Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2006-07-24 10:43:20

Kika
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

po przerwie witam wszystkich bardzo serdecznie... ju┼╝ gdzie┼Ť na tym formum pisa┼éam o sobie, ale si─Ö przypomn─Ö... 33 lata, wodnik, mi┼éo┼Ťniczka J.A. i epoki wiktoria┼äskiej od bardzo d┼éugiego ju┼╝ czasu... sercem i urodzeniem opolanka, zamieszkaniem - dolno┼Ťl─ůzaczka...smile

gg 2775021

#77 2006-08-04 22:18:45

lemonick
U┐ytkownik

jestem lemonick. czyli cytrynka. ale w papierach mam Magdalena. gdyby nie moje imie, nie przeczytałabym "Emancypantek". i wydaje mi się, że nie żałowałabym. "namiętnych pocałunków w rękę" wink

cho─ç jestem tutaj od dawna, dopiero ca┼ékiem niedawno (wybaczcie powt├│rzenia) zacz─Ö┼éam wyra┼╝a─ç si─Ö inaczej ni┼╝ przez ogl─ůdanie zdj─Ö─ç.
wieku nie podam. chyba ┼╝e... ale to by zgorszy┼éo starszych... dobra, mam 15. nie, nie pomyli┼éam si─Ö, a wy widzicie ca┼ékiem dobrze. "ciekawam", czy jest tu kto┼Ť r├│wnie m┼éody. a mo┼╝e m┼éodszy?? to by by┼éo ciekawe.

moja przygoda z "romantyczn─ů" proz─ů, wiktorianizmem, regencj─ů i J.A. zacz─Ö┼éa si─Ö od pewnej ksi─ů┼╝ki, kt├│r─ů pokocha┼éam od pierwszego zdania. a by┼éa to "Jane Eyre". potem by┼éy "Wichrowe Wzg├│rza", a kiedy do kin wesz┼éa nowa wersja Dumy i Uprzedzenia, postanowi┼éam j─ů tak┼╝e przeczyta─ç. cho─ç "czytywa─ç" ksi─ů┼╝ki z tej epoki zacz─Ö┼éam ju┼╝ w 3 klasie podstaw├│wki. wiecie, Tajemniczy Ogr├│d, Ania z Zielonego Wzg├│rza, W pustyni i w puszczy smile i wiele innych. rozpisa┼éam si─Ö chyba niepotrzebnie.

dla ciekawskich: mam zielone oczy. uwielbiam czyta─ç (co wida─ç) i marzy─ç. moim idealnym facetem jest, oczywi┼Ťcie, pan Darcy. ale nie pogardz─Ö kim┼Ť w stylu pana Rochestera czy innych ^^ ch─Ötnych do rozmowy zapraszam na moje gg xD m├│j nr to... haha ^^ big_smile smile smile wink podam w swoim czasie. je┼Ťli b─Ödzie tu kto┼Ť zainteresowany rozmow─ů ze mn─ů. ch─Ötnych nie widz─Ö i nie s┼éysz─Ö.... trudno, jako┼Ť prze┼╝yj─Ö smile

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#78 2006-08-05 13:29:01

caroline
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç cytronetko! big_smile

#79 2006-08-05 15:16:51

Areliee
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç, cze┼Ť─ç! wink

Ja mam 16 lat, wi─Öc nie jeste┼Ť odosobniona tongue. A Parker (nie pomyli┼éam nicka, prawda?) jest, o ile mnie pami─Ö─ç nie myli, jeszcze m┼éodsza, wi─Öc no stres, Cytrynko smile

#80 2006-08-05 20:45:42

Magdalo
U┐ytkownik

Witam wszystkich!
┼éatwo si─Ö domy┼Ťle─ç, ze moje prawdziwe imi─Ö to Magda. Mam 17 lat i ca┼ékiem przypadkiem tu trafi┼éam. Oczywi┼Ťcie ju┼╝ mam na jej punkcie obsesj─Ö (┼╝eby nie by┼éo na JA te┼╝:)).
Mieszkam w Gliwicach (moze jest tu kto┼Ť st─ůd?)>
Pozdrawiam wszystkich wielbiciel├│w JA!
A teraz musz─Ö si─Ö zapozna─ç ze stronk─ůbig_smile

#81 2006-08-05 21:46:49

Parker
U┐ytkownik

Tak Areliee nie pomyli┼éa┼Ť si─Ö mam 11 lat. 8)

Barbara Sz.

#82 2006-08-05 23:40:23

lemonick
U┐ytkownik

no to fajnie wink

Paulo Coelho

#83 2006-08-07 00:52:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jeny┼Ťciewy!!!
Jednen wyjazd i jedna awaria kompa, a tutaj tyle Nowych

Witam wszystkich!!!
Cead Mile Failte!!!

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#84 2006-08-07 18:40:09

Jojo
U┐ytkownik

Witam wszystkich!
podczytuj─Ö Was juz od pewnego czasu, teraz korzystam z chwilowego braku fanaberii sprz─Ötu i ┼Ťpiesze sie przywita─ç smile
jestem z Wroc┼éawia, przyznawac si─Ö od kiedy czytuj─Ö Nasz─ů Autork─Ö to chyba nie bed─Ö wink jednak ┼Ťwietnie wp┼éywa na moje "do┼éy" i to mi wystarcza
o nami─Ötnym ogl─ůdaniu bonus├│w w postaci ekranizacji powie┼Ťci to ju┼╝ nawet nie wspominam - nie wszyscy domownicy maj─ů zrozumienie dla tej fobii
ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e jest wi─Öcej ludzi, kt├│rym to nie przeszkadza

je┼Ťli na poczatku co┼Ť nie tak technicznie napisz─Ö , to wybaczcie

P.S.
no i uważam, że DiU z 1995 była jedyna i niepowtarzalna

#85 2006-08-07 20:22:12

megg
U┐ytkownik

Witam serdecznie!!
ps. Ja też jestem z Wrocławia big_smile

#86 2006-08-07 20:33:46

lady_kasiek
U┐ytkownik

A ja was może we Wrocławiu odwiedzę big_smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#87 2006-08-08 11:14:04

fringilla
U┐ytkownik

Nie jestem tu moderatorem i mo┼╝e nie powinnam sie wtr─ůca─ç, ale przez wielko┼Ť─ç avatara Lady Kasiek strasznie si─Ö "rozje┼╝d┼╝a" forum i utrudnia to czytanie.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#88 2006-08-08 19:33:56

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ju┼╝ zmienione smile

A to kto tam jest z Wrocławia bo nieunikniona staje się wycieczka moja tam smilesmile

CULTURA POPULAR...

#89 2006-08-10 16:19:33

NieVe
U┐ytkownik

jestem tu ju┼╝ od jakiego┼Ť czasu a nic o sobie nie napisa┼éam
a wiec: Justyna jestem tongue mieszkam sobie w Rumi tuptam do ostaniej klasy liceum (matura.....aaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!)a tzn. ze mam 18 lat
od niedawna a w┼éa┼Ťciwie o zobaczenia DiU2005 zainteresowa┼éam sie tw├│rczo┼Ťci─ů JA ci─ůgla szukam Darcego kt├│rego ju┼╝ znalaz┼éam tylko on chyba nie widzi we mnie Lizzy :cry:
nio ale c├│┼╝ i chyba tyle tongue
pozdrofki dla wszytskich
aha i ciesze sie ze jestem tak po┼Ťrodku stawki;)
ani stara ani młoda wink

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#90 2006-08-10 22:34:51

joana
U┐ytkownik

Witam wszystkich!
Jestem joana i P&P oraz B&P pozwala┼éo i nadal pozwala wygramoli─ç sie z najg┼é─Öbszego do┼éa psychicznego. A w styczniu by┼éam ju┼╝ bardzo g┼é─Öboko, wtedy w┼éa┼Ťnie zacz─Ö┼éam WAS pods┼éuchiwa─ç. Dzi─Öki! Mam nadziej─Ö, ┼╝e si─Ö rozkr─Öc─Ö. Nie wiem cholibka , jak si─Ö wstawia te zdj─Öcia z boku post├│w. Mo┼╝e kto┼Ť ┼╝yczliwy poradzi?

#91 2006-08-10 23:19:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

mala instrukcje wyslalam w mailu big_smile

#92 2006-08-11 14:51:06

lemonick
U┐ytkownik

coraz wiecej ludzi.... fajnie 8)

ale jedno pytanie... czy jest tu kto┼Ť ze ┼Ťwi─Ötokrzyskiego? czuj─Ö, ┼╝e jako jedyna z okolicy tak kocham p.Darcy'ego i Jane.... hmm... roll

Paulo Coelho

#93 2006-08-21 14:18:36

kitty
U┐ytkownik

Witam wszystkich serdecznie. Nazywam si─Ö Magda, a poniewa┼╝ w ksi─ů┼╝kach J.A nie ma ┼╝adnej bohaterki o tym pi─Öknym imieniu, utworzy┼éam nick od mojego drugiego imienia - Katarzyny. Mieszkam w ma┼éym, uroczym miasteczku w woj. podkarpackim - Lubaczowie. Moje zainteresowania to historia, lubi─Ö czyta─ç ksi─ů┼╝ki, a od niedawna szczeg├│lnie te autorstwa J.A. M├│j numer gg to 7653562, jak kto┼Ť ma ochot─Ö pogada─ç, to serdecznie zapraszam.

#94 2006-08-21 19:39:29

caroline
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç Kitty! lol

#95 2006-08-21 20:08:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Cead Mile Failte big_smile

#96 2006-08-21 20:55:03

lady_kasiek
U┐ytkownik

Hej!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja te┼╝ jestem z Podkarpacia big_smilebig_smilebig_smile

CULTURA POPULAR...

#97 2006-08-22 09:35:54

kitty
U┐ytkownik

dziękuję za miłe powitanie big_smile
lady, a z jakiego jeste┼Ť regionu?
Bo "m├│j" Lubacz├│w le┼╝y jakie┼Ť 100 km od Przemy┼Ťla
AineNiRigani, jeste┼Ť historykiem?
W takim razie oddaj─Ö si─Ö pod Twoje opieku┼äcze skrzyd┼éa z ca┼é─ů moj─ů historyczn─ů wiedz─ů ( niewielk─ů, ale wci─ů┼╝ poszerzan─ů)

#98 2006-08-30 10:41:16

Angel
U┐ytkownik

Witam wszystkich fan├│w Jane Austen 8)
Mam na imi─Ö Anna (jak c├│rka Lady Katarzyny lol ) i mam 17 lat. Kocham podr├│┼╝e oraz wszelk─ů literatur─Ö wink

Angels falls down first...

#99 2006-08-30 13:17:05

Ulka
U┐ytkownik

witam wszystkich:)
jestem tu prawie zupelnie zielona. choc juz od jakiegos czasu okazjonalnie zagladalam na te stronke, to dopiero od niedawna mam staly dostep i chyba bede korzystac:)
mam na imie Paulina, mieszkam w centrum Polski. znajomosc z Jane Austen trwa juz od10 lat..tak, na jesieni minie nasza okragla rocznica:)
poczatkowo byla to wielka i szalona milosc:) obecnie jest to raczej spokojny zwiazek, cos na ksztalt przyjazni;)
probowalam "zarazic" moja mlodsza siostre ale jak dotad bezskutecznie.
ze lekka zazdroscia patrze na mlode forumowiczki-poprosze recepte na zarazanie mlodej dziewczyny czytaniem ksiazek:)bo jesli JA czytana na dobranoc nie podzialala...
pozdrawiam serdecznie wszystkich fanow i sympatykow:)

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#100 2006-08-30 14:26:09

kitty
U┐ytkownik

pu┼Ť─ç jej ekranizacje DiU - do m┼éodego pokolenia podobno lepiej trafia film ni┼╝ ksi─ů┼╝ka lol

Stopka forum