo Northanger"...nie uda┼éo mi si─Ö ustali─ç czemu;) on sam za┼Ť przypomina┼é Wickhama lub Whiloughby'ego tudzie┼╝ ich kombinacj─Ö....tak┼╝e kr├│tko m├│wi─ůc wia─ç nale┼╝a┼éosmile zatem ja raczej podkochiwa┼éabym si─Ö w Brandonach, Darcych itd...Edward te┼╝ ewentualnie albo Wenthworth smile

#23 2006-07-10 12:17:25

pak4
U┐ytkownik

R├│b ta co chceta, ale Mateusza tkn─ů─ç nie pozwol─Ö! Jest BAAARDZO przystojny

Przyj─ů┼éem do wiadomo┼Ťci. Tyle niestety mi pozostaje w tej kwestii.

[...] a lektor czyta jak flaki z olejem, a na dodatek jak kto┼Ť nie zna filmu, to gubi si─Ö w czasie rozm├│w, bo co innego m├│wi─ů aktorzy, a co innego lektor czyta i mieszaj─ů si─Ö kwestie.

Wyja┼Ťniam tylko, ┼╝e nie jestem zwolennikiem lektora. To stwierdzenie o jego zaletach by┼éo by┼éo WIELK─ä SZPIL─ä pod adresem w.w. Mateusza. Ale ja ju┼╝ nic wi─Öcej o tym nie m├│wi─Ö smile

A Dione dzi─Ökuj─Ö za ┼╝yczenia. Co do Edwarda -- jestem gdzie┼Ť tak po ┼Ťrodku mi─Ödzy filmem a serialem, cho─ç nieco bli┼╝sza duchem mi jest wersja Hugh Granta (tak┼╝e jako bardziej przekonuj─ůce aktorstwo).

PS.
Pewien m├│j znajomy, gdy co┼Ť wspomnia┼éem o "DiU" zareagowa┼é wielkim zainteresowaniem. Z tego co wiem powie┼Ťci JA nie czyta┼é, ale ogl─ůda z przyjemno┼Ťci─ů filmy. Tak, czy siak, poprawia statystyk─Ö.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#24 2006-07-10 12:53:04

Dione
U┐ytkownik

Mo┼╝e si─Ö myl─Ö.... Jestem tylko blondynk─ů :twisted: ...... ale s─ůdz─Ö, ┼╝e wielu facet├│w lubi powie┼Ťci JA i inne podobne, ch─Ötnie do nich wraca i z przyjemno┼Ťci─ů ogl─ůda, ale si─Ö do tego nie przyznaje. Wi─Ökszo┼Ť─ç ze strachu przed wy┼Ťmianiem przez koleg├│w. Pokutuje ci─ůgle przekonanie, ┼╝e facet powinien by─ç twardy, a kobietka s┼éabiutka i delikatna. Ale zapominaj─ů, ┼╝e jak ┼Ťpiewa┼é Eugeniusz Bodo: "S┼éaba p┼ée─ç, a jednak najsilniejsza..." :twisted: :twisted: :twisted:

#25 2006-07-10 12:54:34

Dione
U┐ytkownik

A dla naszych pan├│w na forum: BRAWA ZA ODWAG─ś :!: :!: :!:

Stopka forum