Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-09-23 11:28:11

caroline
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

Mo┼╝e niepotrzebnie do tego wr├│ci┼éem. Gdy pisa┼éem na N&S o tym, ┼╝e b─Öd─Ö si─Ö opiekowa┼é JA.pl, to mia┼éem wra┼╝enie, ┼╝e cze┼Ť─ç os├│b przenios┼éa na mnie sw├│j ┼╝al do Kazika.

Po cz─Ö┼Ťci pewnie tak by┼éo, ale 1. by┼éo wiele takich, kt├│re si─Ö ucieszy┼éy, ┼╝e stronka przetrwa┼éa 2. by┼éy takie, kt├│rym by┼éo to oboj─Ötne, 3. by┼éy te┼╝ takie, kt├│re na nowo si─Ö tu zalogowa┼éy, wreszcie 4. nowi u┼╝ytkownicy!
Forum ┼╝yje, stronka ┼╝yje, nie ma lepszego dowodu na s┼éuszno┼Ť─ç Twojej decyzji.
Rywalizacji N&S vs. JA nie zauważyłam, podobnie podziału na fajnych i niefajnych. Ja tam się cieszę, że stronka jest, na dodatek już niedługo w nowej kiecce! smile

#127 2006-09-23 12:44:53

AineNiRigani
U┐ytkownik

Gumi┼Ťku, na forum ma nie tylko rodzon─ů, ale i wirtualne siostry. Kt├│ra by pozwoli┼éa?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#128 2006-09-28 22:49:42

lemonick
U┐ytkownik

ojejku, ale się działotongue
jak dosta┼éam maila o tre┼Ťci "strona zostaje zlikwidowana" to my┼Ťla┼éam ┼╝e pojade do tego Kazika i go uszkodze. a tu po miesi─ůcu dla zasady zagl─ůdam na JA.pl i co widz─Ö?? strona dalej dzia┼éa! szczerze m├│wi─ůc, gdyby nie JA.pl nie napisa┼éabym referatu o omawianej ksi─ů┼╝ce (DiU jako lektura nadobowi─ůzkowa). gdyby nie Vasco, nie mia┼éabym teraz co robi─ç na necie. ojej, Vasco, wszyscy Ci─Ö tu kochaj─ů (prawie, odliczaj─ůc p┼ée─ç m─Ösk─ů itp... wink ) i nie wiem, jak ktokolwiek m├│g┼é mie─ç "w─ůty" o to, ┼╝e odratowa┼ée┼Ť najukocha┼äsze forum;) (ale ze mnie lizus...wink )

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#129 2006-09-29 16:56:01

Elentari
U┐ytkownik

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Moja przygoda z JA zacz─Ö┼éa si─Ö w 1981/1982 roku. Wtedy w┼éa┼Ťnie nasza telewizja wy┼Ťwietla┼éa angielski serial pt. "Duma i Uprzedzenie, albo Pierwsze Wra┼╝enie" - tak to wtedy brzmia┼éo. Pami─Ötam, to by┼é chyba wtorek. Mia┼éam si─Ö uczy─ç do jakiej┼Ť klas├│wki, chyba z biologii, ale w┼é─ůczy┼éam telewizor i... Wpad┼éam po uszy. Potem by┼éo poszukiwanie ksi─ů┼╝ek. Pierwsza by┼éa "Rozwa┼╝na i Romantyczna" potem "Opactwo Northanger", "Emma" a w ko┼äcu, oddana do biblioteki po roku przetrzymywania przez jakiego┼Ť czytelnika "Duma i uprzedzenie" - wydanie chyba jeszcze z lat 60-tych ("Duma i uprzedzenia" - w liczbie mnogiej). Ta ostatnia na sta┼ée zago┼Ťci┼éa w mojej biblioteczce, wypo┼╝yczana co jaki┼Ť czas i czytana ci─ůgle z tak─ů sam─ů fascynacj─ů. Potem przyszed┼é czas na serial BBC z 1995 roku, kt├│ry mnie oczarowa┼é. To chyba jedyna adaptacja powie┼Ťci, co do kt├│rej nie mia┼éam ┼╝adnych zastrze┼╝e┼ä. Wszystko w niej by┼éo takie jak by─ç powinno. Teraz jestem na etapie szukania DiU ekranizacji z 2005. Specjalnie w tym celu zakupi┼éam odtwarzacz DVD. Jeszcze tylko musz─Ö zorganizowa─ç sobie p┼éyty (obie wersje 1995 i 200), moje w┼éasne p┼éyty, ┼╝eby le┼╝a┼éy sobie na zaszczytnym miejscu. Mo┼╝e uznacie, ┼╝e to nie jest ca┼ékiem normalne, ale nie dbam o to. Wa┼╝ne jest to, co mi si─Ö podoba, a nie to co o tym my┼Ťl─ů inni.
Ewa
PS. Zapomnia┼éam napisa─ç, jak trafi┼éam na to forum. Ano trafi┼éam tu podczas poszukiwa┼ä w pewnym serwisie aukcyjnym p┼éyt z ekranizacjami JA. Kto┼Ť z Was poda┼é link do tej strony, za co jestem mu bardzo wdzi─Öczna.
E.

#130 2006-09-29 18:29:13

lady_kasiek
U┐ytkownik

Takich objaw├│w nikt tutaj nie wy┼Ťmieje ani nie nazwie nienormalnymi. A je┼Ťli kto┼Ť tak powie b─Ödzieto oznacza┼éo ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç obecnych tutaj jest nienormalna big_smile
Witamy

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#131 2006-09-29 18:37:09

Jeanne
U┐ytkownik

Witamy w┼Ťr├│d pozytywnie nienormalnych. big_smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#132 2006-09-29 19:37:56

HerMia
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie trafi┼éa┼Ť do zak┼éadu psychiatrycznegi im. Jane Austen lol

#133 2006-09-29 20:10:01

lady_kasiek
U┐ytkownik

i nie tylko ja jestem walnieta ostatnio na punkcie Tristana w moim podpisie aaaaaaaaaaaaaa.

Ostrzegamy tutaj nie znajdziesz normalnych

CULTURA POPULAR...

#134 2006-09-29 22:01:54

lemonick
U┐ytkownik

o pzrepraszam, ja uwa┼╝am ┼╝e jestem ca┼ékowicie normalna wink odliczaj─ůc to, ┼╝e jestem wredna, zbijam si─Ö ze wszystkiego, wymy┼Ťlam coraz wi─Öksze g┼éupoty i mam obsesj─Ö na punkcie Janinki, Emilki, Paula i wszystkich innych powie┼Ťciopisarzy... i powie┼Ťciopisarek, poet├│w, dziennikarzy.... chyba si─Ö zap─Ödzi┼éam wink

Paulo Coelho

#135 2006-09-29 23:02:44

caroline
U┐ytkownik

Witamy Ewo - Elentari [URL=http://imageshack.us]http://img174.imageshack.us/img174/6004/littleflowernv3.jpg[/URL]

Mo┼╝e uznacie, ┼╝e to nie jest ca┼ékiem normalne, ale nie dbam o to. Wa┼╝ne jest to, co mi si─Ö podoba, a nie to co o tym my┼Ťl─ů inni.
Ewa

A to dobre big_smile Je┼Ťli b─Ödziesz mia┼éa ch─Ö─ç wnikn─ů─ç w otch┼éanie tego forum zobaczysz, ┼╝e jeste┼Ť w 100% w┼Ťr├│d swoich. Takich wyzna┼ä mamy tu troch─Ö smile

To bardzo ciekawe co piszesz o pierwszej ekranizacji DiU, dla wi─Ökszo┼Ťci z nas t─ů "pierwsz─ů" by┼éa DiU '95. big_smile

#136 2006-09-30 10:55:24

Dione
U┐ytkownik

Witamy Elentari w naszym szacownym gronie big_smile
Normalnych tu nie ma i bardzo dobrze, bo gdyby wszyscy byli normalni, to byłoby strasznie nudno :twisted:

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#137 2006-09-30 11:17:47

lady_kasiek
U┐ytkownik

Dione/Grfield ma racje.
A je┼Ťli wszystjkie zobaczenia by┼éy takie jak ansze ┼Ťwiat by┼éby pi─Ökniejszy big_smile

CULTURA POPULAR...

#138 2006-09-30 12:12:47

MissDubish
U┐ytkownik

Skoro jest to powitalnia ... też postanowiłam się przedstawić ... (chociaż to niezbyt kulturalne w towarzystwie patrz pan Collins ;p ) ...
Jestem MissDubish i jak dobrze skojarzy┼éa Caroline nie by┼éo takiej postaci w ┼╝adnej z pow. JA . Pod ksyw─ů Dubish znana jestem w mojej malej ojczy┼║nie ┼éodzi. JA poznalam bardzo niedawno ... znaczy si─Ö bodaj┼╝e rok temu obejrza┼éam Mansfield Park ... ale jeszcze nic wtedy nie wiedzia┼éam o JA . W tym roku zrobi┼éam sobie z kole┼╝ank─ů babski wiecz├│r i ona przyniosla DiU z 95 ... ah ... to co zobaczylam ... powiem tak ... ta moja kole┼╝anka zaczyna si─Ö obwinia─ç o to ┼╝e nie zdam matury bo oszala┼éam na punkcie JA przez ten serial ;p ... kiedy znalaz┼éam t─ů strone w google zapisa┼éam si─Ö na forum i tak oto jestem szcz─Ösliwie z wami ... w (jakto wcze┼Ťniej napisa┼éa HerMia) w szpitalu psychiatrycznym im. Jane Austen ... powiem tak... na ca┼éym ┼Ťwiecie nie ma przyjemniejszego wariatkowa ni┼╝ nasze ;p

p.s. pozdrawiam wszystkie ┼éodzianki mam nadzieje ┼╝e przyjdzie nam si─Ö kiedy┼Ť spotka─ç co wy na to ;p
p.p.s. to na zdj─Öciu to ja w polowie okaza┼éo┼Ťci ;p

nie ma brzydkich kobiet s─ů tylko niedocenione

#139 2006-09-30 13:03:43

Dione
U┐ytkownik

Witamy Miss Dubish!

PS. Garfield uwielbia wariat├│w lol

#140 2006-09-30 13:10:39

MissDubish
U┐ytkownik

wariatki lubi─ů garfielda ... i inne t┼éuste kociska ;p big_smile

#141 2006-09-30 13:12:32

Dione
U┐ytkownik

wariatki lubi─ů garfielda ... i inne t┼éuste kociska ;p big_smile

Oj lepiej mu tego nie m├│w...
Jeszcze zacznie wycygania─ç od Ciebie kolejn─ů porcj─Ö lasagne :twisted:

#142 2006-09-30 13:32:24

MissDubish
U┐ytkownik

obawiam si─Ö ┼╝e je┼Ťli zrobie lasagne kiedykolwiek to nic dla nie go nie zostanie ;p ... bo mam apetyt r├│wny jego ... big_smile

#143 2006-09-30 19:10:23

HerMia
U┐ytkownik

Nie tylko grube koty uwilebiaj─ů takie przysmaki. Wiem to doskonale, bo mam psa, kt├│ry ju┼╝ powoli zaczyna przypomina─ç cielaka...
To z powodu pizzy lol

#144 2006-09-30 21:10:32

lemonick
U┐ytkownik

Pizza? dla psa? hmm.....

cóż, i tak najbardziej z "garfielda" lubię Johna... taki słodki fajtłapa... wink

HELLOOO wszystkim nowym wariatom wink my tu wysysamy literki z ksi─ů┼╝ek, i nawijamy je na szpulki jak w "Akademii pana Kleksa"

Paulo Coelho

#145 2006-10-01 11:23:11

HerMia
U┐ytkownik

Pizza? dla psa? hmm.....

M├│j pies jest niestey wszystko┼╝erny. Nie pogardzi niczym co nadaje si─Ö do jedzenia. I tym co si─Ö nie nadaje te┼╝ lol

#146 2006-10-03 00:51:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Cead Mile Failte dziewczyny big_smile

I ja Was witam, aczkolwiek o zdrowie nie pytam. Chorujcie, chorujcie na austenomanie big_smile Chorujciue zdrowo big_smile

#147 2006-10-03 08:37:12

Marija
U┐ytkownik

Witamy Elentari w naszym szacownym gronie big_smile
Normalnych tu nie ma i bardzo dobrze, bo gdyby wszyscy byli normalni, to byłoby strasznie nudno :twisted:

Chwila chwila - co znaczy "nienormalni"? Nie zainteresowani chlaniem, ─çpaniem i wszelkim rozpasaniem cielesnym (w granicach normy oczywi┼Ťcie)? Ale┼╝ jak najbardziej normalni, sam kwiat normalno┼Ťci powiedzia┼éabym, i wzorzec dla p├│┼ég┼é├│wk├│w ogl─ůdaj─ůcych wy┼é─ůcznie seriale, ┼╝e ju┼╝ nie b─Öd─Ö wymienia─ç jakie :twisted: I jeszcze czytaj─ůcy literatur─Ö, co ma dwie┼Ťcie lat - z mi┼éo┼Ťci, a nie z przymusu. http://www.smiliegenerator.de/s31/smilies-8354.png

#148 2006-10-03 08:51:26

pak4
U┐ytkownik

Mój szef ostatnio, usłyszawszy że jest 'normalny' ostro zaprotestował. Stwierdził, że to 'przecież widać' (że jest nienormalny), choć nie potrafił powiedzieć dlaczego wink

A tak powa┼╝nie, to ka┼╝dy jest jak─ů┼Ť indywidualno┼Ťci─ů i po przy┼éo┼╝eniu
wyobra┼╝onego 'wzorca normalnego cz┼éowieka', wychodz─ů na jaw wszystkie r├│┼╝nice. Wi─Öcej -- na forum dyskusyjnym spotykaj─ů si─Ö osoby, kt├│re maj─ů wiele 'odchy┼é├│w od normy' do siebie zbli┼╝onych. I bardzo dobrze, ┼╝e mo┼╝na odnale┼║─ç ludzi podobnych do siebie, nawet geograficznie znajduj─ůcych si─Ö daleko, ale my┼Ťl─ůcych i czuj─ůcych (czasem) podobnie.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#149 2006-10-03 12:07:14

Marija
U┐ytkownik

Mam nadziej─Ö, ┼╝e nie bierzesz pod uwag─Ö np. forum dyskusyjnego dla pedofili, kt├│rzy w swoim gronie niew─ůtpliwie "czuj─ů podobnie" i w swoim odchyle maj─ů si─Ö za normalnych?? :twisted: :twisted:

#150 2006-10-03 12:24:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

Marijo, nie popadajmy w skrajno┼Ťci!! big_smile

Stopka forum