Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2008-01-22 19:01:49

Tamara
U┐ytkownik

Re: Szydełkowanie, wyszywanie, malowanie

Budyń to faktycznie empirycznie trzeba wypróbować , bo z instrukcji wychodzi kluch spalony plus mleko saute :-))

#77 2008-01-22 21:52:27

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja po prostu nie znosze intrukcji obs┼éugi - jestem na nie za g┼éupia albo za m─ůdra. Kazdy sprz─Öcior (DVD, komorke, program, cokolwiek ) rozpracowuje metod─ů pr├│b i b┼éed├│w.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#78 2008-01-22 22:22:21

Tamara
U┐ytkownik

Gdybym ja tak spr├│bowa┼éa , sprz─Öt od razu m├│g┼éby i┼Ť─ç na z┼éom :-) . Jestem istot─ů atechniczn─ů , wi─Öc nawet do szpulki nici mog─Ö mie─ç instrukcj─Ö , a poza tym , co ja poradz─Ö , ┼╝e lubi─Ö czyta─ç nawet napisy na opakowaniach ;-)) .

#79 2008-01-22 22:25:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

czytac to ja moge, ale nie bardzo do mnie dociera tekst instrukcji. Zwykle siegam po nia w ostatecznosci, gdy nie moge czegos rozpracowac. Ale w sumie nieczesto sie to zdarza...

#80 2008-01-22 22:29:03

Tamara
U┐ytkownik

To ja Ci zazdroszcz─Ö ...

#81 2008-01-25 12:14:43

Dorfi
U┐ytkownik

Loana napisa│:

A znacie strony, gdzie jest jasno (najlepiej po polsku) i ladnie napisane i POKAZANE, jak sie powinno haftowac?

Loano zajrzyj na bloga Małgosi
http://malgosiapiotrowska1.blox.pl/html … tml?142760

#82 2008-01-25 13:31:11

Balbina
U┐ytkownik

Dzięki Loano może w końcu nauczę się krzyżyków

szalej─ůca czterdziestka

#83 2008-01-26 17:44:48

Tamara
U┐ytkownik

A ja za krzy┼╝ykowym haftem nie przepadam (tzn. za sam─ů robot─ů) , bo za ┼Ťci┼Ťle techniczny dla mnie jest . Musi by─ç dok┼éadnie takiego koloru krzy┼╝yk w tym a nie innym miejscu , bo ca┼éy wz├│r bierze w ┼éeb . Ale na ┼éadn─ů rob├│tk─Ö krzy┼╝ykow─ů popatrze─ç lubi─Ö :-). I podziwiam dziewczyny , maj─ůce do krzy┼╝yk├│w cierpliwo┼Ť─ç :-))

#84 2008-01-26 23:23:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

no jak sie pomylisz w jednym krzyzyku przy duzym obrazku, wielka tragedia sie nie stanie big_smile
Ja bardzo bardzo dlugo podchodzilam do krzyzykow jak pies do jeza. Ostatecznie wzielam sie za to we Wloszech (bo zobaczylam piekne wzory). Zaczelam od prosciutkiego wzoru (sprowadzonego z polski) - ten haft trzymam do dzis na pamiatke inne zwykle rozdaj─Ö big_smile
Haftowanie krzyzykami jest jak uk┼éadanie puzzli big_smile W krzyzykach uwielbiam wlasnie to, ze wylania sie jakis obraz, poczatkowo zupelnie niewidoczny, z czasem punkt po punkcie, kropeczka po kropeczce wszystko uk┼éada sie w ca┼éo┼Ť─ç. I nawet nie wiadomo kiedy, bo patrzac na schemat dziala spojrzenie wybiorcze - widze kropeczki danego koloru, potem innego, potem jeszcze innego. Dopiero jak na moment oddale robotke na metr widze co i jak sie wylania. Chyba to mnie najbardziej fascynuje w krzyzykach.

#85 2008-01-27 11:54:49

Tamara
U┐ytkownik

Na mnie ┼║le dzia┼éa przymus schematu, kt├│ry niespecjalnie mo┼╝na modyfikowa─ç, a przy hafcie p┼éaskim mo┼╝na pu┼Ťci─ç wodze fantazji. Praktycznie ka┼╝dy wz├│r jako┼Ť zmieniam po swojemu, a w krzy┼╝ykach to troch─Ö gorzej ;-) .

#86 2008-01-27 18:44:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przy p┼éaskim bawi┼éa mnie zawsze mo┼╝liwo┼Ť─ç cieniowania - no i wieksze mozliwosci w tym wzgl─Ödzie. Drugim atutem jest to, ze mozna haftowa─ç obrazek bez schematu - ja na przyk┼éad zrobi┼éam swego czasu ca┼éa seri─Ö ptak├│w polskich na podstawie atlasu ptak├│w. Da┼éo mi to du┼╝o frajdy (mimo ┼╝e puchacz wyszed┼é cokolwiek wylinia┼éy big_smile)
odk─ůd jednak odkry┼éam krzy┼╝yki, przedk┼éadam je nad wszystko inne.

#87 2008-01-27 18:51:21

Tamara
U┐ytkownik

Mnie krzy┼╝yki dosyc skutecznie obrzydzi┼éy zaj─Öcia techniczne w podstaw├│wce , ale potem , owszem , pr├│bowa┼éam si─Ö prze┼éama─ç i nawet zacz─Ö┼éam haftowac ta┼Ťm─Ö do podpi─Öcia zas┼éonki w kuchni w cyklameny i to ambitnie , nie na kanwie a na do┼Ť─ç ┼Ťcis┼éym p┼é├│tnie , 2 na 2 nitki , wi─Öc wychodzi┼éo ca┼ékiem ┼éadnie . Ale si─Ö w trakcie przeprowadzili┼Ťmy , zas┼éonka w kuchni si─Ö zmieni┼éa no i cyklameny posz┼éy w k─ůt . I le┼╝─ů a ja si─Ö od 4 lat zastanawiam , co z nich zrobi─ç :-D

#88 2008-01-28 14:32:51

Dorfi
U┐ytkownik

Zak┼éadk─Ö do ksi─ů┼╝ki? Wstawk─Ö do fartuszka kuchennego? Kosmetyczk─Ö? Mo┼╝liwo┼Ťci jest wiele, trzeba tylko pu┼Ťci─ç wodze fatazji smile

#89 2008-01-28 19:08:29

Tamara
U┐ytkownik

No i w┼éasnie w tym problem , ┼╝e mozliwo┼Ťci du┼╝o i nie wiadomo , co wybra─ç . Ostatnio my┼Ťla┼éam o malutkich serweteczkach obrobionych koronk─ů .
A czy mo┼╝e kt├│ra┼Ť z Was robi┼éa koronki p─Ötelkowe i wie , jakie nici do tego s─ů najlepsze? Bo zrobi┼éam z kordonka ariadny z du┼╝ego k┼é─Öbka , ale jakie┼Ť sztywne i paskudne wysz┼éo (inna rzecz , ┼╝e jestem w trakcie naumiewania si─Ö :-)).

#90 2008-02-01 14:10:09

Dorfi
U┐ytkownik

A co rozumiesz przez koronki p─Ötelkowe? Teneryfki? Wide┼éki? Mo┼╝e jakie┼Ť przyk┼éadowe zdj─Öcie?

#91 2008-02-01 17:25:15

Tamara
U┐ytkownik

Zdj─Öcia nie dam rady umie┼Ťci─ç , 1.straszny ze mnie g┼é─ůb komputerowy i nie umiem :-(((,2.zdj─Öcia z mojej ksi─ů┼╝ki s─ů do┼Ť─ç kiepskie i niewiele by┼éoby wida─ç , wi─Öc postaram si─Ö opisa─ç.
Koronka p─Ötelkowa wyst─Öpuje we wschodniej cz─Ö┼Ťci basenu morza ┼Ür├│dziemnego i jest znana jako koronka ormia┼äska , nazareta┼äska , fenicka , palesty┼äska , koronka z Rodos ,bibilla , dandella tes velonas lub kombo velonya .
Jest to koronka ig┼éowa , mo┼╝na obrabia─ç ni─ů brzegi tkaniny b─ůd┼║ wykonywa─ç serwetki itp. Podstawowe oczko ma kszta┼ét ┼éuku i powstaje przez (np. przy obrabianiu tkaniny) u┼éo┼╝enie wk┼éutej w materia┼é nitki w ┼éuczek i umocowanie odpowiednim w─Öze┼ékiem (w─Öze┼éka ju┼╝ nie dam rady opisa─ç :-)). Kolejne oczka powstaj─ů tak samo , aw nast─Öpny rz─Ödzie w─Öze┼éek trzymaj─ůcy ┼éuczek le┼╝y po┼Ťrodku ┼éuczku z poprzedniego rz─Ödu - i powstaje siatka o oczkach w kszta┼écie rybich ┼éusek mniej wi─Öcej .
Takie petelki podstawowe robi si─Ö mniejsze , wi─Öksze ,wrabia si─Ö w ┼Ťrodek nitk─Ö, pikotki i wychodza rozmaite wzory .

Nie jast to specjalnie trudne , najwi─Ökszy problem to opanowanie w─Öze┼éka przytrzymuj─ůcego na podstawie rysunku z ksi─ů┼╝ki :-)) , no i dobranie odpowiednich nici .

┼╣r├│d┼éem mojej wiedzy jest ksi─ůzeczka "Koronki p─Ötelkowe" Eleny Dickson , mo┼╝na j─ů naby─ç w r├│┼╝nych ksi─Ögarniach wysy┼ékowych .

No i jak dla mnie , kolosaln─ů zalet─ů tej koronki jest prostota warsztatu - niepotrzebne s─ů szablony , poduszki , wa┼éki , klocki , wystarczy ig┼éa i nitka :-)))

#92 2008-02-02 08:49:18

pak4
U┐ytkownik

Oto namiar na ksi─ů┼╝k─Ö, s─ů te┼╝ dost─Öpne niekt├│re strony:
http://www.ksiegarnia.meble.pl/zdrowie_ … rt490.html

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#93 2008-02-02 16:49:03

Tamara
U┐ytkownik

Nawet nie wiedzia┼éam , ┼╝e fragmenty ksi─ů┼╝ki s─ů w sieci . To ju┼╝ Dorfi ┼éatwo pojmiesz , w czym rzecz , bo przejrzysto┼Ťci swoich wyja┼Ťnie┼ä nie jestem pewna :-).

A jakby kto szuka┼é tamborka stoj─ůcego , to s─ů tu : www.needleart.pl , tylko ceny ... , no i urod─ů kudy im do tych z "Emmy"...

#94 2008-02-02 18:45:54

Dorfi
U┐ytkownik

aaa, to już wiem. W tę technikę się jeszcze nie bawiłam smile
A co do nici, to musz─ů by─ç cieniutkie i mocne. Mo┼╝e aida 30 by si─Ö nadawa┼éa? Do frywolitek jest dobra, a tam te┼╝ musi by─ç mocna nitka.
http://www.wojtek.com.pl/wojtek/wojtek/ … amp;id=811

#95 2008-02-02 18:58:09

Tamara
U┐ytkownik

Tylko nie wiem , czy to jednak nie za grube b─Ödzie , bo te koroneczki takie subtelne na oko . To znaczy pewnie te┼╝ wyjdzie , ale nie wiem czy takie delikatne jak w oryginale .

#96 2008-02-03 11:32:44

Dorfi
U┐ytkownik

Przecie┼╝ 30 jest cieniutka niczym nici maszynowe.
Nie wiem jak mocno naci─ůga si─Ö nitk─Ö przy tej koronce, ale mo┼╝e wypr├│buj te┼╝ nici do maszyny?

#97 2008-02-04 21:31:01

Tamara
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö Dorfi , aida b─Ödzie idealna . Po pracy pogna┼éam od razu do ulubionej pasmanterii i naby┼éam . Najprawdopodobniej b─Öd─ů male┼äkie serweteczki z cyklamenem po┼Ťrodku i koronk─ů naoko┼éo :-DDD.

#98 2008-02-05 00:20:45

Dorfi
U┐ytkownik

No to czekam na fotk─Ö smile

#99 2008-02-10 19:11:58

Tamara
U┐ytkownik

Oj,chyba nieprędko to będzie :sad czasu mało na robótki

#100 2008-06-19 10:00:30

Mrs_Vetch
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç wszystkim, melduje si─Ö niepoprawna rob├│tkowiczka, kt├│ra w dodatku wsz─Ödzie wietrzy ┼Ťlady rob├│tek.
Panny z ksi─ů┼╝ek JA robi┼éy szyde┼ékowe woreczki na drobiazgi, noszone przy pasku - o tym, ┼╝e umiej─Ötno┼Ť─ç robienia takowych nie oznacza, ┼╝e panna jest wykszta┼écona, mowa w "Dumie i uprzedzeniu", gdy trwa dyskusja o wykszta┼éceniu kobiet - czy to nie panowie Darcy i Bingley to komentuj─ů?
Haftowa┼éy oczywi┼Ťcie parawaniki do kominka (pewnie potrzebowa┼éy ich du┼╝o, bo ju┼╝ widz─Ö te p┼éon─ůce hafty).
Z epoki pochodz─ů te┼╝ szyde┼ékowe shawls i wraps, takie wielkie szale i chusty do narzucania na plecy.
Panna Lucy Steel robi┼éa dla ma┼éej Middleton├│wny koszyczek, ale o co konkretnie chodzi┼éo, nie wiem - czy o zdobienie istniej─ůcego koszyczka wiklinowego, czy wyplatanie, a mo┼╝e zn├│w szyde┼éko...

"It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife." Pride and Prejudice (1813)
http://trus.m-bit.pl/

Stopka forum