Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-11-08 19:12:43

lady_kasiek
U┐ytkownik

Re: Disney i inni

Mushu ty geniuszu.
┼Ťwierszcz , ale ty masz farta

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#52 2006-11-08 22:04:47

Mag
U┐ytkownik

W "Mulan" kocham t─Ö scen─Ö, jak w lawinie Muchu zje┼╝dza na tarczy, wy┼éapuje ┼Ťwierszcza i m├│wi "no si─ůd┼║ tu przy mnie" z mink─ů salonowca lol

w "Herkulesie" tekst do Hadesa: " łyka"?

Disney jest nieprzeciętny,filmy zdobyłam pod pretekstem " dla córki" roll

GG 6318358

#53 2006-11-08 22:25:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja wam powiem, ┼╝e w poczucie smaku Disneya (i og├│lnie Amerykan├│w) zwatpi┼éam robi─ůc zam├│wienie na bombki choinkowe (tzn przacowa┼éam w dekoratorni, kt├│ra to zam├│wienie realizowa┼éa big_smile). Takich koszmark├│w w ┼╝yciu nie widzia┼éam. I do ich rozprowadzania przyczyni┼éam si─Ö w┼éasnor─Öcznie - do tej pory czuj─Ö do siebie niesmak.
Najwi─Ökszym sukcesem obecnych disneyowskich film├│w s─ů teksty - Disney te┼╝ ewoluuje. Dzisiejsza Kr├│lewna ┼Ünie┼╝ka te┼╝ by┼éaby komedi─ů big_smile
50 lat temu ludzie chcieli pi─Ökna, dzisiaj chc─ů si─Ö po┼Ťmia─ç.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#54 2006-11-08 23:07:51

Ulka
U┐ytkownik

W "Mulan" kocham t─Ö scen─Ö, jak w lawinie Muchu zje┼╝dza na tarczy, wy┼éapuje ┼Ťwierszcza i m├│wi "no si─ůd┼║ tu przy mnie" z mink─ů salonowca lol

tak ta scena tez jest rewelacyjna:) ale dla mnie "Mulan" sklada sie wylacznie z takich scen big_smile np mina Mulan gdy Muszu zapycha ja owsianka:) "zobacz owsianka, cieszy sie ze cie widzi" big_smile moglabym caly film opisac ale sie pohamuje:)

w "Herkulesie" tekst do Hadesa: " łyka"?

Herkulesa tez mam i uwazam ze ma pare nizelych tekstow i scen -Hades to chyba (jeden z) najlepszy czarny charakter : "wiem!wiem ze wiecie!ja to wrecz przyswajam!"
ale cala historja troche mnie drazni. nie wiem dokladnie czemu ale wydaje mi sie nieco plytka i niespojna...a wiem czemu, pewnie dlatego ze kiedys bardzo mocno siedzialam w mitologii greckiej i wszystkie te uproszczenia sa denerwujace :? chociazby sam Herkules. HERAKLES u Grekow!
ale jak mowia: "chlopcy, chlopcy, to dopiero pierwsza runda" wink

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#55 2006-11-09 09:39:20

lady_kasiek
U┐ytkownik

A ja nie ogladałam Herkuleca buuuu sad

Ale Mulan faktycznie ┼Ťwietna. Ta druga cz─Ö┼Ťc ju┼╝ jest gorsza

CULTURA POPULAR...

#56 2006-11-15 16:42:52

Jeanne
U┐ytkownik

O tak Mulan jest ┼Ťwietna. 2 to ju┼╝ nie to, ale te┼╝ mi si─Ö podoba┼éa. Uwielbiam te┼╝ Ma┼é─ů syrenk─Ö 2, bo 1 nie widzia┼éam. Ale to jest w┼éa┼Ťnie klasyczny Disney - pi─Ökna muzyka, postaci....

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#57 2006-11-17 15:29:00

Orchidea
U┐ytkownik

Macie racj─Ö, mimo i┼╝ bajki Disney'a s─ů nieco przes┼éodzone, bije od nich jednak czar i urok!! Szkoda, ┼╝e te dzisiejsze ju┼╝ nie s─ů takie "musicalowe".. Moim absolutnym faworytem jest Kr├│l Lew oraz... Mulan i Pi─Ökna i Bestia!! To moja absolutnie ukochana "tr├│jka" i kiedy tylko moge (a niestety zdarza si─Ö to rzadko) w┼é─ůczam sobie te wspania┼éo┼Ťci..

"Mulan" - zar├│wno 1 jak i 2 sa ┼Ťwietne, ale jednak wy┼╝szo┼Ťc trzeba oddac cz─Ösci 1smile
Muszu to absolutny hit!! Każdy jego tekst to arcydzieło komizmu smile
Ach, jak si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e nie jestem jedyn─ů "dziwn─ů" osob─ů..
W moim wieku ludzie raczej wstydz─ů si─Ö ogl. bajek wink

#58 2006-11-17 23:40:14

Ulka
U┐ytkownik

wstydza to sie starsze dzieci:) a jak czlowiek podrasta to mu juz troche przechodzi, przynajmniej niektorym. ja pamietam pare lat temu przeczytalam jak Natalia Kukulska w wywiadzie opowiadala jak to uwielbia filmy Disneya:)
co do cukierkowatosci-te starsze sa chyba bardziej. te nowe bardziej skrza sie humorem. mam wrazenie ze w Mulan jest tej ckliwosci malo a w kazdym razie swietnie wywarzona. Krol Lew tez zreszta jest dosyc "okey" pod tym wzgledem;) to byl chyba ostatni raz jak razem z rodzicami i siostra bylismy wszyscy w kinie...big_smile

(Ks. J. Twardowski)

#59 2006-11-18 12:05:35

lady_kasiek
U┐ytkownik

dok┼éadnie bajek wstydz─ů sie dzieci, ktore udaj─ů doros┼ée. Ja dow├│d mam a bajki ogladam z ch─Öci─ů wielk─ů

CULTURA POPULAR...

#60 2006-11-18 12:47:49

AineNiRigani
U┐ytkownik

Szkoda, ┼╝e te dzisiejsze ju┼╝ nie s─ů takie "musicalowe"..

Jak dla mnie - na szcz─Ö┼Ť─çie big_smile

#61 2006-11-18 13:03:40

Orchidea
U┐ytkownik

Ja jednak jestem staro┼Ťwiecka i musicale mog─Ö ogl─ůdac w nieskonczonosc smile Te disneyowskie zawsze by┼éy pi─Ökne i perfekcyjnie dopracowane... Jednak ┼╝al mi troch─Ö, ┼╝e teraz to w┼éa┼Ťnie pi─Ökno jest nieco na marginesie, a prym wiedzie humor. Oczywi┼Ťcie r├│wniez to uwielbiam (w.w. Mulan <Muszu>), ale brakuje mi tych piosenek, ca┼éych wr─Öcz brodweyowskich aranzacji...

Pod tym wzgl─Ödem Mulan jest wspania┼éy - du┼╝o w nim humoru ale i nie zrezygnowano z piosenek (w polskiej wersji s─ů naprawd─Ö fajne)

Oj, co┼Ť zamiesza┼éam, mam nadziej─Ö, ┼╝e mnie zrozumiecie wink

Zgadzam si─Ö z wami, ┼╝e bajek wstydz─ů si─Ö wszyscy ci "pseudo" doro┼Ťli. Ja tam wol─Ö ┼╝yc w zgodzie ze soba i swoimi upodobaniami. A z ogl─ůdania bajek chyba nigdy nie zrezygnuje!! smile

#62 2006-11-18 14:10:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

uwielbiam musicale, ale nie te disneyowskie z lat 50-60-tych. Jak dla mnie s─ů nudne i przes┼éodzone. Dostaj─Ö md┼éo┼Ťci jak je widz─Ö (dos┼éownie!)

#63 2006-11-18 14:11:03

Ulka
U┐ytkownik

Pod tym względem Mulan jest wspaniały

przepraszam, nie to zebym jakos sie czepiala czy byla zlosliwa, ale nie pierwszy raz sie z tym spotykam i wrecz musze skorygowac - Mulan jest WSPANIALA, w zadnym wypadku wspanialy, bo to dziewczyna big_smile

(Ks. J. Twardowski)

#64 2006-11-18 15:08:19

Orchidea
U┐ytkownik

Hehe big_smile Chodzi┼éo mi o "Mulan" jako tytu┼é (czyli ten) a nie jako konkretn─ů postac (dziwczyn─Ö) wink
Ale rozumiem o co ci chodzi , mnie tez czasem takie b┼é─Ödy ra┼╝─ů wink Pozdrawiam!!

#65 2006-11-18 15:26:12

lady_kasiek
U┐ytkownik

Oszzz aż anbrałam ochoty na Mulan. Nie wiem nie wiem lbo Mulan albo Zakochany Szekspir.

Disneyowskie bajki sa ┼Ťwietne jednyne animowane jaki teraz ogladam bo to co teraz kr─Öc─ů dla dzieci to brrrr

CULTURA POPULAR...

#66 2006-11-18 17:19:37

Orchidea
U┐ytkownik

Oj, masz racj─Ö... To co teraz jest dla dzieci to istny KOSZMAR!! A mam do┼Ťc dobre ┼║r├│d┼éa ze wzgl─Ödu na mojego pi─Öcioletniego brata wink
Ja tam wole moje bajeczki, kt├│re z zapartym tcham ogl─ůda┼éam b─Öd─ůc ma┼éa ( i wi─Öksza te┼╝) wink

#67 2006-11-18 19:19:26

lady_kasiek
U┐ytkownik

te┼╝ w┼éa┼Ťnie mam zdanie n ten temat z racji mojej siostrzenicy(niby mloda jestem a ju┼╝ ciotka ;./)
Jakie to g┼éupie tzn bajki s─ů tak g┼éupie, ze czasami ziej─Ö z tej g┼éupoty

CULTURA POPULAR...

#68 2006-11-18 21:03:53

AineNiRigani
U┐ytkownik

a nie bierzecie pod uwag─Ö, ┼╝e konkretne bajki s─ů dostosowane do okre┼Ťlonego poziomu rozwoju dziecka?
To co dla Was jest g┼éupie jest jak najbardziej w┼éa┼Ťciwie dla dziecka rocznego, 2- lub 3- letniego. Wiadomo, ┼╝e d┼éugo┼Ť─ç i tematyka bajeczki dla ma┼éego dziecka b─Ödzie inna ni┼╝ dla trzylatka, czy pi─Öciolatka.
A je┼Ťli jest co┼Ť, co nie jest odpowiednie, lub nieciekawe, to kto powiedzia┼é, ┼╝e trzeba w┼é─ůcza─ç telewizor? Telewizor to je┼Ťli chodzi o wychowanie - p├│j┼Ťcie po najmniejszej linii oporu.

#69 2006-11-19 08:43:18

lady_kasiek
U┐ytkownik

Nie chodzi o pozoiom, ale og├│lnie o tre┼Ť─ç

CULTURA POPULAR...

#70 2006-11-19 12:29:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

o tym te┼╝ pisz─Ö.

#71 2006-11-19 13:51:16

Vasco
Administrator

Na Cartoon Network albo Jetix co┼Ť naprawd─Ö jest dla 2-4 latk├│w? Jako┼Ť nie trafi┼éem. Moim zdaniem jest sporo bajek, kt├│re niby s─ů dla takich brzd─ůc├│w, ale ja si─Ö po prostu boj─Ö dzieciakom to w┼é─ůcza─ç...

#72 2006-11-19 14:09:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Cartoon i Jetix s─ů akurat dla dzieci starszych, ale juz Disney channel jest bardziej uniwersalny.

#74 2006-11-19 18:54:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jak na moj gust dla 10-tka, a w porywach i 8-latka (aczkolwiek nie znam szczegółowej ramówki Jetixa i cartoona. Jedynie okolicznosciowa big_smile)

#75 2006-11-19 23:31:10

Orchidea
U┐ytkownik

Naprawde dzi┼Ť trzeba uwaznie wybierac co si─Ö w┼é─ůcza ma┼éemu dziecku... Zgodze si─Ö z opini─ů, ┼╝e s─ů r├│┼╝ne przedzia┼éy wiekowe; 5 latek ogl─ůda co┼Ť innego, 10 latek te┼╝... Nie zmienia to jednak faktu, ┼╝e kiedy┼Ť (tak mnie si─Ö wydaje) bajki jednak czego┼Ť uczy┼éy. Pokazywa┼éy co jest dobre a co z┼ée... Moje bajki z dzieci┼ästwa to (pomijaj─ůc np. Reksia czy Smerfy) np."Nils" (o ch┼éopcu i g─Ösiach, mo┼╝e kto┼Ť pami─Öta), "Sara ma┼éa ksi─Ö┼╝niczka" czy "Ksi─Öga Dzungli". Tam by┼éo pokazane zatr├│wno dobro i z┼éo z takim zastrze┼╝eniem, ┼╝e nawet z┼éy bohater potrafi┼é si─Ö zmienic pod wp┼éywem ciep┼éa i mi┼éo┼Ťci ...
Dzi┼Ť jak ogl─ůdam jakie┼Ť dziwne bajki, zastanawiam si─Ö czego one ucz─ů.. Odp. w wi─Ökszosci przypadk├│w nasuwa mi si─Ö jedna : niczego sad
Kiedy widz─Ö jak jedyn─ů "rozrywk─ů" bohater├│w jest uprzykrzanie ┼╝ycia innym, jakie┼Ť walki czy inne tego typu "zabawy" to chce mi si─Ö autentycznie p┼éakac... sad
Na szcz─Öscie m├│j brat jest dosc wra┼╝liwy i staranie potarfi wyselekcjonowac dla siebie cos ambitniejszego wink

P.s. A Disney Ch. jest naprawd─Ö ok. smile

Stopka forum