Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#476 2008-09-29 11:24:07

Dorfi
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

Ooo, Kajani jak si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e Ci─Ö widz─Ö smile

#477 2008-10-01 20:14:25

Tamara
U┐ytkownik

Kajani , w┼éa┼Ťnie ta strona to m├│j konik smile a zw┼éaszcza niecierpliwie zawsze czekam na nowe wzory rob├│tek , ostatnio pisa┼éa┼Ť o niemieckim ┼╝urnalu z 1852 , gdzie by┼éo 11 arkuszy z wzorami haft├│w!!! Tak przynajmniej zrozumia┼éam smile , normalnie ┼Ťlini─Ö si─Ö na sam─ů my┼Ťl o takim bogactwie *t─Ösknie wzdycha*... Pi─Öknie szyjesz smile

#478 2008-10-01 22:13:13

Akaterine
Administrator

A ja dzi─Öki temu, ┼╝e Tamara napisa┼éa o stronie, przypomnia┼éam sobie, ┼╝e mam j─ů w linkach do przejrzenia smile. I mnie najbardziej si─Ö podoba┼éy karty wizytowe, zupe┼énie inaczej patrzy si─Ö na zdj─Öcia, gdzie ma si─Ö ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, ┼╝e to prawdziwi ludzie z XIX wieku smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#479 2008-10-12 19:19:35

MartuSSka
U┐ytkownik

Jako nowa forumowiczka pragn─Ö wszystkich powita─ç smile)
Nazywam si─Ö Marta i mam tylko 15 lat, jednak licz─Ö, ┼╝e to nie b─Ödzie ┼╝adn─ů przeszkod─ů wink Mieszkam w Hajn├│wce, ma┼éym mie┼Ťcie znajduj─ůcym si─Ö na skraju Puszczy Bia┼éowieskiej.
Hm.. Co by tu jeszcze napisa─ç... Moj─ů przygod─Ö z XIX wiecznymi romansid┼éami, jak to zwyk┼éam m├│wi─ç, zacz─Ö┼éam w grudniu 2007 od... Wojny i Pokoju. Wpad┼éam po uszy- szalenie spodoba┼éy mi si─Ö realia tamtego stulecia, rozrywki ludzi.
Za┼éo┼╝─Ö si─Ö, ┼╝e moja przygoda ze ┼Ťwiatem Jane Austen rozpocz─Ö┼éa si─Ö zupe┼énie inaczej ni┼╝ innych pisz─ůcych tu os├│b. W TVP1 mia┼éa lecie─ç "Rozwa┼╝na i Romantyczna", a ja wtedy ogl─ůda┼éam wszystkie filmy z Alanem Rickmanem, jakie tylko mog┼éam znale┼║─ç. Musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e nie do ko┼äca mi si─Ö spodoba┼éo. Nie do┼Ť─ç, ┼╝e wydawa┼éo si─Ö przyd┼éugawe(wtedy jeszcze nie interesowa┼éam si─Ö tak bardzo takimi opowie┼Ťciami), to jeszcze by┼éo p├│┼║no. Musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e do tej pory ani razu nie odwa┼╝y┼éam si─Ö powr├│ci─ç do tej ekranizacji... Innym razem "wspania┼éej" anglistce w szkole nie chcia┼éo si─Ö prowadzi─ç lekcji, wi─Öc w┼é─ůczy┼éa nam "Emm─Ö"... P├│┼║niej przypadkowo obejrza┼éam Dum─Ö i Uprzedzenie z 2005... No i wzi─Ö┼éo mnie smile
Kurcz─Ö, troch─Ö si─Ö rozpisa┼éam. Na koniec tylko wspomn─Ö, ┼╝e kocham Dum─Ö i Uprzedzenie oraz Emm─Ö. A moim austenowskim idea┼éem jest mieszanina Pana Knightley z Panem Darcy. Z przewag─ů tego pierwszego wink

Pozdrawiam serdecznie smile

#480 2008-10-12 23:06:22

Aune
U┐ytkownik

Witam wszystkich.
Mam na im─Ö Agnieszka, a na forach "skrywam si─Ö" pod nickiem Aune, kt├│ry jest notabene fi┼äsk─ů wersj─ů mojego prawdziwego imienia smile Co do mojego wieku, to kobiecie nie wypada m├│wi─ç o takich sprawach... tongue Ale Wam mog─Ö zdradzi─ç. Mam 23 lata. Studiuj─Ö politologi─Ö (jestem na V roku) chocia┼╝ ma┼éo to ma wsp├│lnego z romantyzmem.
Ciesz─Ö si─Ö bardzo, ┼╝e znalaz┼éam te forum i mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Öd─Ö tu cz─Östo zagl─ůda─ç i zaprzyja┼║ni─Ö si─Ö z Wami.

Ubodzy ┼éudz─ů si─Ö, ┼╝e wszystkie ich problemy da┼éoby si─Ö rozwi─ůza─ç za pomoc─ů pieni─Ödzy, a bogaci martwi─ů si─Ö, bo zobaczyli ju┼╝, ┼╝e to nieprawda.

#481 2008-10-13 08:38:39

pak4
U┐ytkownik

Witajcie!!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#483 2008-10-13 11:27:23

Dorfi
U┐ytkownik

Witam na forum smile

#484 2008-10-13 19:43:44

Tamara
U┐ytkownik

Witajcie big_smile

#485 2008-11-04 19:40:09

elakulka
U┐ytkownik

Witam wszystkich!Mam na imi─Ö Ela,mieszkam w okolicach Kalisza.Mam 33lata .Bardzo si─Ö ucieszy┼éam ,gdy znalaz┼éam Wasz Ogr├│d, bo teraz jestem na bie┼╝─ůco.M├│j pierwszy kontakt z Jane Austen to film Duma i Uprzedzenie z 2005. No i od tego filmu wzi─Ö┼éo mnie.Wi─Öc teraz b─Öd─Ö waszym cz─Östym go┼Ťciem i mam nadziej─Ö ,┼╝e zaprzyja┼╝nimy si─Ö.Pozdrawiam serdecznie!

#486 2008-11-04 21:45:46

czytelniczka
U┐ytkownik

Witam Ci─Ö serdecznie

#487 2008-11-21 14:12:29

Kasiania1
U┐ytkownik

Witam Wszystkich. Mam na imi─Ö Jola, mieszkam w Krakowie. Mi┼éo┼Ť─ç do JA za┼é─Ö┼éa si─Ö u mnie po ogl─ůdni─Öciu serialu "DiU", potem by┼éo polowanie na na ten film, d┼éugo, d┼éugo nic, ksi─ů┼╝ka i "DiU" 2005 i ... ruszy┼éo. Teraz mam za sob─ů ca┼é─ů seri─Ö z BBC, ksi─ů┼╝ki i kilka film├│w z Hollywood. Jednak ulubiona pozycja to "DiU" 1995 i Preswazje. Wasza strona pomog┼éa mi przetrwa─ç ci─Ö┼╝kie czasy, podnosi┼éa mnie na duchu i zawsze zostawia┼éa mnie z u┼Ťmiechem na twarzy. Teraz wiem ┼╝e moja obsesja (mam 2 wersje "DiU" na DVD na wszelki wypadek) na tym punkcie nie jest pojedy┼äczym przypadkiem klinicznym. Pozdrawiam gor─ůco!

#488 2008-11-21 15:22:05

Vasco
Administrator

#489 2009-05-21 22:18:58

Evita
U┐ytkownik

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imi─Ö Ewa. Jestem fank─ů Austen z 13 letnim sta┼╝em. Tak, tak, zacz─Ö┼éo si─Ö od emisji DiU w tvp. Na Bo┼╝e Narodzenie po emisji dosta┼éam od mamy DiU, RiR, NA w oryginale ... i tak to si─Ö potoczy┼éo

I dwell in Possibility--
A fairer House than Prose--

#490 2009-07-06 13:10:42

Lady
U┐ytkownik

Witam! Jestem nowa na stronie. Kocham, wielbi─Ö i uwielbiam powie┼Ťci Jane Austen. Jestem m┼éodsza od Lydii. Je┼╝eli chodzi o zainteresowania to przewa┼╝nie czytam, czytam i czytam, potem my┼Ťl─Ö o tym co przeczyta┼éam i zn├│w czytam!

Ostatnio edytowany przez Lady (2009-07-06 13:11:00)

#491 2009-07-08 21:47:05

Loana
U┐ytkownik

Witamy serdecznie!!! smile
A jakie miasta reprezentujecie, jesli wolno spytac?

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#492 2009-07-09 12:49:12

Lady
U┐ytkownik

Ja reprezentuj─Ö Warszaw─Ö smile

#493 2009-08-15 23:34:38

Lukrecja
U┐ytkownik

Witam. smile Mam na imi─Ö Ania, pochodz─Ö z ┼╗ar i mam niespe┼éna 18 lat. Jane Austen interesuj─Ö si─Ö od kilku miesi─Öcy, nie zdo┼éa┼éam jeszcze przeczyta─ç wszystkich powie┼Ťci - na razie zaliczy┼éam Dum─Ö i uprzedzenie oraz Rozwa┼╝n─ů i romantyczn─ů. Ta pierwsza spodoba┼éa mi si─Ö w takim stopniu, ┼╝e szybko "po┼ékn─Ö┼éam" film, serial oraz "W ┼Ťwiecie Jane Austen". Planuj─Ö, oczywi┼Ťcie, przeczyta─ç wszystkie powie┼Ťci, teraz przymierzam si─Ö do Perswazji (ale najpierw Lalka do szko┼éy... ech...) i my┼Ťl─Ö, ┼╝e nied┼éugo b─Öd─Ö mog┼éa dyskutowa─ç na tematy dotycz─ůce wszystkich dzie┼é Austen a nie tylko tych dw├│ch wymienionych. wink

No dobra, bez sensu jest si─Ö tu tak rozpisywa─ç. Mam nadziej─Ö, ┼╝e pozwolicie mi do┼é─ůczy─ç do swojego grona wink

"You must know. Surely you must know. It was all for you."

Niewielu jest ludzi, kt├│rych prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o kt├│rych mam dobre mniemanie. Im wi─Öcej poznaj─Ö ┼Ťwiat, tym mniej mi si─Ö podoba, a ka┼╝dy dzie┼ä utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niesta┼éo┼Ťci i o tym, jak ma┼éo mo┼╝na ufa─ç pozorom cnoty czy rozumu.

#494 2009-08-16 00:53:44

Maikka
U┐ytkownik

Witam serdecznie! Jest po p├│┼énocy a ja jak zwykle zakr─Öcona w swoim ┼Ťwiecie zapomnia┼éam, ┼╝e czas ju┼╝ zatopi─ç si─Ö w krainie ba┼Ťni i sn├│w. Super by by┼éo jakby w tej krainie pojawili si─Ö moi ukochani bohaterowie... No ale jak nie oni to chocia┼╝ miejsca, kt├│re mnie zaczarowa┼éy... Z drugiej jednak strony my┼Ťl─Ö, ┼╝e mo┼╝e za du┼╝o oczekuje od swojej wyobra┼║ni. W ko┼äcu mamy XXI wiek!
Ciesz─Ö si─Ö ,┼╝e nie jestem sama w swoich marzeniach i s─ů inni, kt├│rych zaczarowa┼éa Jane Austin bez wzgl─Ödu na wiek, pozycj─Ö zawodow─ů i inne nieistotne r├│┼╝nice.
Dla Lukrecji : jak widzisz, nie tylko Ty zaczynasz kroczy─ç ┼Ťcie┼╝k─ů Jane. Ja te┼╝ stawiam pierwsze kroki mimo, ze mam du┼╝o wi─Öcej lat od Ciebie! Mi┼éych wra┼╝e┼ä przy lekturze.
A teraz to ju┼╝ naprawd─Ö czas spa─ç!
Dobranoc wszystkim!

#495 2011-03-31 14:11:13

Loana
U┐ytkownik

O_O te ostatnie osoby to nie spam? bo jakies dziwne nicki maja...

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#496 2011-04-02 00:04:05

Vasco
Administrator

C├│┼╝, jak wida─ç mo┼╝na si─Ö rejestrowa─ç tylko po to, aby zostawi─ç swoje linki w stopce sad

#497 2011-05-16 03:15:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

kazdy ma jakis etap w zyciu i zmieniaja mu sie priorytety. Tym wiecej jest pola do popisu dla nowych, mlodych i zapalonych forumowiczek smile
Witaj Olu smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#498 2011-05-18 12:32:32

Vasco
Administrator

Ch─Ö─ç u mnie jest, tylko praktycznie zerowy odd┼║wi─Ök demotywuje...

#499 2011-05-22 11:49:37

Akaterine
Administrator

No cóż, podpisuję się pod słowami Vasco.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Stopka forum