Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#451 2008-08-16 14:46:08

Tamara
Użytkownik

Re: Powitalnia :)

Witaj Beti i trzymaj tak dalej big_smile

#452 2008-08-18 23:06:09

Arlene
Użytkownik

Witam wszystkich serdecznie. Na imi? mam Aleksandra i wiem dobrze, ?e pewnie powinnam napisa? po prostu "Ola", lecz lubi? zanadto swoje pe?ne imi?, aby pos?ugiwa? si? zbyt cz?sto zdrobnieniem big_smile Moja "przygoda" z twórczo?ci? Jane Austen dopiero si? rozpoczyna. A wszystko zacz??o si? od... ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" z 1995 roku, któr? obejrza?am w prawdziw? przyjemno?ci? i szybko uzna?am za moj? ulubion? produkcj? telewizyjn?. Pi?kno opowie?ci o Lizzy Bennet i panu Darcy chyba nikogo nie mo?e pozostawi? oboj?tnym. Tak wi?c zda?am sobie spraw?, ?e nie spoczn?, póki nie poznam innych jeszcze powie?ci pani Austen i oczywi?cie samej "Dumy..." w formie ksi??kowej. Owo forum znalaz?am w sieci ju? do?? dawno temu, jednak z rejestracj? wstrzymywa?am si? a? do tej chwili. Mam nadziej?, a raczej jestem pewna, ?e b?d? tu nierzadko zagl?da? smile Pozdrawiam ciep?o!

"I?? za marzeniem i znowu i?? za marzeniem, i tak zawsze a? do ko?ca." (Joseph Conrad)

#453 2008-08-19 12:30:21

Ulka
Użytkownik

Witam wszystkie panie big_smile

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#454 2008-08-19 18:45:12

Tamara
Użytkownik

Czytaj czytaj Arlene big_smile

#455 2008-08-19 20:13:54

Hawi
Użytkownik

Witaj Arlene. Twoje spotkanie z dzie?ami JA przebieg?o w taki sam sposób jak moje. Zacz??am w marcu od DiU'95 a obecnie wi?kszo?? utworów ju? zaliczy?am (nie jeden raz) i to zarówno w formie ksi??kowej, jak i filmowej. Cierpi na tym m?? i obowi?zki, ale pocieszam si?, ?e niewiele mi ju? zosta?o do pe?nego szcz??cia.
No chyba, ?e zaczn? od nowa.

#456 2008-09-03 23:15:40

in_ka
Użytkownik

Mog?abym w?a?ciwie skopiowa? przywitania wielu z was, bo moja przygoda z Jane Austen zacz??a si? oczywi?cie od... ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" z 1995 roku. Na ka?dy odcinek czeka?am z niecierpliwo?ci? i ka?dy wzbudza? we mnie naprawd? du?e emocje! Od razu chwyci?am za ksi??k? i przeczyta?am w jeden dzie? (aby zd??y? przed ostatnim odcinkiem serialu). Stopniowo poznaj? kolejne powie?ci. Zacz??am szuka? informacji w internecie na temat ksi??ek i autorki. Tak te? trafi?am na to forum. Poniewa? zagl?dam codziennie postanowi?am si? zalogowa?. Pozdrawiam wi?c gor?co!

#457 2008-09-04 20:22:10

Tamara
Użytkownik

Witaj In_ko smile!

#458 2008-09-09 15:49:09

Loana
Użytkownik

Witam nowe fanki!!! smile
Piszcie jeszcze skad jestescie... albo niech Wroclawianki pisza, skad sa, zebym wiedziala, kogo nowego mozna w moim pieknym miescie poznac osobiscie tongue.

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#459 2008-09-14 10:52:15

Farscapefan
Użytkownik

Witam wszystkich smile

Mam na imi? Katarzyna, a moje pierwsze "spotkanie" z telewizyjn? ekranizacj? "Dumy i uprzedzenia" mia?o miejsce jeszcze na pocz?tku 80-tych (nie pami?tam dok?adnie roku emisji), kiedy TVP 1 emitowa?a serial BBC i mi?osne perypetie Elizabeth i Darcy'ego rzuci?y mnie na kolana... z ch?ci? bym obejrza?a t? ekranizacj? jeszcze raz. Nie musz? mówi?, ?e wkrótce potem si?gn??am po ksi??k?, a ostatnio równie? po wersj? audio w interpretacji Joanny Szczepkowskiej. Polecam!

Ostatnio edytowany przez Farscapefan (2008-09-14 11:03:40)

#460 2008-09-16 13:22:28

Witam :-)

Od kliku dni obserwuje sobie to ciekawe forum. Pewnie co jaki? czas tutaj zajrz?, bo lubi? ksi??ki JA. By? mo?e sam poprowadz? fajny projekt w realiach ksi??ek JA, ale to na razie tajemnica.

Bez krytycznego kazania si? nie obejdzie, wszak jestem pastorem.

"Znalezienie konkretnych interesuj?cych informacji na forum jest nie lada sztuk?. Trzeba przebija? si? przez tony tekstu zanim znajdzie si? to czego si? szuka. Offtopy s? nagminne, administrator powinien czasem u?y? rózgi. Zastanówcie si? drogie panie zanim wy?lecie posta, który w ?aden sposób nie dotyczy tematu. Te krótkie jednolinijkowe posty s? naprawd? uci??liwe. Wiele z tych komentarzy i rozmów mo?na prowadzi? w dziale Pogaduchownia oraz na g?ównej stronie i do tego w?a?nie s?u?y ChatBox. We?cie to pod uwag? dla dobra w?asnego i innych czytelników. Amen."

Pozdrawiam serdecznie i ?ycz? udanych dyskusji - pastor Adrian RogueMoon

Shall we join the ladies?

#461 2008-09-16 14:11:29

Akaterine
Administrator

Witamy!
Od kilku dni w?a?nie widzia?am w?ród osób online nieznan? mi osob? p?ci przeciwnej i by?am ciekawa, czy si? odezwie smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#462 2008-09-16 20:43:57

Tamara
Użytkownik

Drogi pastorze , czy nie znasz kobiet wink? Nie wiesz , ?e nie da si? omówi? ?adnego tematu bez komentarzy i uwag , pog??biaj?cych zrozumienie meritum sprawy wink , to nasza kobieca s?abo?? , nieodmiennie do naszej natury przypisana big_smile i tu chyba ?adne kazania i rózgi nie pomog?...
Witaj w Ogrodzie smile

#463 2008-09-16 21:10:05

Gdzie?bym ?mia? ingerowa? w natur? kobiec?. Jestem tylko pilnym obserwatorem i studentem owej natury.

Drogie panie o Ogród trzeba dba? i przycina? niepotrzebne listki, aby meritum sprawy nie zaros?o. Albo nale?y wystara? si? o dobrego i sumiennego ogrodnika.

Pozdrawiam - pastor Adrian RogueMoon

#464 2008-09-16 21:32:37

Akaterine
Administrator

Tamara napisał:

nie da si? omówi? ?adnego tematu bez komentarzy i uwag , pog??biaj?cych zrozumienie meritum sprawy wink

Jako kobieta nie mog? si? z Tob? nie zgodzi?, Tamaro, ale gdy przegl?da?am dzi? posty, jakie napisa?am i trafi?am na rozmow? o kotach w temacie "Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle" to musia?am uzna?, ?e pastor ma troch? racji big_smile

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#465 2008-09-16 21:43:36

Tamara
Użytkownik

Akaterine , ale czy? dyskusja stricte na temat nie jest dyskusj? nudn? i akademick?? Nawet najpowa?niejsi wyk?adowcy zbaczaj? z tematu , coby s?uchacze si? nie zanudzili i ?eby ich "od?mia?" jak pisa? Wa?kowicz . A tu wszak nie sala wyk?adowa , a Ogród w stylu angielskim czyli natura 100% big_smile I czy? ta rozmowa o kotach nie by?a mi?a? A jestem pewna , ?e gdzie? w DiU na pewno jakie? koty by?y , tylko ich przez pomy?k? nie sfilmowano wink , wiec uzupe?ni?y?my braki big_smile

#466 2008-09-18 12:41:15

AineNiRigani
Użytkownik

I tak i nie big_smile Z jednej strony rzeczywiscie tony wartosciowego materialu przekladamy kilkoma tonami postow o niskiej wartosci intelektualnej (tiaa - do plodzenia ktorych aktywnie sie przyczyniam bez dwoch zdan - aczkolwiek ostatnimi czasy staram sie nie pisac jak nie mam nic sensownego do powiedzenia poza "a ju?ci" big_smile), z drugiej strony to forum zawsze rzadzilo sie takimi prawami (a proby ukrocenia ich zakonczyly sie dosc niesmacznie i lepiej spuscic na nie zaslony milczenia big_smile) i przypuszczalnie nadal bedzie rzadzic. Nawet konkretyzm panow nam nie pomoze.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#467 2008-09-18 17:21:09

Czytaj?c niektóre partie forum nie raz si? u?miechn??em. Musz? przyzna? ?e przerywniki s? naprawd? interesuj?ce i zabawne. Co nie zmienia faktu ?e trudno znale?? po??dane informacje.

#468 2008-09-18 21:07:25

AineNiRigani
Użytkownik

kurcze przydaloby sie je jakos zaznaczy - kolorowa czcionka cy cus...?

#469 2008-09-18 22:17:47

Tamara
Użytkownik

Mo?e wydzieli? osobne w?tki big_smile big_smile big_smile wink?

#470 2008-09-19 23:18:21

mysza13
Użytkownik

Witam Wszystkich!

Ja te? od kilku dni ogl?dam Ogród. Spodoba?o mi si?.
Na razie rozgl?dam si? po zak?tkach i prosz? o wybaczenie, je?eli wdepn? nie tam, gdzie trzeba (tak, jak z pro?b? o napisy do Lost in Austen... Vasco - dzi?kuj?, jak nie wiem, co!).
A czy Powitalnia, to dobre miejsce na prezentacj?? Mieszkam i pracuj? w Lubinie (tym dolno?l?skim), czytam du?o, s?ucham du?o i niema?o te? ogl?dam. Przyznaj? si? do s?abo?ci do ekranizacji powie?ci JA, a za spraw? DiU z lat osiemdziesi?tych - tak?e do Colina Firtha. Je?li znajd? co? nowego i ciekawego to spróbuj? si? tym z Wami podzieli? - ale najpierw musz? jeszcze d?ugo po Ogrodzie pochodzi? i si? porozgl?da?. Póki co - mi?ego weekendu!

#471 2008-09-20 09:35:45

kajani
Użytkownik

Witam!
Mam na imi? Katarzyna, lat 30, zamieszkanie - Warszawa i okolice :-) Seriale kostiumowe uwielbiam od zawsze ( jakby nie by?o moj? najwi?ksz? mi?o?ci? by?a, jest i b?dzie historia mody :-), ale jak obejrza?am ( dawno, dawno temu ) DiU z Colinem Firthem... Wsi?k?am w Jane Austen :-)
A ju? widz?, ?e na tym forum dowiem si? o niej i jej twórczo?ci mnóstwa ciekawych rzeczy!

#472 2008-09-20 17:34:09

Tamara
Użytkownik

Witajcie w Ogrodzie smile! Kajani , czy to Ty jeste? autork? tej fantastycznej strony o historii mody? To jedna z moich ulubionych stron big_smile

#473 2008-09-23 17:04:04

ladysherlockian
Użytkownik

Zarejestrowa?am si? ju? dawno, ale dopiero teraz zdecydowa?am si? napisa? pierwszy post. Pierwszy raz zetkn??am si? z utworami Jane Austen podczas przygotowywa? do egzaminu FCE, "Duma i Uprzedzenie" by?a chyba wtedy na li?cie lektur - set books. Wtedy przypomnia?am sobie, ?e gdzie?, kiedy? s?ysza?am o tej pisarce i w?a?ciwie od dawna chcia?am przeczyta? jej ksi??k?. Pomy?la?am, ?e egzamin to dobry pretekst, aby nareszcie to zrobi?. Potem przeczyta?am "Rozwa?n? i Romantyczn?", obie ksi??ki mam w domu. Na razie znam tylko tyle, cho? od pewnego czasu "zabieram si?" za "Emm?". Cho? moj? najwa?niejsz? literack? pasj? jest Tolkienowskie ?ródziemie, ch?tnie przenosz? si? te? w ?wiat Jane Austen.

#474 2008-09-24 12:47:38

AineNiRigani
Użytkownik

Lady - to swietnie sie w naszym ogrodzie wpasujesz big_smile Tutaj tyle samo tolkienomaniakow, co austenomaniakow big_smile
cead mile failte big_smile

#475 2008-09-28 23:23:22

kajani
Użytkownik

Tamara - je?li masz na my?li www.kajani.pl to tak, jestem autork? tej strony. Ciesz? si?, ?e Ci si? podoba :-) Je?li masz na my?li inn? - dawaj linka :-)

Stopka forum