Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#451 2008-08-16 14:46:08

Tamara
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witaj Beti i trzymaj tak dalej big_smile

#452 2008-08-18 23:06:09

Arlene
U┐ytkownik

Witam wszystkich serdecznie. Na imi─Ö mam Aleksandra i wiem dobrze, ┼╝e pewnie powinnam napisa─ç po prostu "Ola", lecz lubi─Ö zanadto swoje pe┼éne imi─Ö, aby pos┼éugiwa─ç si─Ö zbyt cz─Östo zdrobnieniem big_smile Moja "przygoda" z tw├│rczo┼Ťci─ů Jane Austen dopiero si─Ö rozpoczyna. A wszystko zacz─Ö┼éo si─Ö od... ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" z 1995 roku, kt├│r─ů obejrza┼éam w prawdziw─ů przyjemno┼Ťci─ů i szybko uzna┼éam za moj─ů ulubion─ů produkcj─Ö telewizyjn─ů. Pi─Ökno opowie┼Ťci o Lizzy Bennet i panu Darcy chyba nikogo nie mo┼╝e pozostawi─ç oboj─Ötnym. Tak wi─Öc zda┼éam sobie spraw─Ö, ┼╝e nie spoczn─Ö, p├│ki nie poznam innych jeszcze powie┼Ťci pani Austen i oczywi┼Ťcie samej "Dumy..." w formie ksi─ů┼╝kowej. Owo forum znalaz┼éam w sieci ju┼╝ do┼Ť─ç dawno temu, jednak z rejestracj─ů wstrzymywa┼éam si─Ö a┼╝ do tej chwili. Mam nadziej─Ö, a raczej jestem pewna, ┼╝e b─Öd─Ö tu nierzadko zagl─ůda─ç smile Pozdrawiam ciep┼éo!

"I┼Ť─ç za marzeniem i znowu i┼Ť─ç za marzeniem, i tak zawsze a┼╝ do ko┼äca." (Joseph Conrad)

#453 2008-08-19 12:30:21

Ulka
U┐ytkownik

Witam wszystkie panie big_smile

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#454 2008-08-19 18:45:12

Tamara
U┐ytkownik

Czytaj czytaj Arlene big_smile

#455 2008-08-19 20:13:54

Hawi
U┐ytkownik

Witaj Arlene. Twoje spotkanie z dzie┼éami JA przebieg┼éo w taki sam spos├│b jak moje. Zacz─Ö┼éam w marcu od DiU'95 a obecnie wi─Ökszo┼Ť─ç utwor├│w ju┼╝ zaliczy┼éam (nie jeden raz) i to zar├│wno w formie ksi─ů┼╝kowej, jak i filmowej. Cierpi na tym m─ů┼╝ i obowi─ůzki, ale pocieszam si─Ö, ┼╝e niewiele mi ju┼╝ zosta┼éo do pe┼énego szcz─Ö┼Ťcia.
No chyba, ┼╝e zaczn─Ö od nowa.

#456 2008-09-03 23:15:40

in_ka
U┐ytkownik

Mog┼éabym w┼éa┼Ťciwie skopiowa─ç przywitania wielu z was, bo moja przygoda z Jane Austen zacz─Ö┼éa si─Ö oczywi┼Ťcie od... ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" z 1995 roku. Na ka┼╝dy odcinek czeka┼éam z niecierpliwo┼Ťci─ů i ka┼╝dy wzbudza┼é we mnie naprawd─Ö du┼╝e emocje! Od razu chwyci┼éam za ksi─ů┼╝k─Ö i przeczyta┼éam w jeden dzie┼ä (aby zd─ů┼╝y─ç przed ostatnim odcinkiem serialu). Stopniowo poznaj─Ö kolejne powie┼Ťci. Zacz─Ö┼éam szuka─ç informacji w internecie na temat ksi─ů┼╝ek i autorki. Tak te┼╝ trafi┼éam na to forum. Poniewa┼╝ zagl─ůdam codziennie postanowi┼éam si─Ö zalogowa─ç. Pozdrawiam wi─Öc gor─ůco!

#457 2008-09-04 20:22:10

Tamara
U┐ytkownik

Witaj In_ko smile!

#458 2008-09-09 15:49:09

Loana
U┐ytkownik

Witam nowe fanki!!! smile
Piszcie jeszcze skad jestescie... albo niech Wroclawianki pisza, skad sa, zebym wiedziala, kogo nowego mozna w moim pieknym miescie poznac osobiscie tongue.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#459 2008-09-14 10:52:15

Farscapefan
U┐ytkownik

Witam wszystkich smile

Mam na imi─Ö Katarzyna, a moje pierwsze "spotkanie" z telewizyjn─ů ekranizacj─ů "Dumy i uprzedzenia" mia┼éo miejsce jeszcze na pocz─ůtku 80-tych (nie pami─Ötam dok┼éadnie roku emisji), kiedy TVP 1 emitowa┼éa serial BBC i mi┼éosne perypetie Elizabeth i Darcy'ego rzuci┼éy mnie na kolana... z ch─Öci─ů bym obejrza┼éa t─Ö ekranizacj─Ö jeszcze raz. Nie musz─Ö m├│wi─ç, ┼╝e wkr├│tce potem si─Ögn─Ö┼éam po ksi─ů┼╝k─Ö, a ostatnio r├│wnie┼╝ po wersj─Ö audio w interpretacji Joanny Szczepkowskiej. Polecam!

Ostatnio edytowany przez Farscapefan (2008-09-14 11:03:40)

#460 2008-09-16 13:22:28

Witam :-)

Od kliku dni obserwuje sobie to ciekawe forum. Pewnie co jaki┼Ť czas tutaj zajrz─Ö, bo lubi─Ö ksi─ů┼╝ki JA. By─ç mo┼╝e sam poprowadz─Ö fajny projekt w realiach ksi─ů┼╝ek JA, ale to na razie tajemnica.

Bez krytycznego kazania si─Ö nie obejdzie, wszak jestem pastorem.

"Znalezienie konkretnych interesuj─ůcych informacji na forum jest nie lada sztuk─ů. Trzeba przebija─ç si─Ö przez tony tekstu zanim znajdzie si─Ö to czego si─Ö szuka. Offtopy s─ů nagminne, administrator powinien czasem u┼╝y─ç r├│zgi. Zastan├│wcie si─Ö drogie panie zanim wy┼Ťlecie posta, kt├│ry w ┼╝aden spos├│b nie dotyczy tematu. Te kr├│tkie jednolinijkowe posty s─ů naprawd─Ö uci─ů┼╝liwe. Wiele z tych komentarzy i rozm├│w mo┼╝na prowadzi─ç w dziale Pogaduchownia oraz na g┼é├│wnej stronie i do tego w┼éa┼Ťnie s┼éu┼╝y ChatBox. We┼║cie to pod uwag─Ö dla dobra w┼éasnego i innych czytelnik├│w. Amen."

Pozdrawiam serdecznie i ┼╝ycz─Ö udanych dyskusji - pastor Adrian RogueMoon

Shall we join the ladies?

#461 2008-09-16 14:11:29

Akaterine
Administrator

Witamy!
Od kilku dni w┼éa┼Ťnie widzia┼éam w┼Ťr├│d os├│b online nieznan─ů mi osob─Ö p┼éci przeciwnej i by┼éam ciekawa, czy si─Ö odezwie smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#462 2008-09-16 20:43:57

Tamara
U┐ytkownik

Drogi pastorze , czy nie znasz kobiet wink? Nie wiesz , ┼╝e nie da si─Ö om├│wi─ç ┼╝adnego tematu bez komentarzy i uwag , pog┼é─Öbiaj─ůcych zrozumienie meritum sprawy wink , to nasza kobieca s┼éabo┼Ť─ç , nieodmiennie do naszej natury przypisana big_smile i tu chyba ┼╝adne kazania i r├│zgi nie pomog─ů...
Witaj w Ogrodzie smile

#463 2008-09-16 21:10:05

Gdzie┼╝bym ┼Ťmia┼é ingerowa─ç w natur─Ö kobiec─ů. Jestem tylko pilnym obserwatorem i studentem owej natury.

Drogie panie o Ogród trzeba dbać i przycinać niepotrzebne listki, aby meritum sprawy nie zarosło. Albo należy wystarać się o dobrego i sumiennego ogrodnika.

Pozdrawiam - pastor Adrian RogueMoon

#464 2008-09-16 21:32:37

Akaterine
Administrator

Tamara napisa│:

nie da si─Ö om├│wi─ç ┼╝adnego tematu bez komentarzy i uwag , pog┼é─Öbiaj─ůcych zrozumienie meritum sprawy wink

Jako kobieta nie mog─Ö si─Ö z Tob─ů nie zgodzi─ç, Tamaro, ale gdy przegl─ůda┼éam dzi┼Ť posty, jakie napisa┼éam i trafi┼éam na rozmow─Ö o kotach w temacie "Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle" to musia┼éam uzna─ç, ┼╝e pastor ma troch─Ö racji big_smile

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#465 2008-09-16 21:43:36

Tamara
U┐ytkownik

Akaterine , ale czy┼╝ dyskusja stricte na temat nie jest dyskusj─ů nudn─ů i akademick─ů? Nawet najpowa┼╝niejsi wyk┼éadowcy zbaczaj─ů z tematu , coby s┼éuchacze si─Ö nie zanudzili i ┼╝eby ich "od┼Ťmia─ç" jak pisa┼é Wa┼äkowicz . A tu wszak nie sala wyk┼éadowa , a Ogr├│d w stylu angielskim czyli natura 100% big_smile I czy┼╝ ta rozmowa o kotach nie by┼éa mi┼éa? A jestem pewna , ┼╝e gdzie┼Ť w DiU na pewno jakie┼Ť koty by┼éy , tylko ich przez pomy┼ék─Ö nie sfilmowano wink , wiec uzupe┼éni┼éy┼Ťmy braki big_smile

#466 2008-09-18 12:41:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

I tak i nie big_smile Z jednej strony rzeczywiscie tony wartosciowego materialu przekladamy kilkoma tonami postow o niskiej wartosci intelektualnej (tiaa - do plodzenia ktorych aktywnie sie przyczyniam bez dwoch zdan - aczkolwiek ostatnimi czasy staram sie nie pisac jak nie mam nic sensownego do powiedzenia poza "a ju┼Ťci" big_smile), z drugiej strony to forum zawsze rzadzilo sie takimi prawami (a proby ukrocenia ich zakonczyly sie dosc niesmacznie i lepiej spuscic na nie zaslony milczenia big_smile) i przypuszczalnie nadal bedzie rzadzic. Nawet konkretyzm panow nam nie pomoze.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#467 2008-09-18 17:21:09

Czytaj─ůc niekt├│re partie forum nie raz si─Ö u┼Ťmiechn─ů┼éem. Musz─Ö przyzna─ç ┼╝e przerywniki s─ů naprawd─Ö interesuj─ůce i zabawne. Co nie zmienia faktu ┼╝e trudno znale┼║─ç po┼╝─ůdane informacje.

#468 2008-09-18 21:07:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

kurcze przydaloby sie je jakos zaznaczy - kolorowa czcionka cy cus...?

#469 2008-09-18 22:17:47

Tamara
U┐ytkownik

Mo┼╝e wydzieli─ç osobne w─ůtki big_smile big_smile big_smile wink?

#470 2008-09-19 23:18:21

mysza13
U┐ytkownik

Witam Wszystkich!

Ja te┼╝ od kilku dni ogl─ůdam Ogr├│d. Spodoba┼éo mi si─Ö.
Na razie rozgl─ůdam si─Ö po zak─ůtkach i prosz─Ö o wybaczenie, je┼╝eli wdepn─Ö nie tam, gdzie trzeba (tak, jak z pro┼Ťb─ů o napisy do Lost in Austen... Vasco - dzi─Ökuj─Ö, jak nie wiem, co!).
A czy Powitalnia, to dobre miejsce na prezentacj─Ö? Mieszkam i pracuj─Ö w Lubinie (tym dolno┼Ťl─ůskim), czytam du┼╝o, s┼éucham du┼╝o i niema┼éo te┼╝ ogl─ůdam. Przyznaj─Ö si─Ö do s┼éabo┼Ťci do ekranizacji powie┼Ťci JA, a za spraw─ů DiU z lat osiemdziesi─ůtych - tak┼╝e do Colina Firtha. Je┼Ťli znajd─Ö co┼Ť nowego i ciekawego to spr├│buj─Ö si─Ö tym z Wami podzieli─ç - ale najpierw musz─Ö jeszcze d┼éugo po Ogrodzie pochodzi─ç i si─Ö porozgl─ůda─ç. P├│ki co - mi┼éego weekendu!

#471 2008-09-20 09:35:45

kajani
U┐ytkownik

Witam!
Mam na imi─Ö Katarzyna, lat 30, zamieszkanie - Warszawa i okolice :-) Seriale kostiumowe uwielbiam od zawsze ( jakby nie by┼éo moj─ů najwi─Öksz─ů mi┼éo┼Ťci─ů by┼éa, jest i b─Ödzie historia mody :-), ale jak obejrza┼éam ( dawno, dawno temu ) DiU z Colinem Firthem... Wsi─ůk┼éam w Jane Austen :-)
A ju┼╝ widz─Ö, ┼╝e na tym forum dowiem si─Ö o niej i jej tw├│rczo┼Ťci mn├│stwa ciekawych rzeczy!

#472 2008-09-20 17:34:09

Tamara
U┐ytkownik

Witajcie w Ogrodzie smile! Kajani , czy to Ty jeste┼Ť autork─ů tej fantastycznej strony o historii mody? To jedna z moich ulubionych stron big_smile

#473 2008-09-23 17:04:04

ladysherlockian
U┐ytkownik

Zarejestrowa┼éam si─Ö ju┼╝ dawno, ale dopiero teraz zdecydowa┼éam si─Ö napisa─ç pierwszy post. Pierwszy raz zetkn─Ö┼éam si─Ö z utworami Jane Austen podczas przygotowywa┼ä do egzaminu FCE, "Duma i Uprzedzenie" by┼éa chyba wtedy na li┼Ťcie lektur - set books. Wtedy przypomnia┼éam sobie, ┼╝e gdzie┼Ť, kiedy┼Ť s┼éysza┼éam o tej pisarce i w┼éa┼Ťciwie od dawna chcia┼éam przeczyta─ç jej ksi─ů┼╝k─Ö. Pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e egzamin to dobry pretekst, aby nareszcie to zrobi─ç. Potem przeczyta┼éam "Rozwa┼╝n─ů i Romantyczn─ů", obie ksi─ů┼╝ki mam w domu. Na razie znam tylko tyle, cho─ç od pewnego czasu "zabieram si─Ö" za "Emm─Ö". Cho─ç moj─ů najwa┼╝niejsz─ů literack─ů pasj─ů jest Tolkienowskie ┼Ür├│dziemie, ch─Ötnie przenosz─Ö si─Ö te┼╝ w ┼Ťwiat Jane Austen.

#474 2008-09-24 12:47:38

AineNiRigani
U┐ytkownik

Lady - to swietnie sie w naszym ogrodzie wpasujesz big_smile Tutaj tyle samo tolkienomaniakow, co austenomaniakow big_smile
cead mile failte big_smile

#475 2008-09-28 23:23:22

kajani
U┐ytkownik

Tamara - je┼Ťli masz na my┼Ťli www.kajani.pl to tak, jestem autork─ů tej strony. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e Ci si─Ö podoba :-) Je┼Ťli masz na my┼Ťli inn─ů - dawaj linka :-)

Stopka forum