Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#476 2008-09-29 11:24:07

Dorfi
Użytkownik

Re: Powitalnia :)

Ooo, Kajani jak si? ciesz?, ?e Ci? widz? smile

#477 2008-10-01 20:14:25

Tamara
Użytkownik

Kajani , w?a?nie ta strona to mój konik smile a zw?aszcza niecierpliwie zawsze czekam na nowe wzory robótek , ostatnio pisa?a? o niemieckim ?urnalu z 1852 , gdzie by?o 11 arkuszy z wzorami haftów!!! Tak przynajmniej zrozumia?am smile , normalnie ?lini? si? na sam? my?l o takim bogactwie *t?sknie wzdycha*... Pi?knie szyjesz smile

#478 2008-10-01 22:13:13

Akaterine
Administrator

A ja dzi?ki temu, ?e Tamara napisa?a o stronie, przypomnia?am sobie, ?e mam j? w linkach do przejrzenia smile. I mnie najbardziej si? podoba?y karty wizytowe, zupe?nie inaczej patrzy si? na zdj?cia, gdzie ma si? ?wiadomo??, ?e to prawdziwi ludzie z XIX wieku smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#479 2008-10-12 19:19:35

MartuSSka
Użytkownik

Jako nowa forumowiczka pragn? wszystkich powita? smile)
Nazywam si? Marta i mam tylko 15 lat, jednak licz?, ?e to nie b?dzie ?adn? przeszkod? wink Mieszkam w Hajnówce, ma?ym mie?cie znajduj?cym si? na skraju Puszczy Bia?owieskiej.
Hm.. Co by tu jeszcze napisa?... Moj? przygod? z XIX wiecznymi romansid?ami, jak to zwyk?am mówi?, zacz??am w grudniu 2007 od... Wojny i Pokoju. Wpad?am po uszy- szalenie spodoba?y mi si? realia tamtego stulecia, rozrywki ludzi.
Za?o?? si?, ?e moja przygoda ze ?wiatem Jane Austen rozpocz??a si? zupe?nie inaczej ni? innych pisz?cych tu osób. W TVP1 mia?a lecie? "Rozwa?na i Romantyczna", a ja wtedy ogl?da?am wszystkie filmy z Alanem Rickmanem, jakie tylko mog?am znale??. Musz? przyzna?, ?e nie do ko?ca mi si? spodoba?o. Nie do??, ?e wydawa?o si? przyd?ugawe(wtedy jeszcze nie interesowa?am si? tak bardzo takimi opowie?ciami), to jeszcze by?o pó?no. Musz? przyzna?, ?e do tej pory ani razu nie odwa?y?am si? powróci? do tej ekranizacji... Innym razem "wspania?ej" anglistce w szkole nie chcia?o si? prowadzi? lekcji, wi?c w??czy?a nam "Emm?"... Pó?niej przypadkowo obejrza?am Dum? i Uprzedzenie z 2005... No i wzi??o mnie smile
Kurcz?, troch? si? rozpisa?am. Na koniec tylko wspomn?, ?e kocham Dum? i Uprzedzenie oraz Emm?. A moim austenowskim idea?em jest mieszanina Pana Knightley z Panem Darcy. Z przewag? tego pierwszego wink

Pozdrawiam serdecznie smile

#480 2008-10-12 23:06:22

Aune
Użytkownik

Witam wszystkich.
Mam na im? Agnieszka, a na forach "skrywam si?" pod nickiem Aune, który jest notabene fi?sk? wersj? mojego prawdziwego imienia smile Co do mojego wieku, to kobiecie nie wypada mówi? o takich sprawach... tongue Ale Wam mog? zdradzi?. Mam 23 lata. Studiuj? politologi? (jestem na V roku) chocia? ma?o to ma wspólnego z romantyzmem.
Ciesz? si? bardzo, ?e znalaz?am te forum i mam nadziej?, ?e b?d? tu cz?sto zagl?da? i zaprzyja?ni? si? z Wami.

Ubodzy ?udz? si?, ?e wszystkie ich problemy da?oby si? rozwi?za? za pomoc? pieni?dzy, a bogaci martwi? si?, bo zobaczyli ju?, ?e to nieprawda.

#481 2008-10-13 08:38:39

pak4
Użytkownik

Witajcie!!

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#483 2008-10-13 11:27:23

Dorfi
Użytkownik

Witam na forum smile

#484 2008-10-13 19:43:44

Tamara
Użytkownik

Witajcie big_smile

#485 2008-11-04 19:40:09

elakulka
Użytkownik

Witam wszystkich!Mam na imi? Ela,mieszkam w okolicach Kalisza.Mam 33lata .Bardzo si? ucieszy?am ,gdy znalaz?am Wasz Ogród, bo teraz jestem na bie??co.Mój pierwszy kontakt z Jane Austen to film Duma i Uprzedzenie z 2005. No i od tego filmu wzi??o mnie.Wi?c teraz b?d? waszym cz?stym go?ciem i mam nadziej? ,?e zaprzyja?nimy si?.Pozdrawiam serdecznie!

#486 2008-11-04 21:45:46

czytelniczka
Użytkownik

Witam Ci? serdecznie

#487 2008-11-21 14:12:29

Kasiania1
Użytkownik

Witam Wszystkich. Mam na imi? Jola, mieszkam w Krakowie. Mi?o?? do JA za???a si? u mnie po ogl?dni?ciu serialu "DiU", potem by?o polowanie na na ten film, d?ugo, d?ugo nic, ksi??ka i "DiU" 2005 i ... ruszy?o. Teraz mam za sob? ca?? seri? z BBC, ksi??ki i kilka filmów z Hollywood. Jednak ulubiona pozycja to "DiU" 1995 i Preswazje. Wasza strona pomog?a mi przetrwa? ci??kie czasy, podnosi?a mnie na duchu i zawsze zostawia?a mnie z u?miechem na twarzy. Teraz wiem ?e moja obsesja (mam 2 wersje "DiU" na DVD na wszelki wypadek) na tym punkcie nie jest pojedy?czym przypadkiem klinicznym. Pozdrawiam gor?co!

#489 2009-05-21 22:18:58

Evita
Użytkownik

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imi? Ewa. Jestem fank? Austen z 13 letnim sta?em. Tak, tak, zacz??o si? od emisji DiU w tvp. Na Bo?e Narodzenie po emisji dosta?am od mamy DiU, RiR, NA w oryginale ... i tak to si? potoczy?o

I dwell in Possibility--
A fairer House than Prose--

#490 2009-07-06 13:10:42

Lady
Użytkownik

Witam! Jestem nowa na stronie. Kocham, wielbi? i uwielbiam powie?ci Jane Austen. Jestem m?odsza od Lydii. Je?eli chodzi o zainteresowania to przewa?nie czytam, czytam i czytam, potem my?l? o tym co przeczyta?am i znów czytam!

Ostatnio edytowany przez Lady (2009-07-06 13:11:00)

#491 2009-07-08 21:47:05

Loana
Użytkownik

Witamy serdecznie!!! smile
A jakie miasta reprezentujecie, jesli wolno spytac?

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#492 2009-07-09 12:49:12

Lady
Użytkownik

Ja reprezentuj? Warszaw? smile

#493 2009-08-15 23:34:38

Lukrecja
Użytkownik

Witam. smile Mam na imi? Ania, pochodz? z ?ar i mam niespe?na 18 lat. Jane Austen interesuj? si? od kilku miesi?cy, nie zdo?a?am jeszcze przeczyta? wszystkich powie?ci - na razie zaliczy?am Dum? i uprzedzenie oraz Rozwa?n? i romantyczn?. Ta pierwsza spodoba?a mi si? w takim stopniu, ?e szybko "po?kn??am" film, serial oraz "W ?wiecie Jane Austen". Planuj?, oczywi?cie, przeczyta? wszystkie powie?ci, teraz przymierzam si? do Perswazji (ale najpierw Lalka do szko?y... ech...) i my?l?, ?e nied?ugo b?d? mog?a dyskutowa? na tematy dotycz?ce wszystkich dzie? Austen a nie tylko tych dwóch wymienionych. wink

No dobra, bez sensu jest si? tu tak rozpisywa?. Mam nadziej?, ?e pozwolicie mi do??czy? do swojego grona wink

"You must know. Surely you must know. It was all for you."

Niewielu jest ludzi, których prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o których mam dobre mniemanie. Im wi?cej poznaj? ?wiat, tym mniej mi si? podoba, a ka?dy dzie? utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niesta?o?ci i o tym, jak ma?o mo?na ufa? pozorom cnoty czy rozumu.

#494 2009-08-16 00:53:44

Maikka
Użytkownik

Witam serdecznie! Jest po pó?nocy a ja jak zwykle zakr?cona w swoim ?wiecie zapomnia?am, ?e czas ju? zatopi? si? w krainie ba?ni i snów. Super by by?o jakby w tej krainie pojawili si? moi ukochani bohaterowie... No ale jak nie oni to chocia? miejsca, które mnie zaczarowa?y... Z drugiej jednak strony my?l?, ?e mo?e za du?o oczekuje od swojej wyobra?ni. W ko?cu mamy XXI wiek!
Ciesz? si? ,?e nie jestem sama w swoich marzeniach i s? inni, których zaczarowa?a Jane Austin bez wzgl?du na wiek, pozycj? zawodow? i inne nieistotne ró?nice.
Dla Lukrecji : jak widzisz, nie tylko Ty zaczynasz kroczy? ?cie?k? Jane. Ja te? stawiam pierwsze kroki mimo, ze mam du?o wi?cej lat od Ciebie! Mi?ych wra?e? przy lekturze.
A teraz to ju? naprawd? czas spa?!
Dobranoc wszystkim!

#495 2011-03-31 14:11:13

Loana
Użytkownik

O_O te ostatnie osoby to nie spam? bo jakies dziwne nicki maja...

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#496 2011-04-02 00:04:05

Vasco
Administrator

Có?, jak wida? mo?na si? rejestrowa? tylko po to, aby zostawi? swoje linki w stopce sad

#497 2011-05-16 03:15:16

AineNiRigani
Użytkownik

kazdy ma jakis etap w zyciu i zmieniaja mu sie priorytety. Tym wiecej jest pola do popisu dla nowych, mlodych i zapalonych forumowiczek smile
Witaj Olu smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#498 2011-05-18 12:32:32

Vasco
Administrator

Ch?? u mnie jest, tylko praktycznie zerowy odd?wi?k demotywuje...

#499 2011-05-22 11:49:37

Akaterine
Administrator

No có?, podpisuj? si? pod s?owami Vasco.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Stopka forum