Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#401 2008-06-01 15:50:14

Tamara
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witaj Ederos i zapraszamy do zwiedzania Ogrodu smile

#402 2008-06-01 20:06:12

Dione
U┐ytkownik

Vasco napisa│:

Zaraz, nikt nie powiedział, że facet tutaj nie jest dziwakiem. wink

Vasco teraz to si─Ö m├│wi "indywidualist─ů" lol

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#403 2008-06-02 10:49:47

pak4
U┐ytkownik

Witaj!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#404 2008-06-05 20:25:52

ederos
U┐ytkownik

Dione napisa│:

Vasco napisa│:

Zaraz, nikt nie powiedział, że facet tutaj nie jest dziwakiem. wink

Vasco teraz to si─Ö m├│wi "indywidualist─ů" lol

bardziej tajemniczo brzmi: nonkonformista wink

Nieprawd─ů jest, ┼╝e istotne w ┼╝yciu jest oddychanie, wr─Öcz przeciwnie - najwa┼╝niejsze s─ů chwile zapieraj─ůce dech w piersi.

#405 2008-06-06 09:43:19

Mike Moriarty
U┐ytkownik

Ja bym powiedzial jednak - osoba nieszablonowa, wystajaca poza schematy.

No, ale tyle prawienia komplementow samym sobie, Ederos. ;-) To mowisz, ze skad jestes? I co to za kobieta, ktora kochasz?

#406 2008-06-06 12:54:01

ederos
U┐ytkownik

Mieszkam w małym miasteczku w Pyrlandii, a ta ukochana zerka sobie z avka smile

Nieprawd─ů jest, ┼╝e istotne w ┼╝yciu jest oddychanie, wr─Öcz przeciwnie - najwa┼╝niejsze s─ů chwile zapieraj─ůce dech w piersi.

#407 2008-06-06 14:48:15

Mike Moriarty
U┐ytkownik

Ach, Pan Tajemniczy, tak? ;-) Bo ja na Twoim avku widze tylko jedna wielka czarna przestrzen... Chyba, ze mam slaby ekran, czy cos...

#408 2008-06-06 14:52:34

Ulka
U┐ytkownik

A kobieta jest na Forum? wink Witaj, witaj smile

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#409 2008-06-06 15:01:30

ederos
U┐ytkownik

Mike Moriarty napisa│:

Ach, Pan Tajemniczy, tak? ;-) Bo ja na Twoim avku widze tylko jedna wielka czarna przestrzen... Chyba, ze mam slaby ekran, czy cos...

Masz słaby ekran czy cos.. wink

Ulka napisa│:

A kobieta jest na Forum? wink Witaj, witaj smile

to┼Ť mi teraz ─çwieka zabi┼éa... mo┼╝e mnie czyta ukradkiem a ja nic nie wiem wink

#411 2008-06-10 17:10:03

Hawi
U┐ytkownik

Witam,
jestem ze ┼Ül─ůska. Znalaz┼éam to forum po ostatniej emisji DiU na TVN Style. Mimo dojrza┼éego wieku dopiero po tej ekranizacji sta┼éam si─Ö mi┼éo┼Ťniczk─ů JA. Obecnie nadrabiam zaleg┼éo┼Ťci w lekturze Jej dzie┼é oraz Waszych post├│w tutaj i na drugim, "r├│┼╝owym" forum. Podziwiam wiedz─Ö i poczucie humoru niekt├│rych u┼╝ytkownik├│w.
Mam nadzieje na wi─Öcej.

#412 2008-06-10 18:02:46

Tamara
U┐ytkownik

Witaj Hawi i miłych lektur w Ogrodzie big_smile

#413 2008-06-12 10:22:34

Loana
U┐ytkownik

Witaj HAVI!!! Milego czytania, troche tego jest tongue

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#414 2008-06-12 18:59:03

Hawi
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée powitanie. To przyjemno┼Ť─ç znale┼║─ç si─Ö w tak eleganckim towarzystwie.

#415 2008-06-16 07:44:01

Acha
U┐ytkownik

Hej!
Zarejestrowa┼éam si─Ö tu jaki┼Ť czas temu, czyta┼éam sobie co piszecie, no i w koncu postanowi┼éam si─Ö przywita─ç.
Jestem narazie kur─ů domow─ů zaj─Öt─ů moj─ů niespe┼éna 3 letni─ů c├│reczk─ů i mam w ko┼äcu czas na czytanie.
Pozdrawiam wszystkich!

#416 2008-06-16 08:49:49

pak4
U┐ytkownik

Witaj!
ładny awatar! Wielolistny smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#418 2008-06-16 22:43:54

Tamara
U┐ytkownik

Witaj Acha! smile

#419 2008-06-20 13:45:24

Acha
U┐ytkownik

Dzieki za powitanie big_smile

#420 2008-07-11 15:38:04

Sunset
U┐ytkownik

Hej wszystkim smile
Znalaz┼éam to forum i postanowi┼éam si─Ö zalogowa─ç po przeczytaniu "Emmy", mojejpierwszej ksi─ů┼╝ki autorstwa JA (pewnie niekt├│rym wyda si─Ö to dziwne, bo przewa┼╝nie przygoda z ksi─ů┼╝kami JA zaczyna si─Ö od "Dumy..."). Moja przygoda w┼éa┼Ťciwie te┼╝ si─Ö zacz─Ö┼éa od "Dumy...", ale ekranizacji z 2005r. Potem ogl─ůdn─Ö┼éam "Mansfield Park", "Perswazje" i "Rozwa┼╝n─ů i Romantyczn─ů" w trzech odcinkach, wszystkie z 2007r. Najlepsza wg mnie z tych ekranizacji by┼éa "DiU", "RiR" oraz "Perswazje nie zachwyci┼éy, ale tak┼╝e dobre, natomiast "MP" moim zdaniem beznadziejny. Szczerze m├│wi─ůc ┼╝a┼éuje, ┼╝e tak si─Ö to zacz─Ö┼éo, bo nawet najlepiej zrealizowany film nie zast─ůpi ksi─ů┼╝ki, kt├│ra daje nieograniczone pole najlepszemu re┼╝yserowi - wyobra┼║ni. W ka┼╝dym razie przy "Emmie" zachowa┼éam ju┼╝ prawid┼éow─ů kolejno┼Ť─ç, najpierw ksi─ů┼╝ka, kt├│ra mnie oczarowa┼éa, a potem film z GP, kt├│ry mnie kompletnie zawi├│d┼é. Teraz planuj─Ö przeczyta─ç "Opactwo...", jednak na razie nie potrafi─Ö znale┼║─ç odpowiadaj─ůcej mi wersji w ksi─Ögarniach, wi─Öc chyba skusz─Ö si─Ö na przeczytanie "DiU", kt├│r─ů dopiero co zakupi┼éam, mimo ┼╝e nie lubi─Ö czyta─ç czego┼Ť co ju┼╝ widzia┼éam na ekranie wink

Przepraszam za taki wyw├│d, jako┼Ť tak wysz┼éo... tongue W ka┼╝dym razie mam nadziej─Ö na wiele mi┼éych dyskusji i od czasu do czasu mo┼╝e na jak─ů┼Ť pomoc raczkuj─ůcej fance JA wink
Pozdrawiam smile

#421 2008-07-11 15:47:05

Akaterine
Administrator

Ja w sumie te┼╝ zacz─Ö┼éam od Emmy, ale mia┼éam wtedy z 12 lat i po dw├│ch wym─Öczonych rozdzia┼éach rzuci┼éam wink. Co do ekranizacji - polecam wersj─Ö z Kate Beckinsale, jest ┼Ťwietna.
A tak poza tym to witamy smile

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#422 2008-07-11 16:32:48

Tamara
U┐ytkownik

Witaj Sunset smile , sku┼Ť si─Ö na DiU , bo warto , w og├│le filmy nigdy w pe┼éni nie oddaj─ů tego , co w ksi─ů┼╝ce , wi─Öc warto czyta─ç , nawet jak si─Ö film widzia┼éo najpierw , chocia┼╝ ja wol─Ö odwrotn─ů kolejno┼Ť─ç smile

#423 2008-07-11 23:50:25

Ulka
U┐ytkownik

Ja czyta─ç JA te┼╝ zacz─Ö┼éam od Emmy, po serialu D&U'96 okaza┼éo si─Ö, ┼╝e nie jest ┼éatwo o ksi─ů┼╝ki JA, ale jedna o dziwo stoi u mnie na p├│┼éce w dziwnej serii z serduszkami:) (w serii s─ů nie┼╝┼ée ksi─ů┼╝ki-Czarny tulipan, Requiem dla dziewczyny, Tessa, Dama kameliowa-nie jakie┼Ť harlekiny) To by┼éa w┼éa┼Ťnie Emma. Dopiero potem naby┼éam w┼éasn─ů, ukochan─ů D&U-w serii Du┼╝e Litery Pr├│szy┼äskiego:) A Emma nie przypad┼éa mi tak bardzo do gustu-mo┼╝e to wina t┼éumaczenia, mo┼╝e ma┼éych wyblak┼éych literek w moim egzemplarzu. Ale by┼éa pierwsza:)

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#424 2008-07-13 16:51:35

Anamoi
U┐ytkownik

Hej! Jestem Monika. Mam 18 lat. Zafascynowa┼éa mnie JA, a w┼éa┼Ťciwi P&P.
Niestety nikt z moich znajomych nie wci─ůgn─ů┼é sie tak jak ja:/
Ale b─Öd─Ö pr├│bowac dalej.
To tyle o mnie
Pozdrowienia dla ,,weteran├│w";p

#425 2008-07-13 18:49:18

Sunset
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Co do ekranizacji - polecam wersj─Ö z Kate Beckinsale, jest ┼Ťwietna.

Tak, przeczyta┼éam kilka recenzji nawet na tym forum i wydaje mi si─Ö, ┼╝e ta "Emma" bardziej by mi odpowiada┼éa, ale aktualnie nie mam poj─Öcia sk─ůd j─ů wzi─ů─ç...
Tak w og├│le dzi─Öki za powitanie wink

Ostatnio edytowany przez Sunset (2008-07-13 18:49:39)

Stopka forum