Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-08-30 14:39:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

I co, ma isc na łatwiznę?
Chyba jednak lepiej wprowadzi─ç j─ů na fajne forum (tutaj czy Salon), niech pozna ludzi, opinie o ksi─ů┼╝kach zapalonych mi┼éo┼Ťniczek. Zawsze wtedy przychodzi refleksja - a mo┼╝e co┼Ť w tym jest? A wtedy siega sie po pierwsz─ů ksi─ů┼╝ke (i zwykle bywa ni─ů DiU big_smile) i albo sie wsi─ůka, albo i nie. Je┼Ťli nie - to znaczy, ┼╝e przypadek jest beznadziejny...

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#102 2006-08-30 15:24:08

kitty
U┐ytkownik

Dla cz┼éowieka nieznaj─ůcego tw├│rczo┼Ťci JA takie forum to raczej czarna magia.
Ale ka┼╝dy pomys┼é jest dobry, aby kogo┼Ť zach─Öci─ç do ksi─ů┼╝ek Jane Austen. Zale┼╝y to r├│wnie┼╝ od wieku. Je┼╝eli ta siostra jest m┼éoda, to szczerze zach─Öcam do film├│w. Moja przygoda z DiU zacz─Ö┼éa si─Ö w┼éa┼Ťnie od serialu 1995. Dlatego na podstawie w┼éasnego do┼Ťwiadczenia zach─Öcam do spr├│bowania tej metody.

#103 2006-08-30 15:48:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

Na tym forum, czy w Salonie gadamy na tak r├│zne tematy, ┼╝e nie ma mo┼╝liwo┼Ťci pogubienia si─Ö (najlepszy dow├│d - na Salonie s─ů dziewczyny, kt├│re kompletnie nie maj─ů poj─Öcia co to jest N&S, czyli niejako przewodnia ksi─ů┼╝ka forum i tworzonej strony, a bez najmniejszych problem├│w rozmawiaj─ů i dyskutuj─ů). Zreszt─ů takie niedom├│wienia moga stanowi─ç r├│wnie┼╝ ┼Ťwietn─ů zach─Öt─Ö i nawet mo┼╝e lepsz─ů ni┼╝ film. Nie ka┼╝dy lubi takie filmy i gdybym mia┼éa opisywa─ç w┼éasny przyk┼éad, to P&P 95 wynudzi┼éa mnie przera┼║liwie i na d┼éugie 13 lat zniech─Öci┼éa mnie do tw├│rczo┼Ťci Jane.
Więc nie ma reguły.

#104 2006-08-30 16:27:10

kitty
U┐ytkownik

czyli warto wypr├│bowa─ç wszystkie sposoby big_smile
dla ka┼╝dego dobre co innego

#105 2006-08-30 20:34:42

Ulka
U┐ytkownik

dzieki:)moze kiedys siostra sie jeszcze zreformuje
"Emme" obejrzala w dwoch wersjach, przy czym zachwycila ja bardziej wersja z Gwyneth Paltrow, ktora widziala juz pare razy, czyli nie jest zle:)
D&U probowalam jej czytac! doszlysmy do 1/3....okropna ma siostre, prawda?wink a ma juz 16lat
ale bede jeszcze nad nia pracowac
pozdrowionka

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#106 2006-08-30 22:31:39

caroline
U┐ytkownik

Nic na si┼é─Ö, do Jane przy pierwszym podej┼Ťciu trzeba mie─ç odpowiednie nastawienie, to nie artykul w gazecie, powoli wsi─ůka si─Ö w ten ┼Ťwiat specyficznego humoru i perypeti├│w bohater├│w prowincjonalnej Anglii. DiU oczywi┼Ťcie zasysa, bo najwi─Öcej si─Ö w tej powie┼Ťci dzieje. Ja na przyk┼éad "Emm─Ö" na pocz─ůtku rzuci┼éam w k─ůt, wnerwia┼éy mnie te dyskusje o pasztetach, jab┼éakch i kalamburowe przepychanki z pastorem, a potem mi si─Ö spodoba┼éo. Filmy to dobry pomys┼é.
Nie namawia┼éabym na si┼é─Ö, bo b─Ödzie jak z lektur─ů - zniech─Öci si─Ö!

Witamy na forum Angel i Ulu! big_smile

#107 2006-08-31 18:16:07

Anna
U┐ytkownik

Witam <grzecznie dyga>! Powie┼Ťci Jane Austen odky┼éam ju┼╝ do┼Ť─ç dawno, zakocha┼éam si─Ö bardzo... smile NA forum odwa┼╝y┼éam si─Ö dopiero teraz i choc jest chyba najm┼éodsza (wiem ┼╝e to juz by┼é temat poruszany, przez Katarzyn─Ö, moge ci─Ö pocieszy─ç jestem m┼éodsza i od siostry Ulki te┼╝ smile to wydaje mi si─Ö, ┼╝e mog─Ö mie─ç co┼Ť ciekawego do powiedzenia... :oops: Na razie jeszcze si─Ö rumieni─Ö, ale mam nadziej─Ö, ┼╝e przyjmiecie mnie ciep┼éo, ja przynajmniej tak si─Ö witam (chocia┼╝ wieje mi po nogach)! Pozdrawiam!

#108 2006-08-31 18:29:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

Cead Mile Failte Aniu

#109 2006-09-01 11:20:57

elbereth
U┐ytkownik

Witam serdecznie! smile

A odno┼Ťnie m┼éodo┼Ťci - do tej pory najm┼éodsza by┼éa chyba Parker:

(...) mam 11 lat. 8)

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#110 2006-09-01 11:47:30

Marija
U┐ytkownik

Witam serdecznie! smile

A odno┼Ťnie m┼éodo┼Ťci - do tej pory najm┼éodsza by┼éa chyba Parker:

(...) mam 11 lat. 8)

Jakby co - mog─Ö adoptowa─ç lol

#111 2006-09-01 16:02:11

Angel
U┐ytkownik

Ja na szczęscie już niedługo będę pełnoletnia big_smile

Angels falls down first...

#112 2006-09-04 10:05:42

gullviva
U┐ytkownik

witam i ja smile
ja tutaj co prawda bywam ...ale tylko w czasami ..a zwlaszcza kiedy wracam do moich ulubionych ksiazek ....czyt: Dumy i uprzdzenia i innych ksiazek JA wink

pozdrawiam wszysrkich serdecznie big_smile big_smile big_smile

[img]http://img234.imageshack.us/img234/1175/7777dp2.jpg[/img]
Pozdrawiam serdecznie smile

#113 2006-09-05 20:42:05

lemonick
U┐ytkownik

kolejnosc jest chyba taka- parker(11), ja(15;) )
zalezy ile masz lat. Anno wink jesli jestes mlodsza ode mnie, to fajnie. nie b─Öd─Ö si─Ö czu┼éa wyobcowana/odrzucana/ignorowana z powodu mojego wieku (m┼éodsi= g┼éupsi, nudniejsi i mniej do┼Ťwiadczeni. precz z utartymi przekonaniami! jestem m─ůdrzejsza od mojej starszej siostry!!smile )

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#114 2006-09-06 08:13:16

Marija
U┐ytkownik

Ale┼╝!!! Nie zauwa┼╝y┼éam, ┼╝eby kto┼Ť tu by┼é ignorowany z racji wieku. Pe┼éne r├│wnouprawnienie dla wszystkich grup wiekowo-do┼Ťwiadczeniowych lol I mysl─Ö, ┼╝e jest to bardzo ciekawe do┼Ťwiadczenie: ┼╝e i ci, co maja po 15 lat, i ci, co czterdziechy dobijaj─ů wink , mog─ů dyskutowa─ç i ┼Ťmia─ç si─Ö na tym samym forum. No i np. Parker (moja c├│rka nied┼éugo b─Ödzie mia┼éa tyle lat...) zdob─Ödzie nowe, zaskakuj─ůce j─ů sam─ů spojrzenie na stare zgredy, co to nie tylko sztorcuj─ů m┼éodzie┼╝ szkoln─ů, ale s─ů w stanie wzrusza─ç si─Ö tymi samymi lekturami big_smile

#115 2006-09-09 21:56:20

lemonick
U┐ytkownik

tutaj nie, ale w innych miejscach... ignorowanie kogos z racji wiemku zdarza sie wszedzie- nawet w szkole. przykladem moze byc moja szkola- mlodsi nie moga wchodzic do "Sali TOrtur", czyt. "pokoju nauczycielskiego" bo od razu zostaja wyrzuceni/wygonieni. poprostu magia....

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#116 2006-09-14 11:11:19

Balbina
U┐ytkownik

Witam serdecznie i k┼éaniam si─Ö nisko , od jakiego┼Ť czsu pr├│bowa┼éam si─Ö tu dosta─ç i nareszcie mnie wpu┼Ťcilo. Jestem Ma┼égorzata za chwil─Ö stuknie mi 40-tka. Jane Austen uwielbiam odk─ůd ogl─ůdn─Ö┼éam "Dum─Ö i Uprzedzenie" 1983. Poznaj─Ö r├│wnie┼╝ N&S dzi─Öki Salonowi. Nie jestem zbyt rozmowna, ale uwielbiam czyta─ç i widz─Ö ┼╝e b─Öd─Ö mia┼éa tu co robi─ç lol

szalej─ůca czterdziestka

#117 2006-09-14 12:06:54

Marija
U┐ytkownik

Witaj ach witaj, koleżanko w słusznym wieku! Bo juz zaczynałam czuc się dziwnie w tak młodym gronie.... :oops:

#118 2006-09-22 16:29:45

Jeanne
U┐ytkownik

Ale┼╝ Marijo, pomy┼Ťl jak to mi┼éo mie─ç takie wirtualne c├│reczki i synk├│w! lol Ja dawno tu nie by┼éam.....ale Forum N&S mnie znu┼╝y┼éo i dlatego wracam tutaj. Mam nadziej─Ö, ┼╝e przyjmiecie grzesznika z powrotem. :oops:

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#119 2006-09-22 17:54:17

Vasco
Administrator

Zostało Ci wybaczone smile

Ale na powa┼╝nie, to ja tam do forum N&S nic nie mam. Odwrotnie chyba te┼╝ wink A je┼╝eli kto┼Ť ma do mnie ┼╝al, ┼╝e ratowa┼éem JA.pl to trudno, nic nie poradze.

#120 2006-09-22 18:05:14

Katarzyna
U┐ytkownik

┼╗al big_smile big_smile big_smile

#121 2006-09-22 19:20:00

Jeanne
U┐ytkownik

Hehe, Vasco przez du┼╝e ┼╗. wink Jak kto┼Ť m├│g┼éby mie─ç ┼╝al? Jedyna taka strona w Polsce i mie─ç ┼╝al? :twisted: Akurat.

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#122 2006-09-22 21:00:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

hmm, jestem i tu i tu. Bo mo┼╝na bez najmniejszego problemu big_smile
Ale z tym ┼╝alem o ratowanie forum to mnie zaskoczy┼ée┼Ť Vasco. Nie spotka┼éam si─Ö z tak─ů opini─ů. A ju┼╝ na pewno by┼éam t─ů osob─ů, kt├│ra bardzo si─Ö ucieszy┼éa, ┼╝e JA zosta┼éa uratowana.

#123 2006-09-23 00:34:03

angelo
U┐ytkownik

┼╗al! 8O Nie bardzo wiem o co chodzi.
Ja sie bardzo ciesze ze forum istnieje i ta stronka. Pamietam ten dzien jak tu dotarlam pierwszy raz to az fikalam z radosci, ze nie jestem sama na swiecie
i tyle bratnich dusz tu sie znajduje. big_smile

#124 2006-09-23 09:27:57

Vasco
Administrator

Mo┼╝e niepotrzebnie do tego wr├│ci┼éem. Gdy pisa┼éem na N&S o tym, ┼╝e b─Öd─Ö si─Ö opiekowa┼é JA.pl, to mia┼éem wra┼╝enie, ┼╝e cze┼Ť─ç os├│b przenios┼éa na mnie sw├│j ┼╝al do Kazika. Jakbym to ja by┼é winien sytuacji. Niestety, nie mog─Ö tego cytowa─ç, bo w─ůtek jest skasowny. Z czasem to prawie u wszystkich zanik┼éo, ale i tak robi mi si─Ö g┼éupio, jak nieraz przeczytam, ┼╝e kto┼Ť jest "fajny", bo woli N&S od JA. Pewnie, ┼╝e jest fajny, ale jak mo┼╝na to inaczej odczyta─ç? Mo┼╝e zbyt osobi┼Ťcie to bior─Ö...

Aine: Ty jeste┼Ť ostatni─ů osob─ů, o kt├│rej bym to pomy┼Ťla┼é wink

#125 2006-09-23 11:01:45

AineNiRigani
U┐ytkownik

W zasadzie nie mog─Ö m├│wi─ç za wszystkich, ale patrz─ůc obiektywnie na og├│ln─ů atmosfer─Ö, mo┼╝e i tak by┼éo. C├│┼╝, dziewczyny poczu┼éy si─Ö bardzo dotkni─Öte zachowaniem Kazika i nie ma co im si─Ö dziwi─ç. W┼éa┼Ťnie to by┼éo przyczyn─ů tego ┼╝alu, a nie fakt, ┼╝e uratowa┼ée┼Ť stron─Ö.
Nie do ko┼äca rozumiem te┼╝ zdanie z"fajno┼Ťcia", tzn czy chodzi o filmy, czy o strony. Bo w zasadzie filmy ogl─ůdamy te same i pani Gaskell jest stawiana na r├│wni z Jane, a przypadku stron, to nawet je┼Ťli co┼Ť takiego mia┼éo miejsce, to zdecydowanie by┼éo odosobnionym przypadkiem. A wiem, ┼╝e czesto tutaj kukaj─ů big_smile
B─Öd─Ö broni─ç zar├│wno Dam, jak i przysz┼éych ogrodnik├│w w┼éasn─ů pierwsia. W ko┼äcu oba fora to m├│j drugi dom, a forumowicze, to druga rodzina big_smile

Stopka forum