Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-07-03 10:47:26

elbereth
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witajcie! Cho─ç odkry┼éam t─Ö stron─Ö ju┼╝ jaki┼Ť czas temu, dopiero niedawno zacz─Ö┼éam odwiedza─ç forum. Dowiedzia┼éam si─Ö przy tym, ┼╝e kultura wymaga, aby si─Ö tu przedstawi─ç, co te┼╝ czyni─Ö.

Mam 18 lat, mieszkam w ma┼éym dolno┼Ťl─ůskim mie┼Ťcie i (tu chyba nie b─Öd─Ö oryginalna :-) ) uwielbiam Jane Austen. W nie-wirtualnym ┼Ťwiecie nikt ze znajomych nie podziela mojej pasji, wi─Öc czuj─Ö si─Ö troszeczk─Ö samotna... :-)

Dlatego mi┼éo mi Was pozna─ç i mam nadziej─ů, ┼╝e b─Ödziemy si─Ö spotyka─ç w r├│┼╝nych miejscach tego forum. Pozdrawiam!

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#52 2006-07-03 11:40:34

mara7
U┐ytkownik

Witam WSZYSTKICH!! big_smile big_smile

Katarzynko tongue NIE JESTES NAJMłODSZA JA WłAŚNIE SIE WYBIERAM DO LICEUM.Ale przecież to nie o wiek tu chodzi.Ważne że sie mozemy spotykac na tym forum i wspólnie czytac,omawawiac,dyskutowac na temat dzieł Jane Austen i jej samej smile .

Nie wiem czy sie przedstawia┼éam, a wiec: mama na imie Asia i jestem z Krakowa jak ju┼╝ wspomina┼éam wy┼╝e,j wybieram sie aktualnie do liceum. Ksia┼╝kami Jane interesuje sie nie od dzi┼Ť. Moje ulubione ksiazki przez ni─ů napisane to: "P&P","Emma","Rozwa┼╝na i Romantyczna".-og├│┼éem lubie tego typu ksi─ůzki-sorry za powt├│rzenie tongue .
Opr├│cz tego interesuje sie filmem, lubie s┼éuchac muzyki filmowej jestem fank─ů "STar Wars".
big_smile

#53 2006-07-03 20:06:01

caroline
U┐ytkownik

Witamy wszystkich serdecznie lol
[URL=http://img195.imageshack.us/my.php?image=flower72jo.jpg]http://img195.imageshack.us/img195/2115/flower72jo.th.jpg[/URL]

#54 2006-07-04 09:11:12

Dione
U┐ytkownik

Hej!!! Zalogowa┼éam si─Ö wczoraj, a dopiero dzi┼Ť znalaz┼éam powitalni─Ö, wi─Öc od razu spiesz─Ö si─Ö przedstawi─ç tongue tongue tongue Jestem doktorantk─ů na uniwersytecie w Olsztynie. Od kilku lat jestem zafascynowana powie┼Ťciami Jane Austen. Moj─ů ulubion─ů "Dum─Ö...." przeczyta┼éam kilkana┼Ťcie razy. :oops:
Poza JA interesuje mnie archeologia, szczeg├│lnie teren├│w Egiptu, staro┼╝ytnej Mezopotamii i pa┼ästwa Maj├│w. Moim kolejnym konikiem jest mikrobiologia, kt├│ra jest te┼╝ moim zawodem. W towarzystwie mikro┼Ťwiata sp─Ödzam wi─Öksz─ů cz─Ö┼Ť─ç czasu. Reszt─Ö zajmuje mi lektura. Lubi─Ö powie┼Ťci fantasy, krymina┼éy (szczeg├│lnie Joe Alexa i Agathy Christy), ksi─ů┼╝ki historyczne, poezj─Ö i .... co tylko wpadnie mi w r─Öce i jest ciekawe.
Pozdrowienia dla wszystkich mi┼éo┼Ťnik├│w Jane Austen big_smile

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#55 2006-07-04 12:25:58

beju
U┐ytkownik

malutka poprawka - Jane Austen
Witamy witamy big_smile

#56 2006-07-04 12:35:52

Dione
U┐ytkownik

Kajam si─Ö i poprawiam natychmiast :oops: To wszystko przez t─Ö moj─ů "mi┼éo┼Ť─ç" do b┼é─Öd├│w ortograficznych.

#57 2006-07-04 21:52:13

caroline
U┐ytkownik

Witamy!
Garfielda te┼╝ lol

#58 2006-07-05 10:16:05

Dione
U┐ytkownik

Garfield jest zachwycony wspaniałym przyjęciem, ale ma jedno pytanko: ................. Kiedy będzie lasagne? wink

#59 2006-07-05 13:52:28

beju
U┐ytkownik

było, ale wszystko zostało zjedzone smile, trzeba było nie spać

#60 2006-07-05 14:07:56

Dione
U┐ytkownik

Na dnie lod├│wki Garfield znalaz┼é tortellini, wi─Öc cho─ç op┼éakuje to lasagne :cry: , zasn─ů┼é znowu z sosem na w─ůsach lol

#61 2006-07-12 22:27:55

Areliee
U┐ytkownik

Ups... Ale gafa...
To ja si─Ö mo┼╝e przedstawi─Ö big_smile I mam nadziej─Ö, ┼╝e mi przebaczycie t─Ö wypowied┼║ gdzie┼Ť tam w dziale "D&U", bo ja po prostu nie wiedzia┼éam o czym┼Ť takim jak "Powitalnia". Ale juz wiem i dlatego tu jestem smile.

Mam na imi─Ö Marta, mieszkam w niedu┼╝ej miejscowo┼Ťci pod Gdyni─ů o nazwie Rumia. Na tym forum nale┼╝─Ö do m┼éodszej kadencji, bo wybieram si─Ö we wrze┼Ťniu do liceum. Ale, jak kto┼Ť tu napisa┼é, nie wiek si─Ö liczy wink

To chyba wszystko, no, mo┼╝e jeszcze dodam, ┼╝e P&P przeczyta┼éam rok temu, wpad┼éam z miejsca xD, kilka dni p├│┼║niej by┼éam ju┼╝ po "Rozwa┼╝nej...". Kupi┼éam film z Przyjaci├│┼ék─ů, zacz─Ö┼éam grzeba─ç w internecie i znalaz┼éam t─Ö stronk─Ö.

To teraz to ju┼╝ chyba na pewno wszystko big_smile
Witam wszystkich!

#62 2006-07-13 08:02:10

pak4
U┐ytkownik

No tak... znowu wchodz─Ö na salony nie przedstawiaj─ůc si─Ö...

Na imi─Ö mam Przemek i jestem in┼╝ynierem, pracuje za┼Ť na stanowisku naukowym; a mieszkam i pracuj─Ö na G├│rnym ┼Ül─ůsku.

Kontakt z tw├│rczo┼Ťci─ů JA mia┼éem do┼Ť─ç przypadkowy, cho─ç z drugiej strony to si─Ö musia┼éo kiedy┼Ť sta─ç, bo staram si─Ö nie ogranicza─ç do jednego tematu, ale szuka─ç wci─ů┼╝ nowych inspiracji. W ┼╝yciu mo┼╝e nie, ale w lekturach -- owszem smile

Głębokie ukłony dla wszystkich Bywalczyń i Bywalców!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#63 2006-07-13 21:30:26

caroline
U┐ytkownik

Witamy nowych! big_smile smile

#64 2006-07-14 12:25:33

Marija
U┐ytkownik

Jak zwykle, nietakt na pocz─ůtek. Rozmawiam z Wami z Legnicy, jestem "starszym pokoleniem forumowym". Nie pal─Ö, nie pij─Ö, mam dwa dzieciaczki i m─Ö┼╝a czarnookiego big_smile Jak pan Darcy nie przymierzaj─ůc wink Czytam od zawsze, na┼éogowo, wsz─Ödzie, od pocz─ůtku, od ko┼äca i od ┼Ťrodka, tudzie┼╝ na wyrywki. Aha, i zupe┼énie mi nie przeszkadza, ┼╝e mam tu takie m┼éodziutkie kole┼╝anki! Ja te┼╝ jestem m┼éodziutka w sercu!
A tak na marginesie, wydaje mi się, że sporo tu forumowiczów-naukowców! Czapki z głów!

#65 2006-07-14 17:18:48

konstancja
U┐ytkownik

Witam Wszystkich serdecznie, przez te upa┼éy zapomnia┼éam si─Ö przedstawi─ç , za co przepraszam. Mam 22 latka jeszcze do wtorku,nauczycielka(bez pracy w zawodzie), podobnie jak agnes szukam Darcego z tym, ┼╝e ju┼╝ jednego spotka┼éam spojrzenie itd ...(┼╝onaty niestety) , mi┼éo┼Ťniczka tw├│rczo┼Ťci JA i serialu oczywi┼Ťcie do czego dosz┼éo dzieki istnieniu tej strony.

smile

#66 2006-07-14 18:03:54

Areliee
U┐ytkownik

Witamy big_smile

Konstancjo, ┼Ťwietny avatar, bardzo mi si─Ö podoba! smile

#67 2006-07-14 19:21:29

Marido
U┐ytkownik

Witam wszystkich! Znajoma z innego forum poleciła mi tę stronkę, więc oto jestem big_smile
Kilka s┼é├│w o mnie na dobry pocz─ůtek: Mam 20 lat, mieszkam w Krakowie, gdzie studiuj─Ö stosunki mi─Ödzynarodowe. Ponad wszystko kocham czyta─ç ksi─ů┼╝ki! Poza tym uwielbiam sport, g┼é├│wnie pi┼ék─Ö no┼╝n─ů i siatk├│wk─Ö!
Pozdrawiam!

#68 2006-07-14 19:35:43

caroline
U┐ytkownik

Witamy wszystkich! big_smile
Wow! Ilu nowych forumowicz├│w! smile

#69 2006-07-15 15:02:54

konstancja
U┐ytkownik

Dzi─Öki Areliee to cud,┼╝e dzia┼éa (raczkuj─ůcy berbe─ç ze mnie w sprawach forum) smile

#70 2006-07-15 16:34:03

Anielska
U┐ytkownik

Witam smile
Milosniczka Jane jestem od niedawna ,zaczelo sie od DiU z 2005 roku i wciaz jestem w trakcie zapoznawania sie z tworczoscia ( nie mowiac o ekranizacjach smile )
Mam 20 lat, studiuje historie sztuki , nalogowo czytam ksiazki wszelkiego rodzaju.
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki z dluzszym stazem smile

#71 2006-07-15 18:18:54

megg
U┐ytkownik

Witaj:) a mnie się TWÓJ avatar podoba:) super:) i fajne masz studia-zawsze mnie interesowała sztuka, zwłaszcza impresjonizm:)smile pozdrawiam

#72 2006-07-15 20:24:55

Anielska
U┐ytkownik

Wiekszosc ludzi u mnie na roku ma podobne upodobania smile
Mnie sie tez to tyczy smile

#73 2006-07-17 08:59:48

lady_kasiek
U┐ytkownik

Witam was wszystkich
Ja tak┼╝e jak kilka os├│b ju┼╝ wcze┼Ťniej obserwowalam ta stronk─Ö aa┼╝ postanowi┼éam si─Ö zarejestrowac coby nie by─ç intruzem.

W┼éa┼Ťnie zda┼éam matur─Ö big_smile
bardzo lubi─Ö czyta─ç moja pasj─ů jest historia i pi┼éka no┼╝na.

Austen to moja pasja od niedawna ale co┼Ť czuj─Ö ┼╝e zakocha┼éam si─Ö na zab├│j i na ca┼ée ┼╝ycie big_smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#74 2006-07-17 16:28:47

megg
U┐ytkownik

Witaj:)
jasne, ┼╝e si─Ö zakocha┼éa┼Ť na ca┼ée ┼╝ycie!! spr├│bowa┼éaby┼Ť nie;)
gratuluj─Ö maturki!

#75 2006-07-17 16:35:05

lady_kasiek
U┐ytkownik

nie dziekuj─Ö ┼╝eby nie za...pfffu ach te przes─ůdy przed matur─ů ju┼╝ wesz┼éy w krew a dziekuj─Ö baardzo za powitanie i gratulacje(jeszcze studia:D)
Nami─Ötnie trwoni─Ö oszcz─Ödzon─ů kas─Ö na ksi─ů┼╝ki teraz Austen wcze┼Ťnij inne jak ja mog┼éam byc 5tyle czasu taka ┼Ťlepa(prawie jak Lizzy tongue)
┼Üwietne ksi─ůzki big_smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Stopka forum