Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-06-09 19:08:47

KatA
Użytkownik

Zamkn?? pogaduchownie

Patrzac na zawartosc tematyczna w pogaduchowni nie widze sensu jej istnienia na tej stronie. Moim zdaniem to nie jest miejsce na taki misz masz nie zwiazany zupelnie z czasami, tworczoscia JA. Dobrze ze zainteresowane pogaduchami osoby znalazly swoje NOWE miejsce. Jestem za zamknieciem tego dzialu.
Proponuje ankiete "TAK za zamknieciem" - mam nadzieje ze sie pojawi.

#2 2006-06-09 21:01:50

Julianna
Użytkownik

Re: Zamkn?? pogaduchownie

je?li ci nie odpowiada to po prostu nie zagl?daj do pogaduchowni. s? tacy, którym sprawia przyjemno?? rozmowa równie? na inny temat i tacy, którzy lubi? dowiadywa? si? na temat innych rzeczy. ja uwielbiam pogaduchowni? i twoja ankieta pt. "Zamkn?? pogaduchowni?" jest po prostu g?upia. ps. chcesz "zebra?" punkty u Kazika, któremu ona te? nie odpowiada?a, czy te? tak sama z siebie jeste? "nadgorliwa"???

Tylko wiara prowadzi do cudu...

#3 2006-06-09 21:18:05

Alraune
Użytkownik

Proponuj? powiedzie? NIE ankiecie - po co to komu? Skoro nowy admin tego forum nie zlikwidowa? dzia?u Pogaduchownia, znaczy to, ?e ów dzia? ma racj? bytu. Nie zgodz? si? ze stwierdzeniem, ?e mia?y tu miejsce rozmowy o niczym - takie pogaduszki obecnie widz? na nowym forum; nie odpowiada mi poziom tego nowego, dlatego wol? wróci? tu i mam nadziej?, ?e nie b?d? jedyna. Kato, je?li nie odpowiada Ci Pogaduchownia, nie zagl?daj tu. Rozpocznij ciekawy w?tek w dziale o twórczo?ci Jane Austen - z przyjemno?ci? podyskutuj? wink

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#4 2006-06-09 23:57:13

Vasco
Administrator

Ankiecie mówi? nie. Je?eli kto? nie chce czyta? tego co jest tutaj, to po prostu niech tego nie robi smile Pogaduchy zostan? tak?e dlatego, aby reszta dzia?ów by?a bardziej merytoryczna (zawsze mo?na b?dzie komu? powiedzie?, ?e z takimi tekstami to do pogaduchowni!). Jak offtopikowa?, to w?a?nie tu.

To, ?e czego? nie zlikwidowa?em nie oznacza, ?e to co? zostanie. Pami?tajcie, ?e jestem tu nowy, nie wszystko jeszcze obejrza?em smile

Prosz? si? wystrzega? _negatywnych_ opinii na temat http://forum.northandsouth.info!!! My?l?, ?e nie trzeba nam nowych wrogów. Tam tak?e s? wielbicielki Jane Austen i my?l?, ?e co jak co, to zgoda nam nie zaszkodzi.

#5 2006-06-10 00:37:13

AineNiRigani
Użytkownik

Prosz? si? wystrzega? _negatywnych_ opinii na temat http://forum.northandsouth.info!!! My?l?, ?e nie trzeba nam nowych wrogów. Tam tak?e s? wielbicielki Jane Austen i my?l?, ?e co jak co, to zgoda nam nie zaszkodzi.

Negatywnych opinie nie s? brane pod uwag?. Ale jedynie w formie konstruktywnej krytyki, która przejdzie w powolne uwielbienie - jak zawsze wink

Kato w zasadzie je?li tak dbasz o "czysto?? rasow?" forum, to dlaczego sama nie stworzysz nowych watków? Nie uczestniczysz w dyskusjach?
W zasadzie to ja to nawet rozumiem. Niektórzy ludzie bywaj? wiecznymi malkontentami. Ale skoro tak nas nie znosisz, to dlaczego z nami rozmiawiasz? No tak, wycofuj? pytanie. Ty z nami nie rozmawiasz. Ale jak pies ogrodnika - sama nie rozmawiasz w Pogaduchowni i nie chcesz by inni rozmawiali.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#6 2006-06-10 08:30:53

KatA
Użytkownik

Uwazam ze warto podyskutowac na temat zmian na stronie. Zostalismy do tego niejako zaproszeni w mailach od Kazika.
Zamkn?? on forum dosc gwaltownie - wlasnie z powodu dysproporcji tematycznej w zawartosci innych watków i pogaduchowni. Nie udalo mi sie wyrazic opini przed zawieszeniem komentarzy wiec robi? to teraz. Ankieta moim zdaniem da szanse wyrazenia opini wszystkim tu zagladajacym. I (moze) ostatecznie zakonczy dyskusje nad tym dzialem.
Zarzucono mi dazenie do "czystosci rasowej". Uwazam ze jest tyle mozliwosci rozmowy na tematy nie zwiazane z JA i okolicami, ze nie rzeba tego robic na tej stronie. Nie wiem do konca po co pogaduchownia zostala powolana, ale sadze ze chodzilo o luzne dyskusje i komentarze dotyczace jednak JA.
Wchodzac do pogaduchowni widze bardzo duzo tematow - poniewaz wiekszosc nie wzbudza mojej ciekawosci do nich nie zagl?dam. Moja strata. Jednak w tych pominietych watkach przewijaja sie informacje ciekawe i dotyczace JA. Szkoda ze nie sa osobnym tematem w zasadniczych czesciach Salonu.
W przypadku zostawienia pogaduchowni moze warto zastanowic sie nad tresciami jakie maja tam racje bytu. Albo moze znajdzie si? "Moderatorka mog?ca:
- przesuwa? lub usuwa? posty nie na temat

#7 2006-06-10 09:25:53

AineNiRigani
Użytkownik

Albo moze znajdzie si? "Moderatorka mog?ca:
- przesuwa? lub usuwa? posty nie na temat

Ciekawe czyj? kandydatur? masz na my?li... :twisted:

Wiesz, mo?e ja ?le szukam, ale ankiety ?adnej nie widz?. Za du?o gadasz, za ma?o robisz. To raz.
Po drugie, nie chce mi si? w?a?cie z Tob? rozmawia? na temat przysz?o?ci forum, bo ani? mi brat, ani swat. Akurat nie stanowisz dla mnie partnera do takich rozmów. Przykro mi, ale tak jest.
Przez blisko rok aktywnej bytno?ci na forum i stronie, zapami?ta?am Ci? jako wiecznego outsidera, autorki postów pe?nych krytyki i pretensji. By?a? w zasadzie jednym z tych "cichych" forumowiczów, liczba postów mówi sama za siebie. I nie pisz, ?e przez 1,5 roku Twojej bytno?ci, nie by?o ciekawych tematów, ?e jedynie JA Ci? interesuje, bo by?o mnóstwo ciekawych tematów o JA, jej twórczo?ci i ekranizacjach na ich podstawie.
Teraz nagle sie odezwa?a? za zasadzie "przyklei?o si? "co?" do okr?tu i mówi "p?yniemy". Ch?? w?adzy? No to podlizuj si? dalej, mo?e co? z tego wyjdzie.
Ale kochana, skoro tak nas nie znosisz, skoro masz o nas tak z?e zdanie, to po kiego grzyba jakakolwiek ankieta, w ogóle po co chcesz z nami rozmawia??
To nie trzyma si? kupy.

#8 2006-06-10 10:26:38

Alraune
Użytkownik

Hola hola big_smile! Nie chodzi?o mi o forum.northandsouth.info!!! O istnieniu tego forum nie mia?am poj?cia. My?la?am o http://janeausten.pun.pl/ , za?o?onym przez Guni?. Forum N&S, z tego co widz?, jest ciekawe, i musz? si? z nim lepiej zapozna?. Wypraszam sobie imputowanie mi, jakobym mia?a wyra?a? negatywne opinie o tamtym forum wink
Kato, jeste? chyba jedyn? - jak na razie - u?ytkowniczk?, której przeszkadza Pogaduchownia, cho? nie potrafisz wyja?ni? swoich motywacji. Jak ju? pisa?am, nie zagl?daj tu, je?li Ci to nie odpowiada. Ale nie zmusisz ludzi, ?eby rozmawiali na z góry narzucony temat. Nie zmusisz ich, ?eby ka?da wypowied? cho?by lu?no nawi?zywa?a do Jane Austen. To ju? nie jest cenzura - to jest totalitaryzm i despotyzm. Nie t?dy droga.

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#9 2006-06-10 11:16:02

Gumisio
Użytkownik

Zostalismy do tego niejako zaproszeni w mailach od Kazika.

Ja odnios?am wra?enie, ?e mailach od Kazika zostali?my wyproszeni. A co do naszych rozmów na www.janeausten.pun.pl - to je?li si? komu? nie podobaj?, mo?e w nich nie uczestniczy?, ale by?oby mile widziane, ?eby na nas nie naje?d?a?. Alraune - czy wysz?a? z jak?? inicjatyw?? Nie. Nic nie zrobi?a?, a krytykujesz. Taki wysoki jest Twój poziom intelektualny? Szkoda, ?e Twój poziom kultury nie jest równie wysoki, bo gdyby by? nie zacz??aby? nas obra?a?, lub przynajmniej powiedzia?aby? nam to w twarz.
Serdeczne pozdrowienia,
Gunia

Agnieszka

#10 2006-06-10 11:24:58

AineNiRigani
Użytkownik

Gumi?, spoko-spoko. Bez nerwów, bo w s?owach Alraune jest troche racji. A przecie? ona nie zna historii naszych forow i nie wie, ?e w zasadzie Twoje mia?o zbyt krótki sta?, i w zasadzie zaraz potem si? przenios?y?my na Pó?noc i Po?udnie (w??cznie z sam? administratork? wink )
Zanim zaczniemy sobie wszystkie skaka? do oczu, mo?e tak si?dziemy sobie wspólnie wirtualnie do czekolady, dostarczymy endorfin do mózgu i b?dziemy si? cieszy? z tego co mamy?

#11 2006-06-10 11:52:13

Vasco
Administrator

Oczywi?cie, ?e wolno, a nawet trzeba dyskutowa? o zmianach na stronie. Tylko z do?wiadczenia wiem, ?e nawet na wybitnie merytorycznym forum potrzebny jest jaki? lu?niejszy dzia?, gdzie ludzie mog? sobie pogada? na ogólniejsze tematy, pozna? si? lepiej itd. Pewnie, ?e lepiej jakby wszystkie w?tki i wypowiedzi by?y na temat. Ale to jest niemo?liwe. Nie twierdz?, ?e kiedy? nie wprowadz? pewnych obostrze? - na razie poobserwuj? jak to wygl?da.

Alraune: sorki za imputowanie. Zmie? sobie linka w mojej wypowiedzi na forum Guni, ok?

Ogólnie: nie k?ó?my si? na zasadzie: moje forum jest fajne, a inne s? be. To do niczego nie prowadzi. Dobrego znaczy sie smile Tak samo postarajmy si? nie naje?dza? na siebie osobi?cie.

#12 2006-06-10 12:13:59

caroline
Użytkownik

Forum Jane sta?o si? miejscem spotka? ludzi, którzy si? znaj? i lubi?, o Jane mieliby rozmawia? tu a o innych rzeczach na innych stronach? To tak jakby o polityce rozmawia? w kawiarni nr1, ale ju? do dyskusji o kuchni francuskiej - wstajemy, wychodzimy i idziemy do kawiarni nr2. Od strony praktycznej - Pogduchownia powsta?a, by opanowa? szalej?ce offtopy w w?tkach zwi?zanych z Jane Austen. Uwa?am t? decyzj? poprzedniego administratora za bardzo dobr?. Dyskusje off s? nieuniknione i musi by? miejsce do ich prowadzenia. Nawet skrajnie wyspecjalizowane fora je posiadaj?.

#13 2006-06-10 12:26:08

Gumisio
Użytkownik

Gumi?, spoko-spoko. Bez nerwów, bo w s?owach Alraune jest troche racji. A przecie? ona nie zna historii naszych forow i nie wie, ?e w zasadzie Twoje mia?o zbyt krótki sta?, i w zasadzie zaraz potem si? przenios?y?my na Pó?noc i Po?udnie (w??cznie z sam? administratork? wink )
Zanim zaczniemy sobie wszystkie skaka? do oczu, mo?e tak si?dziemy sobie wspólnie wirtualnie do czekolady, dostarczymy endorfin do mózgu i b?dziemy si? cieszy? z tego co mamy?

Aine... Ja jeszcze nie jestem zdenerwowana... O nie... A w s?owach Alraune by?o troch? wi?cej ni? troch? racji, bo odk?d przenios?y?my si? do GosiJ, to tam gadamy o dziwnych rzeczach n.p., jak ju? wspomina?am, bokserkach w Pokemonki, ale nie podoba mi si? to, ?e ona traktuja nas z góry. Ale dla Ciebie, Aine, kochanie, zrobi? wszystko... big_smile

Agnieszka

#14 2006-06-10 12:26:31

caroline
Użytkownik

smile
Vasco, przede wszystkim dzi?ki za uruchomienie forum. Ta stronka go potrzebuje. Dzi?ki równie? za wszelkie gesty ?yczliwo?ci i zainteresowania wobec dawnych u?ytkowniczek smile Szczególnie wizyt? na northandsouth i umieszczenie odno?nika do forum GosiJ tu na forum i stronce g?ównej. Jestem pewna, ?e z korzy?ci? dla starych, nowych, przysz?ych u?ytkowników obie stronki wypracuj? w ko?cu jak?? metod? dzia?ania.
smile
Nie wierz?, ?e prawdziwe wielbicielki Jane Austen mog? chcie? robi? sobie gdziekolwiek wrogów. Po stronie uczestniczek northandsouth jest mo?e rezerwa i nieufno?? spowodowana stylem, w jakim po?egnano nas tutaj, ale na pewno nie wrogo?? wobec jakichkolwiek wielbicielek Jane.
smile
Co? z?ego przydarzy?o si? tej stronce i echo tego odbija si? na tym forum, takich postów pe?nych jadu tu wcze?niej nie by?o. Jak mo?na na samym pocz?tku nowego otwarcia foum za??da? likwidacji miejsca wa?nego dla innych uzytkowniczek? O wzgl?dach praktycznych napisa?am wy?ej.
Dziewczyny kryzys min??, wiele si? tu na pewno zmieni, ale miejmy nadziej?, ?e mi?a atmosfera powróci. Wszystko zale?y od nas.
big_smile

#15 2006-06-10 12:34:39

Alraune
Użytkownik

Zostalismy do tego niejako zaproszeni w mailach od Kazika.

Ja odnios?am wra?enie, ?e mailach od Kazika zostali?my wyproszeni. A co do naszych rozmów na www.janeausten.pun.pl - to je?li si? komu? nie podobaj?, mo?e w nich nie uczestniczy?, ale by?oby mile widziane, ?eby na nas nie naje?d?a?. Alraune - czy wysz?a? z jak?? inicjatyw?? Nie. Nic nie zrobi?a?, a krytykujesz. Taki wysoki jest Twój poziom intelektualny? Szkoda, ?e Twój poziom kultury nie jest równie wysoki, bo gdyby by? nie zacz??aby? nas obra?a?, lub przynajmniej powiedzia?aby? nam to w twarz.
Serdeczne pozdrowienia,
Gunia

Guniu, by?oby mi?o, gdyby? przeczyta?a mój post jeszcze raz, z wi?kszym zrozumieniem. Nie znasz mnie i nie ?ycz? sobie podobnych uwag na temat mojego poziomu intelektualnego i mojego poziomu kultury. Na jakiej podstawie i jakim prawem wydajesz takie opinie na mój temat? Ani jednym s?owem nie obrazi?am Ciebie ani Twojego forum - stwierdzenie, ?e forum mi nie odpowiada, jest opini? subiektywn?, do której mam prawo po zapoznaniu si? z jego zawarto?ci?. Nie uczestnicz? w tamtych dyskusjach, bo nie czuj? takiej potrzeby, nie jestem te? osob?, która niczym Filip z konopi wyrywa si? na przypadkowym forum z mia?d??c? krytyk?, nie maj?c nic wi?cej do powiedzenia. W twarz mog? si? Tobie wypowiedzie? na temat Twojego forum, je?li kiedykolwiek si? spotkamy, tymczasem mia?abym ochot? pog?aska? Ci? po g?ówce i powiedzie? "uspokój si?, dziecko", jako ?e jestem do?? wredna z natury wink . Nie zrobi? tego, poniewa? nie widz? sensu w rozp?tywaniu wirtualnych konfliktów. To tyle. Pozdrawiam i ?ycz? owocnej refleksji.

#16 2006-06-10 12:41:57

Alraune
Użytkownik

A w s?owach Alraune by?o troch? wi?cej ni? troch? racji, bo odk?d przenios?y?my si? do GosiJ, to tam gadamy o dziwnych rzeczach n.p., jak ju? wspomina?am, bokserkach w Pokemonki, ale nie podoba mi si? to, ?e ona traktuja nas z góry. Ale dla Ciebie, Aine, kochanie, zrobi? wszystko... big_smile

Mo?e podyskutujemy na ten temat bezpo?rednio? To troch? irytuj?ce, widzie? wypowiedzi na swój temat w trzeciej osobie. Nie traktuj? nikogo z góry, ubzdura?a? to sobie i rozpowszechnianie takiej opinii jest dla mnie do?? krzywdz?ce, nie uwa?asz?
Rany, cz?owiek wraca po miesi?cznej przerwie do niegdy? przyjaznego miejsca w sieci, a tu takie kabarety :?

#17 2006-06-10 19:30:34

Gumisio
Użytkownik

O.K. Ty mnie nie traktujesz z góry?

Nie zgodz? si? ze stwierdzeniem, ?e mia?y tu miejsce rozmowy o niczym - takie pogaduszki obecnie widz? na nowym forum; nie odpowiada mi poziom tego nowego(...)

I nie ?ycz? sobie, ?eby? mówi?a do mnie "dziecinko", poniewa? to te? jest dla mnie przejawem patrzenia z gry.
Dzi?kuj? pi?knie i nie mam ochoty nic wi?cej od Ciebie us?ysze?. Koniec dyskusji.

Agnieszka

#18 2006-06-10 20:09:14

AineNiRigani
Użytkownik

O.K. Ty mnie nie traktujesz z góry?

Nie zgodz? si? ze stwierdzeniem, ?e mia?y tu miejsce rozmowy o niczym - takie pogaduszki obecnie widz? na nowym forum; nie odpowiada mi poziom tego nowego(...)

I nie ?ycz? sobie, ?eby? mówi?a do mnie "dziecinko", poniewa? to te? jest dla mnie przejawem patrzenia z gry.
Dzi?kuj? pi?knie i nie mam ochoty nic wi?cej od Ciebie us?ysze?. Koniec dyskusji.

Guniu poczekaj kilka dni i przeczytaj posty Alraune jeszcze raz, spokojnie.
Nie szukaj wrogów tam gdzie ich nie ma.
Od Mandragory us?ysza?a? konstruktywn? krytyk?. To by?a krytyka, nie zadzieranie nosa, czy traktowanie z góry. Poza tym Alraune krytykowa?a PRZEDMIOT nie osob?. Ty w ferworze dyskusji zacz??a? krytykowa? osob?, której przecie? wcale nie znasz.
Spokojnie przygl?dnij si? postom na tym forum, zanim odpowiesz, bo po?piech jest z?ym doradc?, a m?odo?? jedynie sprawia, ze piszesz zanim tak naprawde sie zastanowisz. To ?e masz z?e skojarzenia z autork? tego watku, nie znaczy, ?e wszyscy s? tacy k?ótliwi.

Gumisiu kochany zanim cokolwiek napiszesz Alraune - b??gam Ci?, zastanów si?, bo ja rozumiem jej s?owa zupe?nie inaczej ni? Ty. Czy chcesz ?eby KatA wygra?a? Przecie? to wyglada jak zagranie wampira eneretycznego. Ona si? ?ywi nasz? niezgod?, nie widzisz tego?
Nie dawaj jej satysfakcji!!!

#19 2006-06-11 09:33:06

Justyna
Użytkownik

Witam.
Aine.Drink ch?odzi si?.Tak trzyma?. big_smile

Elisa: Signor Conte calmatevi,
Conte: Eh, Signori, il Conte Ristori vuole questa donna... Che scandalo!!! La verità Elisa...... la verità,

#20 2006-06-11 13:09:00

Gumisio
Użytkownik

Dobrze... :oops: Nie b?d? wamiprem... I nie dam mu satysfakcji... W takim razie, czy zechcia?by? mi wybaczy? Alraune moje obra?liwe i pochopne wypowiedzi?

Agnieszka

#21 2006-06-11 13:41:20

Alraune
Użytkownik

Je?li tylko Twoje pytanie jest szczere - oczywi?cie. Peace, Gumisiu big_smile
Rzecz jasna nadal jestem za pozostawieniem Pogaduchowni - chocia? i tak dyskusje przenios?y si? na nowe forum... Zobaczymy, jak si? to wszystko rozwinie. Byle bez animozji wink

#22 2006-06-11 19:17:34

Jeanne
Użytkownik

Pogaduchownia niech zostanie. Chocia? i tak nowe forum b?dzie chyba bardziej oblegane....

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#23 2006-06-12 07:36:08

KatA
Użytkownik

Wydaje mi si?, ?e w?tek dyskusji na temat zamkni?cia Pogaduchowni nieco zmieni? kierunek. Nie bed? komentowa?a osobistych przycinków forumkowiczek do mojej osoby.
Vasco powiedzia? "Pewnie, ?e lepiej jakby wszystkie w?tki i wypowiedzi by?y na temat. Ale to jest niemo?liwe. Nie twierdz?, ?e kiedy? nie wprowadz? pewnych obostrze? - na razie poobserwuj? jak to wygl?da."
Dla mnie ta wypowiedz jest bardzo wa?na. Ta dyskusja mi?a pokaza? rózne opinie na temat funkcjonowania i zawarto?ci pogaduchowni. Puki co pad?o zbyt ma?o uwag merytorycznych.
Dla mnie istotne jest, aby ciekawe w?tki zwiazane jednak z JA by?y wyodr?bnione. Nawet w Pogaduchowni.
A ankieta si? nie uruchomi?a. Zreszt? mo?e to lepiej, warto najpierw si? zori?towa? czy jest potrzebna. W tej chwili jestem pewna, ?e TAK. Cho?by po to ?eby da? mi mia?dz?c? krytyk?.

#24 2006-06-12 11:59:21

Kika
Użytkownik

Jeszcze trudno jest mi tutaj powróci?... jednak bólu nie jest tak ?atwo si? pozby?... potrzeba czasu.... Ciesz? si?, ?e stronka przetrwa?a.... by?a moim pierwszym miejscem gdzie znalaz?am pokrewne dusze... i wi?cej wiadomo?ci o ulubionej JA...
Je?eli chodzi o dzia? pogaduchownia, to moim zdaniem nie ma co dyskutowa? o jego pozostawieniu, gdy? ?ci?le wi??e si? on z nasz? bytno?ci? na tym forum... tutaj nasze wi?zy zostawa?y zacie?niane.... tutaj poznawa?y?my si?.....
widz?, ?e nowy administartor strony próbuje nas do siebie przekona? i z mojego punktu widzenia powoli udaje mu si? ta trudna sztuka.... poczekamy zobaczymy co z tego wyniknie....

w tym miejscu chcia?abym to powiedzie?:
Ogromnie Wielkie dzi?ki dla GosiJ za SALON..... big_smile

gg 2775021

#25 2006-06-12 16:00:16

Gumisio
Użytkownik

No to zgoda, Alraune! http://www.janeausten.pun.pl/img/smilies/beer.gif
I wyt?umacz mi KatO jakim sposobem mamy je wyodr?bnia?, skoro w niemal ka?dym temacie s? jakie? informacje o J.A. i sk?d mamy widzie?, czy te informacje zainteresuj? Ciebie, skoro nawet swoj? pozycj? w tej dyskusji pokazujesz, jak bardzo Twoje gusta ró?ni? si? od naszych w?asnych opinii i odczu??

Agnieszka

Stopka forum